בניית תשתית לבית - על מה צריך לחשוב?

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
poothebear (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 0

בניית תשתית לבית - על מה צריך לחשוב?

נושא שלא נקרא #1 

אהלן, בימים אילו אני משפץ בית ויכול להעביר בקירות כבלים/צינורות. מה חשוב להגדיר לאיש תשתיות? למשל חשבתי שפשוט יעביר צינורות בין 5 נקודות בסלון ואז תהיה לי בחירה איזה כבל להעביר בסוף. תודה רבה

ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 214 פעמים
קיבל תודות: 541 פעמים

Re: בניית תשתית לבית - על מה צריך לחשוב?

נושא שלא נקרא #2 

השאלה כללית מידי ולא כוללת שום מידע לגבי הבית והצרכים הנוכחים או הצפויים שלך

poothebear (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #3 

מה שנכון. תודה.

מדובר בסלון בגודל 70 מטר. הצרכים שלי נורא בסיסיים - לשמוע טלוויזיה בסלון באופן נחמד וסביר, אינני אודיופיל או קרוב לכך. כמו כן, לשמוע מוזיקה באיכות נחמדה ברחבי הסלון. אני שומע בעיקר רוק לא כבד וג׳ז אם זה משנה משהו. אין צורך בהפרדת איזורים. מחפש בתקציב צנוע יחסית (כל הכסף הלך על הבניה:)), הייתי שמח לסיים בחמשת אלפים שקלים, עד שבעת אלפים כגבול עליון. לא אכפת לי להתחיל משני רמקולים גלויים, בעתיד להוסיף עוד. כרגע הנקודה המרכזית היא התשתיות. נוסע לארה״ב תכופות, יכול להביא משם אם עוזר

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 177 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

https://www.dolby.com/siteassets/about/ ... _setup.pdf
תסתכל על התקן של 5.1 איפה כל רמקול אמור להיות, ותנסה להתאים את התשתיות הכי קרוב שאפשר לתקן תוך שמירה על סימטריה. בתקציב הזה אולי כדאי להסתפק ב-2 רמקולים ורסיבר, ואח"כ לשקול אם אתה רוצה להשקיע בעוד בשביל 5.1. בגדול מעבירים צינורות עם חוט משיכה כדי שתוכל להעביר כבל רמקול אח"כ. איפה בדיוק למקם זה תלוי במבנה הסלון וביצירתיות שלך ובהגבלות של האישה איפה מותר למקם רמקולים... ככל שתתקרב לתקן ותוכל למקם רמקולים באופן חופשי בלי מגבלות - ככה תוכל לשפר את התוצאה בלי תוספת כסף.

קח בחשבון גם מרחק צפיה וגודל מסך. 3 מ' ממסך 85" זה לא רחוק כמו שזה נראה לאנשים שלא רגילים לזה, תוך שניה זה הופך להיראות "רגיל" אחרי שאתה מתחיל לצפות בסרט או אפילו חדשות.

https://www.rtings.com/tv/reviews/by-si ... lationship

תתמקד בגרף של זווית צפיה (30-40 מעלות).

poothebear (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #5 

מושלם, המון תודה

bsphere
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: Gal Ben-Haim
קיבל תודות: 16 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

שיפצנו לפני שנה. ממליץ לך לקבוע איפה יהיו מיקומי הרמקולים מראש ולחצוב תעלות בדיוק למקומות המתאימים, כולל לסאב.
מצרף תמונה של הסלון שלנו -
הרסיבר נמצא בצד השמאלי של המזנון. משם יוצאות: תעלה למאחורי הטלוויזיה לכבל hdmi, שתי תעלות בקיר טלוויזיה לרמקולים הקדמיים, תעלה מתחת לריצוף עם חציבה בקיר לכל רמקול סראונד ויש מתחת לספה קופסא שממנה יוצא הכבל לסאב. (הסאב נמצא מאחורי הספה לפני העציץ)

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”