שרשור תגובות: התקנת Pi-hole מעל NAS מבית Synology

פורום לכל מה שקשור לאחסון (מקומי, נייד ובענן). NASים ועוד.
Nba
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 256 פעמים
קיבל תודות: 235 פעמים

Re: שרשור תגובות: התקנת Pi-hole מעל NAS מבית Synology

נושא שלא נקרא #76 

גם אני עשיתי את זה פר מחשב, זה עבד וקיבלתי תגובה בpihole אבל בהגדרה של הראוטר זה לא עובד
Denon AVR-X4500H|Epson EH-TW5000|SVS Prime Tower|SVS Ultra Center|SVS PB2000|
Fluance Elite Bipolar Surround|Polk audio 2xOWM3 Atmos|Dune303

DorBenHamo
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #77 

אחלה מדריך ,

לגבי שלב (23) - למה צריך לסמן "Listen on all interfaces" ולא את הדיפולט שזה : " Listen Only On interface ETH0 " ?
תודה רבה.

AvivMustaky
סמל אישי של משתמש
כתב
כתב
נתן תודות: 212 פעמים
קיבל תודות: 249 פעמים

נושא שלא נקרא #78 

זיו, מעדכן שהמדריך תקף מבחינת תפריטים וניתובים ומותאם באופן מלא גם ל- DSM7

bixente
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 31 פעמים

נושא שלא נקרא #79 

היי אנשים, מצטער על ההקפצה אבל צריך את עזרתכם וזה קשור לפוסט הזה.
יש לי NAS של אסוסטור וכמו שתראו בהודעות הקודמות בפוסט הזה ניסיתי להתקין עליו את ה pi-hole. אחרי שהבנתי שזו משימה קשה מאוד ודורשת המון ידע להתקין על אסוסטור עברתי ל AD-GUARD שעשה עבודה לא רעה. הבעיה שלי היא כזו - מאז שהתקנתי אותו אז כשאני מכבה את ה NAS הראוטר שלי (MESH LINKSYS VELOP) מראה אור אדום כאילו הוא לא מחובר, ובפועל יש אינטרנט אבל בצורה מוגבלת, לדוגמא השרת של הפיפא לא מתחבר כשה NAS כבוי. 
אשמח לדעת איך אני נפטר מהבעיה הזו ומנתק את החיבור הזה שכנראה יצרתי בין ה DNS לאינטרנט ברמה כזו שכשהNAS כבוי הראוטר חושב שהוא מנותק. 
בנוסף כשאני מנסה להכנס ל ADGUARD ב NAS אני מקבל דף שגיאה שאי אפשר להגיע לדף הזה (ראו תמונה)
יש לציין שהסרה של AD GUARD לא עזרה, אלא גרמה לראוטר שוב להפוך לאדום, לספק אינרנט אבל בצורה מוגבלת כמו שציינתי בהתחלה. אשמח לעצת המומחים, תודה

boubi
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 30 פעמים
קיבל תודות: 56 פעמים

נושא שלא נקרא #80 

07/02/2021 11:29  
bixente כתב:
יש לי NAS של אסוסטור וכמו שתראו בהודעות הקודמות בפוסט הזה ניסיתי להתקין עליו את ה pi-hole. אחרי שהבנתי שזו משימה קשה מאוד ודורשת המון ידע להתקין על אסוסטור עברתי ל AD-GUARD שעשה עבודה לא רעה. הבעיה שלי היא כזו - מאז שהתקנתי אותו אז כשאני מכבה את ה NAS הראוטר שלי (MESH LINKSYS VELOP) מראה אור אדום כאילו הוא לא מחובר, ובפועל יש אינטרנט אבל בצורה מוגבלת, לדוגמא השרת של הפיפא לא מתחבר כשה NAS כבוי. 
אשמח לדעת איך אני נפטר מהבעיה הזו ומנתק את החיבור הזה שכנראה יצרתי בין ה DNS לאינטרנט ברמה כזו שכשהNAS כבוי הראוטר חושב שהוא מנותק. 
בנוסף כשאני מנסה להכנס ל ADGUARD ב NAS אני מקבל דף שגיאה שאי אפשר להגיע לדף הזה (ראו תמונה)
יש לציין שהסרה של AD GUARD לא עזרה, אלא גרמה לראוטר שוב להפוך לאדום, לספק אינרנט אבל בצורה מוגבלת כמו שציינתי בהתחלה. אשמח לעצת המומחים, תודה

ADGUARD.JPG
...
שינית הגדרות DNS בראוטר שלך?
אם כן, מה שמת שם?

bixente
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #81 

07/02/2021 12:36  
boubi כתב:
07/02/2021 11:29  
bixente כתב:

ADGUARD.JPG
...
שינית הגדרות DNS בראוטר שלך?
אם כן, מה שמת שם?
...
וואו נכון, הזכרת לי שאכן שמתי את הכתובת של ה NAS ב DNS (שכחתי מזה לגמרי) בזמנו. עכשיו הורדתי את זה משם והכל עובד מעולה גם כשה NAS כבוי. תודה רבה !

OMRIJ
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 25 פעמים
קיבל תודות: 231 פעמים

נושא שלא נקרא #82 

אבל מה ההגיון בלהוריד את זה? ככה כל מכשיר שמחובר לראוטר יוכל להשתמש בחוסם הפרסומות.
אתה צריך להגדיר שרת dns משני בראוטר
אבל באופן כללי, פתרון מסוג כזה לא מתאים למי שמכבה את הnas (ואפקטיבית סוגר את שרת הdns שלו).

חייב לציין שנחשפתי לnextdns וזה פשוט שירות מקביל ומעולה, כולל אפשרות להגדיר ב private dns באנדרואיד.

300 אלף שאילתות בחינם בחודש, ללא הגבלה תמורת 2 דולר.

bixente
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #83 

07/02/2021 15:46  
OMRIJ כתב:
אבל מה ההגיון בלהוריד את זה? ככה כל מכשיר שמחובר לראוטר יוכל להשתמש בחוסם הפרסומות.
אתה צריך להגדיר שרת dns משני בראוטר
אבל באופן כללי, פתרון מסוג כזה לא מתאים למי שמכבה את הnas (ואפקטיבית סוגר את שרת הdns שלו).

חייב לציין שנחשפתי לnextdns וזה פשוט שירות מקביל ומעולה, כולל אפשרות להגדיר ב private dns באנדרואיד.

300 אלף שאילתות בחינם בחודש, ללא הגבלה תמורת 2 דולר.
...
ממממ זה קצת חונק לי את התעבורה שה NAS דולק תמיד. זה היה נסבל , הבעיה שכשאני משחק באונליין אז ה UPLOAD שלי נע בין 450KB ל1.5MB
ואם אני מכבה את ה NAS אז אני לא יכול לשחק באונליין. זה די הכריע את הכף מבחינתי

OMRIJ
חבר ותיק
חבר ותיק
קיבל תודות: 231 פעמים

נושא שלא נקרא #84 

אז הפתרון הוא להגדיר בראוטר dns משני

orenfe
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
קיבל תודות: 6 פעמים

נושא שלא נקרא #85 

יש לי Synology DS418 Play ואני לא מוצא Docker ב Package Center.
There are 10 types of people, those who understand binary code and those who don't

שלח תגובה

חזור אל “NAS ואחסון”