אובד עצות - דיסק 1 טרה שפשוט הפסיק לעבוד

פורום לכל מה שקשור לאחסון (מקומי, נייד ובענן). NASים ועוד.
Elad1409 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 47 פעמים
קיבל תודות: 24 פעמים

אובד עצות - דיסק 1 טרה שפשוט הפסיק לעבוד

נושא שלא נקרא #1 

שלום לכולם,
ביום בהיר אחד, דיסק WD חיצוני של 1 טרה (מלא) אשר מחובר למחשב הנייח שלי ומשמש להזרמה של סרטים הפסיק לעבוד.
כאשר אני נכנס ל-Disk Management להבין מה קורה, אני מקבל הודעה שצריך לאתחל את הדיסק הזה:
“You must initialize a disk before Logical Disk Manager can access it”
כאשר אני מנסה הוא זורק הודעת שגיאה: "Access denied"
ניסיתי להתחבר כאדמין, אותה שגיאה. ניסיתי לחבר את הדיסק למחשבים אחרים, אותה בעיה בדיוק.
אני מצאתי את הלינק למטה שמתאר את הבעיה אבל ללא פתרון:
https://answers.microsoft.com/en-us/win ... 325094399f

מישהו מכם נתקל במשהו דומה? יש איזושהי דרך להשמיש את הדיסק אפילו ללא שחזור של המידע?

תודה מראש!

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 1733 פעמים

Re: אובד עצות - דיסק 1 טרה שפשוט הפסיק לעבוד

נושא שלא נקרא #2 

תנסה להוציא את הדיסק מהאריזה שלו, ולחבר אותו ישירות למחשב.

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

06/10/2021 10:55  
Elad1409 כתב:

מישהו מכם נתקל במשהו דומה? יש איזושהי דרך להשמיש את הדיסק אפילו ללא שחזור של המידע?

תודה מראש!
...
מצטרף להמלצה של Amir64@. תפרק מהמארז ותבדוק ישירות. אם הוא נגיש אתה יכול למצוא תוכנות כמו HD REGENERATOR שיעשו סריקה יסודית וינסו לחדש\לנטרל סקטורים פגומים שזה בדרך כלל הבעיה או שהאלקטרוניקה כשלה. רק תנסה לפרק בצורה שלא תהרוס את המארז כי הוא יהיה שימושי בהמשך.

בהנחה שהבעיה לא במארז\אלקטרוניקה, המארז המפורק יכול לשמש כמארז לאותו דיסק\אחר או להשתמש רק בחלק עם המחבר SATA כדרך לחבר זמנית למחשב דיסקים נפרדים דרך USB.

Elad1409 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #4 

תודה רבה על התשובות המהירות!

יש טעם להריץ את HDD REGENERATOR לפני פירוק המארז? אני אף פעם לא פירקתי מארז כזה ואין לי מושג לגבי זה. חושש לפגוע במשהו.

RobotCop
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 119 פעמים
קיבל תודות: 350 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

אל תעשה שום דבר שאתה לא מבין בו. מה שהציעו לך פה זה הדבר הנכון וזה לבדוק אם הבעיה היא במארז ואם ההרד דיסק עצמו עדיין מסוגל לתפקד. אם תתחיל להריץ תוכנות תיקון אתה יכול לדפוק בקלות את המידע שלך וזה כשאתה עדיין לא יודע אפילו איפה הבעיה.

בנוסף, לגבי "השמשה בלי שחזור מידע" - הרד דיסק זה מוצר מכני עם מנוע שמסתובב אלפי פעמים בדקה (כפול כמה שנים טובות שהוא חי). המלצה חמה וחד משמעית היא לא להשמיש ציוד כזה שמתחיל לעשות בעיות. ברגע שהרד-דיסק מתחיל לזייף עם בעיות מכניות הדבר היחיד שצריך לעשות זה להעביר את הדאטה הקיים להרד-דיסק חדש ולזרוק את הישן לפח. כל אופציה אחרת עלולה לגרום לאובדן מידע וכאבי לב.
במטותא מכבודך, אני מאמין שכדור הארץ עגול.

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #6 

06/10/2021 12:16  
Elad1409 כתב:
תודה רבה על התשובות המהירות!

יש טעם להריץ את HDD REGENERATOR לפני פירוק המארז? אני אף פעם לא פירקתי מארז כזה ואין לי מושג לגבי זה. חושש לפגוע במשהו.
...
קודם כל אפשר תמיד לנסות במצב סריקה בלבד, ללא תיקון ולראות אם הוא בכלל מצליח לגשת לדיסק. יכול להיות שהוא עצמו יגיד לך שהוא דורש גישה ישירה מ-SATA. דרך USB הגישה מוגבלת.
לגבי פירוק חפש ביוטיוב סרטונים על איך לפרק דיסקים ספציפיים או של יצרן מסויים רובם די דומים במבנה, לא כל כך מסובך. המקסימום שאתה יכול לפגוע זה אולי לשבור חלקים מהפלסטיק.

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #7 

06/10/2021 13:04  
RobotCop כתב:
בנוסף, לגבי "השמשה בלי שחזור מידע" - הרד דיסק זה מוצר מכני עם מנוע שמסתובב אלפי פעמים בדקה (כפול כמה שנים טובות שהוא חי). המלצה חמה וחד משמעית היא לא להשמיש ציוד כזה שמתחיל לעשות בעיות. ברגע שהרד-דיסק מתחיל לזייף עם בעיות מכניות הדבר היחיד שצריך לעשות זה להעביר את הדאטה הקיים להרד-דיסק חדש ולזרוק את הישן לפח. כל אופציה אחרת עלולה לגרום לאובדן מידע וכאבי לב.
...
תלוי באופן השימוש ובאופי התקלה. לדוגמה דיסק שמחובר חיצוני לצורך אחסון מדיה נמצא רוב הזמן בהמתנה\שינה כך שמבחינה מכאנית לא עובד יותר מדי קשה, אולי שעתיים ביום בקושי. ובכל זאת דיסק דומה שלי גם של WD הפך לתקול במצב קריאה בלבד בגלל כמה סקטורים פגומים קצת אחרי תום האחריות בלי שעבד יותר מדי קשה.
אחרי פירוק ותיקון עם התוכנה שהמלצתי החזרתי אותו למארז, והוא עובד מאז כבר כמה שנים טובות (יותר ממה שעבד קודם). לא יודע אם העובדה שהיה תקול משפיע על הסיכוי לתקלה נוספת לעומת דיסק חדש.
בכל מקרה השארתי אותו לאיחסון הורדות ועבודה לא שוטפת וכגיבוי נוסף למה שיש על הדיסק החדש יותר שהחליף אותו לעבודה "הקשה". לא סומך עליו בלעדית.
בנוסף חשוב לציין שיש הבדל בין תיקון סקטורים ספציפיים שלא יכולים להרע את המצב לבין נסיון לתיקון כשלים לוגיים (SCANDISK) שנבעו מהם ואז החמרה כי אין יכולת לקרוא\לכתוב ואז הכל מתחרבש.
אם תיקון סקטור יצליח יש סיכוי שהגישה לקבצים תחזור. אם יכשל המצב ישאר אותו דבר למעט זה שהסקטור הפגום יסולק ואז כן יתאפשר לתוכנות אחרות לנסות לתקן את הבעיות הלוגיות במערכת הקבצים\מחיצה וכו.
בכל מקרה להבנתי, השואל לא החזיק משהו קריטי ומוכן אפילו לפרמט כך שעניין שיחזור נתונים פחות רלוונטי.

ag43
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 49 פעמים
קיבל תודות: 206 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

אם שחזור של המידע לא חשוב - פשוט תחבר למחשב ותראה שמזוהה. תפרמט ותראה אם אין סקטורים פגומים.

לגבי המידע - רוב הדיסקים של HD מוצפנים. ברגע שתוציא אותם מהמארז\ הבקר התקלקל המידע ילך לאיבוד בלי קשר למצב של הדיסק.

Elad1409 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #9 

מעדכן - התקנתי את HD REGENERATOR מבלי לפרק את ההארד דיסק ולחבר אותו ישירות.
הסימון ליד הדיסק הבעייתי בתוכנה אומר Bad Disk ולא מאפשר לבנות את ה-mbr מחדש.
אומר משהו למישהו?

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #10 

07/10/2021 14:26  
Elad1409 כתב:
מעדכן - התקנתי את HD REGENERATOR מבלי לפרק את ההארד דיסק ולחבר אותו ישירות.
הסימון ליד הדיסק הבעייתי בתוכנה אומר Bad Disk ולא מאפשר לבנות את ה-mbr מחדש.
אומר משהו למישהו?
...
כנראה שאין ברירה אלא לפרק

Elad1409 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #11 

אין שום אפשרות לפרמט (ללא שחזור מידע) את הדיסק ללא פירוק, נכון?

NegativeIQ
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 570 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

07/10/2021 17:35  
Elad1409 כתב:
אין שום אפשרות לפרמט (ללא שחזור מידע) את הדיסק ללא פירוק, נכון?
...
שמע, אם כל הנסיונות נכשלו כולל תוכנות חיצוניות וכולל על כמה מחשבים שונים זה אומר שהדיסק תקול.
דיסקים חיצוניים כמו שאמרו הם בעצם קופסת פלסטיק שבתוכה יש דיסק קשיח רגיל (פנימי) ומתאם SATA ל-USB. התקלה היא או בדיסק הפנימי עצמו או במתאם ל-USB, והפירוק יאפשר לך לדעת מה מהם לא עובד. אם יש לך מזל אז זה המתאם ואז תוכל לחבר את הדיסק ישירות למחשב ולהשתמש בו כדיסק פנימי. אם הדיסק עצמו הלך אז אין הרבה יותר מידי מה לעשות. דיסק קשיח זה לא משהו שממש אפשר לתקן. אם הוא עדיין באחריות אתה יכול להחזיר לחנות ויחליפו לך לחדש. אם יש לך דברים חשובים בלי גיבוי יש מעבדות שיודעות לשחזר מידע (מנסיון זה יקר!) וגם הן משחזרות את המידע לדיסק אחר, אף אחד לא יכול להחזיר דיסק תקול לשימוש.

winner
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 13 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

על איזה דיסק חיצוני מדובר - 2.5" שמקבל מתח מה-USB או 3.5" עם חיבור ספק חיצוני ?
בסוג הראשון אין מה לפרק - חיבור ה-USB הוא חלק ממעגל הבקר של הדיסק שמבצע גם סוג של הצפנה
התפגרו לי כבר 2 דיסקים חיצוניים כאלו באותה צורה ומאז לא קונה יותר דיסקים חיצוניים 2.5" של WD
בסוג השני יש דיסק 3.5" SATA שאפשר לנסות ולבדוק בנפרד
בכל מקרה, אם יש חומר חשוב עדיף לפנות לחברה לשחזור מידע ואם לא, אז אין הרבה מה לעשות.

mescaline
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 57 פעמים
קיבל תודות: 143 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

החומר על הדיסק חשוב?

שלח תגובה

חזור אל “NAS ואחסון”