האם OLED זה עדיין הכי טוב שיש?

פורום מסכי OLED בחסות LG
IGAL4d
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 423 פעמים
קיבל תודות: 116 פעמים

Re: האם OLED זה עדיין הכי טוב שיש?

נושא שלא נקרא #31 

05/10/2021 11:20  
itay123 כתב:
התחדשנו!
LG OLED C1 83 inch

בהזדמנות זו, אשמח לפרגן ולהמליץ על-future ודור.
שדאג וניסה לקדם ככל הניתן את הגעת המסך.
(Y)

יום טוב לכולם.
...
תתחדש איתי, מסך מעולה...אולי הטוב מסוגו שהוצג בפורום עד כה 🙂🌻

FastandFurious
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 897 פעמים
קיבל תודות: 549 פעמים

נושא שלא נקרא #32 

יפה מאוד תתחדש ותהנה רבות
Denon X4800H
speakers Klipsch THX
Subwoofer PSA Ev1813
Zidoo Z1000 Pro
Lg C1 83

Mad
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 245 פעמים
קיבל תודות: 245 פעמים

נושא שלא נקרא #33 

תתחדש ובטוח שאתה כבר נהנה
L/C/R-Focal Aria 926+CC900
: Arendal
SRND-1723S
SUB-ARENDAL 17232S
Height-1961
Anthem MRX-1140

MAY-FUTURE
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 37 פעמים
קיבל תודות: 31 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #34 

itay123 כתב:
היי
תשובה לשאלת פותח השרשור.

כן!

התחדשנו!
LG OLED C1 83 inch

בהזדמנות זו, אשמח לפרגן ולהמליץ על-future ודור.
שדאג וניסה לקדם ככל הניתן את הגעת המסך.
(Y)

יום טוב לכולם.
...

איתי היקר , תודה רבה על המילים החמות, מוערך מאוד !

תמיד כאן לשירותך, צוות פיוצ'ר .
מאי,פיוצ'ר אודיו וידאו, מנהל חנות.
SVS
Steinway & Sons
LYNGDORF
TRINNOV
OPPO
RUIPRO
050-4440109

ice2k
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 20 פעמים
קיבל תודות: 62 פעמים

נושא שלא נקרא #35 

04/10/2021 23:20  
TheCoolest כתב:
אי אפשר לתרגם את הדברים האלה ליחס עלות\תועלת אובייקטיביים ופרקטיים, ואני לא מסכים עם המושג "ניתוח רגשי". אני מעדיף "סובייקטיבי".
לכל אחד יש העדפות בחיים, וכל אחד קובע לעצמו על מה חשוב לו יותר ומה פחות. על מה הוא יכול להתפשר ועל מה הוא לא יכול להתפשר, ועל מה הוא לא רוצה להתפשר אם הוא יכול באותו קנה להתפשר על משהו אחר.
אז אם, נניח, אני מחפש טלוויזיה עם ה"VFM" הכי טוב שיש, אז סביר להניח שזו תהיה טלוויזית LED כלשהי. זה ברור.
אבל לא תמיד אתה מחפש את ה-VFM הכי גבוה, במידה ואתה יכול להרשות לעצמך לשלם יותר ולקבל יותר, גם אם היחס עלות\תועלת הוא לא בחלק התחתון או אפילו האמצעי של הגרף האקספוננציאלי של עלות מול תועלת.
הדוגמה בגוף התגובה שלך. אתה חולק עלי בזה שלדעתך אחידות הפאנל זה לא חשוב. לי אישית זה מאד חשוב. יש לי גם טלוויזית LED בבית עם אחידות "לא משהו" במדרג הסובייקטיבי שלי לאחידות הפאנל בטלוויזיות. וצפיה בתכנים מסויימים שבה הבעייתיות שבמסך בולטת מסיחה את הדעת ומפריעה לצפיה. זה לא משהו שבהכרח הורס את החווייה, אבל זה פוגע, וזה סתם מעצבן\מציק. עכשיו עד כמה זה פוגע, וכמה זה שווה לי מבחינה כספית נתון להחלטה שלי בלבד והדעה שלך או של אף אחד אחר לא תשנה את ההרגשה הסובייקטיבית שלי בנושא הזה.

להגיד פחות\יותר טוב זה קל מאד ופשוט. מבחינה אובייקטיבית, איכות הרכבה והחומרים של מרצדס אס קלאס חדשה תהיה טובה יותר מאיכות הרכבה וחומרים של דאצ'יה חדשה.
העובדה ששני הרכבים נמצאים בסקאלות שונות לחלוטין מבחינת מחיר זו נקודה נפרדת. האם המרצדס רכב טוב יותר מהדאצ'יה? התשובה תהיה כן. האם המרצדס משתלם יותר מהדאצ'יה? סביר להניח שרוב האנשים בקהל כאן יגידו שלא. אבל אני בטוח שזה לא ימנע מחלקם ללכת דווקא על המרצדס במידה והם היו צריכים לבחור בין השניים.
הנקודה שלי היא שיש אובייקטיבי ויש סובייקטיבי. אנשים צריכים לקחת בחשבון את העדפות שלהם, ומה כל חסרון\יתרון שווה להם מבחינה כספית.
מה שאנחנו יכולים לעשות זה לנסות ולעשות קצת סדר לאנשים ששואלים שאלות, להציג את היתרונות והחסרונות של טכנולוגיות שונות, ואז לקוות שאותו בן אדם שביקש עזרה יפעיל קצת את המוח ויעשה את החושבים שלו עם עצמו לגבי מה חשוב לו ומה לא חשוב לו במסך טלוויזיה.

TL; DR: כששואלים שאלה פשוטה כמו בנושא השרשור, התשובה הינה גם מאד פשוטה; "כן".
...

הרבה דברים נכונים שזה בערך מה שאמרתי, אבל לרגע לא דיברתי על "עלות\תועלת" (תקרא שוב ותיווכח), או על עלות בכלל. כל דברי נאמרו בהנחה שהמחירים זהים לחלוטין. "ניתוח כלכלי" כמושג לא מתכוון לכסף או עלות, ביסודו הוא מתיחס לתועלת, משמע "עד כמה זה טוב לי". ומה שטענתי: שלבן אדם ממוצע, כל העסק של OLED הוא לא תמיד טוב יותר לעומת האלטרנטיבה (שוב - באותו המחיר). לכן צריך להזהר עם ההמלצות האבסולוטיות. כרגע אין טכנולוגיה מושלמת, מה שאומר שלכל אחד יהיה טוב משהו אחר. וזה מחזיר אותי לנקודה של ההטפה לעומת המלצה שכלתנית שבודקת מה טוב לכל בן אדם ספציפי. כן, OLED לא תעשה טוב יותר לכולם, הגיע הזמן להשלים עם זה.
YAMAHA RX-A3030| Audiovector S3 Signature| Audiovector SC Signature | Audiovector Ki1| SVS SB3000

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

נושא שלא נקרא #36 

לא בוחנים מוצר לפי עד כמה זה טוב לי. אם זה היה נכון היה לי פרארי ולמבורגיני בחניה.

אי אפשר להתנתק מהעניין הכלכלי ועלות-תועלת. וכאן דווקא הטיעון שלך מקבל חיזוק עקב כך ש-OLED הרבה יותר יקר מ-LED.

עם זאת, אם הולכים עם ההגיון שלך, שהמחירים זהים להכל, אני מפציר בך למצוא 10 אנשים היו מעדיפים אצלם QLED של סמסונג במקום OLED של LG, נאמר CX/C1.

מלבד הסלונים המוארים ביותר, שטופי השמש, אני לא רואה מצב שמישהו יעדיף QLED באותו מחיר, וכן אני מחשיב את עניין הצריבות שהוא בהחלט מטרד.

אפשר ללכת סביב-סביב ולהגיד שמישהו יעדיף את הפשטות נהיגה של המאזדה שלו לעומת BMW עצמתית, ואני מאמין שיש כאלו שחושבים ככה, אבל מדובר במיעוט של המיעוט.

מה לעשות, יש כזה דבר טוב יותר אבסולוטית. סכנת צריבה ובהירות לא הגבוהה ביותר עלולות להיות DEAL BREAKER לחלק מהאנשים, למי שמתגבר על זה OLED > QLED. שוב, אתה תמצא אדם שיעדיף QLED באותו מחיר, אבל הוא יהיה במיעוט מאוד רציני.

pessik
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 81 פעמים
קיבל תודות: 612 פעמים

נושא שלא נקרא #37 

itay123 כתב:
התחדשנו!
LG OLED C1 83 inch
...
יש שירשור "התחדשתי" עם תמונות מחוץ לקרטון ?

ice2k
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 20 פעמים
קיבל תודות: 62 פעמים

נושא שלא נקרא #38 

07/10/2021 14:23  
Yuvalfrr כתב:
לא בוחנים מוצר לפי עד כמה זה טוב לי. אם זה היה נכון היה לי פרארי ולמבורגיני בחניה.

אי אפשר להתנתק מהעניין הכלכלי ועלות-תועלת. וכאן דווקא הטיעון שלך מקבל חיזוק עקב כך ש-OLED הרבה יותר יקר מ-LED.

עם זאת, אם הולכים עם ההגיון שלך, שהמחירים זהים להכל, אני מפציר בך למצוא 10 אנשים היו מעדיפים אצלם QLED של סמסונג במקום OLED של LG, נאמר CX/C1.

מלבד הסלונים המוארים ביותר, שטופי השמש, אני לא רואה מצב שמישהו יעדיף QLED באותו מחיר, וכן אני מחשיב את עניין הצריבות שהוא בהחלט מטרד.

אפשר ללכת סביב-סביב ולהגיד שמישהו יעדיף את הפשטות נהיגה של המאזדה שלו לעומת BMW עצמתית, ואני מאמין שיש כאלו שחושבים ככה, אבל מדובר במיעוט של המיעוט.

מה לעשות, יש כזה דבר טוב יותר אבסולוטית. סכנת צריבה ובהירות לא הגבוהה ביותר עלולות להיות DEAL BREAKER לחלק מהאנשים, למי שמתגבר על זה OLED > QLED. שוב, אתה תמצא אדם שיעדיף QLED באותו מחיר, אבל הוא יהיה במיעוט מאוד רציני.
...
אני חושב שאתה קצת יהיר, ואפילו קצת צעיר, עקב מה שרשמת. אני לא בטוח שיש לך יכולות מקצועיות לנתח את שוק הצרכנים, והדעות שלך סובבות סביב העולם האישי שלך. אל תשכח שמלבדך, יש אנשים שהם כלכלנים, אולי כאלו שלמדו מספר שנים לנתח מצבים בצורה שכלתנית, אולי אפילו כאלו שנהגו בלמבורגיני של חברים שלהם בשביל להבין שזה לא רכב פרקטי (אלא אם כן זה "טוב לי ושווה לי" שאתה כלכך מתנגד אליו). אתה חייב להפנים שמה שבעיניך נראה הכי טוב, הוא לאו דווקא מה שטוב לאחרים. שאולי הצרכים שלך שונים מהצרכים של אחרים. שאולי רוב רובם של האנשים בקושי יודעים מה זה OLED או QLED או LED.

בשביל להיות יעיל בהמלצות לאחרים צריך לדעת להפריד את מה שטוב לך וטוב בעינייך ולא להשליך את זה על אחרים. היקום לא סובב סביבך.
עצם העובדה שאתה חושב שלמבורגיני זה טוב, מראה על זווית ראייה מאוד ספציפית ששייכת לעולם הפרטי שלך. רוב האנשים לא קונים למבוגריני רק כי זה יקר, רובם לא יקנו אותה גם בהנחה שהמחיר זהה כי זה רכב לא פרקטי, ההנאה ממנו תהיה ל"מיעוט", מושג שהזכרת.
והעניין של "הנחה שהמחירים זהים", זה כלי מתמטי\ כלכלי בשביל לנתח דברים, לא לתאר את המצב בפועל. אגב, במהלך השנים דווקא הQLED המובילות היו יקרות מהOLED, כנ"ל גם השנה (אבל רק בחול, כי בארץ לא מביאים את הדגם הטוב).

אולי הגיע הזמן שתקשיב לאחרים ותתיחס אליהם ברצינות. אני דווקא מעריך את התעוזה שלך אבל פחות מבסוט מהנטייה שלך לשלול בצורה לא מקצועית.
YAMAHA RX-A3030| Audiovector S3 Signature| Audiovector SC Signature | Audiovector Ki1| SVS SB3000

רועי51
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 25 פעמים

נושא שלא נקרא #39 

למבורגיני זה *** של אוטו, נהגתי באחד כזה, אי אפשר להנות ממנו, רחב מדי, חלונות קטנים מדי, נוקשה מדי ומסדר לך גב דפוק אחרי זמן קצר והרעש נורא, למרות שמדובר בטעם נרכש. התאוצה של המורצ'ליאגו מסחררת, אבל הפרפורמנס של טסלה 3 מראה לו את התחת בקלות ובשמינית מחיר והרבה יותר בשקט. כשאתה רואה אוטו כזה, ודאי אחרי שנהגת בו, אי אפשר שלא להזכר בנשים היפניות שאילצו את כפות רגליהן להשאר קטנות וקוקטיות במחיר סבל של שנים וחוסר יכולת ללכת כמו בנאדם, העיקר לעשות את הרושם הנכון. ואם נחזור לרגע לאולד, אז זו טלויזיה יקרה יותר, אבל באיכות התמונה שהיא נותנת ובמיוחד ביציבותה בתנאי הצגה משתנים, קשה להתחרות. אין שום בעיה להסתפק בלד לסוגיו, התמונה מצוינת, אבל אחרי שחווים אולד ולמשך זמן מבינים שיש הבדל והוא לא זניח או בשוליים. שווה או לא, יעשה כל אחד את חשבונו.

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

נושא שלא נקרא #40 

08/10/2021 9:13  
רועי51 כתב:
ואם נחזור לרגע לאולד, אז זו טלויזיה יקרה יותר, אבל באיכות התמונה שהיא נותנת ובמיוחד ביציבותה בתנאי הצגה משתנים, קשה להתחרות. אין שום בעיה להסתפק בלד לסוגיו, התמונה מצוינת, אבל אחרי שחווים אולד ולמשך זמן מבינים שיש הבדל והוא לא זניח או בשוליים. שווה או לא, יעשה כל אחד את חשבונו.
...
זה קצת מזכיר לי בזמנו את מה שאמרו על פלזמה והשתכנעתי לקנות פלזמה של פנסוניק שהיא באמת טובה (לחדר שינה כשצופים בעיקר בלילה) ואפילו ניסיתי לשכנע את עצמי שהצבעים שם יותר מדוייקים השחור יותר עמוק, קונטרסט מעולה וכ'ו...כל זה לא פיצה על זה על כך שסצינות בהירות היו חיוורות יחסית, שלג לא נראה לבן כמו שלג . וזה היה ברור ללא צורך שיהיה מסך אחר במקביל. אז כן סוג של "התרגלתי" אחרי זמן מה וכמובן לא רצתי להחליף אחרי השקעה כל כך גדולה.
כמה חודשים אחרי ראיתי סדרה שמונה של סמסונג אצל ההורים (עוד לפני QLED) ואז הבנתי עוד יותר את גודל הטעות.

אולי אני מפספס משהו ואי אפשר להתרשם כך אבל עברתי על כמה השוואות של SIDE BY SIDE ביוטיוב, אם מתעלמים מכל מני פרטים טכניים כמו ממשק, סאונד, עובי הטלויזיה זויות צפיה וחוסר אחידות שזה כללי מדי ברוב הסצינות התמונה ב-QLED נראית יותר טוב (אבייקטים מסויימים נראים כאילו בולטים, הנחש בדקה 9:54) לעומת אולד שנראה קצת חיוור בהשוואה.
אחד ההבדלים העיקריים שמודגשים בהשוואות האלו הן סצינות חשוכות בכלל ועם נקודות אור קטנות בפרט (כמו STAR FIELD) בפרט, ששם המחישו אבדן פרטים משמעותי ב-QLED.
האמת, נראה קצת מוגזם ומפריע כשרואים את זה אחד ליד השני ואולי לא הייתי לוקח QLED כזה או מכבה את ה-FALD.
מצד שני, אולי אם לא יודעים מה חסר זה לא ממש משנה.
במקרה נתקלתי בסרטון המקורי של הסצינה עם הסוס ((דקה 10:19 בסרטון שקישרתי אליו) ולכן הבאתי אותו כדוגמה, כשאני צופה בו בנפרד אצלי הוא נראה טוב בדיוק כפי שהוצג באולד בהשוואה. כנ"ל לגבי כל הסצינות עם נקודות אור קטנות, כנראה בגלל שאין אצלי FALD.
אני רק תוהה בכל זאת איך יתכן שכמה דורות אחרי הדגם שלי, הוסיפו FALD שאני מניח לצורך שיפור קונטרסט אבל יצא שהוא עד כדי כך מקלקל בזה שגם מאבדים פרטים וגם יוצר חוסר אחידות בגוונים.

nils3373
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: nils3373
נתן תודות: 52 פעמים
קיבל תודות: 143 פעמים

נושא שלא נקרא #41 

08/10/2021 11:25  
gildmor כתב:

זה קצת מזכיר לי בזמנו את מה שאמרו על פלזמה והשתכנעתי לקנות פלזמה של פנסוניק שהיא באמת טובה (לחדר שינה כשצופים בעיקר בלילה) ואפילו ניסיתי לשכנע את עצמי שהצבעים שם יותר מדוייקים השחור יותר עמוק, קונטרסט מעולה וכ'ו...כל זה לא פיצה על זה על כך שסצינות בהירות היו חיוורות יחסית, שלג לא נראה לבן כמו שלג . וזה היה ברור ללא צורך שיהיה מסך אחר במקביל. אז כן סוג של "התרגלתי" אחרי זמן מה וכמובן לא רצתי להחליף אחרי השקעה כל כך גדולה.
כמה חודשים אחרי ראיתי סדרה שמונה של סמסונג אצל ההורים (עוד לפני QLED) ואז הבנתי עוד יותר את גודל הטעות.
...
אז זהו שאין בכלל מה להשוות בין הפלאמה שהיתה לך לבין הOLED של היום.
העמידות בפני צריבות היא גבוהה מאוד והשחור הוא שחור והלבן ממש לבן...
היו לי 3 מסכי סמסונג שונים בעבר (לא QLED) וראיתי במציאות לא מעט מסכי QLED בפעולה.
כיום יש 3 מסכי OLED בבית (C7, CX ו-B1) ולדעתי היתרון היחידי שיש לסמסונג הוא שניתן לחברו למחשב ללא דאגות (את זה לא הייתי עושה עם ה-OLED).
עוד נקודה חשובה שלא ניתן להתעלם ממנה היא האחריות - במשפט אחד - במקרה של תקלה במסך ח.י. יטפלו בך עד הסוף בזמן שסמליין יזרקו אותך לאלקטרולוקס שידאגו לאמלל לך את החיים (איטרפטציה אישית שלי מכל הפוסטים שראיתי עד היום).

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

נושא שלא נקרא #42 

08/10/2021 11:44  
nils3373 כתב:
אז זהו שאין בכלל מה להשוות בין הפלזמה שהיתה לך לבין הOLED של היום.
...
ערבבת כמה דברים , נושא השירות ופרטים טכניים לא רלוונטי. דובר כאן על איכות תמונה נטו.
אגב, לפלזמה שלי אין עד היום שום צריבות כך שאפשר להגיד שהיא עמידה יותר מאולד.
על פי ההשוואות שבדקתי לא רואה שיש איכות תמונה יותר טובה באופן מובהק באולד, כן שמתי לב שהבהירות לא משהו כפי שהיה פעם בפלזמה לעומת הלד של אז, הכל יחסי.

רועי51
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 25 פעמים

נושא שלא נקרא #43 

האיכות העודפת של האולד על הקיולד ויש כזו, היא בראש וראשונה יציבות ואיכות הצבע ואנסה להבהיר מניסיוני הפרטי שבו יש גם CX וגם 90T שעובדות במקביל בשני חדרים שונים. אולד קרובה יותר מכל טכנולוגיה אחרת לאיכות של תצוגת קולנוע, בקיולד אכן יש לא מעט מצבים שמראים לכאורה עדיפות בפרטים, ודאי בתמונה מוארת יותר, אבל לפעמים רואים הבדל שבא לביטוי במיצג חזותי שונה, פתאום הצבע נראה טבעי פחות, פסטלי יותר, פנים ניראות חיוורות בתאורה סביבתית אחת וכתומות באחרת, דמויות ניראות לפעמים כאילו הן עשויות מפלסטיק, מכל אלו האולד חפה. יתרון נוסף מגיע מרמת הקונטרסט העדיפה באולד ורמת הצבע השחור המוחלטת, אלו מעניקים לתמונה עומק ופרספקטיבה שלא תמצא כמוהו בלד. ואגב פלסמה היתה לי כזו של סמסונג משך 4 שנים עד שנגנבה, איכות תמונה מעולה, הגם שחשוכה עוד יותר מהאולד, אבל מאוד דומה, לגבי צריבות זוכר שהזהירו מהאפשרות והעובדה שלא קרה אצלך וגם לא אצלי לא אומרת הרבה, גם לא כל האולדים נצרבים, אפילו לא רובם.

nils3373
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: nils3373
נתן תודות: 52 פעמים
קיבל תודות: 143 פעמים

נושא שלא נקרא #44 

08/10/2021 22:13  
gildmor כתב:
08/10/2021 11:44  
nils3373 כתב:
אז זהו שאין בכלל מה להשוות בין הפלזמה שהיתה לך לבין הOLED של היום.
...
ערבבת כמה דברים , נושא השירות ופרטים טכניים לא רלוונטי. דובר כאן על איכות תמונה נטו.
אגב, לפלזמה שלי אין עד היום שום צריבות כך שאפשר להגיד שהיא עמידה יותר מאולד.
על פי ההשוואות שבדקתי לא רואה שיש איכות תמונה יותר טובה באופן מובהק באולד, כן שמתי לב שהבהירות לא משהו כפי שהיה פעם בפלזמה לעומת הלד של אז, הכל יחסי.
...
לפני שאתה מחליט שהפלאזמה שלך לא רחוקה מה-OLED של היום מבחינת איכות תמונה, אתה מוזמן לצפות בתוכן 4K Dolby Vision על גבי מסך OLED מהדור הנוכחי - רק אז אתה תבין כמה המסך שלך רחוק שנות אור מאיך שאתה תופס אותו.

itay123
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 479 פעמים
קיבל תודות: 859 פעמים

נושא שלא נקרא #45 

נערך
נערך לאחרונה על ידי itay123 ב 10/10/2021 21:12, נערך פעם 1 בסך הכל.

שלח תגובה

חזור אל “מסכי OLED בחסות LG”