איפה לשמוע רמקולים, עם מי להתייעץ, והמלצות על רמקולים

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

Re: איפה לשמוע רמקולים, עם מי להתייעץ, והמלצות על רמקולים

נושא שלא נקרא #16 

08/10/2021 11:23  
BobbinSegev כתב:
תודה לכל האחרים שהגיבו, אבל אף אחד לא עזר ספציפית בדברים שביקשתי - המלצות ספציפיות על חנויות (במרכז!) לשמוע בהן רמקולים?
...
פיוז בגבעתיים וTM AUDIO בהרצליה עלו כאן בשלל ההתנצחויות, אודיו קלאב וקרוסאובר בתל אביב עשו לי רושם של חנויות עם מבחר אם כי לא ביקרתי בהן.
לELAC יש כל מיני דגמים ומחירים, הDBR62 למשל אהוב על המודדים למינהם.
Jack of some trades, master of none

claudia5
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 1110 פעמים
קיבל תודות: 313 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

08/10/2021 11:23  
BobbinSegev כתב:
וואו. תודה לך ildonaldo שלא קראת את הפוסט שלי עד הסוף, הנחת הנחות וגרמת לאחרים להגן עליי כאן - ובסופו של דבר, העלית בטירוף את החשיפה והעניין בפוסט שלי ובשרשור. בלעדיך כנראה הפוסט היה צולל שוב לתהום הנשייה, אחרי ששכב כאן כמעט שבוע ללא תגובות כאבן שאין לה הופכין. מזל שהקפצתי אותו! 😉
כפי שכבר כתבו לך, בפוסט שלי עצמו כתבתי שכבר ראיתי את האור ובאותה חנות ששמעתי את ה-Triangle, הבנתי שטעיתי לגבי הקליפש.
יש עניין כזה שנקרא טעם אישי, בסאונד כמו במוזיקה, ואין שום קשר ביניהם. אני מבין שאתה איש פוקל, אני פשוט פחות אהבתי אותם, גם כששמעתי רמקולי עילית שלהם. לצאת מזה למסקנות לגבי הטעם המוזיקלי והאישיות שלי... זה כבר שלך. רק אגיד שאתה כ"כ טועה.
תודה לכל האחרים שהגיבו, אבל אף אחד לא עזר ספציפית בדברים שביקשתי - המלצות ספציפיות על חנויות (במרכז!) לשמוע בהן רמקולים?
בנוסף, אם אהבתי את הסאונד של Triangle (סבבה, ildonaldo?), למישהו יש נסיון אישי איתם? מכירים רמקולים אחרים עם סאונד דומה?
לבסוף גם נזכרתי ששמעתי בפיוז רמקולים של Elac ובהחלט אהבתי, אם כי לדעתי גם הם יכולים להיות עם גבוהים מעייפים. מי שמכירים, מה אתם אומרים?
...
תנסה להכניס לתקציב רמקולים של חברת neat acoustic ניתן לשמוע אותם בחיפה,בתערוכה האחרונה הרמקול הקטן שלם היה מגונבי ההצגה עם סאונד מצויין לגודלו.לי יש מדפי שלהם מסדרה גבוה יותר רמקול פשוט מצויין ,השוואתי אותו בביתי למספר רמקולים ולא היה ניתן לעמוד מולו.

BobbinSegev (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 23 פעמים
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #18 

08/10/2021 13:05  
claudia5 כתב:
תנסה להכניס לתקציב רמקולים של חברת neat acoustic ניתן לשמוע אותם בחיפה,בתערוכה האחרונה הרמקול הקטן שלם היה מגונבי ההצגה עם סאונד מצויין לגודלו.לי יש מדפי שלהם מסדרה גבוה יותר רמקול פשוט מצויין ,השוואתי אותו בביתי למספר רמקולים ולא היה ניתן לעמוד מולו.
...
תודה רבה! "ניתן לשמוע אותם בחיפה" - היכן בחיפה, תוכל לומר?
אגב תערוכות, הייתי בתערוכה השנתית שמאורגנת גם ע"י האתר הזה בת"א ב-2019 אם אינני טועה, לפני הקורונה. מתי היתה התערוכה שאתה מדבר עליה? היכן ניתן לדעת על תערוכות עתידיות (בארץ)?

claudia5
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 1110 פעמים
קיבל תודות: 313 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

היו 2 תערוכות ב 5 שנים האחרונות...אני לא זוכר באיזה מה2 היתה החברה.
בדרך כלל מדברים על התערוכות בכל הפורום בארץ כולל בפורום הזה.
בחיפה בשדרות הנשיא יש חנות ששכחתי את שמה ,שבאים ממרכז חורב החנות ממש לפי ההגעה למרכז הכרמל.
ליבואן קוראים אילן תמיר והוא גם מתגורר בחיפה איפשהו.
לחנות אולי קוראים audiophil.
אני מתגורר בנשר ואתה יותר ממוזמן לשמוע את הרמקולים אצלי ולהבין על מה אני מדבר

LiorShap
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 91 פעמים
קיבל תודות: 325 פעמים

נושא שלא נקרא #20 

א. תנסה להתעלם מדיעות של אחרים. תסמוך
על השמיעה שלך.

ב. אם אהבת טריאנגל, מדוע אתה נסוג?
יש ברשותי קדמיים שלהם מדגם Comete,
(המדפי של Antal ששמעת,) ולטעמי הוא
רמקול מצוין.

ג. אם אהבת אותו, זה לא אומר שלא תאהב
עוד 10 זוגות אחרים בתקציב דומה.

תנסה להתמקד בשניים שלושה זוגות לשמיעה.
אם תשמע הרבה אין סיכוי בעולם שתזכור
איך שמעו עם הדגם השני או הרביעי ברשימה.

מה עוד שמדובר ככל הנראה בחללים שונים,
ציוד שונה.

בהצלחה.
(מוזמן לשמוע טריאנגל בסלון ולא בחנות)
Paradigm Signature S4 v2
Jl-Audio E-112
SVS Ultra Center
Triangle Comete Surround
Yamaha 3070

amitbak
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 117 פעמים
קיבל תודות: 212 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

קליפש חברה אמריקאית ענקית ומכובדת,מכיר הרבה שיש להם קליפש,שמאוד מאד מרוצים מהסאונד שלהם,,ובכלל מהרמקולים!
אותי באופן אישי מדידות לא מעניינות,מה שיוצא מהרמקול זה מה שחשוב.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #22 

חברים

1. נא לדווח. לא להגיב. לא לצטט (כי אז אני צריך גם להעלים את התגובה עם הציטוט). לדווח. זה לא קשה. יש כפתור קטן ליד כל הודעה. דווחו

2. @ildonaldo ההתנהלות שלך קיצונית גם כטרול. יש כאן כמות דיבה שהיא באמת קיצונית. תחזור שוב על כך ונפרד לא כידידים ותצטרך להמציא שוב פרסונה חדשה (ilbush?)

3. מעניין שהמגיבים הפ אנשים ותיקים שכבר ראו טרול אחד או שניים בחייהם ועדיין מגיבים ומתייחסים לטרול במקום להגיב.

amitbak
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 117 פעמים
קיבל תודות: 212 פעמים

נושא שלא נקרא #23 

איך אמורים לדעת מי טרול ומי לא?
זה אתם צריכים לדעת.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #24 

הגישה של המדידות לגיטימית לחלוטין וזוכה להרבה תומכים ומתעניינים, רק שמוצגת לעיתים בצורה פרובוקטיבית.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #25 

08/10/2021 22:36  
amitbak כתב:
איך אמורים לדעת מי טרול ומי לא?
זה אתם צריכים לדעת.
...
אנחנו (המנהלים) לא קוראים כל הודעה ואין שום מערכת שמזהה טרולים. אם אתם רואים התנהגות לא תקינה (כמו במקרה של השרשור הזה) במקום לדון עם אותו אדם ולצטט אותו, פשוט תדווחו.

אם תסתמכו על זה שההנהלה תקרא כל הודעה ותנחש שמשהו קורה אז תתאכזבו לשמוע שלוקח לנו לא מעט זמן להגיע לשרשורים רבים כאן.

ildonaldo
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: ildonaldo trumpo
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 59 פעמים

נושא שלא נקרא #26 

08/10/2021 21:25  
oferlaor כתב:
חברים

1. נא לדווח. לא להגיב. לא לצטט (כי אז אני צריך גם להעלים את התגובה עם הציטוט). לדווח. זה לא קשה. יש כפתור קטן ליד כל הודעה. דווחו

2. @ildonaldo ההתנהלות שלך קיצונית גם כטרול. יש כאן כמות דיבה שהיא באמת קיצונית. תחזור שוב על כך ונפרד לא כידידים ותצטרך להמציא שוב פרסונה חדשה (ilbush?)

3. מעניין שהמגיבים הפ אנשים ותיקים שכבר ראו טרול אחד או שניים בחייהם ועדיין מגיבים ומתייחסים לטרול במקום להגיב.
...
עם כל הכבוד ויש כבוד, אני באמת לא רואה מה הקשר כאן לדיבה? לא רשמתי דברים בגנות חבר פורום או סוחר או חנות מתמחה. ציינתי עובדה מגובית בדוגמאות. שמתי קישורים לסקירות של שני מוצרים של אותה חברה שאין לה כל קשר לארץ גם כך. בסקירה אחת - סוביקטיבית (הסוקר מביע דיעה אישית על סמך התרשמות סוביקטיבית), כמו המון סקירות דומות, אותו מוצר מקבל אינספור שבחים. ואז שמתי קישור לסקירה אוביקטיבית. המוצר נמסר לסוקר בהתנדבות עי משתמש ולא עי החברה עצמה. והתוצאות המבוססות בין השאר על מדידות הנדסיות, הן ההיפך המוחלט מכל הסקירות הסוביקטיביות של מגזינים ומשפענים ביוטיוב.

איך מכל זה לא ניתן לחשוד מעל ספק סביר שאותה החברה מפעילה מנגנונים מיוחדים בכדי להטות את דעת הסורים הסוביקטיביים? אז אולי אין לי לכך הוכחות, אבל אין זה אומר שאין או לא יכולה להיות אמת בכך.

אתן דוגמה לא קשורה אך רלונטיית. לפני שנה וקצת, כל אדם, כולל נשיא ארצות הברית, שהעז לרמוז או להניח כי וירוס הקורונה הגיע ממעבדה בסין ולא מבעל חיים, מיד הותקף וכל חשבונותיו ברשתות ה"חברתיות" חסמו. שנה לאחר מכן, הנחה הזאת התבררה כאמת, למרות ששום דאגו להוריד את הידיעה הזאת מהכותרות, אבל לפחות כבר לא יכולים לבטל את כל מי שמעלה אותה שוב...

הטעות הכי גדולה בהנהלת פורום היא לצנזר ולהגביל דעות וחופש ביטוי...

אגב אין לי כל קשר ל ilbush או כל משתמש פעיל או סביל אחר בפורום הזה. בעבר הרחוק מאד היה לי כאן משתמש בשם EB1000 אם אני זוכר נכון. אז אפילו פנית אליי בבקשה לכתוב סקירה על מסך CRT עם מעבד תמונה דיגיטאלי של סוני, עוד לפני עידן המסכים השטוחים...

שבת שלום.

Nir547
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
שם מלא: nir547
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 77 פעמים

נושא שלא נקרא #27 

Avi_Dagan כתב:
הגישה של המדידות לגיטימית לחלוטין וזוכה להרבה תומכים ומתעניינים, רק שמוצגת לעיתים בצורה פרובוקטיבית.
...
הבעיה עם האתר של "אמיר אמר" שההתנהלות היא מאוד בעיתית ולמה?
אחרי שעליתי על כמה תקלות במדידה שהיתה עם אוזניות, כתבתי אותם, בתגובה אמיר מחק את ההודעות, קילל אותי בפרטי, חסם אותי וטוב שכך.
אותו דבר קרה גם עם מיכאל לנג.
עוד תקלות שם? האזנה לרמקול יחיד של "אמיר אמר", אי יכולת למדוד במה והכי גרוע שמבחני ההאזנה שלו לא רלוונטיים לארץ - חדר אמריקאי לעומת ממ"ד ועוד ועוד תקלות.
דאקים? דראעקים. כל מה שנשלח מסין ע"י טופינג מהונדס היטב ועובר חלק את כל הטסטים. תראה את הטסטים האחרונים.
מעבר לבקרת איכות מבישה ותקלות אין סופיות, המדידות של המשתמשים שונות (!!) מ"אמיר אמר".
אז ניסיתי בעצמי את הטופינג מול MF, ארקאם, רוטל,CA, CHORD - נשמע רע. כמו רדיו AM.

אני חובב הרבה שנים של התחום מסוף שנות ה-90 (ראה תאריך רישום ל-HT) והייתי ב-2 המחנות.
להתבסס על מדידות - נפילה וודאית.
אגב, טוב ש @oferlaor מחק את ציטוטיי ואת הודעותיו במהירות. זה יכל להיגמר רע מאוד בוודאות מוחלטת - אני מכיר את ההתנהלות של היבואן.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #28 

09/10/2021 8:29  
Nir547 כתב:
אחרי שעליתי על כמה תקלות במדידה שהיתה עם אוזניות, כתבתי אותם, בתגובה אמיר מחק את ההודעות, קילל אותי בפרטי, חסם אותי וטוב שכך.
עוד תקלות שם? האזנה לרמקול יחיד של "אמיר אמר", אי יכולת למדוד במה והכי גרוע שמבחני ההאזנה שלו לא רלוונטיים לארץ - חדר אמריקאי לעומת ממ"ד ועוד ועוד תקלות.
דאקים? דראעקים. כל מה שנשלח מסין ע"י טופינג מהונדס היטב ועובר חלק את כל הטסטים. תראה את הטסטים האחרונים.
מעבר לבקרת איכות מבישה ותקלות אין סופיות, המדידות של המשתמשים שונות (!!) מ"אמיר אמר".
אז ניסיתי בעצמי את הטופינג מול MF, ארקאם, רוטל,CA, CHORD - נשמע רע. כמו רדיו AM.
...
אין אף אתר או מבקר שצריך ללכת עיוור על כל מה שהוא אומר. אני לא מכיר את ההתנהגות שאתה מתאר, אבל אני בעיקר קורא את הביקורות ולפעמים עוקב אחר חלק מהתגובות אם זה פריט מעניין. אני גם מוצא את סגנון הכתיבה שלו משעשע ומבדר.

במה שקשור לרמקולים, אני פחות מתחבר לביקורות שלו ומעדיף את https://www.erinsaudiocorner.com/ שמשקיע הרבה יותר ובמתודולוגיה יותר רצינית, אם כי מצד שני ארין מאוד יבשושי ועמוס באינפורמציה טכנית שאני בתור משתמש לא מתקדם מתקשה איתה.
לגבי שמיעה עם רמקול אחד, יש טיעונים בעדה מכמה מהמדענים המוכרים בתחום שאמיר והרבה אחרים מאוד מחזיקים מהם.

שמעתי את הטענה שהדוגמאות של טופינג ודומיהם שהוא מקבל הם golden samples, אולי זה נכון ואולי לא. אתה אומר שהשוות בינהם לאחרים וגם כאן נשאלת השאלה באיזו צורה נעשתה הבדיקה ומה הציפיות שלך מDAC.

מבחינתי האטרקציה הרצינית ביותר שהאתר הזה מציע היא שהוא על פניו לא ממומן על ידי חברות וקיומו לא תלוי בפרסום או מוצרים ששולחות חברות כמו אצל רוב המתחרים. What Hi Fi עדיף? זה אתר שעולה ראשון בהרבה חיפושים,סביר להניח 100% תוכן ממומן, 0 ביקורות שליליות (יש להם טור של חסרונות שתמיד מציין איזה משהו מעורפל) וכתבות הזויות כמו זו (סעיף 9 אהוב עלי במיוחד):
https://www.whathifi.com/us/features/hi ... ut-they-do

אשמח לשמוע איזה אתרים לטעמך אמינים יותר ולא רק כוללים מבחני שמיעה סובייקטיביים.

בסופו של דבר מעבר לביקורת כזאת או אחרת, המבחן הוא איך הוא נשמע לך, הביקורות הן רק כלי עזר להתמצאות במבחר הקיים. הבעיה שבישראל בניגוד לארה"ב אין כמעט דבר כזה שאתה יכול לקחת לשמוע ששית ולהחזיר. ברור שיש את אלו שמקיימים קשרים ארוכי שנים עם דילרים כאלו או אחרים, אבל הרוב המכריע מצופה לקנות בלי לבדוק בבית. זה כולל גם מותגים שאחת הסיבות המרכזיות להצלחות שלהם בארה"ב היא מבחן בית של חודש-חודש וחצי no questions asked וללא עלות הובלה באף כיוון.
נערך לאחרונה על ידי Avi_Dagan ב 09/10/2021 9:59, נערך 3 פעמים בסך הכל.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #29 

08/10/2021 23:44  
ildonaldo כתב:
08/10/2021 21:25  
oferlaor כתב:
חברים

...
עם כל הכבוד ויש כבוד, אני באמת לא רואה מה הקשר כאן לדיבה? לא רשמתי דברים בגנות חבר פורום או סוחר או חנות מתמחה. ציינתי עובדה מגובית בדוגמאות. שמתי קישורים לסקירות של שני מוצרים של אותה חברה שאין לה כל קשר לארץ גם כך. בסקירה אחת - סוביקטיבית (הסוקר מביע דיעה אישית על סמך התרשמות סוביקטיבית), כמו המון סקירות דומות, אותו מוצר מקבל אינספור שבחים. ואז שמתי קישור לסקירה אוביקטיבית. המוצר נמסר לסוקר בהתנדבות עי משתמש ולא עי החברה עצמה. והתוצאות המבוססות בין השאר על מדידות הנדסיות, הן ההיפך המוחלט מכל הסקירות הסוביקטיביות של מגזינים ומשפענים ביוטיוב.

איך מכל זה לא ניתן לחשוד מעל ספק סביר שאותה החברה מפעילה מנגנונים מיוחדים בכדי להטות את דעת הסורים הסוביקטיביים? אז אולי אין לי לכך הוכחות, אבל אין זה אומר שאין או לא יכולה להיות אמת בכך.

אתן דוגמה לא קשורה אך רלונטיית. לפני שנה וקצת, כל אדם, כולל נשיא ארצות הברית, שהעז לרמוז או להניח כי וירוס הקורונה הגיע ממעבדה בסין ולא מבעל חיים, מיד הותקף וכל חשבונותיו ברשתות ה"חברתיות" חסמו. שנה לאחר מכן, הנחה הזאת התבררה כאמת, למרות ששום דאגו להוריד את הידיעה הזאת מהכותרות, אבל לפחות כבר לא יכולים לבטל את כל מי שמעלה אותה שוב...

הטעות הכי גדולה בהנהלת פורום היא לצנזר ולהגביל דעות וחופש ביטוי...

אגב אין לי כל קשר ל ilbush או כל משתמש פעיל או סביל אחר בפורום הזה. בעבר הרחוק מאד היה לי כאן משתמש בשם EB1000 אם אני זוכר נכון. אז אפילו פנית אליי בבקשה לכתוב סקירה על מסך CRT עם מעבד תמונה דיגיטאלי של סוני, עוד לפני עידן המסכים השטוחים...

שבת שלום.
...
התגובה הבעייתי שלך לא העלה שאלות אלא קבעה האשמות ספציפיות וחמורות שהן בגדר דיבה בעיני. חופש דיבור באתר ובכלל הוא לא חופש להמציא עובדות שאין בינם לבין המציאות דבר למעט הרעיונות שלך. אנחנו לא נהיה במה לפייק ניוז.

אין לי שמץ של מושג למה אתה מתייחס לגבי ההיסטוריה. האתר קיים מ 2004 ופניתי לאין ספור חברי אתר באין ספור נושאים שונים ומשונים ולא ברור לי הקשר בין פניה כזו או אחרת (שאולי היתה, אין לי שמץ של מושג וגם לא כ״כ זוכר את הפרסונה הזו שאתה רומז שהיתה שלך) להפצת דיבה של חברה מכובדת שאתה אישית כנראה לא ממעריציה.

ההזהרה עומדת על קנה. אם זה יחזור, נאלץ להפרד.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #30 

09/10/2021 8:29  
Nir547 כתב:
Avi_Dagan כתב:
...

אני חובב הרבה שנים של התחום מסוף שנות ה-90 (ראה תאריך רישום ל-HT) והייתי ב-2 המחנות.
להתבסס על מדידות - נפילה וודאית.
אגב, טוב ש @oferlaor מחק את ציטוטיי ואת הודעותיו במהירות. זה יכל להיגמר רע מאוד בוודאות מוחלטת - אני מכיר את ההתנהלות של היבואן.
...
יש לציין שהדבר נעשה לא על בסיס היכרותנו עם היבואן, בוודאי שלא פנו אלינו אלא על בסיס זה שמישהו כאן דיווח (באיחור, אבל לפחות דיווח) ואחרי קריאה של החומר הגעתי למסקנה שמדובר בלא פחות מהוצאת דיבה ולדבר כזה אנחנו מסרבים לתת יד.

אין לנו שום קשר פעיל ליבואן (לפני שנים רבות היתה לנו פעילות איתם, כיום אין שום קשר פעיל).

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”