קניית רסיבר חדש!

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
Dymatize (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

Re: קניית רסיבר חדש!

נושא שלא נקרא #16 

11/09/2021 21:39  
Avi_Dagan כתב:
כדאי לשקול רמקולים קדמיים בסידור המקובל ולא בתקרה.
...
זה לא משהו שנרצה לעשות. בית מאוד מודרני. בעבר היה סרווין וגה מטורפים. אין ספק שזה סאונד אחר

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 1733 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

11/09/2021 21:21  
Dymatize כתב:
טוב אז אני קצת מבולבל.
היום המגבר שלי זה VSX-1025K מגבר בן 10. כמו שאמרתי יש לנו 7 רמקולים של קליפס בתקרה ועוד סאב 12 אינץ של קליפש. היום המגבר ללא כיול ולדעתי אפשר להוציא סאונד טוב יותר עם מגבר בעל יכולות כיול טובות יותר.
היית ממליץ להשתדרג וליישר קו עם כל הפורמטים החדשים? כי כרגע אין לי דולבי אטמוס וDTS:X.
עוד דבר שקראתי זה שכבל אופטי מוציא סאונד פחות איכותי מeARC דרך HDMI מה שגם יש במגברים חדשים ולי אין. האם זה נכון?
...
בוודאי שיש כיול ברסיבר שלך.
Advanced MCACC

כיוון שכל הרמקולים שלך בתקרה, כל הפורמטים החדשים לא יתנו לך שום דבר.
הפורמטים החדשים מאפשרים לקבל צלילים מלמעלה, להשלמת הצלילים המגיעים אליך מסביבך, במערכת בה הרמקולים ממוקמים בצורה נורמאלית.
אצלך הכל מגיע מלמעלה אז זה ממש לא תורם כלום.
אני לא מצליח להבין איך אפשר לצפות בטלויזיה, ולשמוע את ההתרחשות מהתקרה.

Dymatize (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #18 

11/09/2021 23:23  
Amir64 כתב:
11/09/2021 21:21  
Dymatize כתב:
טוב אז אני קצת מבולבל.
היום המגבר שלי זה VSX-1025K מגבר בן 10. כמו שאמרתי יש לנו 7 רמקולים של קליפס בתקרה ועוד סאב 12 אינץ של קליפש. היום המגבר ללא כיול ולדעתי אפשר להוציא סאונד טוב יותר עם מגבר בעל יכולות כיול טובות יותר.
היית ממליץ להשתדרג וליישר קו עם כל הפורמטים החדשים? כי כרגע אין לי דולבי אטמוס וDTS:X.
עוד דבר שקראתי זה שכבל אופטי מוציא סאונד פחות איכותי מeARC דרך HDMI מה שגם יש במגברים חדשים ולי אין. האם זה נכון?
...
בוודאי שיש כיול ברסיבר שלך.
Advanced MCACC

כיוון שכל הרמקולים שלך בתקרה, כל הפורמטים החדשים לא יתנו לך שום דבר.
הפורמטים החדשים מאפשרים לקבל צלילים מלמעלה, להשלמת הצלילים המגיעים אליך מסביבך, במערכת בה הרמקולים ממוקמים בצורה נורמאלית.
אצלך הכל מגיע מלמעלה אז זה ממש לא תורם כלום.
אני לא מצליח להבין איך אפשר לצפות בטלויזיה, ולשמוע את ההתרחשות מהתקרה.
...
אבל לפי מה שאני מבין זה לא קרוב לDIRAC או אודיסי של דנון, אני טועה?
בנוסף אם אני אחבר למגבר הנוכחי אופטי אפילו 7.1 לא יהיה לי ולכן אני צריך תמיכה בeARC כדי לקבל את כל הפורמטים העדכניים, נכון?

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

11/09/2021 22:52  
Dymatize כתב:
זה לא משהו שנרצה לעשות. בית מאוד מודרני. בעבר היה סרווין וגה מטורפים. אין ספק שזה סאונד אחר
...
מצטרף לתהייה של Amir64. רמקולים בתקרה זה בדרך כלל למוזיקת רקע במסעדות וכו' וקשה לי לדמיין איך זה עובד לקולנוע ביתי. כנראה שאפשר להתרגל.
פתרון מודרני מוצלח יותר הוא רמקולים In Wall או On Wall:
https://sharkonline.net/wp-content/uplo ... 112009.jpg
https://us.kef.com/pub/media/ci/kef-ci- ... header.jpg
Jack of some trades, master of none

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 177 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #20 

השדרוג הכי גדול אצלך יהיה לשמוע את הסאונד מרמקולים נורמאלים מהכיוון הנכון, ולא משדרוג תמיכה בפורמטים.

לגבי eARC, זה בפועל לא מאד שימושי כי זה רק אם אתה מחבר סטרימר לטלויזיה ומעביר מהטלויזיה את הסאונד לרסיבר. הטלויזיות עצמן בעקרון לא יודעות לנגן בעצמן את הפורמטים עם האיכות הגבוהה (וחלק לא מעבירות DTS בכלל גם כשמגיע ממקור חיצוני), ואם יש לך נגן חיצוני אז אפשר לחבר אותו ישירות לרסיבר ולתת לרסיבר להעביר את התמונה למסך (בתנאי שהוא תומך בכל פורמטי הוידאו הרלוונטים), ואז שוב לא צריך eARC.

Dymatize (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #21 

11/09/2021 23:47  
GalZohar כתב:
השדרוג הכי גדול אצלך יהיה לשמוע את הסאונד מרמקולים נורמאלים מהכיוון הנכון, ולא משדרוג תמיכה בפורמטים.

לגבי eARC, זה בפועל לא מאד שימושי כי זה רק אם אתה מחבר סטרימר לטלויזיה ומעביר מהטלויזיה את הסאונד לרסיבר. הטלויזיות עצמן בעקרון לא יודעות לנגן בעצמן את הפורמטים עם האיכות הגבוהה (וחלק לא מעבירות DTS בכלל גם כשמגיע ממקור חיצוני), ואם יש לך נגן חיצוני אז אפשר לחבר אותו ישירות לרסיבר ולתת לרסיבר להעביר את התמונה למסך (בתנאי שהוא תומך בכל פורמטי הוידאו הרלוונטים), ואז שוב לא צריך eARC.
...
בנושא הרמקולים לא יהיה שינוי. הושקע עשרות אלפי שקלים ברמקולים התקרתיים.
בנושא הטלוויזיה, זאת LG OLED G1 והיא תומכת בפורמטים האלו, לדוגמא שארצה לשים נטפליקס דרך הטלוויזיה או PLEX, אין לי צורך בסטרימר. אז דווקא eARC הוא נחוץ לפורמטים האלו לא? וזה משהו שאין לי במגבר הנוכחי.

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #22 

למיטב הבנתי הנגן של הטלויזיה בד"כ לא יודע לנגן פורמטים לא דחוסים ולכן לא מרוויח מ-eARC. אפילו אם הטלויזיה "תומכת" בפורמטים האלה, לרוב זה רק בהעברה שלהם ממקור חיצוני ולא לנגן ישירות מהמסך עם האפליקציות שרצות עליו. חוץ מזה שסרטים באיכות של DVD שמגיעים עם הפומטי סאונד באיכות גבוהה גם מגיעים עם וידאו באיכות גבוהה וגורמים לנגנים של הטלויזיות לזחול ברוב המקרים, וגם החיבור רשת של 100 מגה הקווי שלהם לפעמים לא עומד בקצב.

Dymatize (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #23 

12/09/2021 0:13  
GalZohar כתב:
למיטב הבנתי הנגן של הטלויזיה בד"כ לא יודע לנגן פורמטים לא דחוסים ולכן לא מרוויח מ-eARC. אפילו אם הטלויזיה "תומכת" בפורמטים האלה, לרוב זה רק בהעברה שלהם ממקור חיצוני ולא לנגן ישירות מהמסך עם האפליקציות שרצות עליו. חוץ מזה שסרטים באיכות של DVD שמגיעים עם הפומטי סאונד באיכות גבוהה גם מגיעים עם וידאו באיכות גבוהה וגורמים לנגנים של הטלויזיות לזחול ברוב המקרים, וגם החיבור רשת של 100 מגה הקווי שלהם לפעמים לא עומד בקצב.
...
השאלה הגדולה היא האם לדעתך יש צורך בשדרוג המגבר עם הסטאפ הנוכחי?
אם אחבר אופטי לטלוויזיה אני לא אהנה מ7.1 אף פעם נכון?
ואם אחבר eARC עם מגבר חדש אז אני כן אוכל לשמוע ב7.1 אבל לא כל הפורמטים ממש יתמכו לפי מה שאתה אומר.
אז האם בשביל eARC, כיול ברמה טובה יותר ועוד כמה פיצרים זה שווה את השדרוג?
אשמח לייעוץ, תודה!

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 1733 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

11/09/2021 23:34  
Dymatize כתב:
אבל לפי מה שאני מבין זה לא קרוב לDIRAC או אודיסי של דנון, אני טועה?
בנוסף אם אני אחבר למגבר הנוכחי אופטי אפילו 7.1 לא יהיה לי ולכן אני צריך תמיכה בeARC כדי לקבל את כל הפורמטים העדכניים, נכון?
...
DIRAC זו מערכת כיול על מחשב.

זו מערכת הדורשת התעמקות, השקעת זמן, הבנה, רצון ללמוד.
זה לא "תריץ כיול אוטומאטי" וסיימנו עם הכיול.
גם מערכת הכיול ברסיבר שלך היא לא הרץ אוטומאטי וסיימנו.
יש הרבה מה לעשות לאחר הכיול הראשוני.

גירסת מערכת הכיול שיש אצלך היא דרגת הביניים של פיוניר. יש 3 רמות של MCACC.
זו מערכת טובה. לא ברמה של DIRAC או ARC של Anthem, אבל בהחלט מקבילה לאודיסי באותה רמת מחיר של רסיברים.
כמו בכל דבר, ברמה הזו יש יתרונות מסויימים לאודיסי, ויש יתרונות אחרים ל- MCACC.

הבעיה שלך היא נקודת ההתחלה.
אף מערכת כיול לא תצליח להביא לידי ביטוי את יכולותיה עם מיקומי רמקולים כמו שלך.

שוב, הפורמטים החדשים לא יתנו לך שום דבר כי המערכת שלך בנויה לא נכון.

אני מניח ששני הרמקולים המחוברים ברסיבר ליציאות קדמי ימני וקדמי שמאלי נמצאים בתקרה מעל לטלויזיה, ומכוונים ישירות למטה, כלפי הרצפה.
נכון?
אתה יושב מחוץ לאיזור הפיזור המרכזי של הרמקול, ואתה מקבל "שאריות" של תדרים מסויימים שבכלל לא מגיעים אליך, או מגיעים בהנחתה גדולה.
שום מערכת כיול לא תצליח לתקן את זה.

אם אתה מחפש לשפר את המערכת, נקודת ההתחלה היא הורדת 3 הרמקולים הקדמיים למיקומם הנכון, והשארת רמקולים בתקרה לצורך אטמוס.
זה ייתן לך יותר שיפור מאשר כל פורמט זה או אחר.

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #25 

כמו שאמיר אמר, בפומטי אודיו כנראה אין לך יותר מדי לאן להשתדרג כשהרמקולים גם ככה ממוקמים לא טוב. אם אתה מנגן הכל ישירות מהמסך אז גם פורמטי וידאו לא רלוונטים (אבל מסך לא ממש יוכל להתמודד עם סרטים באיכות של DVD ב-4k HDR). אם יש לך סטרימר אז צריך רסיבר שלפחות תומך להעביר 4k HDR/DV למסך, ולא נראה לי שרסיבר בין 10 תומך (לפחות לא ב-DV, למרות שגם לא קל להשיג סרטים ב-DV ומה שיש בסטרימינג כמו נטפליקס אפשר לנגן מהמסך).

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”