התחדשתי ב LG C1 77 - כמה שאלות ומידע לפני התקנה..

פורום מסכי OLED בחסות LG
alono23 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 4 פעמים

התחדשתי ב LG C1 77 - כמה שאלות ומידע לפני התקנה..

נושא שלא נקרא #1 

שלום לכולם,
התחדשתי ב LG C1 77 שאמורה להגיע בחודש הקרוב (ביקשתי אספקה מאוחרת עקב מעבר דירה) ויש לי כמה שאלות..

כבלים:
HDMI:

חפרתי קצת בפורום, ראיתי שמהארץ אפשר לקנות כבל של Club3d מ ksp, אך מכיוון ויש עוד זמן עד שהטלוויזיה תגיע, מעדיף לקנות מחו״ל. ראיתי את הסרטון הבא :

ויש לי כמה שאלות:
• איך ניתן להבין מה הם הדגמים המדוברים? למשל לחברת Infinite יש כמה דגמים לפי האקסל שהם שיתפו, אבל לא ברור באילו דגמים מדובר.
• איזה דגם מומלץ מהרשימה שהם שיתפו? אשמח ללינק, עדיפות לאמזון ארה״ב.
• מתכנן לפחות 3 חיבורי HDMI שונים (קונסולה/ אפל טיוי/סאונד)- האם באמת יש צורך ששלושתם יהיו HDMI 2.1 והאיכותיים ביותר?

סאונד:
יש לי סאונד בר עם חיבור אופטי ו- eARC. האם יש צורך להעביר את שניהם במעמד ההתקנה? (שואל כי למשל בסוני X950G שיש לי, ה-eARC לא עבד כמו שצריך ובסוף חיברתי עם אופטי.

סרטוני בדיקה:
אילו סרטונים צריך להכין למעמד ההתקנה? הבנתי שיש סרטוני פיקסלים שרופים/ לא תקינים. האם יש משהו נוסף מעבר לזה?

אחריות:
מה העלות העדכנית של הרחבת אחריות לדגם הזה?

דברים נוספים שעליי להכין מראש/ לדעת?

תודה רבה לעוזרים!

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 114 פעמים
קיבל תודות: 228 פעמים

Re: התחדשתי ב LG C1 77 - כמה שאלות ומידע לפני התקנה..

נושא שלא נקרא #2 

מתכנן לפחות 3 חיבורי HDMI שונים (קונסולה/ אפל טיוי/סאונד)- האם באמת יש צורך ששלושתם יהיו HDMI 2.1 והאיכותיים ביותר?
...
לא, קונוסולה - תלוי איזו, אם זו אחת מהחדשות אז כן תקנה כבל תומך HDMI 2.1, לאפל Tv והסאונד מספיק HDMI 2.0 (לרוב כיום נפוצים כ2.0b)

סאונד:
אי אפשר לדעת ב100%, כל פעם שומעים על בעיות, אם תכתוב איזה סאונד בר יש לך אולי אנשים עם ניסיון שיוכלו להגיד לך אם זה עובד טוב עם C1 או לא.

סרטוני בדיקה:
פיקסלים שרופים/פגומים אמור להיות מספיק, אתה יכול להתעמק עוד בGrey uniformaty אבל במסכי OLED ועוד דגמים נפוצים כמו C1 אין בזה צורך.

מבחינת הכבלים לא מצאתי אפילו את החברה הזאת באמזון ארה"ב אבל יש את של אמזון שעברו את המבחן וכמעט באותו המחיר, אין טעם לנסות לחסוך כמה דולרים בודדים, תקנה כבל טוב ושאמזון מוכרת ושולחת לישראל ותהנה מהטלויזיה החדשה.

תתחדש

alono23 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #3 

26/12/2021 14:33  
Haimbin כתב:

מבחינת הכבלים לא מצאתי אפילו את החברה הזאת באמזון ארה"ב אבל יש את של אמזון שעברו את המבחן וכמעט באותו המחיר, אין טעם לנסות לחסוך כמה דולרים בודדים, תקנה כבל טוב ושאמזון מוכרת ושולחת לישראל ותהנה מהטלויזיה החדשה.

תתחדש
...
תודה על המידע!
לא כ״כ הצלחתי להבין את הפסקה הזו. אתב בעד הכבלים של אמזון או נגד? הכבלים שלהם הם 2.0 ולא 2.1.

יש לי כבלים בבית שקניתי שנה שעברה ועוד לא השתמשתי בהם, של Monoprice, אבל גם 2.0..
אני מחפש אחד שתומך ב2.1.
יש אפשרות לקישור של אחד טוב?

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 114 פעמים
קיבל תודות: 228 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

אתה הסתמכת על האקסל של לינוס, בבדיקה שלהם בבדיקה של כבלים מאמזון רק אחד נכשל ו3 עברו אפילו את התקן של עצמם והעבירו 2.1 אז פשוט הלכתי לפי האקסל..
לגבי המונו פרייס שלך זה מעולה לסטרימר וסאונד.

האמת שכבר כמה שנים שלא הזמנתי כבלים, אז בגדול תבחר אחד מהרשימה שלהם ותחפש אותו באמזון ככה תהיה בטוח ב100%, או שתקנה בארץ את Club3d אבל ציינת שאתה מעדיף מחו"ל.

ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 214 פעמים
קיבל תודות: 541 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

אתה קונה טלוויזיה של 11k, לא נכנס לך לכיס, אבל 100 שקל של כבל Club3d עם אחריות ואבא ואמא זה לא נשמע מחיר גבוה מידי

atraf
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 86 פעמים
קיבל תודות: 124 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

* אחריות עלתה לי 2000 שקל רצו 2300 מאמין שאפשר להוריד יותר עם קצת מיקוח

* כבל - Monoprice Ultra 8K High Speed HDMI Cable - 6 Feet - Black, 48Gbps, 8K, Dynamic HDR, eARC - DynamicView Series

עובד לי מעולה עם earc וה120hrtz ולא הייתי משקיע על כבל יקר יותר אלא אם כן מדובר על כבל מאוד ארוך.

לגבי סרטוני בדיקה - חפש dead pixel buddy ביוטיוב ותעשה את זה מול התקין

alono23 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #7 

26/12/2021 20:16  
ChinggisKhan כתב:
אתה קונה טלוויזיה של 11k, לא נכנס לך לכיס, אבל 100 שקל של כבל Club3d עם אחריות ואבא ואמא זה לא נשמע מחיר גבוה מידי
...
השיקול לא לקנות מהארץ לא נובע משיקול כלכלי. השיקול הוא איכות הכבל בלבד. אתה בעצם אומר שהכבל של Club3d לא נופל מכבלים איכותיים בחו״ל?

ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 214 פעמים
קיבל תודות: 541 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

ברור שלא. מה שצריך לעניין אותך התקן שלו. המיתוג לא קריטי.
זה כבל מצויין שלא מכיר מישהו שהתאכזב ממנו.

שלח תגובה

חזור אל “מסכי OLED בחסות LG”