LG B7 - בעיה במסך או עניין של הגדרות?

פורום מסכי OLED בחסות LG
tamir89 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 10 פעמים
קיבל תודות: 14 פעמים

LG B7 - בעיה במסך או עניין של הגדרות?

נושא שלא נקרא #1 

אהלן חברים,

מזה כשנתיים וחצי יש לי טלוויזיית B7 של LG.

כבר תקופה שאני מזהה מעין תמונה לא חלקה בסצינות שונות, לרוב כאשר מדובר בתמונה הכוללת שמיים כחולים.
בסצינות אלה נראה שקיימים מעין פסים אשר חוצים את השמיים הכחולים (סוג של BANDING אולי?) ובכך מייצרים תמונה לא חלקה/נקייה.
בהתחלה חשבתי שמדובר בבעיה בסרט מסוים, אך עם הזמן הבחנתי בזה בכל מיני סרטים וסדרות.
יצוין כי הפסים הללו אינם אחידים, כלומר קיימות סצינות מסוימות בהן לפסים בכיוון אנכי יותר, וסצינות אחרות בהן לפסים כיוון אופקי יותר.

השאלה האם מדובר בבעיה במסך או משהו שאפשר לסדר בהגדרות..? לצורך העניין יש לי אחריות מורחבת עד שנת 2023.

אני מצרף שתי תמונות לצורך המחשת הבעיה (יתכן וקצת קשה להבחין בזה בתמונות אבל חדי העין שביניכם יראו זאת בלי בעיה):

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

Re: LG B7 - בעיה במסך או עניין של הגדרות?

נושא שלא נקרא #2 

כן זה נראה כמו banding. אם אתה שם לב לזה בעיקר בתוכן HDR (שהוא 10-ביט) אז הייתי מהמר על בעיה בהגדרות הנגן שלך, אולי הוא מוציא אות של 8-ביט במקום 10.
בטלוויזיה, הייתי מנסה לאפס את הגדרות התמונה ולהשתמש במצב תמונה סינמה.

tamir89 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #3 

19/10/2021 12:29  
TheCoolest כתב:
כן זה נראה כמו banding. אם אתה שם לב לזה בעיקר בתוכן HDR (שהוא 10-ביט) אז הייתי מהמר על בעיה בהגדרות הנגן שלך, אולי הוא מוציא אות של 8-ביט במקום 10.
בטלוויזיה, הייתי מנסה לאפס את הגדרות התמונה ולהשתמש במצב תמונה סינמה.
...
רוב התכנים שאני צופה הם אכן HDR10 באמצעות ה-KODI.
כשאחזור הביתה בערב אנסה להשתמש בנגן המובנה של הטלוויזיה ולבצע את האיפוס ושינוי הגדרות התמונה כמו שאמרת.
כמובן שאעדכן.
תודה.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #4 

קודי זו תוכנה שיכולה לרוץ על מיליון מכשירים (ומחשבים) שונים. באיזה מכשיר אתה משתמש\איזו מערכת הפעלה הוא מריץ?

tamir89 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #5 

19/10/2021 12:56  
TheCoolest כתב:
קודי זו תוכנה שיכולה לרוץ על מיליון מכשירים (ומחשבים) שונים. באיזה מכשיר אתה משתמש\איזו מערכת הפעלה הוא מריץ?
...
הקודי מותקן על Nvidia Shield מודל 2017.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #6 

מעניין. אין לי ניסיון איתו, אבל אולי יש אפשרות להגדיר לו שיוציא 10 ביט.
בכל אופן, כמו שאמרת, הכי טוב לבדוק עם הנגן המובנה, כך תוכל לדעת אם זה השילד או הטלוויזיה.

tamir89 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #7 

אוקי מעדכן שסוג של הצלחתי לפתור את הבעיה (היא לא נעלמה לגמרי אבל בוא נגיד שהיא הופחתה ב-90% בערך והרבה יותר קשה להבחין בה).
אז קודם כל תודה @TheCoolest שנתת לי כיוונים לפתרון.

לאחר שהרצתי מס' קטעים בנגן המובנה של הטלוויזיה, כמעט ולא ראיתי את התופעה והבנתי שהבעיה ככל הנראה בשילד.

עיינתי בהגדרות הוידאו של השילד וראיתי שהרזולוציה מוגדרת ל-"4K 59.94hz" בלבד, כאשר קיימת אפשרות נוספת לרזולוציה של "4K 23.976hz HDR10 Ready".

היה לי מאוד מוזר שהשילד לא מאפשר לי רזולוציה של של 4k התומכת ב-HDR10 בקצב רענון של 59.94hz (או 60hz לצורך העניין), כי ככל שהיה ידוע לי השילד כן תומך ברזולוציה זו.

מסתבר שבהגדרות הוידאו של הרסיבר שלי (Denon X1600H) היה צריך לשנות את הגדרת ה-4K מ-"Standard" ל-"Enhanced". לאחר מכן השילד שינה את הרזולוציה באופן אוטומטי ל-"4K 59.94hz HDR10 Ready". ברזולוציה הזו התופעה נעלמה כמעט לחלוטין.

רק אדגיש שהתופעה עדיין קיימת בין אם בצפייה דרך השילד ובין אם בצפייה דרך הנגן המובנה, אך היקף התופעה כעת שולי וכמעט ולא נראה בעין.

שלח תגובה

חזור אל “מסכי OLED בחסות LG”