A90J אולד 83״ עם בהירות גבוהה של סוני

פורום מסכי OLED בחסות LG
sagioto (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 159 פעמים
קיבל תודות: 47 פעמים

Re: A90J אולד 83״ עם בהירות גבוהה של סוני

נושא שלא נקרא #91 

וגורמת לו להיות יותר דומה לרפרנס. אתה מוזמן לצפות בסרטונים. הנקודה היא שלא מדובר בעוד טכנולוגיה מונפצת וחסרת טעם שמעוותת את התמונה אלא במשהו עם אימפקט שאכן מקרב את התמונה במסך ביתי לרמת רפרנס

משהפרפר
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 13 פעמים
קיבל תודות: 24 פעמים

נושא שלא נקרא #92 

יש גם קטע שפחות מחמיא ל-A90J. בין הבדיקות הראשונות שעשה וינסנט, הוא בדק סולם של אפורים ב-3 המסכים. ב-A90J, רמת האפור נראתה די אחידה בכל ה"מדרגות" ובשלב טרום הזמן האפור פשוט נעלם. 1:28 בזמן. לכן, בתמונות שבהן הוצג רקע כהה, דווקא ה-GX נראתה טוב יותר.

pessik
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 81 פעמים
קיבל תודות: 612 פעמים

נושא שלא נקרא #93 

08/07/2021 13:22  
משהפרפר כתב:
יש גם קטע שפחות מחמיא ל-A90J. בין הבדיקות הראשונות שעשה וינסנט, הוא בדק סולם של אפורים ב-3 המסכים. ב-A90J, רמת האפור נראתה די אחידה בכל ה"מדרגות" ובשלב טרום הזמן האפור פשוט נעלם. 1:28 בזמן. לכן, בתמונות שבהן הוצג רקע כהה, דווקא ה-GX נראתה טוב יותר.
...
אצלי ב AG9 האפור אחיד יחסית
מאוד שמחתי שזה ככה כי ברור לי שזה נושא "בעייתי "

מהר מאוד הבנתי שאין לזה שום משמעות בצפייה יומיומית.
מי שבכח מחפש פגמים ימצא אותם ! , חבל שמשקיעים בזה כ"כ הרבה אנרגיה

לדעתי מיותר לחלוטין ..
צפו ותהנו .

רונן
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 1050 פעמים
קיבל תודות: 152 פעמים

נושא שלא נקרא #94 

משהפרפר כתב:
...
אל תכעסו ... נראה לי שיותר מידי חפירות בדקויות מונעות הנאה מהמוצר.
ראו את אשתי , יש מסך חדש , בקושי שמה לב ואמרה : ״בוא לאכול ...״ :P ככה צריך להיות.

משהפרפר
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #95 

בתאבון!

Moto
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 42 פעמים

נושא שלא נקרא #96 

08/07/2021 13:57  
pessik כתב:
משהפרפר כתב:
...
אצלי ב AG9 האפור אחיד יחסית
מאוד שמחתי שזה ככה כי ברור לי שזה נושא "בעייתי "

מהר מאוד הבנתי שאין לזה שום משמעות בצפייה יומיומית.
מי שבכח מחפש פגמים ימצא אותם ! , חבל שמשקיעים בזה כ"כ הרבה אנרגיה

לדעתי מיותר לחלוטין ..
צפו ותהנו .
...
לא מדויק,
כן יכולה להיות משמעות בצפיה יומיומית (בסצנות כהות ו/או בעלות רקע אפור 5-10%), ראה את השרשור הבא (עם תכנים מומלצים עבור בדיקה זו):
https://www.avsforum.com/threads/oled-s ... g.2896737/

נ.ב - בגלל בעית Uniformity מימשתי אחריות והחלפתי את מסך OLED שלי.
The following line is true
The previous line is false

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 443 פעמים

נושא שלא נקרא #97 

06/07/2021 13:25  
sagioto כתב:
וגורמת לו להיות יותר דומה לרפרנס. אתה מוזמן לצפות בסרטונים. הנקודה היא שלא מדובר בעוד טכנולוגיה מונפצת וחסרת טעם שמעוותת את התמונה אלא במשהו עם אימפקט שאכן מקרב את התמונה במסך ביתי לרמת רפרנס
...
אין מה להיכנס לדין ודברים ולצפות בסרטונים. יש כאן עניין לוגי מאוד ברור. מאז ומעולם מסכים ביתיים התקשו מאוד לשחזר תמונות בצורה נאמנה למקור בגלל מגבלות טכניות (טווח צבעים, עומק צבע, בהירות, ניגודיות, שחורים, דיוק צבע, אחידות מסך, זליגות אור ועוד) ולכן התעשיה השקיע מאמץ לבנות מסכים בטכנולוגיות אקזוטיות ויקרות מאוד כדי לייצר את הרפרנס הכי טוב שאפשר, דוגמת המסך של סוני שציינת (שלהבדיל מהמסכים הביתיים שמבוססים על פאנל LG, הם נבנים ע״י סוני עצמם).
מה שהכי חשוב להבין ברפרנס זה שתפקידו להציג את התמונה הכי מדוייקת ונאמנה למקור.
מה שהכי חשוב להבין בעיבוד תמונה זה שתפקידו לשנות את המקור ולייצר תמונה מלאכותית שתהווה שיפור סובייקטיבי בעיניי הצופה.
לכן יש סתירה לוגית עמוקה ביותר בזה ששני מסכים מקבלים את אותו המקור ובקביעה שמה שגורם להם להציג תמונה דומה זה כי באחד מהם מופעל עיבוד תמונה שמשנה את המקור.
זה כמו למזוג מים מבקבוק אחד לשתי כוסות, להוסיף לאחת מהן סירופ ולטעון שבזכות הסירופ, הטעם של המים בכוס השניה דומים עכשיו יותר לטעם של המים בכוס הראשונה ואילולא הסירופ היה הבדל גדול יותר בטעם של המים.

sagioto (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #98 

הסתירה הלוגית קיימת אצלך, חבל שאתה עושה קולות של דיון אבל לא מוכן להתעמק, אין לי שום עניין לשכנע או להסביר למי שבטוח שבוא צודק ולא מתעניין בעובדות

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 443 פעמים

נושא שלא נקרא #99 

09/07/2021 11:25  
sagioto כתב:
הסתירה הלוגית קיימת אצלך, חבל שאתה עושה קולות של דיון אבל לא מוכן להתעמק, אין לי שום עניין לשכנע או להסביר למי שבטוח שבוא צודק ולא מתעניין בעובדות
...
דווקא מאוד מעניין אותי להכיר את העובדות שמהן אתה מסיק שאם לוקחים מידע דיגיטלי, מפעילים עליו עיבוד שמשנה אותו ובכך גורמים לו להיראות יותר דומה למצב הראשוני שלו.
הבעיה שאתה מפנה אותי לסרטון, שבוחן יכולות טכניות עם עיבוד תמונה כבוי ולא לסרטון ששם שני מסכי סוני - אחד עם עיבוד כבוי ושני עם עיבוד דלוק שמדגים את השיפור לטובה.

sagioto (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #100 

האות הדיגטלי הוא בסה״כ מספרים שאומרים איזה צבע כל פיקסל צריך לקבל ובאיזה קצב. המספרים נקבעים ע״י היוצר שעובד עם מסך רפרנס. שום מסך בעולם כולל מסכים מאוד יקרים ל רפרנס לא יכולים להציג את כל הצבעים בספקטרום שהעין רואה וכמובן מוגבלים גם במספר הניטים כלומר בהירות. לפיכך, כל המסכים בשוק מפעילים פונקציה על הקלט שלהם על מנת להחליט איזה אות לשלוח לכל פיקסל בפנל. כל פנל עובד בתדירויות שונות מספר פיקסלים שונה ועומק צבע כלומר כמות ביטים שונה. כמובן שיש גם הבדלים ביכולות הארה בין הפאנלים ובין פיקסלים בפנל. הפונקציה נקראת עיבוד תמונה. לכן אין דבר כזה מסך ללא עיבוד תמונה ואין משמעות ללכבות את העיבוד במסך כזה או אחר. ולעניינו לפי הסרטון הפונקציה החדשה של סוני נותנת תמונה שמאוד קרובה למסכי רפרנס שעמם היוצרים עובדים.

*הפונקציה עיבוד תמונה יודעת לקבל פרמטרים ועם חלקם ניתן לשחק. במסך הזה לא חשפו את הפרמטרים לצרכן. לעיתים הקלט יכול להתאים בדיוק ליכולות הפנל ולכן פונקציית העיבוד היא פשוט 1:1
**אם לא היה קיים שום עיבוד אז היית יכול להגיד שהמסמכים של סוני וlg הם זהים כי יש להם פנלים עם אותן יכולות וכל ההבדל הוא רק בעיצוב אבל כמובן שזה לא נכון ויש להן יכולות שונות בדיוק בגלל שהפונקציה הזו ממומשת שונה

משהפרפר
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #101 

המצב לא ממש הכי פשוט. גם בסרטונים שמוצגים ביו טיוב, ה"מומחים" קובעים שכשהם משווים 2 טלוויזיות מאותו דגם, יש הבדלים ביניהן (אולי בגלל הבדלים בייצור הפאנלים עצמם). ומא נפקא מינה? שגם אם סוני ירכיבו ב-3 טלוויזיות מאותו דגם את אותו מעבד, התוצאות תהיינה בכל זאת שונות, בשל הבדלים שונים באיכות הפאנל.
חוצמזה? אני כבר מבולבל לגמרי גם בתחום האודיו... נכון שקיימת טענה, שכדי "לשחזר" את הסאונד שהוקלט ע"ג CD (או שמע שמושמע לנו מיו טיוב), כדאי להשתמש במכשיר שנקרא DAC, שיתקן את מה שדחיסת האודיו גורמת? אז גם כאן הכל מבלבל ומטעה. כי השוק מפוצץ במכשירי DAC שונים ברמות מחיר שונות מאד - וכל חובב מוסיקה יעדיף DAC אחר. ואני תוהה: אם כל DAC יכול לתקן "נכון" את עיוותי הדחיסה, למה לשלם מחירי עתק עבור DAC ממותג? ואם כל DAC מתנהג אחרת? אז מיהו המכשיר שבאמת יוכל לעשות עבודה "נכונה" עבורי? ובואו נעזוב לרגע את המחיר: האם עדיין נוכל למצוא איזשהו מכשיר שבאמת "יתקן" את עיוותי הדחיסה בצורה המיטבית?

pessik
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 81 פעמים
קיבל תודות: 612 פעמים

נושא שלא נקרא #102 

08/07/2021 15:05  
רונן כתב:
ראו את אשתי , יש מסך חדש , בקושי שמה לב ואמרה : ״בוא לאכול ...״ :P ככה צריך להיות.
...
כשהחלפתי מ 65 אינטש , ל 77 אינטש

בת זוגתי שתיחיה שמה "האנטומיה של גריי" כמידי שבוע

ובכלל לא שמה לב לשדרוג ... נשים... לך תבין.. :roll: 8O

sagioto (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #103 

ראיתי היום את ה-83״ ואני חייב להגיד שלא התרשמתי באופן מיוחד. כמובן שמדובר בדקות בודדות ולא יותר מדי תכנים ולא מדובר בהשוואה של ראש בראש אבל לא התרשמתי בהבדל ניכר ואם בכלל מעט פחות הרשימה אותי מCX שיש לי בבית.
לא חושב שסוני תמחרו אותה לפי השוק, אין הבדל של 2000$ לc1 לטעמי

nadavya
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 43 פעמים
קיבל תודות: 43 פעמים

נושא שלא נקרא #104 

היכן?
"דעה זה כמו רק#ום לכל אחד יש", הקוף

sagioto (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #105 

החנות של ישפאר בהרצליה פיתוח.
האמת לדעתי גם לא הייתה מכויילת אבל עברה אוטומטית למצב נטפליס hdr כשניגנו נטפליקס והאמת שהיה קצת underwhelming לעומת מה שאני רגיל מהCX בבית. אני גם מוטרד שאולי תוספת הגודל גורמת לירידה דרסטית בחדות כי התמונה נראתה רכה יחסית כנראה שהמעבד החדש הלך קצת לישון. עדיין לא פוסל סופית אני חושב שאגיע לחנית מתמחה ואעבור קצת על יותר תכנים לפני שאחליט

שלח תגובה

חזור אל “מסכי OLED בחסות LG”