איזו הפתעה (לא), יש עדיין צריבות ב- OLED בשימוש עם מחשב

פורום מסכי OLED בחסות LG
ice2k
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 20 פעמים
קיבל תודות: 62 פעמים

Re: איזו הפתעה (לא), יש עדיין צריבות ב- OLED בשימוש עם מחשב

נושא שלא נקרא #31 

אני עדיין לא מצליח להפנים את המושג "שימוש לא נכון". בן אדם רואה טלווזיה, גולש באינטרנט, מה בדיוק לא נכון בזה? בשביל מה בדיוק הוא שילם כסף? סה"כ אומרים שהטכנולוגיה בעייתית ובטח לא מתאימה לשימוש רחב. אני תמיד אומר שOLED זה כמו מקרן, רק יותר שימושי, מתאים לנישה ספציפית. כל OLED תצרב אלא אם כן היא מורידה את הבהירות שלה "עד לא ידע". ועל אותו משקל - כל אוטו יראה מוסך אלא אם כן הוא בקושי יוצא מהחניה (ובבקשה, בלי תגובות מתחכמות). אנשים לא תמיד מבינים מה הם קונים וכמו זומבים הם חוזרים על מנטרות של אחרים אחרי שהם קונים. OLED כמסך מחשב זה הגיון די פסיכופטי, כמו לא לנעול את הדלת אף פעם ולראות איך אף פעם לא פורצים לבית. מי שנהנה לחיות עם מערכת יחסים צפופה ומגבילה עם המסך שלו - בבקשה, זה בסדר גמור בעיני, אבל חבל להטעות אנשים עם כל השכנוע עצמי. העסק דורש קצת דאגות ויד על הדופק, לא דבר שמתאים לרוב רובם של האנשים כשהם משלמים כסף.
YAMAHA RX-A3030| Audiovector S3 Signature| Audiovector SC Signature | Audiovector Ki1| SVS SB3000

ziv_r (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2083 פעמים
קיבל תודות: 4720 פעמים

נושא שלא נקרא #32 

בהקשר דומה, נינטנדו ממליצה לכל מי שקונה את הקונסולה החדשה שלה עם מסך OLED, לא לבטל את אופצית ה- Sleep ולא להשאיר אותה תמונה מעל המסך לאורך זמן ממושך.

“To minimize the risk of image retention or screen burn-in occurring on the OLED screen, do not turn off the system’s default sleep mode settings and take care to not display the same image on the OLED screen for extended periods of time.”

https://www.theverge.com/2021/10/11/227 ... -retention

shai19862
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 14 פעמים

נושא שלא נקרא #33 

11/10/2021 22:05  
ice2k כתב:
אני עדיין לא מצליח להפנים את המושג "שימוש לא נכון". בן אדם רואה טלווזיה, גולש באינטרנט, מה בדיוק לא נכון בזה? בשביל מה בדיוק הוא שילם כסף? סה"כ אומרים שהטכנולוגיה בעייתית ובטח לא מתאימה לשימוש רחב. אני תמיד אומר שOLED זה כמו מקרן, רק יותר שימושי, מתאים לנישה ספציפית. כל OLED תצרב אלא אם כן היא מורידה את הבהירות שלה "עד לא ידע". ועל אותו משקל - כל אוטו יראה מוסך אלא אם כן הוא בקושי יוצא מהחניה (ובבקשה, בלי תגובות מתחכמות). אנשים לא תמיד מבינים מה הם קונים וכמו זומבים הם חוזרים על מנטרות של אחרים אחרי שהם קונים. OLED כמסך מחשב זה הגיון די פסיכופטי, כמו לא לנעול את הדלת אף פעם ולראות איך אף פעם לא פורצים לבית. מי שנהנה לחיות עם מערכת יחסים צפופה ומגבילה עם המסך שלו - בבקשה, זה בסדר גמור בעיני, אבל חבל להטעות אנשים עם כל השכנוע עצמי. העסק דורש קצת דאגות ויד על הדופק, לא דבר שמתאים לרוב רובם של האנשים כשהם משלמים כסף.
...
מדויק לגמרי.

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 175 פעמים
קיבל תודות: 122 פעמים

נושא שלא נקרא #34 

לסיכום (אם הבנתי נכון?): למשתמש הממוצע - סיכוי נמוך לצריבות, אבל קיים. לא ברור אם זניח, בסוף לא יודעים איך הוא ישתמש בפועל.

למשתמש שמודע למגבלות ולא לוקח את המסך למקומות שיבדקו אותן - סיכוי מזערי לצריבות.

למי שרוצה בכוונה לגרום לצריבות - סיכוי גבוה לצריבה? תקנו אותי אם הבנתי לא נכון.

למי שרוצה לא לדאוג - שיתפשר על האיכות ועל הדרך יחסוך הרבה כסף או יוכל לקנות מסך גדול יותר באותו כסף. בתור אחד שמקווה ואפילו מצפה שהמסך שלו יחזיק הרבה מעבר לתקופת האחריות, ובהתחשב בהבדלי המחיר העצומים - החלטתי להימנע מ-OLED. גם ב-xh95 של סוני רואים מדהים.

בסוף זה הכל עניין של כמה אתה מוכן להשקיע כסף (להחליף כשמתקלק אחרי תום האחריות, פלוס מחיר התחלתי גבוה) ואולי גם אנרגיה (כדי לדאוג לא להביא למצבים שעלולים להביא לקלקול) בשביל לקבל איכות גבוהה יותר.

guyezra
חבר במועדון ה-20K
חבר במועדון ה-20K
נתן תודות: 181 פעמים
קיבל תודות: 622 פעמים

נושא שלא נקרא #35 

לדעתי רוב האנשים קונים מסך שנראה להם איכותי לשימושים שלהם וזהו - PLUG & PLAY
מעט יתחילו להתעמק ולהתעסק עם ההגדרות כדי לנסות להגן בפני צריבות
ולכן OLED עלול ליצור בעיות
כמובן שאלה שמודעים ונזהרים כנראה לא יקרה כלום

Crossover-Shop
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 111 פעמים
קיבל תודות: 227 פעמים

נושא שלא נקרא #36 

אז כמו שאמרתי בהתחלה

מדברים שם על משהו אחד
ולקחתם את השיחה למשהו אחר והצגתם את הטכנולוגיה באור שלילי למרות שאתם לא משתמשים בה וחווים דעות קדומות בלי להבין כלל את השימוש

לפי התיאוריה הזו - כל מי שרכש OLED בשנים האחרונות סובל מאוד
אבל בפועל - אנשים רק משדרגים - ממליצים לחברים - נהנים מאוד ויש אפילו כאלה שהמסך שלהם בן 6 ועדיין עובד - לא הייתי קורא לזה נס אלא טכנולוגיה שמוכיחה את עצמה בשטח

בכל מקרה מאמין שכולנו פה נהנים כל אחד בסט אפ הנכון לו
שבת שלום 🤠
חנות מתמחה קרוסאובר
אלנבי 128 תל אביב
03-5604600
הפייסבוק שלנו!

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 515 פעמים
קיבל תודות: 4185 פעמים

נושא שלא נקרא #37 

הפלא ופלא - עדיין ממליצים על OLED לגיימינג:

ziv_r (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag

נושא שלא נקרא #38 

ברור שממליצים, אבל זה לא פוסל את כל הנקודות שנאמרו לפני כן בשרשור.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #39 

שום דבר לא פוסל שום דבר - לכל דבר יש חסרונות ויתרונות, ועדיין בכל מקום נורמלי ממליצים על האולד (במיוחד של LG) כמסך הטוב ביותר לגיימינג.

ziv_r (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag

נושא שלא נקרא #40 

אבל השרשור הזה לא מדבר על איזה מסך הכי טוב לגיימינג, אלא על בעית הצריבה שטמונה בטכנולוגיה.
תחזור בבקשה על התגובות, נראה שפספסת את מהות הדיון.

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

נושא שלא נקרא #41 

אני משתמש ב-CX שלי לסרטים, גיימינג ו...PC.
כביכול לפי התפיסה הרווחת אני מתעלל ב-CX שלי, "מבקש צריבה".
אבל...אני בחרתי להשתמש במסך שלי כפי שאני רוצה, יש לי אחריות מורחבת ואם לא הייתה והיה נצרב, נאמר לאחר שנה בלבד, הייתי בהחלט כאוב על ההשקעה המשמעותית אבל לא הפסדתי כסף, הכסף כבר בוזבז בעוד עשר שנים אני לא אזכור שמסך אחד שרד שנה, אחר שלוש ואחר חמש. אני מהמחנה של אלה שחושבים שאם אפשר להשקיע 10-20K במסך בגדלים הגבוהים ובאיכויות הגבוהות, אז זו השקעה מאוד מינימלית בהשוואה להנאה שניתן להפיק מ-OLED גדולה עם כל מקור ובעיקר HDR.
וחשוב לציין...שכחתם שיש חשיבות רבה לעצימות של ה-OLED Light. אני משתמש ב-PC בעיקר משרדית, אז הגדרתי על 0. התייעצתי עם מישהו שמבין טכנולוגית יותר ב-OLED והוא אמר לי ששימוש במסך ב-OLED Light על 0 יכול ליצור מצב שבמקום שאלמנט יגרום צריבה אחרי שנה (או 5 לא משנה) הזמן עד לצריבה יתארך אפילו פי 10 בגלל עוצמת ההארה המינימלית של הפיקסלים.
באותה מידה גם בגיימינג, אני משאיר על 50, כי כאן כמובן אני רוצה את הנצנוץ של המסך, ולשים על 50 במקום 75-100 זה גם מצמצם את הסיכון באופן ניכר.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #42 

18/10/2021 18:08  
ziv_r כתב:
אבל השרשור הזה לא מדבר על איזה מסך הכי טוב לגיימינג, אלא על בעית הצריבה שטמונה בטכנולוגיה.
תחזור בבקשה על התגובות, נראה שפספסת את מהות הדיון.
...
לא פיספסתי כלום, הת'רד מדבר על "צריבות ב- OLED בשימוש עם מחשב". אולי אתה פיספסת?

הראתי שלמרות שעדיין יש פה ושם צריבות, זה לא מונע מאף גורם בתעשייה מלהמליץ עליו כמסך הכי טוב לגיימינג.

ziv_r (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag

נושא שלא נקרא #43 

ברור שזה לא מונע, דיברנו על זה כבר בעמוד הראשון, התקדמנו.

ice2k
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 20 פעמים
קיבל תודות: 62 פעמים

נושא שלא נקרא #44 

"שימוש במחשב" הכוונה לעבודה משרדית עם מסכים קבועים (וזה מה שהוידאו המקורי הציג) ולא למשחקי מחשב שהם הרבה, אבל הרבה הרבה פחות משפיעים על כל הפיקסלים לעומת עבודה משרדית של מחשב. זה לא רק צריבה, אלא איבוד התכונות של הפיקסלים בהדרגה לאורך זמן (הכוונה לאורך שימוש מצטבר). גם אני לא חושב שגיימינג קשור לזה, ובטח "טוב לגיימינג" לא קשור לסכנה של הטכנולוגיה, זה טוב לגיימינג מסיבות אחרות לגמרי, ומדדים אחרים לגמרי. אין באמת איך לברוח מזה כשמשתמשים במחשב: תוכנות, פרודוקטיביות וכו'. לשם שינוי ללינוס היתה נקודה נכונה, והוא רק העלה את תשומת הלב של האנשים לנושא, ההחלטות הן כבר שלהם.
YAMAHA RX-A3030| Audiovector S3 Signature| Audiovector SC Signature | Audiovector Ki1| SVS SB3000

שלח תגובה

חזור אל “מסכי OLED בחסות LG”