מסך OLED C1 65 יצא מהאריזה עם פיקסל שרוף ולא מחליפים

פורום מסכי OLED בחסות LG
nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 235 פעמים
קיבל תודות: 313 פעמים

Re: מסך OLED C1 65 יצא מהאריזה עם פיקסל שרוף ולא מחליפים

נושא שלא נקרא #31 

21/11/2021 15:31  
TheCoolest כתב:
כי יש לך 8.3 מיליון פיקסלים, ו-33.2 מיליון תתי-פיקסלים.
לא הגיוני לצפות שכל פאנל ייצא מושלם. זו הסיבה שלמרבית היצרנים יש הגדרות של מה נחשב לתקלה ומה למשהו קביל.
פיקסל כהה זה לא משהו מורגש בצפיה רגילה, ולכן גם אם יש כמה כאלה, זה לא קריטי.
אם יש פיקסל בהיר, הוא בד"כ יורגש, ולכן מחליפים על כל אחד כזה את המסך.
...
מאוד הגיוני לצפות שיצא פאנל מושלם, זה בדיקות איכות שעושים לפני שאורזים. יש חברות שלמות שמתפרנסות ממכירה של צב"ד לחברות שמייצרות פאנלים, כמו חברת אורבוטק.
אומר זאת כך: אם התקלה הייתה לפני האריזה, בודאות של 100000000 אחוז היצרן ידע עליה, ואז באמת צריך להיות כתוב איפשהו שעל פקיסל אחד לא פוסלים, אחרת היצרן היה צריך לפסול את המסך ולא למכור אותו, או להשתמש בו למטרה אחרת, ויש כאלה.
האמירה שלא הגיוני לצפות למסך מושלם היא בפרוש לא נכונה ואני אומר לך את זה מהיכרות עם התחום.
כמובן שיש את האופציה שהפיקסל נשרף מרגע הבדיקה עד ההגעה ללקוח, אבל אז צריך להחליף מסך (או כאמור לכתוב במקום ברור שזה לא פוסל מסך)

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #32 

הכל עניין של סבירויות. חברה לא תזרוק, תמחזר או תמכור את הפאנל בהפסד רק בגלל שיש סיכוי X שלקוח יחזיר אותו בגלל פיקסל שרוף.
חברות מנסות לייעל תהליכים ולהוזיל עלויות (מה שבאופן חלקי מתגלגל גם לצרכן), ויכול להיות שיש מקרים בהם מסכים עוברים בקרת איכות כי לפי הסטטיסטיקה שיש בידי היצרן, הסבירות שלקוח יחזיר את המוצר נמוכה יחסית ולכן משתלם יותר למכור את המסך כך ו"להסתכן" שלקוח יחזיר אותו.
רוב האנשים לא בודקים את המסכים שלהם בשבע עיניים. ואם הבעיה לא מפריעה ללקוח, זו לא באמת בעיה שצריך להוציא עליה כספים מיותרים.
יש לי מסך לד עם פיקסל תקוע על אדום. כשעומדים ליד המסך רואים אותו, ממרחק צפיה רגיל לא רואים אותו. זה לא הפריע לי לצפות ב-TV הזאת, ולכן זה לא משהו שהייתי בזבז את הזמן שלי עליו בלנסות להחליף את ה-TV.
ולא מדובר בציוד לשימושים קריטיים בהם הוא חייב להיות מושלם. זה לא ציוד המיועד לשימוש צבאי או רפאוי, או כל תחום קריטי אחר.

צריך להבין ש"מושלם" עולה יותר. אם "הגיוני לצפות שיצא פאנל מושלם" אז הגיוני גם לשלם פי כמה וכמה על כל פאנל כזה.

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #33 

כן, אבל חברה לא יכולה להחזיק את המקל בשני הקצוות.
אם יש לחברה רף החזרה, 3 פיקסלים או מה שזה לא יהיה, היא יכולה כמובן למכור מוצרים שלא עוברים את הביקורת ולעשות את ההימור שאתה מתאר.
אבל ברגע שקונה מתלונן, בהנחה שיש מדיניות החזרות כלשהיא , החברה צריכה לקבל את המסך בחזרה.
בארץ שלנו כמו תמיד, אין שיקיפות. לי ברור שליבואן יש מדיניות מול היצרן (או מי שמוכר לו), הסכם כתוב שאומר שעל סט כזה של תקלות הוא יכול להזדכות על המסך אם הוא הוחזר.
פשוט אין שום שקיפות.
אגב, אני לא מבין את העניין עם ישומים צבאיים או רפואיים. גם שם פיקסל אחד שרוף אינו בא לידי ביטוי.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #34 

בארה"ב ומדינות מתוקנות אחרות המצב יחסית פשוט. אתה לא מרוצה מהמסך (או כמעט כל דבר אחר), אתה אורז אותו ומחזיר חזרה לחנות. ברוב המקרים זה פשוט עד כדי כך.
בארץ צריך להילחם על כל דבר, לצערי. כולל זכויות בסיסיות שלך כצרכן, כאזרח, כעובד ובכל דבר אחר. כל ישראל עובדת בשיטת מצליח. קודם כל מנפנפים, ורק כשהלקוח לוחץ מתחילים לזוז.
עם זאת, זכור לי במעורפל של-LG (הבינלאומית) היתה מדיוניות למסכים.
על כל פיקסל בהיר, או החל מ-3 או 5 פיקסלים כהים מחליפים.

ahersko
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 346 פעמים
קיבל תודות: 584 פעמים

נושא שלא נקרא #35 

02/01/2022 19:29  
nir11 כתב:
אגב, אני לא מבין את העניין עם ישומים צבאיים או רפואיים. גם שם פיקסל אחד שרוף אינו בא לידי ביטוי.
...
זו מטאפורה למערכות שלא סובלות ירידה בביצועים

לעניינך, מסחרית כל חברה חייבת לקבוע את רמת הפגמים המותרת לסטנדרטים שלה ו/או לרמת התמחור של המוצר.

אם זה מפריע לך והם לא מחליפים אתה יכול לנסות להגיע איתם לבית המשפט לתביעות קטנות.
לדעתי, הסיכוי שלך שם נמוך, אבל מה יש לך להפסיד

צדק קודמי שכתב שמדיניות ההחזרות בארץ לא נדיבה
מצד שני, בתוך עמי אני חי ואם היתה מדיניות החזרות נדיבה היא היתה מנוצלת פה לרעה...

lenso
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 23 פעמים
קיבל תודות: 14 פעמים

נושא שלא נקרא #36 

17/11/2021 13:15  
integral כתב:
פעם הבאה אם בכל זאת תרצה LG תזמין מאתר מורשה, זה מה שאני תמיד עושה וממליץ לכולם. לא מרוצה? מחזיר.
...
לא מדוייק...
לדעתי אופציית ההחזרה קיימת רק אם המוצר נשאר ללא שימוש ובאריזה המקורית שלא נפתחה... לא ככה?

אפשר להחזיר מוצר פתוח עד 60 יום? (או ביטול עיסקה עד 14 יום?)

integral
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 312 פעמים
קיבל תודות: 543 פעמים

נושא שלא נקרא #37 

בטח שאפשר

זכות החזרה
60 ימי זכות החזרה מלאה! גם לאחר פתיחה ושימוש במוצר

https://www.hye.co.il/distributors/

רועי51
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 25 פעמים

נושא שלא נקרא #38 

קצת מוזר לי, כשאני קניתי CX לפני שנה ומשהו, מדיניות היבואן היתה שאפשר להחזיר את המסך עד 60 יום מהיום בו הגיע אליך ומכל סיבה שהיא. לא זוכר שראיתי שהמדיניות הזו השתנתה.

ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 214 פעמים
קיבל תודות: 541 פעמים

נושא שלא נקרא #39 

גם אז זה היה רק דרך חנויות שקיבלו אישור לכך

gvid
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 25 פעמים

נושא שלא נקרא #40 

03/01/2022 8:33  
integral כתב:
בטח שאפשר

זכות החזרה
60 ימי זכות החזרה מלאה! גם לאחר פתיחה ושימוש במוצר

https://www.hye.co.il/distributors/
...
מותר להחזיר עד 60 יום מקבלת המוצר ללא שום צורך בהסברים.
זה קיים רק ברכישות אונליין מהאתרים המורשים של באתר של ח.י.

אני השתמשתי בזכות זו לאחר שקיבלתי טלוויזית לד עם עננות מוגזמת שב-ח.י. אמרו שזה תקין.
לא מצאה חן בעייני התשובה שלהם ופשוט התקשרתי לאולסייל מהם נרכשה הטלוויזיה ואמרתי שאני רוצה להחזיר במסגרת ה-60 יום. הם לא שאלו כלום ותוך יומיים הגיעו מ-ח.י. ואספו את הטלוויזיה בחזרה עם זיכוי מלא כמובן.

ambar
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 61 פעמים

נושא שלא נקרא #41 

02/01/2022 22:16  
TheCoolest כתב:
בארה"ב ומדינות מתוקנות אחרות המצב יחסית פשוט. אתה לא מרוצה מהמסך (או כמעט כל דבר אחר), אתה אורז אותו ומחזיר חזרה לחנות. ברוב המקרים זה פשוט עד כדי כך.
בארץ צריך להילחם על כל דבר, לצערי. כולל זכויות בסיסיות שלך כצרכן, כאזרח, כעובד ובכל דבר אחר. כל ישראל עובדת בשיטת מצליח. קודם כל מנפנפים, ורק כשהלקוח לוחץ מתחילים לזוז.
עם זאת, זכור לי במעורפל של-LG (הבינלאומית) היתה מדיוניות למסכים.
על כל פיקסל בהיר, או החל מ-3 או 5 פיקסלים כהים מחליפים.
...
מדוייק!
מעט מאוד חברות בארץ מתנהלות בגישת Customer obsession סטייל אמזון.
מנסיון שלי נספרסו בארץ עם שירות פנטסטי ובטח אפשר לספור על כף יד אחד עוד כמה כאלה
אצלי לפחות עם ח.י. היה נסיון טוב בקנייה של 3 OLEDים החל מסדרה של 2016 (ש 55" היה עולה כמו 77" היום)

acker16
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 31 פעמים

נושא שלא נקרא #42 

המקרה שלי קצת שונה כי הפיקסל השרוף הופיע לאחר שימוש אבל עדיין מאכזב ששילמתי כל כך הרבה ואני לא מקבל תמיכה.
הרי שירות לקוחות טוב זה "ה" קלף של ח.י. שמבדיל אותם לעומת המתחרים שברוב המקרים טובים מהם באיכות המסכים ובמחיר.
אפילו הצעתי לשלם כדי לקבל מסך חדש משנתון נוכחי, לא בטוח שזה משהו שמשתלם לי או אפילו שאני מעוניין בו, אבל חשבתי לנסות והם אמרו שהם לא עושים "שדרוגים".

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

נושא שלא נקרא #43 

04/01/2022 21:30  
acker16 כתב:
המקרה שלי קצת שונה כי הפיקסל השרוף הופיע לאחר שימוש אבל עדיין מאכזב ששילמתי כל כך הרבה ואני לא מקבל תמיכה.
הרי שירות לקוחות טוב זה "ה" קלף של ח.י. שמבדיל אותם לעומת המתחרים שברוב המקרים טובים מהם באיכות המסכים ובמחיר.
אפילו הצעתי לשלם כדי לקבל מסך חדש משנתון נוכחי, לא בטוח שזה משהו שמשתלם לי או אפילו שאני מעוניין בו, אבל חשבתי לנסות והם אמרו שהם לא עושים "שדרוגים".
...
אתה מוזמן לנסות את המתחרים שלהם :-) שם הם תמיד שמחים להציע החלפה או שידרוג בתשלום אפילו בכח (לא על פיקסל בודד)
וברצינות, אצלי יש לפחות 5-6 פיקסלים תקולים שבגללם רצו להחליף לי את המסך ולא הייתי מעוניין לקבל מסך הרבה יותר גרוע במקום, בגלל משהו שבכלל לא רואים. אני מניח שאתה פחות מרוצה מהמסך שיש לך כרגע או מעוניין לשדרג גודל, כי מבחינת צפיה הם חסרי משמעות.

לנושא, הכן\לא כתוב באחריות, נניח שכן היה כתוב שם שמחליפים רק כשיש X פיקסלים שחורים ומעלה אז הקונה שגילה את הפיקסל הבודד וזה מפריע לו היה מרוצה כי כתוב?

חברה שרוצה לתת שירות טוב מחליפה גם אם זה מעבר למה שמצויין באחריות וגם אם הצדק היה איתם לפי החוזה, אם ברור להם שזה ממש מפריע ללקוח. נשמע שאין הרבה כאלה בנמצא.
נכון, יש כאן הרבה "פדנטים" שמתקטננים על כל דבר קטן, אבל היי אם לא רציתם אותם כלקוחות למה להחזיק כאן פורום ממומן? תסתפקו בפרסומות באמצעי מדיה אחרים שמושכים עשרות אלפי לקוחות הרבה פחות בררנים.

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #45 

זה דווקא לא רע אבל החלק הבעייתי הוא:
"
שמפריעים לעין בצפייה.
"
זה בעיני המתבונן.