חוויותי בגיבוי עם תוכנת Synology - Active Backup For Business

פורום לכל מה שקשור לאחסון (מקומי, נייד ובענן). NASים ועוד.
Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 140 פעמים
קיבל תודות: 3098 פעמים

חוויותי בגיבוי עם תוכנת Synology - Active Backup For Business

הודעה שלא נקראה #1 

Synology - Active Backup For Business

לכולנו יש מידע חשוב על המחשב אותו היינו רוצים לגבות, תמונות משפחתיות, מסמכים חשובים, ולחלקנו אפילו סירטונים/סרטים ועוד. אצלי לדוגמא ישנם קרוב נכון להיום עשרות אלפי תמונות המשתרעות מהילדות שלי, תמונות של הילדים שלי משלב אפס עד היום ועוד - עשרות שנים של תמונות משפחתיות רבות ערך. הרעיון של לאבד כזו כמות של מידע סנטימנטלי, שלמען האמת אי אפשר לצוות לו ערך כספי יגרום לכל אחד מאיתנו להתכווץ בחשש.
מכיוון שרובנו שומרים על המידע על דיסקים קשיחים, ודיסק קשיח הוא אחד הדברים הכי רגישים במחשב עם הנטייה הכי גדולה להתקלקל, יש צורך למצוא דרך לשמור העתק נוסף של אותו החומר במיקום אחר. ישנם כמה אפשרויות לגיבוי המידע, אם זה בדיסק קשיח חיצוני בצורה ידנית, אם בשירות ענן כלשהו, או במקרה שלי במרשתת (נאס) חיצוני, שמעבר לעובדה שהנאס מהווה עותק נוסף של המידע, מכיל בעצמו פונקציית יתירות למקרה שגם בו יש כשל באחד הדיסקים. גיבוי שכזה למרות שאינו חסין לחלוטין (שריפה למשל יכולה לגרום לאיבוד כל המידע למרות שהוא נמצא ב 2 מקורות שונים, מכיוון שאחד ששניהם נמצאים באותו המקום) הוא לדעתי המינימום ההכרחי (אני למשל גם רוכש שטח בענן כלשהו ומגבה לשם את המידע הכי קריטי, ובנוסף פעם בשנה מוציא עם דיסק קשיח חיצוני את המידע הכי קריטי למיקום נוסף בטוח).

על מנת לצור גיבוי אוטומטי יעיל יש צורך בתוכנת גיבוי. מניסיוני לאורך השנים - החינמיות עושות עבודה בינונית מאוד עד גרועה לחלוטין. יצא לי כבר להיתקל בכאלו שפשוט מיאנו לשחזר את המידע המגובה במקרה הצורך, דבר שגרם למי שבחר בזמנו בפתרון החינמי למרות אזהרותיי לנזק כספי גדול. לכן כשהתבקשתי להשתמש ולכתוב על פתרון חינמי כזה מבית Synology בשם Active Backup For Business מעט חששתי. בדיקה מהירה ברשת וחקירה על היכולות והאמינות של התוכנה הרגיעו את חששותי די מהר. מסתבר שהתוכנה מקבלת שבחים רבים ברשת הן מבחינת הפונקציאנליות שלה והן מבחינת האמינות שלה.

אז אחרי שהחשש פג, ניגשתי לעבודה והתקנתי וקינפגתי את התכונה.התוכנה מכילה פונקציות גיבוי רבות כגון גיבוי של שרתים פיזיים/מחשבי שלם, שרתים וירטואליים, דיסקים שלמים, תיקיות ואפילו גיבוי ברמת קובץ.

הנה התהליך.

בשלב הראשון נגשים ל Package Center, המרכז בנאס ממנו מורידים את כל התוכנות הנתמכות בו:

1.jpg

התקנה של היישום פשוט להפליא. אחרי ההתקנה ופתיחה של היישום נתבקש לבצע אקטיבציה של התוכנה. לחיצה על ACTIVATE תביא אותנו לאתר היצרן שם נבצע כניסה למערכת עם המשתמש שלנו בסיינולוג'י:

2.jpg
3.jpg

היישום יפתח ואיתו שלל אופציות גיבוי (PC, שרת פיזי, שרת קבצים, מכונות וירטואליות ועוד). מכיוון שהשימוש אצלי הוא לגיבוי של כונן שלם במחשב אישי, בחרתי PC.
עכשיו נצטרך לחבר בין המחשב ממנו אנו מגבים אל הנאס. לחיצה על ADD DEVICE תוביל להודעה שיש להתקין אייג'נט מקומי על מנת להתחבר למחשב האישי. לחיצה על סוג היישום המתאים למחשבכם (64 או 32 ביט, המקרה שלי 64 ביט) תוריד את היישום למחשב. מריצים את היישום שירד למחשב ומתקינים (התקנה פשוטה להפליא בשיטת NEXT-NEXT וזהו). בסיום ההתקנה יפתח חלון ותבקש להזין את כתובת ה IP של הנאס ושם המשתמש והסיסמה שדרכו אנו מנהלים את הנאס, כשאח"כ יפתח חלון עם סיכום הפרטים ואופציית אישור. לאחר הלחיצה על אישור האג'נט המקומי ב PC יתחבר לנאס והמחשב המקומי יתווסף לנאס:

בשלב הבא נגדיר את הגיבוי הרצוי. נלחץ על CREATE TASK ובחלון שיפתח ניתן שם לטמפלט הגיבוי שניצור:

בשלב הבא נוכל לבחור לאיזו תיקייה ישמר הגיבוי. אני בחרתי בתיקיה הדיפולטיבית של היישום:

בשלב הבא נוכל לבחור בין גיבוי מלא של המחשב, גיבוי SYSTEM VOLUME או גיבוי של תיקיות. מכיוון שאין לי צורך לגבות את כל המחשב וברצוני לגבות רק את המידע הקריטי בכונן ספציפי (במקרה שלי הכונן שמכיל את התמונות/מסמכים ועוד) בחרתי ב COSTUMIZE VOLUME:

בשלב הבא נתבקש לבחור בין גיבוי ידני לגיבוי מתוזמן (יומי/שבועי וכו). אני בחרתי גיבוי חד שבועי בסופ"ש מכיוון שאין הרבה שינויים אצלי ובמקרה הגרוע איבוד של שבוע מידע עדיין לא קריטי. למי שיש מידע שמתעדכן בתדירות גבוה יותר מוזמן לבחור תזמון גיבוי רציף יותר:

בשלב הבא נתבקש לבחור כמה גרסאות לשמור אחורה. מכיוון שאצלי אין כמעט שינויים (וגם בגלל שארצה שבמידה ויהיה שינוי לא רצוי אוכל לחזור אחורה), בחרתי בלשמור את כל השינויים. שימו לב שאם אצלכם המידע דינמי האופציה הזו יכולה להגדיל משמעותית את נפח האחסון הסופי בעתיד:

בסיום נקבל מסך המסכם את כל התהליך והאופציות שנבחרו. נבדוק שהכל לשביעות רצוננו, נאשר ונבחר אם להתחיל את הגיבוי מידית, כשלאחריו יתחיל תהליך הגיבוי:
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור
ה FAQ - הכרחי לקרוא לפני פרסום תגובה בדילים המפורסמים על ידי:

https://www.hometheater.co.il/vt284213.html

"ההבדל בין גאונות לטיפשות הוא שלגאונות יש גבולות."

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

Re: חוויותי בגיבוי עם תוכנת Synology - Active Backup For Business

הודעה שלא נקראה #2 

סקרינשוטים נוספים של התהליך שתואר למעלה:
נערך לאחרונה על ידי Huber ב 13/11/2020 14:55, נערך פעם 1 בסך הכל.

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

הודעה שלא נקראה #3 

נערך לאחרונה על ידי Huber ב 13/11/2020 14:56, נערך 2 פעמים בסך הכל.

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

הודעה שלא נקראה #4 

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

הודעה שלא נקראה #5 

ziko2009
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

הודעה שלא נקראה #6 

היי שלום לך ,
תודה על ההשקעה.
אני מעוניין לקנות את הדגם של DS-220J Synology
1- האם אני עושה טעות שאני לא קונה מערכת שמגבה את עצמה יש לה כונן אחד.
אני "טירון" לגמרי בתחום 😄.
2- הקינפוג של המערכת לא נראה לי הכי קליל
האם קיים איזשהוא מדריך בעברית.
3- איך מגבים מכשירים ניידים פלאפונים \ מחשבים ניידים שאין להם חיבור קווי לרשת .
4- איך מאפשרים לבני משפחה את השיתוף בכונן שלא נמצאים על אותה רשת שייצרו להם תיקיות גיבוי משלהם אם ניתן?

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

הודעה שלא נקראה #7 

1. הדגם שציינת מגיע עם מקום ל 2 כוננים - אז לא מבין למה אתה מניח שהיא לא מגבה את עצמה, אלא אם כן אתה רוכש אותה רק עם כונן אחד. במקרה הזה אתה לוקח את הסיכון שבמידה שהדיסק ימות, כל המידע שעליו ילך. על מנת להימנע מזה רוכשים 2 דיסקים זהים ובמקרה כזה יש לך יתירות (במידה ודיסק אחד מת, השני נכנס לפעולה עד שתחליף את הדיסק התקול). החיסרון כמובן - עלות כפולה מבחינת הדיסקים ורק חצי מהנפח (2 דיסקים של 8 טרה יתנו לך רק 8 טרה ולא 16). שיקול שלך כמה המידע שלך קריטי.

2. אין הרבה יותר קליל מזה במיוחד אם יש לך מעט חוש טכני ורקע בסיסי בתחום. אם לא תמיד אפשר לשלם למישהו שקצת מבין לבצע את הקנפוג או ללמוד ממדריכים ברשת (יש ה מ ו ן, ביוטיוב ועוד).

3. לא ממש בדקתי את הנושא, אני אישית מגבה רק תמונות מהסמאטרפון ועושה את זה בעזרת GOOGLE PHOTOES (קניתי שם שטח אחסון ולשם אני מגבה את התמונות וגם עותק נוסף של המידע מהמחשב לענן).

4. למה שמחשב שנמצא באותו הבית לא יהיה על אותה הרשת? אני מניח שבבית אחד יש ראוטר אחד שכולם מתחברים אליו, קרי אותה הרשת. שוב אם אתה לא מבין בזה אולי שווה להתייעץ עם מישהו שכן.

שלח תגובה

חזור אל “NAS ואחסון”