C1 קצת מחשיך אחרי דקה-2 דקות.

פורום מסכי OLED בחסות LG
ori24 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

C1 קצת מחשיך אחרי דקה-2 דקות.

נושא שלא נקרא #1 

רכשתי את הטלויזיה ושמתי לב שבכל פעם שאני צופה בתוכן של HDR או דולבי ויזן אז הטלויזיה אחרי דקה-שתיים בערך (אולי קצת יותר) טיפה מחשיכה את עצמה לאיזה 1-2 שניות ואז שוב מסתדרת וחוזר חלילה, אני שם לזה לב גם דרך התרגום שנהפך מלבן בוהק לאפור כהה.

לא נגעתי בשום הגדרות כי אני נותן לטלוזיה להגדיר את עצמה במצבים האלה.

הבנתי שיש מנגנון ABL שמגביל את הבהירות, יש הגדרות איך למזער את זה? כי זה ממש פוגע קשות בחוויה, הרי כל הקטע בHDR ובדולבי ויזן זה לקבל כמה שיותר אור ובהירות.

תודה.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

Re: C1 קצת מחשיך אחרי דקה-2 דקות.

נושא שלא נקרא #2 

תבדוק אם אין לך איזה מנגנון Auto brightness או Auto contrast דלוק איפהשהו

ori24 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #3 

30/05/2021 20:47  
oferlaor כתב:
תבדוק אם אין לך איזה מנגנון Auto brightness או Auto contrast דלוק איפהשהו
...
הכל מכובה,הבנתי שיש מנגנון abl שגורם לזה כי בתכני ויזן וhdr כל התאורה והבהירות מתכוונות אוטומטי להכי גבוה.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #4 

אם זה היה המצב כולנו היינו מרגישים את האפקט.

תצרף תמונות ההגדרות של המסך

kosta
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 10 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

30/05/2021 17:13  
ori24 כתב:
רכשתי את הטלויזיה ושמתי לב שבכל פעם שאני צופה בתוכן של HDR או דולבי ויזן אז הטלויזיה אחרי דקה-שתיים בערך (אולי קצת יותר) טיפה מחשיכה את עצמה לאיזה 1-2 שניות ואז שוב מסתדרת וחוזר חלילה, אני שם לזה לב גם דרך התרגום שנהפך מלבן בוהק לאפור כהה.

הבנתי שיש מנגנון ABL שמגביל את הבהירות, יש הגדרות איך למזער את זה? כי זה ממש פוגע קשות בחוויה, הרי כל הקטע בHDR ובדולבי ויזן זה לקבל כמה שיותר אור ובהירות.

תודה.
...
כיבית את כל הAI בהגדרות AI? נסה אולי לבטל את הLOGO DIMMING ולראות אם זה משפיע (כמובן לבטל Dynamic Contrast אם הפעלת). האפשרות האחרת כוללת ביטול כמה הגנות בSERVICE MENU (GSR ,TPC) אבל כנראה לא כדאי לך לעשות את זה.

ori24 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #6 

30/05/2021 21:18  
kosta כתב:
30/05/2021 17:13  
ori24 כתב:

תודה.
...
כיבית את כל הAI בהגדרות AI? נסה אולי לבטל את הLOGO DIMMING ולראות אם זה משפיע (כמובן לבטל Dynamic Contrast אם הפעלת). האפשרות האחרת כוללת ביטול כמה הגנות בSERVICE MENU (GSR ,TPC) אבל כנראה לא כדאי לך לעשות את זה.
...
כל הai מכובה,איפה מופיעות שתי ההגדרות שציינת?
והבעיה עם הabl נפוצה לפי מה שהבנתי,זו לא בעיה,זה מנגנון הגנה אבל זה דיי פוגם בחוויה של oled.

ori24 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #7 

30/05/2021 21:11  
oferlaor כתב:
אם זה היה המצב כולנו היינו מרגישים את האפקט.

תצרף תמונות ההגדרות של המסך
...
אצרף מחר כי אני לא בבית אבל קראתי את ההגדרות שהמלצת ואם אני זוכר נכון הם דיי רחוקות משלי מבחינת תאורה ובהירות ולכן אתה לא מרגיש את זה כנראה.
בגדול לא נגעתי בשום הגדרה במצב hdr וויזן,אני רואה לפי מה שהטלויזיה מגדירה והיא מגדירה על הכי בהיר ומואר שיש כמעט כי זה המהות הרי בתכנים כאלה.

kosta
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 10 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

30/05/2021 21:22  
ori24 כתב:
30/05/2021 21:18  
kosta כתב:

...
והבעיה עם הabl נפוצה לפי מה שהבנתי,זו לא בעיה,זה מנגנון הגנה אבל זה דיי פוגם בחוויה של oled.
...
GSR וTPC מופיעות בתפריט טכנאים שצריך לדעת איך להיכנס. הABL כמובן קיים והוא לא ממש בעיה וכמובן לא ניתן לביטול אבל אמור לעבוד חלק .

ori24 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #9 

30/05/2021 21:41  
kosta כתב:
30/05/2021 21:22  
ori24 כתב:

...
GSR וTPC מופיעות בתפריט טכנאים שצריך לדעת איך להיכנס. הABL כמובן קיים והוא לא ממש בעיה וכמובן לא ניתן לביטול אבל אמור לעבוד חלק .
...
אז אדבר כבר עם התמיכה מחר של ח י, אני לא רוצה לגעת סתם כי זה כבר הגדרות מורכבות. לגבי הabl מחיפוש קצר ברשת עולה שהמון מתלוננים על זה.

כאשר תאורת הלד על 100 ובסצינות ממש בהירות הוא נכנס לפעולה כדי להגן על המסך, יש כאלה ששמים לב ויש כאלה שלא.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #10 

למה לשים על 100? זה שוחק את המסך...

ori24 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #11 

30/05/2021 22:19  
oferlaor כתב:
למה לשים על 100? זה שוחק את המסך...
...
כי כל הפואנטה בויזן ובhdr זה תאורה ובהירות כמה שיותר לא?
אחרת איך אתה נהנה מתכנים כאלה?
עובדה גם שהטלויזיה מגדירה את עצמה ככה ברגע שהיא מזהה תכנים כאלה.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #12 

זה ממש לא כל הפואנטה...

הפואנטה של HDR זה הקונטרסט, מספר הביטים (כלומר העלמת כל הארטיפקטים של 8 ביט), טווח צבעים רחב יותר.

נסה להפחית טיפה את ה-OLED brightness.

אני קרוב לקצה העליון, אצלי אבל הגדרתי OLED motion pro על Low, מה שמוריד את צריכת האנרגיה ומשפר משמעותית את החדות.

ori24 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #13 

30/05/2021 22:32  
oferlaor כתב:
זה ממש לא כל הפואנטה...

הפואנטה של HDR זה הקונטרסט, מספר הביטים (כלומר העלמת כל הארטיפקטים של 8 ביט), טווח צבעים רחב יותר.

אני קרוב לקצה העליון, אצלי אבל הגדרתי OLED motion pro על Low, מה שמוריד את צריכת האנרגיה ומשפר משמעותית את החדות.
[/quote

אנסה מה שאמרת ואראה,אצלם מחר את ההגדרות של כל המצבים ואשמח אם תדריך אותי איך לכוון שאקבל תמונה מדוייקת ובהירה ככל האפשר,תודה ולילה טוב לבינתיים.
...

ori24 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #14 

אנסה מה שאמרת ואראה,אצלם מחר את ההגדרות של כל המצבים ואשמח אם תדריך אותי איך לכוון שאקבל תמונה מדוייקת ובהירה ככל האפשר,תודה ולילה טוב לבינתיים.

FLaW
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 7 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

30/05/2021 22:32  
oferlaor כתב:
זה ממש לא כל הפואנטה...

...
זה אומנם לא כל הפואנטה אבל בהירות גבוה היא חלק חשוב מאוד ל hdr, ההצעה שלך להוריד את הבהירות oled תפגע בחוויית ה hdr בצורה משמעותית , במיוחד בטלויזיה הזאת ותכלס ברוב טלוויזיות oled שגם ככה לא מצליחות להגיע לרמות בהירות גבוהות.
לי יש את הc1 ואני לא סובל מהבעיה שהוא מתאר פה, הבהירות אצלי על 100 תמיד בתכני hdr ו dolby vision.

@ori24
באיזה מצב תמונה אתה צופה בתכני hdr? תוודא שאתה נמצא על cinema home/cinema או filmmaker, תנסה להימנע ממצבי התמונה האחרים.

שלח תגובה

חזור אל “מסכי OLED בחסות LG”