היערכות והכנות... עדכון - התחדשתי ב- 77C9 !!

פורום מסכי OLED בחסות LG
avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1376 פעמים
קיבל תודות: 1230 פעמים

היערכות והכנות... עדכון - התחדשתי ב- 77C9 !!

נושא שלא נקרא #1 

אז ככה, לפני שנתיים ורבע עשיתי שדרוגון קטן מממסך 42 אינץ' ל-55.
ה-OLED ללא ספק, תפס אותי ואחרי שראיתי את המסך בפעולה אצל שחר (@jacko-il), הזמנתי והתחדשתי והשתדרגתי במסך קעואר ועד היום כמובן שנהנה מאיכות התמונה והוותיקים שבינינו מכירים את המושג "שחור פנומנאלי"... :P.

במסגרת השדרוג הרחבתי את נישת הגבס בהתאם והייתי בטוח שלא יהיה עוד שדרוגון כי זה בזמנו נראה לי ענקי.
הנה תמונות בקטנה של התהליך: https://www.hometheater.co.il/vp2387890#2387890.
אבל מהר מאוד מתרגלים והכיוון הוא שדרוג ל-65.

אחרי שהבנתי שלא אמצא מסך קעור יותר פרט ל-C6 שלא הצלחתי להשיג במחיר מתאים ששווה לי להוציא עליו, המתנתי על הגדר אולי תבוא הבשורה בדגמים החדשים. זו לא הגיעה בסדרה 7 וגם לא ב-8.

נשברתי, נחזור למסך שטוח, והדגם שנבחר C8 בגודל 65. לכשיגיע לארץ - נתחדש בו.

עכשיו לשאלות / התייעצות:
גודל הנישה הקיימת כיום הוא 134*80 ס"מ. גובה מהרצפה - 94 ס"מ ומסך נוכחי מתחיל מגובה של 100 ס"מ.
ידוע שזה גבוה במעט לסטנדרט, אבל במרחק הישיבה (קצת פחות מ-4 מטרים) אין פה משהו ששובר צוואר.

המסך החדש הוא בגודל של 145*83 ס"מ וצירפתי תמונה איך הוא נראה מאחורה. זה מאפשר לי להתקין אותו בצורה שטוחה לתוך הנישה הקיימת בלי הגדלות נוספות עם מתקן אקורדיון ואז אני מקבל אפקט של מסך ה-W שיש רק פאנל צמוד לחלוטין לקיר. כמובן שמהמם, אבל אז אני נשאר עם הבעיה של תחילת מסך בגובה של 94 ס"מ מהרצפה וזה כבר נראה לי יהיה בעייתי.

אופצייה שניהי, אני יכול שוב להרחיב את הנישה :? למידות המתאימות ואז המסך יותקן בתוך הנישה כפי שיש היום עם "מסגרת" שקועה מסביב. ואז גובה המסך מהרצפה יתחיל בסדר גודל של 80-84 ס"מ שזה כבר בנורמה.

אופצייה שלישית היפותטית היא להתחיל באופצייה הראשונה ואם לא יתאים אז להתחיל שיפוצון. מה שאני לא אוהב כי לא אוהב חצי קלאצ' על העבודה.

עצות / המלצות / דעות - אודה בברכה...

**עריכה - חפרתם לי על 77, אז נכניס למשוואה גם.
ככה זה נראה היום
 ככה זה נראה היום
ה-C8 מאחורה. בצדדים יש מספיק מרווח של המסך להיכנס בנישה הקיימת
 ה-C8 מאחורה. בצדדים יש מספיק מרווח של המסך להיכנס בנישה הקיימת
נערך לאחרונה על ידי avihuli ב 14/11/2019 21:45, נערך 2 פעמים בסך הכל.

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #2 

במחשבה שנייה, אפשר לעשות גם וגם. כלומר התקנת W ואת החלק העליון אני פשוט סוגר עם עוד תוספת חתיכה של גבס - לא סיפור.
הבעיה... תהיה עם נושא הסאונד כי הרמקולים המובנים בטלוויזיה יהיו למעשה "כלואים" בחלל בפנים.
פתיר עם רכישה של סאונד בר וביטול של הרמקולים בטלוויזיה, אבל אז צריך למצוא מקום לסאב האלחוטי שמגיע עם הסאונד בר... :?
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

Bedroom: LG 55EG910Y | Media Room: in progress

חכם_חנוכה
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 94 פעמים
קיבל תודות: 39 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

למסך כזה דק נישה עושה רק רע
אצלי פירקתי

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 443 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

אני גם תקוע עם נישה למסך 55״. מבאס. אף פעם לא אהבתי את הקונספט אבל מדרגה אנכית באמצע הקיר לא השאירה לי הרבה ברירות. בהנחה שמעמד שולחני לא בא בחשבון, הייתי מנסה לא לגעת בנישה ולשמור את השיפוצון לשדרוג ל77. לגבי סאונד אני ממש מופתע שאתה משתמש ברמקול של המסך ולא מעביר הכל לרסיבר. מדוע ולמה? לגבי בעיית הגובה, תשקול הטייה קטנה כלפי מטה.

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #5 

משום מה התמונה שמגיעה מהאתר של LG לא תואמת את מה שיש באחד מסרטוני ה-UNBOXING ברשת..
http://www.lg.com/us/tvs/lg-OLED65C8PUA-oled-4k-tv

ובמחשבה נוספת - אם אני שם אותו בתוך הנישה, אז תהיה בעיה עם הרמקולים המובנים של הטלוויזיה שיהיו "כלואים" בפים.
פתיר עם תוספת של סאונד בר, אבל אז נכנסים לפינה של איפה שמים את הסאב האלחוטי שמגיע איתו.

אלון - מבחינת השיפוצון, אני עושה את זה לבד, כך שאין בעיה ונראה לי שאין מנוס ממנו לאור מה שכתבתי לעיל.
בספק אם אגדל מעבר ל-65, אבל היי, זה גם מה שאמרתי בקפיצה של ה-55... :P
ולגבי הסאונד - מעביר כמובן לרסיבר, אבל לא בשוטף.
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

sigamore
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 385 פעמים
קיבל תודות: 637 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

@avihuli
אישית הייתי הולך על האופצייה השניה (הרחבת הנישה).
מה מרחק הצפייה אצלך ד"א?
בעניין הרמקולים הכלואים -- דווקא יכול להיות boom box נחמד :D אבל כמובן שעד שלא תנסה לא תדע... יכול גם להגמר בפיאסקו קקפוני..

הנקודה היחידה שלא הבנתי היא עניין הסאונד בר... אתה אשכרה שוקל סאונד בר כדי להמנע משימוש ברסיבר הקיים :מבולבל:
די טעלעוויזיע קאָסטן מיר וועגן פופצן טויזנט פונט !

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #7 

@sigamore
קיר לקיר זה 4 מטר כך שמרחק הצפייה הוא בערך 3.50-3.75 מטר.
אני לא תמיד משתמש ברסיבר בשביל "לשמוע טלוויזיה", אין צורך בזה כל הזמן...

נראה לי שאני ארחיב את הנישה ולא נעשה חצי עבודה... :P

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 443 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

גם לי לא ברור למה לא להשתמש ברסיבר 100% מהזמן. אפילו בחדר השינה זה ככה אצלי. ממילא רמקולים והרסיבר די חיים לנצח אז למה לא לתת להם לעבוד.
האמת שגם אותי קצת מבאס העיצוב של המסך מאחורה עם המלבן הענק הזה לאורך כל החלק התחתון. אן היה ריבוע באמצע זה היה הרבה יותר נוח להתקנה בנישה.

RobotCop
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 119 פעמים
קיבל תודות: 350 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

@avihuli
אתה יכול לרכוש זרוע ולהקטין את הנישה כך שתהיה מעט יותר גדולה מהזרוע כשהיא מקופלת.
במצב כזה כשהזרוע סגורה (ובתוך הנישה) המסך "דבוק" לקיר וזה נראה מעולה.

אם תעשה ככה גם לא תהיה לך הבעיה של הרמקולים שיורים לתוך הנישה כיוון שהיא תהיה סגורה באותו מקום והם יירו לכיוון הקיר ואז חזרה אל המאזין.

gkatz
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 81 פעמים
קיבל תודות: 88 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

נישה זה הדבר הכי אידיוטי ביקום, גם מכוער (תסלחו לי) וגם לא פרקטי. הרי תשדרג ל77 בקרוב...
לטעמי הייתי שובר את מגבלות הנישה משמאל ומימין וקצת מלמעלה ומלמטה. זה יצור מעין 2 פסי גבס אופקיים. בעיני זה מודרני יותר ויפה יותר אם כבר הולכים על הסגנון הזה.
בהצלחה!

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

האמת שהייתי הולך על להשאר על הנישה כמו שהיא. ההבדל בגובה לא כזה מהותי, זה לא שובר צוואר.

אני גם מאלה שעשו החלטה טפשית של בניה סביב הנחה שלא אצטרך יותר מ-55" ועכשיו מעבר ל-65" כרוך בבניה מחדש של חצי עולם :(

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #12 

לגבי הגובה, יש לנו גם כורסא מעבר לספה וכשיושבים בה (וגם בספה יושבים ולא רובצים...), אז הגובה הוא לפי הספר מבחינת שליש תחתון.
77 בשוטף יהיה כבר מוגזם נראה לי מבחינת הגודל למרחק של פחות מ-4 מטר. לפני שדיברנו על המחיר.
צופים בטלוויזיה גם ילדים קטנים שממש לא צריכים כרגע את המערכת בשביל צבי הנינג'ה וכאלה.
ואכן חשבתי על נישה חדשה עם 2 פסים אופקיים.

קיצור - חצי יום עבודה וסוגרים את הסיפור כמו שצריך.
מה עכשיו הכנסתם לי לראש 77, חחח... :D

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #13 

"77 למרחק של 4 מטר זה סבבה לגמרי. כך שאם אתה עושה שינויים בנישה, תעשה הכנות למסך גדול יותר כדי לחסוך לעצמך כאב ראש עתידי.

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #14 

זה קצת פחות מ-4 מטר...
וגודל 77 יוצא 172*99 ס"מ. אני אחפש איזה קרטון למדל את זה ונשים לראות איך זה מתלבש בעין.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #15 

אני יושב במרחק של 2.4 מטר ממסך "65. זה תענוג.

שלח תגובה

חזור אל “מסכי OLED בחסות LG”