התייעצות לאחר רכישת 65C1

פורום מסכי OLED בחסות LG
NBMH (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 65 פעמים

התייעצות לאחר רכישת 65C1

נושא שלא נקרא #1 

רכשתי אתמול 65C1 ומחכה בינתיים להתקנה.
מתלבט איך לתכנן את עניין החיבורים או יותר נכון לוודא שהבנתי נכון.
יש לי מקרן קול של ימאהה(YSP2500). היום הכל מחובר אליו וממנו מחובר כבל למסך הנוכחי.
העניין הוא שהמקרן קול יודע להעביר 4K, אבל אין לו HDCP2.2 אז לא יודע להעביר HDR(בממירי אולטרה של יס גם לא הצליח להעביר 4K בגלל זה, אבל בPS4 כן וגם בסטרימר כן).
היום אני עם סטרימר של יס ו PS5.
מבחינת הסטרימר של יס, לא קריטי לאן אחבר אותו כי גם ככה הפורמטים של הסאונד שלו לא בדיוק חדישים, וגם לא יודע להוציא HDR.
הPS5 הוא הבעיה. מצד אחד, יכול לחבר אותו למקרן קול ואז לקבל את הסאונד הכי אופטימלי שהוא יודע להוציא(Dolby trueHD/ DTS:X) אבל אז אני מוותר על ה HDR שזה חלק מהותי מאוד בC1.
מצד שני, יכול לחבר אותו ישירות למסך, ואז להשתמש בכבל אופטי/ להשתמש ב ARC. ל C1 יש תמיכה ב eArc אבל הבעיה זה שהמקרן קול הוא ARC רגיל, וממה שראיתי אי אפשר להעביר את הפורמטים האלו בARC רגיל.
ראיתי כל מני מתאמים כביכול מ Arc ל eArc, השאלה אם זה באמת משהו שיעבוד, כי מניח שהחומרה עצמה בסאונדבר ובמה שהוא יודע לקבל מוגבלת, מעבר לחיבור HDMI עצמו.

בגדול ההתפשרות היא על הסאונד שיעבור דרך ה ARC ואז אקבל DD5.1 במקום להתפשר על ה HDR אם הבנתי הכל נכון?
מנסה לראות איך למקסם גם את התמונה וגם את הסאונד.
אם למישהו יש פתרון אחר שאולי פספסתי זה יהיה מעולה
תודה מראש :)

odedee
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 227 פעמים
קיבל תודות: 85 פעמים

Re: התייעצות לאחר רכישת 65C1

נושא שלא נקרא #2 

לדעתי אין פה דילמה, HDR מנצח את הפורמטים החדשים יותר של אודיו.

אצלי יש 65C1 שכל המקורות מחוברים אליה (יס, PS5, אפל טיוי, נינטנדו), והאודיו יוצא ממנה בסיב אופטי אל רסיבר (שלא תומך ב-ARC), כלומר שומע 5.1 בלבד (יש לנו חמישה רמקולים). אם אתה מאלה שרואים ערך רב לפורמטים החדשים, אולי זה לא סידור אידאלי מבחינתך.

NBMH (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #3 

02/09/2021 15:31  
odedee כתב:

אצלי יש 65C1 שכל המקורות מחוברים אליה (יס, PS5, אפל טיוי, נינטנדו), והאודיו יוצא ממנה בסיב אופטי אל רסיבר (שלא תומך ב-ARC), כלומר שומע 5.1 בלבד (יש לנו חמישה רמקולים). אם אתה מאלה שרואים ערך רב לפורמטים החדשים, אולי זה לא סידור אידאלי מבחינתך.
...
כן זה הכיוון, להעדיף את ה HDR על חשבון הסאונד.
בתכלס במצב כזה אין לי ממש יתרון בשימוש ב ARC במקום כבל אופטי, לא?(אחבר את שניהם בכל מקרה שיהיו כבר מחוברים בכל מקרה)

ambar
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 60 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

דרך אגב הממיר של יס, היס+ יודע להוציא HDR.
הוא אפילו מוציא HDR קבוע לכל סוגי התוכן גם כאלה שבמקור לא HDR

odedee
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 227 פעמים
קיבל תודות: 85 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

02/09/2021 17:25  
NBMH כתב:
02/09/2021 15:31  
odedee כתב:

...
בתכלס במצב כזה אין לי ממש יתרון בשימוש ב ARC במקום כבל אופטי, לא?(אחבר את שניהם בכל מקרה שיהיו כבר מחוברים בכל מקרה)
...
שימוש ב-ARC יאפשר לך CEC, כלומר הדלקה וכיבוי ביחד של המגבר, הצג והמקור. אם כי אני אישית מגיע למסקנה שזה מעצבן יותר מאשר עוזר. אני לוחץ על השלט של אפל טיוי שיידלק, אז הטלוויזיה באמת נדלקת, אבל מדליקה גם את הפלייסטיישן. ואם אני עובר אליו כדי לכבות אותו, גם הטלוויזיה נכבית...

NBMH (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #6 

02/09/2021 19:44  
odedee כתב:
02/09/2021 17:25  
NBMH כתב:

...
שימוש ב-ARC יאפשר לך CEC, כלומר הדלקה וכיבוי ביחד של המגבר, הצג והמקור. אם כי אני אישית מגיע למסקנה שזה מעצבן יותר מאשר עוזר. אני לוחץ על השלט של אפל טיוי שיידלק, אז הטלוויזיה באמת נדלקת, אבל מדליקה גם את הפלייסטיישן. ואם אני עובר אליו כדי לכבות אותו, גם הטלוויזיה נכבית...
...
כן גם אצלי זה הביא יותר נזק מאשר תועלת ברוב המקרים כשזה פעל אצלי.

תודה רבה, נראה שאין מנוס מלוותר על איכות הסאונד(או לשדרג את המקרן קול :lol: )

ambar
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 60 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

ה CEC זה לא רק עובד/לא עובד. ניתן לשלוט בחלקל מהרכיבים מה יעבוד ב CEC.
לדוגמא אצלי בהגדרות CEC ב SHEILD ביטלתי את הפונקציה של כיבוי/הדלקה ומעבר לאינפוט הנכון אבל כל שמרתי על שליטה בווליום כך שלא משנה איזה שלט יש לי ביד שלט של יס או של השילד אני יאכל לשלוט על הווליום.
בנוסף הדלקה של הטלויזיה מדליקה אוטומטית את הרסיבר כולל כיבוי שזה שימושי מאוד.
אם כל האלמנטים מחוברים ישירות לטלויזיה אז CEC מקל על המעברים...

NBMH (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #8 

05/09/2021 10:27  
ambar כתב:
ה CEC זה לא רק עובד/לא עובד. ניתן לשלוט בחלקל מהרכיבים מה יעבוד ב CEC.
לדוגמא אצלי בהגדרות CEC ב SHEILD ביטלתי את הפונקציה של כיבוי/הדלקה ומעבר לאינפוט הנכון אבל כל שמרתי על שליטה בווליום כך שלא משנה איזה שלט יש לי ביד שלט של יס או של השילד אני יאכל לשלוט על הווליום.
בנוסף הדלקה של הטלויזיה מדליקה אוטומטית את הרסיבר כולל כיבוי שזה שימושי מאוד.
אם כל האלמנטים מחוברים ישירות לטלויזיה אז CEC מקל על המעברים...
...
כן מודע לזה, פשוט עם הסט אפ הנוכחי שיש אצלי זה לא תמיד עבד הכי טוב גם שהפעלתי רק חלק אז אחכה להתקנה של ה C1 ומניח ששם כן אפעיל את זה חזרה.

תודה! :)

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

02/09/2021 13:38  
NBMH כתב:

בגדול ההתפשרות היא על הסאונד שיעבור דרך ה ARC ואז אקבל DD5.1 במקום להתפשר על ה HDR אם הבנתי הכל נכון?
...
כפי שהציעו תתן עדיפות ל-HDR אבל אם יש בכל זאת מכשיר ספציפי (או יותר) שכן מספקים סאונד מתקדם שאתה מעוניין בו תשקול להשתמש במפצל HDMI AUDIO, כך שאותה כניסה מחוברת אליו והוא מוציא במקביל לטלויזיה ולמקרן קול רק סאונד.

החיסרון הוא שלא מעביר CEC/ARC ועניין שידרוגי הקושחה לא ממש עבד לי וקשה מאוד לקבל מהם תמיכה (אבל אין לי PSP כך שזה לא ממש חשוב לי) . זה אומר שאוטומאטית הרסיבר עובר לכניסה שמקבלת ARC ואם אני מעוניין בסאונד המורחב אני מעביר בעצמי לכניסה שאליה מחוברת היציאה של המפצל. בטח אפשר למצוא גם כאלה שמעבירים CEC ואולי שתומכים בכמה מכשירים ללא צורך בשידוך ממתג HDMI נוסף.

NBMH (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #10 

05/09/2021 13:41  
gildmor כתב:
02/09/2021 13:38  
NBMH כתב:

...
כפי שהציעו תתן עדיפות ל-HDR אבל אם יש בכל זאת מכשיר ספציפי (או יותר) שכן מספקים סאונד מתקדם שאתה מעוניין בו תשקול להשתמש במפצל HDMI AUDIO, כך שאותה כניסה מחוברת אליו והוא מוציא במקביל לטלויזיה ולמקרן קול רק סאונד.

החיסרון הוא שלא מעביר CEC/ARC ועניין שידרוגי הקושחה לא ממש עבד לי וקשה מאוד לקבל מהם תמיכה (אבל אין לי PSP כך שזה לא ממש חשוב לי) . זה אומר שאוטומאטית הרסיבר עובר לכניסה שמקבלת ARC ואם אני מעוניין בסאונד המורחב אני מעביר בעצמי לכניסה שאליה מחוברת היציאה של המפצל. בטח אפשר למצוא גם כאלה שמעבירים CEC ואולי שתומכים בכמה מכשירים ללא צורך בשידוך ממתג HDMI נוסף.
...
בדיוק ראיתי השוואה ביוטיוב בין OLED שונות והוא השתמש בזה שם, האמת שיכול להיות שימושי אבל הבעיה זה שזה לא יכול להעביר 4K@120HZ.
חושב שהכיוון כרגע זה להשתמש ב ARC ולראות איך יהיה הסאונד שאקבל כשאשחק בסוני / נטפליקס.
תודה :)

שלח תגובה

חזור אל “מסכי OLED בחסות LG”