מה קורה עכשיו כאשר Google Photos כבר לא בחינם?

פורום לכל מה שקשור לאחסון (מקומי, נייד ובענן). NASים ועוד.
Synology (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
הודעות: 11
הצטרף: אוקטובר 2011
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 1 פעם

מה קורה עכשיו כאשר Google Photos כבר לא בחינם?

הודעה שלא נקראה #1 

Google Photos הודיעו כי הם יספיקו להציע אחסון ללא הגבלה בחינם עבור תמונות באיכות גבוהה החל מה-1 ביוני 2021.
תמונות שהועלו לאחר התאריך יהיו מוגבלות לעד נפח של 15GB. אם החשבון אינו פעיל או חורג ממגבלת 15GB למשך שנתיים, גוגל רשאית למחוק את התמונות לאחר אזהרה. או שהמשתמשים יצטרכו לשלם עבור עמלה חוזרת או לחפש חלופה אם נגמר להם המקום.מכיוון ששינוי מדיניות כזה צפוי להשפיע על יותר ממיליארד משתמשים ברחבי העולם, רבים עשויים להתחיל לתהות מה עליהם לעשות עם התמונות הקיימות שלהם או עם התמונות שהם יצלמו בהמשך. כמות נתונים ממוצעת בענן יכולה לעלות לכם בסביבות $120 לשנה! התשלום שנצבר מדי שנה יכול להיות הוצאה ניכרת.

אפשרויות חלופיות אחרות?
אפשרות נוספת היא לחזור לאחסון תמונות בכוננים קשיחים חיצוניים. עם זאת, גישה זאת לא נוחה לניהול והכוננים החיצוניים פגיעים לכל מיני סכנות איבוד נתונים כמו וירוסים וטעויות אנושיות. חוץ מזה, זה די מטריד להעביר את כל התמונות מענן ציבורי למספר כוננים קשיחים חיצוניים.אם שתי החלופות שהצגנו אינן מספיקות לכמות גדלה של תמונות בטווח הארוך, מכשיר מקומי או ענן פרטי עשויים להיות פיתרון. Network-Attached Storage או בקיצור NAS, זה מכשיר עם שטח אחסון המחובר לרשת ביתית או משרדית מאובטחת יותר, מציע למשתמשים בעלות על נתונים ברמה גבוהה, תוכנות הגנה ושחזור נתונים, וכן אפשרות מקיפה ברמת הענן הציבורי.

בואו נסתכל מדוע האמור נותן ל- NAS יתרון:

הגנה ושחזור נתונים
אובדן נתונים לרוב נובע משגיאות אנושיות כמו מחיקה בטעות, כשל בחומרה או התקפה. נוסף על כך, אנשים רבים חושבים שהרעיון של שירותי ענן ציבוריים הוא בטוח ומאובטח לחלוטין - וזה לא נכון, יש מספר דיווחים על celebrities שבהם הודלפו תמונות.
לעומת זאת, פתרון NAS מכל מיני ספקים כמו ל- Synology יש מערכת אבטחת נתונים ברמה גבוהה כך שאובדן נתונים הוא לא משהו שאתם צריכים לדאוג לגביו.

עלות נמוכה
אם המשתמש מוכן לשלם עבור נפח של 2TB ב-Google Drive זה $120 לשנה כדי לשמור על גלריית התמונות שלו, בחמש שנים העלות הכוללת גודלת ל- 600$ ולטווח הארוך זה הרבה כסף לרוב האנשים.
לעומת זאת, פתרון NAS דורש עלות חומרה ראשונית בלבד. מכשיר NAS עם 2 מפרצים ועוד שני כונני NAS בנפח 2TB מסתכם בסביבות 450 דולר בלבד, וזה נמוך משמעותית משימוש בשירותי ענן ציבוריים בטווח הארוך. שלא לדבר על כך ש- NAS בדרך כלל מגיע עם אחריות של 2 עד 5 שנים. לפיכך, NAS היא בחירה ברורה בכל הנוגע לערך כלכלי.

מכשיר מקיף לניהול תמונות
ל-NAS יש מערכת מובנית של ניהול ואחסון נתונים שמסייעת למשתמשים לקבץ תמונות לפי נושאים וקטגוריות דומות. כלומר יש אפליקציה נוחה לסידור התמונות וניהולם.
משתמשים כבר לא צריכים להיזהר ממתי ספקי הענן הציבוריים יתחילו לגבות דמי מנוי נוספים, כך שתמונות או נתונים צריכים להועבר למקום אחר, וגם המשתמשים לא צריכים לדאוג לבעיות ניהול תמונות כגון אובדן נתונים, תמונות מפוזרות או עמלה חוזרת. עם כל היתרונות שהוזכרו לעיל, Synology תכננה את מערכת ההפעלה שלה שתהיה נוחה לשימוש; בדיוק כמו הפעלת מחשב, הגיע הזמן להיפרד ממתיחת האחסון החינמית ולבנות אחסון ענן משלך עם NAS! בגלל כל הסיבות האלו, כדאי לשקול את המכשירים מתוצרת Synology.


vivi
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
הודעות: 2881
הצטרף: ינואר 2009
מיקום: ירושלים
נתן תודות: 670 פעמים
קיבל תודות: 338 פעמים

Re: מה קורה עכשיו כאשר Google Photos כבר לא בחינם?

הודעה שלא נקראה #2 

לפיכך, NAS היא בחירה ברורה בכל הנוגע לערך כלכלי.
...
אני לא מתכוון לקטול כל פסקה שכתבת ובאופן כללי אין לי בעיה עם הכתבה השיווקית,
ובכל זאת, להציג NAS כפתרון כלכלי לעומת השירות של גוגל זה מטעה.
בנוסף, השירות של גוגל כולל בתוכו פיצ'רים של ניהול אוסף התמונות הביתיות שאי אפשר להשיג בשום מקום אחר, בטח לא ב NAS, שיתוף פשוט, פילטרים וכלי עריכה, סרטוני ווידאו שמתווספים אוטומטית, תזכורות, צירי זמן והרבה יותר...

לסיכום, מי שחושב שעם רכישת NAS כלשהו הוא יחסוך כסף או יקבל מוצר שמציע שירות שדומה לגוגל תמונות, טועה ובענק.
Pixel 4 XL | PS4 | NU8000 | Denon X3000 | Chromecast | Spotify | Partner Fiber | Netflix | FC Barcelona | Google Apps |

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
הודעות: 40330
הצטרף: ינואר 2005
נתן תודות: 1662 פעמים
קיבל תודות: 3953 פעמים

Re: מה קורה עכשיו כאשר Google Photos כבר לא בחינם?

הודעה שלא נקראה #3 

vivi,
כל הפונקציונאליות של תיוג, פילטרים, עריכה וכדומה, קיים ב- Synology.
שים לב לפרק בפוסט שדיבר על אפליקציה יעודית לתמונות.

ag43
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
הודעות: 1790
הצטרף: אוגוסט 2008
נתן תודות: 24 פעמים
קיבל תודות: 160 פעמים

Re: מה קורה עכשיו כאשר Google Photos כבר לא בחינם?

הודעה שלא נקראה #4 

14/11/2020 21:23  
Synology כתב:

לעומת זאת, פתרון NAS מכל מיני ספקים כמו ל- Synology יש מערכת אבטחת נתונים ברמה גבוהה כך שאובדן נתונים הוא לא משהו שאתם צריכים לדאוג לגביו.
...
ברצינות?

שלח תגובה

חזור אל “NAS ואחסון”