האם OLED זה עדיין הכי טוב שיש?

פורום מסכי OLED בחסות LG
gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

Re: האם OLED זה עדיין הכי טוב שיש?

נושא שלא נקרא #46 

09/10/2021 15:19  
nils3373 כתב:

לפני שאתה מחליט שהפלאזמה שלך לא רחוקה מה-OLED של היום מבחינת איכות תמונה, אתה מוזמן לצפות בתוכן 4K Dolby Vision על גבי מסך OLED מהדור הנוכחי - רק אז אתה תבין כמה המסך שלך רחוק שנות אור מאיך שאתה תופס אותו.
...
אנסה להסביר שוב. ההקבלה שלי הייתה בין השוואות שנעשו פעם בין לד לפלזמה להשוואות שנעשים כיום בין אולד ל-QLED.
לא ברור לי מהיכן הסקת את זה. להיפך, אמרתי שהייתי מאוכזב בדיעבד מהפלזמה, אפילו לעומת לד של אז. כי אז אמרו שלפלזמה יש שחורים טובים יותר וצבעים טבעיים יותר, כפי שאומרים היום על אולד, לא שזה לא נכון רק שאולי פחות משמעותי מדברים אחרים.
התחום היחיד שאליו התיחסתי בהקשר לאולד הוא הצריבות, כי בפלזמה הישנה אין אפילו שמץ של צריבה. אולי פלזמות הגיעו אז לחסינות מצריבות בדורות האחרונים שלהם ואולי יותר קשור לשימושים שלי.
נערך לאחרונה על ידי gildmor ב 10/10/2021 13:24, נערך פעם 1 בסך הכל.

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #47 

"אולד קרובה יותר מכל טכנולוגיה אחרת לאיכות של תצוגת קולנוע"
זה לא בהכרח המצב הרצוי לכולם, וודאי אנשים שצופים אפילו במצב דינמי למרות הבוהק המוגזם. האם נכון להניח שמי שמעדיף להיות כמה שקרוב יותר למצב קולנוע מעדיף גם DV על פני HDR?

זה כבר השערה שלי אבל ייתכן שאולי זו אחת הסיבות למה סמסונג נמנעים מלתמוך ב-DV, זה די יגרום להרבה תכנים להיראות הרבה פחות בהירים ודי יקלקל להם את אחד היתרונות המובהקים שיש להם על פני אולד?

"בקיולד אכן יש לא מעט מצבים שמראים לכאורה עדיפות בפרטים, ודאי בתמונה מוארת יותר".
ממש לא לכאורה, אפילו סוקרים שבין השורות משתמע שנוטים לכוון אולד מודים בזה, פשוט כי אי אפשר להתעלם מההבדל בתמונה.

"פתאום הצבע נראה טבעי פחות, פסטלי יותר, פנים ניראות חיוורות בתאורה סביבתית אחת וכתומות באחרת, דמויות ניראות לפעמים כאילו הן עשויות מפלסטיק, מכל אלו האולד חפה."
יכול להיות שעניין חוסר היציבות\גוונים שאתה מדבר עליו קשור ל-FALD ?
לא זוכר שנתקלתי בתופעות כאלה אצלי (KS8500). בטח שלא במשהו גורף כמו שמספרים בכל מני סקירות שהרבה תכנים של נטפליקס לא נראית טוב בגרסת ה-HDR, לעומת DV וכו'
אם יש סרטון ספציפי שיכול להמחיש את הבעיה אשמח לבדוק.

כן יכול להגיד שאפילו עם רמות ההארה הגבוהות שלה יש מצבים שבהם סצינות חשוכות, חשוכות מדי כשצופים בסביבה מוארת אבל אז זה ברמה של מפריע לצפות באופן כללי, לא כי גוון הצבע מפריע לי.

ambar
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 60 פעמים

נושא שלא נקרא #48 

10/10/2021 13:23  
gildmor כתב:
"אולד קרובה יותר מכל טכנולוגיה אחרת לאיכות של תצוגת קולנוע"
זה לא בהכרח המצב הרצוי לכולם, וודאי אנשים שצופים אפילו במצב דינמי למרות הבוהק המוגזם. האם נכון להניח שמי שמעדיף להיות כמה שקרוב יותר למצב קולנוע מעדיף גם DV על פני HDR?

זה כבר השערה שלי אבל ייתכן שאולי זו אחת הסיבות למה סמסונג נמנעים מלתמוך ב-DV, זה די יגרום להרבה תכנים להיראות הרבה פחות בהירים ודי יקלקל להם את אחד היתרונות המובהקים שיש להם על פני אולד?

"בקיולד אכן יש לא מעט מצבים שמראים לכאורה עדיפות בפרטים, ודאי בתמונה מוארת יותר".
ממש לא לכאורה, אפילו סוקרים שבין השורות משתמע שנוטים לכוון אולד מודים בזה, פשוט כי אי אפשר להתעלם מההבדל בתמונה.

"פתאום הצבע נראה טבעי פחות, פסטלי יותר, פנים ניראות חיוורות בתאורה סביבתית אחת וכתומות באחרת, דמויות ניראות לפעמים כאילו הן עשויות מפלסטיק, מכל אלו האולד חפה."
יכול להיות שעניין חוסר היציבות\גוונים שאתה מדבר עליו קשור ל-FALD ?
לא זוכר שנתקלתי בתופעות כאלה אצלי (KS8500). בטח שלא במשהו גורף כמו שמספרים בכל מני סקירות שהרבה תכנים של נטפליקס לא נראית טוב בגרסת ה-HDR, לעומת DV וכו'
אם יש סרטון ספציפי שיכול להמחיש את הבעיה אשמח לבדוק.

כן יכול להגיד שאפילו עם רמות ההארה הגבוהות שלה יש מצבים שבהם סצינות חשוכות, חשוכות מדי כשצופים בסביבה מוארת אבל אז זה ברמה של מפריע לצפות באופן כללי, לא כי גוון הצבע מפריע לי.
...
לגבי סמסונג ו DV, נראה לי סתם קמצנות לא לשלם תמלוגים לדולבי

Zohda
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: zohar david
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #49 

29/09/2021 9:56  
ambar כתב:
יתרון לאולד זה בנקודות לא בנוקאאוט, טלויזיה LED בסדרות הבכירות תתן תמונה מצויינת
...
אתה יכול לרשום בבקשה אופציות לסדרות בכירות של LED ?

Zohda
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: zohar david
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #50 

30/09/2021 19:34  
gildmor כתב:
אני חולק על הקביעה שאולד היה "הכי טוב" גם בשנים האחרונות מאז ה-QLED. מאחר שיש לו גם חסרונות כמו שיש לכל מוצר אחר זה עניין של מה התכונות שהכי עדיפות לצרכן ספציפי לעומת החסרונות. גם אם ניקח את RTINGS שהוא אתר מקצועי הסיבה העיקרית שאולד מנצח שם בציון הסופי לעומת QLED מסדרות גבוהות היא כי החליטו לתת משקל גבוה יחסית לפרמטרים כמו קונטרסט ורמת שחור שבהם הוא מקבל ציון 100. אם נניח היו נותנים משקל גבוה יותר לרמת הארה ולסיכון של צריבה ייתכן שהתמונה הייתה שונה לחלוטין. אין לי מושג על סמך מה קבעו שם את המשקל היחסי של כל פרמטר, מה שבטוח שזה לא מייצג את _כל_ הצרכנים. אני יכול לסמוך על מדידה של פרמטר כלשהו, להחליט שמשקל של פרמטר מסויים הוא כך וכך זה כבר עניין יותר סובייקטיבי ולכן נתון להטיה.
אם בוחנים כל פרמטר בנפרד ייתכן שנמצא שהאולד גרוע יותר בכמה פרמטרים אחרים ואז השאלה היא האם בגלל שני פרמטרים שבהם הוא מצטיין שווה להתפשר על כמה אחרים.
אם מדובר בצרכן "הדיוט" הייתי מבין אם רובם יקבלו החלטה על פי ציון כללי, מצרכן יותר מתוחכם כן הייתי מצפה להתיחס יותר לפרטים.

אני עם QLED ולא מרגיש שום בעיה עם רמות שחור או שחסרים לי פרטים. ייתכן שאם הייתי מקפיא את התמונה ומשווה למסך אחר בדיוק את אותה תמונה אולי הייתי שם לב למשהו חסר אבל תוך כדי שסרט רץ, ספק אם רוב האנשים יצליחו לשים לב לפרט קטן כזה או אחר שחסר.
למרות שאני שם לב שלפעמים כל המסך מתבהר קצת כשיש איזור בהיר איפושהו למעלה, לא הייתי מגדיר FALD כמשהו שקריטי מבחינתי בטלויזיה הבאה עד כדי שהוא יהיה עדיף בהכרח על פני תכונות אחרות.
...
איזה דגם של QLED יש לך? על איזה טלוויזיה אתה ממליץ 75'' לסלון דיי מואר?

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #51 

06/11/2021 12:41  
Zohda כתב:
איזה דגם של QLED יש לך? על איזה טלוויזיה אתה ממליץ 75'' לסלון דיי מואר?
...
לי יש KS8500 שהיא במקרה גם קעורה וללא לוקל דימינג שאני לא מרגיש בחסרונו. כפי שאולי מי שיש לו לוקל דימינג כנראה לא מרגיש בחסרונם של פרטים מסויימים שאבדו, אלא אם יציב לעומתה דגם אחר ללא לוקל דימינג\אולד.

אני לא בקיא בפרטי הדגמים העדכניים כך שלא אוכל להמליץ על דגם ספציפי. תבדוק בשירשורים אחרים שדיברו באותו נושא של סלון מואר וספציפית תבדוק רמות הארה\השתקפויות בהשוואות של RTINGS לעומת דגם שראית בחנות, קיים אצלך או שהוזכר כרפרנס.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2381 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #52 

ב-KS8500 יש local dimming, הוא פשוט מבוסס על עמודות, ולא מטריצה כמו ב-FALD.

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #53 

07/11/2021 13:36  
TheCoolest כתב:
ב-KS8500 יש local dimming, הוא פשוט מבוסס על עמודות, ולא מטריצה כמו ב-FALD.
...
טעות שלי במינוח, התכוונתי ל-FALD ולא לוקל דימינג.

שלח תגובה

חזור אל “מסכי OLED בחסות LG”