DSM 7 Photos - איך אתם מנהלים את התמונות שלכם?

פורום לכל מה שקשור לאחסון (מקומי, נייד ובענן). NASים ועוד.
Shasoosh (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 28 פעמים
קיבל תודות: 144 פעמים

DSM 7 Photos - איך אתם מנהלים את התמונות שלכם?

נושא שלא נקרא #1 

יש לי בסביבות הטרה של תמונות וסרטונים ואני מעוניין להתחיל להשתמש ב Photos.
התמונות כרגע מאוחסנות בספריה שנקראת MyPhotos על ה NAS.
הפתרון האידאלי בשבילי היה אם היתה ניתנת האפשרות לבחור ספריה ש Photos יעשה לה Index, לצערי אין כזאת אפשרות.
פתרון נוסף הוא בעצם להעביר את MyPhotos תחת /volume1/homes/user/Photos/PhotoLibrary
וכך לגרום לתמונות לעבור אינדוקס. במצב זה המבנה של הספריות לא ישתנה (אם מעלים תמונות מהממשק הוובי הן יסודרו תחת שנה חודש וכו' לפי בחירה של היוזר) לכאורה הפתרון הזה נשמע הכי הגיוני אבל אני לא מרגיש כל כך בנוח שה source of truth שלי ינוהל על ידי Photos. אני לא סגור אם התמונות עוברות איזה שינוי, אם נוגעים להן במטא דטה, אם הסרטונים עוברים קימפרוס וכו'. גם אם לא, Synology יכולים להחליט מחר, בתיאוריה, שההתנהגות הזאת משתנה לכן אני לא מאה אחוז שלם עם הבחירה הזאת.

אציין שכאשר אני מעביר תמונות תחת PhotoLibrary אני רואה את ההודעה הזאת
"It may require more CPU resources to generate various file formats from a video for a wide compatibility.."
אבל בבדיקה של הקובץ לא נראה שהוא שונה מהמקור. אני מניח ש Photos יוצרות עוד גירסא שלו אבל איני יודע היכן ואם זה באמת המצב.

אפשרות פחות מומלצת אבל אפשרות, לשכפל את התמונות לספריה אחרת ובעצם ליצור שני גיבויים בכל פעם.
עוד אפשרות שניסיתי היא symlink בין MyPhotos ל /volume1/homes/user/Photos/PhotoLibrary - זה עובד אבל מצריך אינדוקסים ידניים לכן נפסל על הסף.

כמובן שמעבר לגיבוי שעל ה NAS יש גיבוי offsite וגיבוי בענן אבל בכל זאת הייתי רוצה למצוא פתרון ב NAS שאהיה שלם איתו.

איך אתם מנהלים את התמונות שלכם ב NAS?

rafib65
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: רפי ב
נתן תודות: 38 פעמים
קיבל תודות: 59 פעמים

Re: DSM 7 Photos - איך אתם מנהלים את התמונות שלכם?

נושא שלא נקרא #2 

אני איתך, לא אוהב שנוגעים לי במקור. בייחוד שיש משתמשים נוספים בבית ב Photos.
אני מצלם ב RAW ועורך ב- LR, זה המקור שלי שנשמר בגיבוי נפרד.
בסיום העריכה אני מבצע export ל- JPG מתןך LR וזה בעצם ספריית ה- photo ש- Synology Photos משתמש בה. את הספריה הזאת אני לא מגבה

jacque
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 17 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

מצטרף לשאלה והאם הצלחתם למצוא פיתרון.
נקודת המוצא שלי דומה, יש לי כבר ספריה קיימת על ה-NAS אותה אני מגבה לוקאלית ול-OneDrive במקביל.
אני לא רוצה לשנות את הקונפיגורציה הזו, וגם לא בטוח שאפשר עם המבנה ספריות של Photos .
חשבתי שאני מפספס משהו אבל ישנם לא מעט תלונות על כך ברשת

AvivMustaky
סמל אישי של משתמש
כתב
כתב
נתן תודות: 212 פעמים
קיבל תודות: 249 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

אני בחרתי לשלם את מחיר האחסון הכפול ולשים בצד תיקייה עם המקור.
תמונות מהנייד עולות אוטומטית ל PhotoLibrary, ותמונות RAW מהמצלמה עולות לתיקייה המקור ומשם נמשכות אחת לכמה זמן ל-PhotoLibrary כדי שיאונדקסו ב -Synology Photos.

דרך אגב , אני עושה את זה מטעמי גיבוי ופחות מטעמי פגיעה בקבצים, ככל הידוע לי הקבצים לא נפגעים/עוברים שינוי באיכותם ובמטא דאטא אותם הם מכילים.

Shasoosh (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 28 פעמים
קיבל תודות: 144 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

אני כרגע גם משלם את המחיר האחסון הכפול. עדיין לא סגור אם אשאיר את זה ככה.
בגדול אני ממש מאוכזב מ Photos.

@AvivMustaky אתה צודק, אין כרגע שינוי בקבצים ובמטא אבל אף אחד לא מבטיח לנו שזה לא ישתנה בעתיד.
יתכן והמקור יהיה ב Photos, יעבור איזה שינוי, יגובה לענן ולמקורות נוספים ועד שנגלה את השינוי יהיה מאוחר מידי.

jacque
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 17 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

נניח שאני מוכן לשלם את המחיר של הגיבוי הכפול, איך
אתם מעבירים את התמונות ל-Photos?
הממשק שאני רואה הוא של Upload.

אני מקווה שיש משהו אחר, כזה שלא דורש קליינט פעיל, אלא שמסתמך רק על תיקיות שכבר נמצאות על ה-NAS.

שלח תגובה

חזור אל “NAS ואחסון”