חושב על כונן 10TB ל DS720+ , איזה מומלץ?

פורום לכל מה שקשור לאחסון (מקומי, נייד ובענן). NASים ועוד.
bixente (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 31 פעמים

חושב על כונן 10TB ל DS720+ , איזה מומלץ?

נושא שלא נקרא #1 

שלום לכולם.
ביוני אהיה בארה"ב והזמנתי באמזון את ה DS720+ לשם. בנוסף ארצה להזמין HD של 10TB

1. איזה כדאי? מה מומלץ?
2. אם אני רוכש עכשיו 10 TB, אני יוכל בהמשך להוסיף עוד 10 TB?
אם זה מעניין - עיקר השימוש הוא להזרים מה NAS לסטרימר סרטים וסדרות
תודה

ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 214 פעמים
קיבל תודות: 541 פעמים

Re: חושב על כונן 10TB ל DS720+ , איזה מומלץ?

נושא שלא נקרא #2 

היה השבוע מבצע באמזון על הרד פרו (או אולי פלוס ?) של wd, 12tb ב-309 דולר. שווה לעקוב

bixente (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #3 

וואו לא מעט. חשבתי סביבות ה200 דולר
מה היתרון ברד?

ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #4 

אני לא מכיר 10TB ב-200 דולר. אולי במבצעים מגיע ל-250. בד"כ סביב 280. שאלה של עוד 30 דולר ל-2TB לכונן שמדורג גבוה יותר.
אני אוהב את הכוננים של WD. סיגייט היה לי ניסיון פחות טוב עם שני כוננים שהלכו אחרי כ-3 שנים (יש לי כוננים של WD שנמצאים בשימוש יום-יומי מ-2011). זה לא אומר שהם לא טובים ויש המון אנשים שאוהבים אותם וממליצים עליהם.
בנפחים האלה לא תמצא את הסדרות הישנות של הכוננים אלא רק את האדום, סגול וזהב. האדום ייעודי ל-NAS וההבדלים בין הרגיל, הפלוס והפרו לדעתי לא קריטים בכלל.

bixente (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #5 

04/05/2021 15:10  
ChinggisKhan כתב:
אני לא מכיר 10TB ב-200 דולר. אולי במבצעים מגיע ל-250. בד"כ סביב 280. שאלה של עוד 30 דולר ל-2TB לכונן שמדורג גבוה יותר.
אני אוהב את הכוננים של WD. סיגייט היה לי ניסיון פחות טוב עם שני כוננים שהלכו אחרי כ-3 שנים (יש לי כוננים של WD שנמצאים בשימוש יום-יומי מ-2011). זה לא אומר שהם לא טובים ויש המון אנשים שאוהבים אותם וממליצים עליהם.
בנפחים האלה לא תמצא את הסדרות הישנות של הכוננים אלא רק את האדום, סגול וזהב. האדום ייעודי ל-NAS וההבדלים בין הרגיל, הפלוס והפרו לדעתי לא קריטים בכלל.
...
תודה רבה על המידע השימושי!
לא טענתי שזה עולה בסביבות 200 אלא חשבתי רק שזה המחירים.
וכן חבר שלי נכווה חזק מסיגייט וגם אמר לי להתרחק מהם

denis29
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 48 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

לא יודע אם כבר קנית. אבל לפני כל, תבדוק אם הקשיח שאתה קונה הוא אינו SMR, לא לא היה כוח לשטויות של WD.
אז משתמש ב 8*2 Seagate IronWolf, בנוסף לך, בגלל שיש לך Synology אתה מקבל מידע יותר מפורט על מצב החיים של הדיסק:
https://www.synology.com/en-global/know ... Management

https://blog.seagate.com/special-ized/h ... ology-nas/

לא יודע אם זה יגרום לך לקחת Seagate אבל הם לפחות אומרים לך בדיוק איזה סוג הדיסק שלהם SMR או CMR...
" ... We can do nothing but to see the times go by in the path which God has chosen ... "

ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #7 

עד כמה שאני יודע בנפחים האלו אין smr בכלל

bixente (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #8 

1. מה זה SMR?
2. חבר המליץ לי לקנות הארד דיסק חיצוני ולהוציא את הדיסק מהכיסוי, כי ככה זה יחסוך לי 100 דולר. אם אני זוכר נכון בעבר גם מישהו כאן הציע את זה.
מה דעתכם?

ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #9 

SMR זה טכניקת כתיבה לקשיח שמבטיחה למעשה ריכוז המידע בקשיח בצורה צפופה יותר, על חשבון כתיבה איטית יותר. לכן זו טכניקה שפחות "אהודה" על המשתמשים הביתים.
זה אפשרי לפרק את רוב החיצונים ולהשתמש בהם. הרבה פעמים הם דיסקים נחותים בביצועים (ולכן זולים יותר). יש גם את עניין האחריות. זה לגמרי לשיקולך.

Borderline1
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 157 פעמים
קיבל תודות: 451 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

אני חולק עליך,
לא דיסקים נחותים יותר ולא נחותים בביצועים, תלוי איזה דגם קונים ובאיזה נפח, יש המון נסיון של משתמשים שעשו shuking והדסקים במארזים היו wd red כשרים עם מדבקות לבנות, כולל כותב שורות אלו,
דבר אחד חשוב, לפעמים צריך לכסות עם איזולירבנד אחת מנקודת המגע במחבר על מנת שה nas יזהה הדיסק, באחד המפרצים,

bixente (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #11 

05/05/2021 10:46  
ChinggisKhan כתב:
SMR זה טכניקת כתיבה לקשיח שמבטיחה למעשה ריכוז המידע בקשיח בצורה צפופה יותר, על חשבון כתיבה איטית יותר. לכן זו טכניקה שפחות "אהודה" על המשתמשים הביתים.
זה אפשרי לפרק את רוב החיצונים ולהשתמש בהם. הרבה פעמים הם דיסקים נחותים בביצועים (ולכן זולים יותר). יש גם את עניין האחריות. זה לגמרי לשיקולך.
...
אחלה ועוד שאלה - יש לי כרגע ב NAS של ASUSTOR עם 2 כוננים של 5TB כל אחד שמתפקדים כ VOULUME אחד של 10 (כן אין גיבוי נורמלי כרגע). כשאני ארכוש את ה DS720 , אני יכול להעביר אליו את הכוננים או שיש פה סיכון?
כמובן שאגבה אותם לפני כן כי אני מניח שה DS720 ירצה לפרמט ולהתקין מערכת הפעלה. אבל האם יש בעיה בעצם ההעברה של הדיסקים ל NAS החדש?
תודה רבה

bixente (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #12 

05/05/2021 11:47  
bixente כתב:
05/05/2021 10:46  
ChinggisKhan כתב:
...
אחלה ועוד שאלה - יש לי כרגע ב NAS של ASUSTOR עם 2 כוננים של 5TB כל אחד שמתפקדים כ VOULUME אחד של 10 (כן אין גיבוי נורמלי כרגע). כשאני ארכוש את ה DS720 , אני יכול להעביר אליו את הכוננים או שיש פה סיכון?
כמובן שאגבה אותם לפני כן כי אני מניח שה DS720 ירצה לפרמט ולהתקין מערכת הפעלה. אבל האם יש בעיה בעצם ההעברה של הדיסקים ל NAS החדש?
תודה רבה
...
יש למישהו תשובה לזה?

odedee
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 227 פעמים
קיבל תודות: 85 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

אם אלה כונני SATA סטנדרטיים ואתה יודע שתפרמט אותם בהתקנה, זה בסדר. אבל איך כונני 5 טרה משתלבים עם השאלה שלך על כונן 10 טרה?

bixente (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #14 

09/05/2021 14:08  
odedee כתב:
אם אלה כונני SATA סטנדרטיים ואתה יודע שתפרמט אותם בהתקנה, זה בסדר. אבל איך כונני 5 טרה משתלבים עם השאלה שלך על כונן 10 טרה?
...
כמו שרשמתי זה 2 כוננים שכל אחד מהם 5 טרה וביחד משמשים כמו מחיצה של 10 טרה. מאחר שהמחירים של ה 10 טרה יקרים אני חושב לדחות את הרכישה (בינתיים כי גם ככה קונה עכשיו את הנאס עצמו ב 400 דולר) ולהשתמש בכונני 5 טרה שיש לי כרגע בנאס החדש

odedee
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 227 פעמים
קיבל תודות: 85 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

אה. ברשימת הדיסקים שמאושרים כתואמים את ה-NAS לא מופיעים בכלל כוננים של 5 טרה. אני לא יודע מה הסיבה (אולי שהם באופן כללי די נדירים), בכל אופן זה שהם לא מצוינים כתואמים לא אומר שהם לא תואמים... אם הם של יצרן בולט כמו WD או seagate, אז רוב הסיכויים שכן. נסה ותראה...

https://www.synology.com/en-global/comp ... d_trim&p=1

שלח תגובה

חזור אל “NAS ואחסון”