dolby vision וחוסר אחידות בתמונה

פורום מסכי OLED בחסות LG
shay1 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 45 פעמים
קיבל תודות: 67 פעמים

dolby vision וחוסר אחידות בתמונה

נושא שלא נקרא #1 

צפייה במשחקי הדיונון ב dolby vision היה מעיק
התמונה כל הזמן משנה גוונים ובהירות ,לפעמים מקבלים תמונה בעלת גוון כחלחל ולפעמים גוון ירוק ,לפעמים התמונה הופכת לבהירה וטובה ורגע אחרי הופכת לחשוכה מישהו עוד נתקל בתופעה הזו במסך OLED SONY
כשאתה מת אתה לא יודע שאתה מת ,רק לאחרים זה קשה.
אותו דבר כשאתה טיפש.

ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 214 פעמים
קיבל תודות: 534 פעמים

Re: dolby vision וחוסר אחידות בתמונה

נושא שלא נקרא #2 

צפיתי ב-LG E9 והתמונה היתה נהדרת.
יש גם בחירות אומנותיות בסדרה, כמו העניין שהסטים היו כולם בגודל מלא, מה שמשפיע לא מעט על הצילום, אבל זה לא אמור לגרום למה שתארת.
איך זה בתכנים אחרים ?

shay1 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #3 

11/10/2021 18:29  
ChinggisKhan כתב:
צפיתי ב-LG E9 והתמונה היתה נהדרת.
יש גם בחירות אומנותיות בסדרה, כמו העניין שהסטים היו כולם בגודל מלא, מה שמשפיע לא מעט על הצילום, אבל זה לא אמור לגרום למה שתארת.
איך זה בתכנים אחרים ?
...
התחלתי לצפות בתוכן אחר בדולבי וויזין התופעה ממשיכה .
אותו דבר כשאתה טיפש.

ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #4 

אני פחות מכיר את הגדרות התמונה של סוני אבל מהמר שזה שם. אולי איזה AI או משהו כזה. מדובר באפליקציה של הטלוויזיה או דרך סטרימר ?

pessik
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 81 פעמים
קיבל תודות: 612 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

11/10/2021 17:10  
shay1 כתב:
צפייה במשחקי הדיונון ב dolby vision היה מעיק
התמונה כל הזמן משנה גוונים ובהירות ,לפעמים מקבלים תמונה בעלת גוון כחלחל ולפעמים גוון ירוק ,לפעמים התמונה הופכת לבהירה וטובה ורגע אחרי הופכת לחשוכה מישהו עוד נתקל בתופעה הזו במסך OLED SONY
...
לא הצלחתי להבין מה כל המהומה מסביב לדולבי וויז'ן \ HDR10

ראיתי תכנים בפורמטים האלה - התמונה כ"כ בהירה ולא נעימה לעין

בסופו של דבר אני מוצא את עצמי צופה בתכני Full HD 1080p "רגילים"

ונהנה מכל רגע , נראה מעולה עד כדי כך שאני לא מצליח לראות את היתרון של 4K - כולל משחקי דיונון .

כל אחד עם העין שלו .

ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #6 

הרעיון ה-HDR הוא לא הארה מקסימלית של כל המסך אלא הארה משתנה של חלקים במסך, ככה שמתקבלת תמונה קרובה יותר למה שהעין האנושית מסוגלת לראות וחיישני צילום לא מסוגלים.
עוצמת הארה גדולה חשובה כדי שיהיה הבדל ניכר בין חלקים כהים לבהירים. אם אתה מקבל תמונה מאד בהירה על כל המסך, אני מניח שיש בעיה בהגדרות התמונה. אם טוב לך תוכן FHD SDR (כי הרי גם FHD יכול להיות HDR) אז אחלה.
אני באופן אישי מוצא את ה-HDR שידרוג הרבה יותר משמעותי משדרוג הרזולוציה.

nils3373
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: nils3373
נתן תודות: 52 פעמים
קיבל תודות: 143 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

12/10/2021 14:13  
pessik כתב:
לא הצלחתי להבין מה כל המהומה מסביב לדולבי וויז'ן \ HDR10

ראיתי תכנים בפורמטים האלה - התמונה כ"כ בהירה ולא נעימה לעין

בסופו של דבר אני מוצא את עצמי צופה בתכני Full HD 1080p "רגילים"

ונהנה מכל רגע , נראה מעולה עד כדי כך שאני לא מצליח לראות את היתרון של 4K - כולל משחקי דיונון .

כל אחד עם העין שלו .
...
מעניין מה שאתה אומר... באיזה מסך אתה צופה שאתה מעדיף תכני FHD על 4K DV?

pessik
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 81 פעמים
קיבל תודות: 612 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

12/10/2021 15:19  
nils3373 כתב:
מעניין מה שאתה אומר... באיזה מסך אתה צופה שאתה מעדיף תכני FHD על 4K DV?
...
SONY OLED AG9 77 inch

שירשור התחדשות :
https://htmag.co.il/phpbb/viewtopic.php ... 3#p3156223

nils3373
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: nils3373
נתן תודות: 52 פעמים
קיבל תודות: 143 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

לי אישית (C7, CX ו-B1) תוכן 4K DV נראה הרבה יותר טוב מבכל בחינה מאשר FHD.
יכול להיות שההגדרות במסך שלך מונעות ממך מלצפות בתוכן הנ"ל באופן תקין? אחרת איך אפשר להסביר את זה?

shay1 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #10 

11/10/2021 19:05  
ChinggisKhan כתב:
אני פחות מכיר את הגדרות התמונה של סוני אבל מהמר שזה שם. אולי איזה AI או משהו כזה. מדובר באפליקציה של הטלוויזיה או דרך סטרימר ?
...
AF8 ,אכן אפליקציה של המסך
לגבי מי שטען שהוא לא מוצא טעם בדולבי וויזין אולי זה נכון, אבל אין דרך לבטל את הדולבי וויזין בסוני (לפחות אני לא מכיר )
אותו דבר כשאתה טיפש.

shay1 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #11 

12/10/2021 15:43  
pessik כתב:
SONY OLED AG9 77 inch

שירשור התחדשות :
viewtopic.php?p=3156223#p3156223
...
אתה יכול לבטל את הדולבי וויזין בתפריט המסך?
אותו דבר כשאתה טיפש.

ice2k
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 20 פעמים
קיבל תודות: 62 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

12/10/2021 14:20  
ChinggisKhan כתב:
הרעיון ה-HDR הוא לא הארה מקסימלית של כל המסך אלא הארה משתנה של חלקים במסך, ככה שמתקבלת תמונה קרובה יותר למה שהעין האנושית מסוגלת לראות וחיישני צילום לא מסוגלים.
עוצמת הארה גדולה חשובה כדי שיהיה הבדל ניכר בין חלקים כהים לבהירים. אם אתה מקבל תמונה מאד בהירה על כל המסך, אני מניח שיש בעיה בהגדרות התמונה. אם טוב לך תוכן FHD SDR (כי הרי גם FHD יכול להיות HDR) אז אחלה.
אני באופן אישי מוצא את ה-HDR שידרוג הרבה יותר משמעותי משדרוג הרזולוציה.
...
לא מסכים איתך, זה פשוט תיאור לא נכון. זה אולי נכון בהנחה שהאופי של תמונה או סצנה מסויימת מכילה את המצב שתיארת. בזכות זה שמגיעים לבהירות גבוה יותר (הרבה יותר) הקונטרסט בתמונה מהסוג הזה עולה כי בSDR בין שחור לבהיר עוברים בערך 150 ניטים. אבל זה ממש לא קשור לחלק מהתמונה שהוא בהיר והאחר כהה. אם כל התמונה היא 1000 ניטים, אז בSDR היא תהיה 150 ניטים ומכאן המגבלה, לא קשור אם יש או אין קטע חשוך בתמונה. למשל לצלם יום שימשי וחם במדבר: הכהות או השחור בכלל לא משחקים כאן תפקיד ובכל זאת 1000 ניטים יראו הרבה יותר בהירים מ 150 ניטים (בהנחה שזה המצב במציאות של הסצינה).

אני בהחלט יכול להבין למה מישהו שממש רגיל לSDR יראה את החסרונות, ויתקשה לקבל HDR. יש יתרונות וחסרונות לכל דבר, גם במקרה הזה. הבעיה באולד שהיא לא יכולה להציג מסך שלם בהיר בבהירויות שמאפיינות HDR אז בסוף לא ממש מקבלים את האפקט בתמונה בהירה אלא נתונים לעיבוד של הTONE MAPPING שבעצם מזייף את העניינים אבל לא באמת זורק לך סצינה עם 70 אחוז בהירות של 600 ניטים בצורה שבה רצו להציג אותה בHDR.
או במילים אחרות, נושא נוסף שקשור הוא העריכה, שכרגע מאוד לא משופשפת בHDR ביחד עם מגבלות ציוד שרובו לא יודע לנצל את היתרונות ועם הרבה שונות בין מסך למסך (בניגוד לSDR) שמשגעת את העורכים. אנשים אומרים שOLED מושלמת, אחרים אומרים שQLED יקרה מושלמת, בסוף המסכים שונים ביכולות שלהם וזה יוצר תוצאה מאוד בעיתית מבחינת העריכה של הHDR בסרט. ההעדפה היא כמובן שהמסכים ידעו להציג בהירות גבוהה, אבל כרגע זה רחוק מרוב רובן של הטלווזיות. להציג בהירות של 500-600 ניטים למסך (לא חלקיק מסך) זה האידאל כרגע, ואני מניח שזה ישתפר לאט עם הזמן מבחינת העריכה.
YAMAHA RX-A3030| Audiovector S3 Signature| Audiovector SC Signature | Audiovector Ki1| SVS SB3000

ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #13 

12/10/2021 22:00  
ice2k כתב:
לא מסכים איתך, זה פשוט תיאור לא נכון. זה אולי נכון בהנחה שהאופי של תמונה או סצנה מסויימת מכילה את המצב שתיארת. בזכות זה שמגיעים לבהירות גבוה יותר (הרבה יותר) הקונטרסט בתמונה מהסוג הזה עולה כי בSDR בין שחור לבהיר עוברים בערך 150 ניטים. אבל זה ממש לא קשור לחלק מהתמונה שהוא בהיר והאחר כהה. אם כל התמונה היא 1000 ניטים, אז בSDR היא תהיה 150 ניטים ומכאן המגבלה, לא קשור אם יש או אין קטע חשוך בתמונה. למשל לצלם יום שימשי וחם במדבר: הכהות או השחור בכלל לא משחקים כאן תפקיד ובכל זאת 1000 ניטים יראו הרבה יותר בהירים מ 150 ניטים (בהנחה שזה המצב במציאות של הסצינה).

אני בהחלט יכול להבין למה מישהו שממש רגיל לSDR יראה את החסרונות, ויתקשה לקבל HDR. יש יתרונות וחסרונות לכל דבר, גם במקרה הזה. הבעיה באולד שהיא לא יכולה להציג מסך שלם בהיר בבהירויות שמאפיינות HDR אז בסוף לא ממש מקבלים את האפקט בתמונה בהירה אלא נתונים לעיבוד של הTONE MAPPING שבעצם מזייף את העניינים אבל לא באמת זורק לך סצינה עם 70 אחוז בהירות של 600 ניטים בצורה שבה רצו להציג אותה בHDR.
או במילים אחרות, נושא נוסף שקשור הוא העריכה, שכרגע מאוד לא משופשפת בHDR ביחד עם מגבלות ציוד שרובו לא יודע לנצל את היתרונות ועם הרבה שונות בין מסך למסך (בניגוד לSDR) שמשגעת את העורכים. אנשים אומרים שOLED מושלמת, אחרים אומרים שQLED יקרה מושלמת, בסוף המסכים שונים ביכולות שלהם וזה יוצר תוצאה מאוד בעיתית מבחינת העריכה של הHDR בסרט. ההעדפה היא כמובן שהמסכים ידעו להציג בהירות גבוהה, אבל כרגע זה רחוק מרוב רובן של הטלווזיות. להציג בהירות של 500-600 ניטים למסך (לא חלקיק מסך) זה האידאל כרגע, ואני מניח שזה ישתפר לאט עם הזמן מבחינת העריכה.
...
אתה מתעקש לפרט על הקטע הטכני של עצמת הארה וכו', אבל זה רק אופן המימוש הטכנולוגי של הרעיון שמאחורי HDR שזה מה שהסברתי.

שלח תגובה

חזור אל “מסכי OLED בחסות LG”