גוגל, לכלכתם! עברתי ל Synology Photos

פורום לכל מה שקשור לאחסון (מקומי, נייד ובענן). NASים ועוד.
avibarilan (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: Avi Bar Ilan
נתן תודות: 10 פעמים
קיבל תודות: 12 פעמים

גוגל, לכלכתם! עברתי ל Synology Photos

נושא שלא נקרא #1 

למי שלא שמע, גוגל מפסיקה לתת לנו אחסון ללא הגבלה לתמונות ותתחיל לדרוש מאיתנו כסף אחרי שאנחנו כבר בלענו את הפיתיון שלהם וכבר מושקעים מאות ג'יגות אם לא טרה בייטים של תמונות בשירות שלהם.

לכל מי שיש מכשיר של סינולוג'י, מדובר אמנם במוצר שהוא כרגע עדיין בבטא אבל אמור לצאת בגירסה סופית ממש בקרוב כחלק ממערכת ההפעלה DSM 7. מדובר על אפליקציה שנקראת Synology Photos שלמעשה מנסה לתת לנו כלי, בחינם לגמרי, כתחליף לשירות של גוגל.

על מנת שלא להפוך את הפוסט הזה למגילה אני לא ארשום פה מדריך צעד אחר צעד על המוצר הזה אבל אני רק יכול להגיד שמדובר באחלה מוצר. אין ספק שהכלי של גוגל חזק יותר מבחינת פיצ'רים אבל יחסית למוצר שניתן לנו בחינם, מכיל זיהוי פנים, מכיל אינטליגנציה מלאכותית, מאפשר שיתוף של אלבומים וכו...ואללה יש מצב שיש פה אפשרות אמיתית לכל מי שרוצה, כמוני, לא לשלם מאות שקלים לגוגל על שירות שאני יכול לספק לעצמי בחינם.

יש בו חסרונות, הוא לא מושלם, על זה אין ויכוח, אבי לפחות עבורי, יש לי מעל טרה של תמונות בגוגל, המחיר שאני אצטרך לשלם להם מידי חודש או שנה פשוט לא שווה את זה!

guyezra
חבר במועדון ה-20K
חבר במועדון ה-20K
נתן תודות: 181 פעמים
קיבל תודות: 622 פעמים

Re: גוגל, לכלכתם! עברתי ל Synology Photos

נושא שלא נקרא #2 

סתם הערה

לנאסים של QNAP יש את אותו הפיצ'ר

avibarilan (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #3 

02/06/2021 10:34  
guyezra כתב:
סתם הערה

לנאסים של QNAP יש את אותו הפיצ'ר
...
אולי בעתיד יהיה - כרגע ככל שידוע לי, אין להם.
QNAP באופן כמעט מסורתי צעד קדימה מבחינת חומרה ו5 צעדים אחורה מבחינת תוכנה

vivi
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 895 פעמים
קיבל תודות: 424 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

אם אתה מרוצה אז אחלה

אם כבר יש לך nas אז זה אחלה להשתמש בתוכנה שלהם ולחסוך כסף. השירות של גוגל מצוין וזוכה לתמיכה שלהם שכל הזמן מעדכנת פיצ'רים חדשים, קשה להתחרות בזה בטח אם יש לך שירותי גוגל אחרים (אנדרואיד, אנדרואיד טיוי וכו)
Pixel 4 XL | PS4 | NU8000 | Denon X3000 | Chromecast | Spotify | Partner Fiber | Netflix | FC Barcelona | Google Apps |

zovirax
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
שם מלא: zovirax
נתן תודות: 269 פעמים
קיבל תודות: 303 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

יש פתרון ל NAS לא מהמדף? משהו קוד פתוח?

AvivMustaky
סמל אישי של משתמש
כתב
כתב
נתן תודות: 212 פעמים
קיבל תודות: 249 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

https://htmag.co.il/article48668.html

כתבת מדריך שפורסמה לא מזמן בנושא

gkatz
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 81 פעמים
קיבל תודות: 88 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

או.... שאפשר לקנות פיקסל ואז אין בעיה ואפשר להמשיך עם גוגל פוטוס.
למרות שהאיכות המקורית לא מובטחת

UriM
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
שם מלא: אורי
נתן תודות: 44 פעמים
קיבל תודות: 87 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

לא הייתי קורא לפתרון שדורש רכישת חומרה במחיר של מעל 1000 ש"ח "... כלי, בחינם לגמרי"

kukuriko
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 56 פעמים
קיבל תודות: 13 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

גוגל לכלכתם? זאת הכותרת שאתה נותן לפוסט? מי שמלכלך כאן זה אתה כי נתנו לך לשמור טרה ועדיין אתה יכול לשמור את כל התמונות שם בלי שיבקשו ממך אגורה שחוקה.
אתה ממש כפוי טובה.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

05/06/2021 21:05  
UriM כתב:
לא הייתי קורא לפתרון שדורש רכישת חומרה במחיר של מעל 1000 ש"ח "... כלי, בחינם לגמרי"
...
זה נכון, אם כי מדובר על תשלום אחד בעוד שהמנוי של גוגל (ואמאזון שעשו דבר דומה לפניהם) עולה לא מעט לשנה.

avibarilan (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #12 

06/06/2021 3:03  
kukuriko כתב:
גוגל לכלכתם? זאת הכותרת שאתה נותן לפוסט? מי שמלכלך כאן זה אתה כי נתנו לך לשמור טרה ועדיין אתה יכול לשמור את כל התמונות שם בלי שיבקשו ממך אגורה שחוקה.
אתה ממש כפוי טובה.
...
אתה כנראה לא באמת מבין את התהליכים העיסקיים שמתחרשים מתחת לפני השטח ולכן התגובה "החריפה" שלך.
עד לאחרונה גוגל נתנו לכל המשתמשים להעלות תמונות לשירות שלהם באיכות מלאה וללא תשלום - עד כאן אתה צודק לחלוטין
גם לגבי זה - לא מדובר בעבודה פילנטרופית אלא על דרך למשוך עוד ועוד משתמשים שזה מהלך שיווקי די מבריק ולגיטימי.
מה שבעצם הלכלוך פה הוא זה שהם לא באו מראש ואמרו למשתמשים שלהם בואו חברים, תשמרו תמונות אצלנו ללא הגבלה לתקופה מוגבלת של שנה \ שנתיים \ שלוש. אם זה מה שהם היו עושים אנשים היו מעדיפים אולי למצוא פתרונות אחרים שהם לא מוגבלים בזמן.
מה שקורה עכשיו זה שגוגל החליטו להפסיק את ההטבה הזאת בצורה די מפתיעה ולאחר שנים שאנשים העלו גיגות על גיגות וטרות על גבי טרות של תומונת לשירות של גוגל בידיעה שהוא חינמי.

כעת, גוגל מציבה את המשתמשים בפני בעיה - לא כולם אנשים מאוד טכניים ולכן לאלה לא תהיה ברירה אלא לשלם כל מחיר שגוגל תדרוש על מנת שלא ימחקו להם התמונות.

לאנשים היותר טכניים יש אפשרות למצוא פיתרון אחר אבל אחוז המתשמשים שיש להם מספיק ידע טכני בשביל זה הוא יחסית מצומצם.
שורה תחתונה - גוגל היו אחלה פיתרון לסנכרון תמונות - זאת עובדה. השירות עצמו ברמה גבוהה
גוגל גם לא חייבים לתת אותו בחינם, הם לא עמותה אלא חברה עיסקית שרוצה להרויח כסף - גם זה מובן ולגיטימי
מה לא לגיטמי - לפתות אנשים להיות "מושקעים" בשירות, לפעמים הם אפילו הפעילו את השירות לאנשים ללא ידיעתם או מבלי שהם באמת הבינו על מה מדובר ופתאום להיזכר שלא בא להם לתת אותו בחינם יותר.

רק הדבר הזה - הוא הפסול פה. לרוב האנשים בעולם יש המון תמונות שנצברו במהלך השנים, רובם גם אינם אנשים טכניים והם הופכים להיות בני ערובה, אין להם ברירה אלא לשלם או שהתמונות שלהם ימחקו.

לסיכום - זה שהם נתנו זה נכון. אני ממש לא כפוי טובה, אני מאוד הערכתי אותם על השירות הזה שניתן בחינם וגם השתמשתי בו ברצון.
אין פה שום כפיות טובה.
יש פה בעיקר אי הסכמה על הדרך שבה הם בחרו ללכת שהם די מרשים לעצמם משהו בגלל גודלם וכוחם הכלכלי תוך כדי שהם טיפה רומסים משתמשים חסרי אונים שיהיו חייבים עכשיו לפתוח ארנק.
דרך אגב - הסיבה להפסקת השירות החינמי זה בגגל שהם לא עומדים בעומס הגדילה של כמויות המידע. הם סוג של לא מספיקים להוסיף לשרתים שלהם עוד ועוד דיסקים בקצב שעולה על כמויות המידע הנכנס. ממש ככה, הולך ונגמר להם המקום הפנוי בדיסק.
מה שאני הייתי מצפה מחברה כמו גוגל - זה לעשות ניתוח וצפי גדילה, להבין מראש שהם לא יעמדו בנפחים האלה לאורך זמן ולהגיד למשתמשים מראש: חברים השירות הזה הוא חינם אבל רק ל3 שנים - או משהו כזה. להכין את המשתמשים מראש ולא להנחית עליהם את זה במפתיע גם אם זה התראה של שנה מראש.
שוב אני אגיד - מותר להם, הם חברה פרטית ולא עמותה אבל הדרך לא מצאה חן בעיניי וזאת הסיבה למילה לכלכתם.
כמו כן, צא מהכבדות המילה לכלכתם היא מטבע לשון בעברית, מה שנקרא סלנג.

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

10/06/2021 11:10  
avibarilan כתב:
06/06/2021 3:03  
kukuriko כתב:
אתה ממש כפוי טובה.
...
כעת, גוגל מציבה את המשתמשים בפני בעיה - לא כולם אנשים מאוד טכניים ולכן לאלה לא תהיה ברירה אלא לשלם כל מחיר שגוגל תדרוש על מנת שלא ימחקו להם התמונות.
...
1. עד כמה שאני הבנתי מההסכם מה שכבר שם ישמר לתמיד ולכן זה הזמן להעלות את כל מה שלא העלית עד עכשיו. הם פשוט לא יאפשרו יותר להעלות קבצים נוספים לשם ללא מנוי. נשמע לי פייר לחלוטין.

2. הם לא הבטיחו אף פעם איכות מקסימלית בשירות חינם, להיפך סביר להניח שהם מקודדים את זה מחדש לפורמט יותר חסכוני וכו. גם לא סביר להניח או להאמין ששירות חינמי ללא הגבלה ינתן לכל החיים, לא אצל גוגל ולא אצל אף אחד אחר.

3. לכל מי שמעלה לשירות הזה סביר להניח שיש את המקור כך שלהעלות את המקור לשירות אחר לא מהווה בעיה במיוחד שהם נתנו התראה ארוכה מראש ועד שזה יקרה למעשה יש את המקור פלוס הגיבוי אצלם.

4. לגוגל היה תמיד המון אחסון עודף ולכם אני מניח שהציעו את השירות אולי בגלל ניצול יתר הם מתחילים להתקרב למצב שהביקוש מדביק את ההיצע ולכן מנסים לצמצם בכך שמציעים את השירות בתשלום.

5. לגבי כל הפתרונות האחרים אני מניח שגם הם כרוכים בקניה של מוצר נאס כלשהו יקר.

vivi
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 895 פעמים
קיבל תודות: 424 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

avibarilan
נשאיר רגע בצד את העובדה שנאס עולה הרבה כסף, ואת זה שהוא פונה לקהל יעד טכני הרבה יותר ממשתמשי גוגל תמונות.

מה מבטיח לך שהתוכנה תישאר "חינם"?
חברות רוצות להרוויח כסף וזה מצוין, זו הסיבה שאנחנו מתקדמים קדימה.
Pixel 4 XL | PS4 | NU8000 | Denon X3000 | Chromecast | Spotify | Partner Fiber | Netflix | FC Barcelona | Google Apps |

kukuriko
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 56 פעמים
קיבל תודות: 13 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

@avibarilan
מעריך את תשובתך המנומקת אבל בסיס תשובתך אינו נכון וכאדם הגיוני להערכתי תשנה את תגובתך כשתדע שלוש עובדות חשובות.
1. גוגל לא תקח כסף מלקוחותיה ותמשיך לשמור את כל התמונות במסגרת הנפח שקיבלת עד היום ובחינם. לרוב האנשים זה 15 ג’יגה שזה יפה מאוד מצידם.
2. הם יצאו לראשונה בהצהרה שהשירות מפסיק להיות בחינם כבר מלפני כשנה לפחות שזה מספיק זמן להתכונן ולחשב מסלול מחדש.
3. גוגל מעולם לא התחייבה שהשירות ישאר חינם לנצח.

לעניות דעתי, לא צריכה להיות לנו סיבה להתלונן בכל הקשור לנושא הספציפי הזה. וכן הם הרגילו אותו לצרוך את השירותים שלהם, שללא ספק הם מעולים, ועכשיו קשה להפסיק לצרוך אותם וכנראה באמת רוב האנשים ישארו בגוגל ויתחילו לשלם ברגע שיעברו את הנפח המוקצה לחשבונם.

שלח תגובה

חזור אל “NAS ואחסון”