*עדכון- נרכשה q90t במקום xh9096* חושש מתופעת בלומינג בxh9096"

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
RROONNII
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

Re: *עדכון בפוסט האחרון- אחרי צפייה בחדר תצוגה* שוקל q70t במקום xh9096 בגלל החשש מבלומינג. השתגעתי?

נושא שלא נקרא #31 

לא צפיתי יותר מידי. אבל יתכן שחשוך יותר בסוני תחת DV
.
במיוחד בתכנים שציינת
אפשר כמובן לשחק עוד בהגדרות שיתנו יותר הרגשת בהירות.
צודק בסופו של דבר תלוי בעדיפות של המשתמש. אני עדיין הייתי בוחר סוני .
אבל גם שמשווים באיכות כללית רצוי לעשות זאת בדגמים באותה הדרג Q95 כנגד 95 סוני.

slarti
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 155 פעמים

Re: *עדכון בפוסט האחרון- אחרי צפייה בחדר תצוגה* שוקל q70t במקום xh9096 בגלל החשש מבלומינג. השתגעתי?

נושא שלא נקרא #32 

ראיתי את קווינס גמביט. חלקה גם בחדר די מואר.
נהניתי מאוד. אבל אני כנראה לא מבין.

תתחדש ותהנה.

yondon (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 88 פעמים
קיבל תודות: 14 פעמים

נושא שלא נקרא #33 

27/11/2020 19:28  
slarti כתב:
ראיתי את קווינס גמביט. חלקה גם בחדר די מואר.
נהניתי מאוד. אבל אני כנראה לא מבין.

תתחדש ותהנה.
...
שמח לשמוע. תודה!

yondon (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

Re: שוקל q70t במקום xh9096 בגלל החשש מבלומינג. השתגעתי?

נושא שלא נקרא #34 

23/11/2020 14:10  
gildmor כתב:
23/11/2020 13:38  
slarti כתב:
אז בוא נתחיל מהסוף - ה"בלומינג" ב-NU8000 שלי גרוע *בהרבה* מאשר בסוני שלי.
בסצינות חשוכות, כל פעם שיש כתוביות *כל* המסך מתבהר, ואז מתכהה חזרה כשהכתוביות יורדות.
זה שופר בדגמים החדשים יותר (כמו ה-Q70T) אבל עדיין קיים. זה גם שופר בחלק מהסדרות בנטפליקס שהכתוביות אפורות יותר ולא לבנות לגמרי. אבל עדיין.

בכל מקרה - אני אחזור על זה שוב, ושוב, ושוב, ושוב - אתה קורא יותר מדי שטויות באינטרנט :-)
ה"בלומינג" הזה לא מפריע. גם אני רואה עם כתוביות. ואפילו עם כתוביות לבנות לגמרי בקודי. אם תחפש אותו, אתה תמצא אותו. אבל מה שקורה - העין שלך ממילא מתאימה את עצמה לבהירות הגבוהה של הכתוביות כשאתה מתמקד בהן, ופחות שמה לב שקצת יותר בהיר סביבן מאשר במקומות אחרים. שוב - כשמחפשים את זה, מוצאים את זה בקלות. אבל במציאות זה לא מפריע. לעומת זאת כש*כל* המסך מבהיר בגלל הכתוביות, שמים לב לזה מאוד. וכשכל המסך מבהיר כל פעם שיש בסצינה חשוכה אלמנט בהיר, שמים לב לזה.

בעבר, לא התעמקתי יותר מדי באיכות של מסכים. לא הייתי מאוד רגיש לזה. כשקניתי את ה-NU8000 (לפני שנתיים), שמתי לב לשני דברים מעניינים. אחד - הוא מסך נהדר בכל מה שלא קשור לעומק של שחורים. לסתם סדרות וכו' - הוא פשוט נפלא. הדבר השני, שישר שמתי לב אליו, זה כמה *** זה שחורים ללא FALD בעולמות ה-HDR. הוא מותקן אצלי בחדר שינה, ככה שהרבה בחושך. וזה פשוט מעצבן אותי. כל פעם שרואים סרט ב-21:9. כל פעם שיש סדרה או סרט חשוכים. זה פשוט מעצבן.

הדבר הזה גרם לי, שנה אח"כ, כשקניתי לסלון, לא להתפשר. היה לי ברור שלא אקנה יותר מסך ללא FALD. ואני רואה בסלון גם בחושך מוחלט (כשאני רואה סרטים), ואני מבטיח לך, שהבלומינג הזה זניח, טפשי, ולא מפריע בכלום. אפשר לחפש אותו? כן. אם מחפשים אותו שמים לב אליו. שמים לב אליו, אגב, בעיקר בכתוביות סוף של סרטים, יותר מאשר תוך כדי הסרט. אבל אם פשוט נהנים מהסרט, אז החוייה פשוט נהדרת.

אתה רוצה לקנות מסך נחות כי אתה מפחד מסיפורי אלף לילה ולילה של אנשים שקונים "רק OLED" ? אתה מוזמן. אבל אל תתבאעס אח"כ כשכל סרט שתראה תתבעס על השחורים. ואתה תתבאעס.

נ.ב. לא צריך תאורה אחורית. גם קצת תאורה בחדר לגמרי גורמת לך להפסיק לראות את זה כי העין שלך כבר פחות מצומצת לשחורים המוחלטים. אבל שוב - זה NON ISSUE.
...
אני חושב שזה תלוי במה מפריע לכל אחד...להרבה אנשים כנראה לא ממש קריטי השחורים כי אחרת לא היה שוק לכל הטלויזיות של LG ואחרים עם פאנל IPS. בהקשר לעניין ההתבהרות של המסך, אני נתקלתי באותה תופעה עם KS8500 של סמססונג אבל אם לומר את האמת, אם לא הייתי קורא כאן את כל ההתכתבויות בנושא כנראה שזה לא היה מפריע לי ולא הייתי שם לב לזה במיוחד וכך רוב האנשים שלא פעילים כאן.
גם במסך שלי השחור לא מושלם מן הסתם כי כן יצא לי לראות אותו מול OLED (לא מול FALD) ומאחר שהוא מספק אותי לא בטוח שהייתי מוסיף מעבר בשביל שחור קצת יותר טוב לדגם FALD.
בדרך כלל אחרי תקופת הסתגלות עם מסך מסויים כבר לא שמים לב לכל הפרטים הקטנים האלה, אלא אם שמים מסך אחר במקביל כפי שעשית.
כשאני צפיתי באותה סדרה דווקא שמתי לב יותר לפס קול לעומת סדרות אחרות, ולא לשום אספקט ויזואלי.
...
קלטתי עכשיו שפספסתי את התגובה שלך. תודה :)

slarti
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #35 

הסתכלתי שוב אצלי (מיינד יו, זה XG95, ולא XH90, אבל אמור להיות דומה מספיק).
אחרי הסתכלות חוזרת אני חושב שאולי האישו הוא NETFLIX CALIBRATION ולא DOLBY VISION.
כשרואים NETFLIX CALIBRATED, זה באמת מקונפג לחדר חשוך לגמרי - עם סצינות די כהות. ביטלתי את זה בערך יומיים אחרי שקיבלתי את הטיוי, ואז אני יכול להחליף בין DOLBY VISION DARK (שדומה ל-NETFLIX CALIBRATED, גם אם לא זהה, ומתאים לחדר מאוד חשוך), לבין ה-DOLBY VISION BRIGHT, שמתאים לחדרים יותר מוארים.

הסתכלתי כמה דקות שוב ב-QUEENS GAMBIT, כשחצי מהאורות בסלון דלוקים (אם כי זה פשע נוראי לסדרה הזאת) - וראו בסדר גמור.

אגב - גם בסמסונג NU8000 שלי (וכן, היא לא FALD, וכן, היא ישנה, וכן, היא לא ברמה של Q90T), יש מן מצב HDR "מותאם" - שגם הוא אגב מוציא תמונה דהויה לגמרי. גם אותו ביטלתי.

yondon (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #36 

28/11/2020 22:43  
slarti כתב:
הסתכלתי שוב אצלי (מיינד יו, זה XG95, ולא XH90, אבל אמור להיות דומה מספיק).
אחרי הסתכלות חוזרת אני חושב שאולי האישו הוא NETFLIX CALIBRATION ולא DOLBY VISION.
כשרואים NETFLIX CALIBRATED, זה באמת מקונפג לחדר חשוך לגמרי - עם סצינות די כהות. ביטלתי את זה בערך יומיים אחרי שקיבלתי את הטיוי, ואז אני יכול להחליף בין DOLBY VISION DARK (שדומה ל-NETFLIX CALIBRATED, גם אם לא זהה, ומתאים לחדר מאוד חשוך), לבין ה-DOLBY VISION BRIGHT, שמתאים לחדרים יותר מוארים.

הסתכלתי כמה דקות שוב ב-QUEENS GAMBIT, כשחצי מהאורות בסלון דלוקים (אם כי זה פשע נוראי לסדרה הזאת) - וראו בסדר גמור.

אגב - גם בסמסונג NU8000 שלי (וכן, היא לא FALD, וכן, היא ישנה, וכן, היא לא ברמה של Q90T), יש מן מצב HDR "מותאם" - שגם הוא אגב מוציא תמונה דהויה לגמרי. גם אותו ביטלתי.
...
תודה. הXG95 בהירה משמעותית מהX900H בHDR, אולי זה קשור...
כאמור בדקתי את שלושת המצבים כולל NETFLIX CALIBRATED. כולם נראו לי דהויים.
אגב קראתי לא מעט בימים האחרונים לגבי HDR ולמה הרבה פעמים הוא נראה חשוך ממליץ מאוד על המאמר הזה . לדעתי הוא עושה סדר ושובר ומנפץ את הדעה הרווחת שHDR שווה בהכרח לתמונה קונטרסטית עם HIGHLIGHTS לא מעולם שמסנוורים אותך מרוב שהם בהירים. מה גם שבסוף למרבה האירוניה אנשי המקצוע שעושים גריידינג לסרט או סדרה בHDR עובדים אותו דבר בדיוק כמו לSDR רק שלפעמים דוחפים את ההיילייטס יותר רחוק.
ועדיין גם עם אני עושה את התאום ציפיות הזה, התמונה לא הכי מצאה חן בעיני.
כמו שאמרת בסמסונג שלך אתה יכול לבטל, זה יתרון. בסוני אתה יכול מקסימום לעשות התאמות ואתה יותר מוגבל.
כמובן שאם התמונה טובה לך זה לא מעניין וזה מה שהכי חשוב :)

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

Re: *עדכון אחרי צפייה בחדר תצוגה בXH9096 ו Q90T* שוקל q70t במקום xh9096 בגלל החשש מבלומינג. השתגעתי?

נושא שלא נקרא #37 

צפיתי היום ב-2 הפרקים הראשונים בסדרה במסך VIZIO M60-D1 (דגם 2016), ב-DV. המסך לא מגיע לרמת בהירות גבוה (פחות משמעותית אפילו מה-XH90), ובהחלט הסדרה הזו מאד חשוכה.
הפעלתי מצב תמונה בהיר, ואפשר היה לצפות בצורה סבירה. אולי אבדוק איך הפתיח של הפרק הראשון נראה ב-B7 שלי בחדר חשוך, אבל לי נראה שה"בעיה" כאן היא בתוכן ולא בטלוויזיה. DV מראש מתוכנן להציג תמונה תואמת מקור, וכשהתוכן כהה, כך הוא מוצג, ואין יותר מדי מה לעשות לדעתי. עם זאת, לפחות ב-VIZIO זה ניתן לתיקון עד גבול הסביר לחלוטין. ועם כל זאת, ממה שראיתי, זו סדרה שצריך לצפות בה בחדר חשוך, זה הכל. תכבו אורות\תסגרו וילונות\תריסים ותהנו.

slarti
חבר ותיק
חבר ותיק

Re: *עדכון אחרי צפייה בחדר תצוגה בXH9096 ו Q90T* שוקל q70t במקום xh9096 בגלל החשש מבלומינג. השתגעתי?

נושא שלא נקרא #38 

אין ספק ש-DV זו הדרך שבה רוצים שתראו את הסדרה.
מהבחינה הזאת, סוני (ואחרים שתומכים ב-DV) יותר נאמנים למקור.
אבל יש אנשים שמעדיפים לצפות בצורה בהירה יותר ,ובעוד שזה לא הכוונה, זה גם לגיטימי (כל העדפה היא לגיטימית :-))

אישית קשה לי להגדיר את היעדר ה-DV בסמסונג יתרון. הרי בסופו של יום מדובר במהלך שמטרתו לחסוך כסף לסמסונג (ברישוי), בדיוק כמו שהם לפני כמה שנים הפסיקו לתמוך ב-DTS (בעבר תמכו). ייתכן שיש סדרות מסוימות שבהן ההעדפה היא לראות את התוכן לא לפי מה שהיוצר התכוון, אבל יכלו סמסונג, תיאורטית, להציע תמיכה ב-DV ועדיין גם לאפשר לעשות לה OVERRIDE. ובסוגים אחרים של תכנים, כהים פחות, התקן הנחות יותר יפגע בצפיה.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #39 

אני חושב שעניין ה-DTS הולך להגמר אצל כל היצרנים. סמסונג הפסיקו לתמוך לפני כמה שנים, LG הפסיקו לתמוך השנה ואני מניח שגם סוני בסופו של דבר תפסיק לתמוך בזה.

אני מבין לגמרי את מה שאתה אומר, כל אחד וההעדפות\מגבלות שלו מבחינת צפייה. באמת שאני לא יודע למה דווקא ב-XH90 זה "כזה גרוע", אבל לפי דעתי זה יותר עניין של סביבת צפייה, ואולי טיפול לא מוצלח בהשתקפויות (מה שמצויין ב-Q90T) ולכן נראה שהתוכן נראה טוב יותר בטלוויזיות מהדגמים הגבוהים יותר.

yuvalsap
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 26 פעמים

נושא שלא נקרא #40 

27/11/2020 12:48  
yondon כתב:
27/11/2020 8:37  
slarti כתב:
חברים... אני קצת מופתע מכם.... 😄
אתם מבינים שאתם לא האנשים הראשונים שרואים טלוויזיה גם בחדר קצת מואר?
יש PICTURE SETTINGS בסוני.... גם כשנמצאים ב-DOLBY VISION, היא תומכת באחד משלושה מצבים:
- DOLBY VISION DARK (ברירת המחדל, שמתאימה לטעמי רק לחדר חשוך, וגם זה לא תמיד :-))
- DOLBY VISION BRIGHT (ככה אני רואה רוב הזמן)
- VIVID (בהיר יותר אבל הצבעים מאבדים את הדיוק שלהם)

אז לא, זה שאין DOLBY VISION זה לא יתרון.... פשוט הולכים ומשנים ל-DOLBY VISION BRIGHT ואפשר לראות יופי, גם בחדר יותר מואר. התמונה אצלי בסוני נראית תמיד יותר טוב מאשר ב-NU8000 שלי בחדר שינה....
...
חבר, אני רואה שאתה באמת עונה לכולם ולא מפסיק להמליץ על הסוני.
אני מאמין לך שאתה סופר מרוצה ואני שמח בשבילך, באמת. אבל לא צריך להיות "מופתע מאיתנו"
תן קצת קרדיט לאנשים ותכבד דעות שונות. אתה מציג את זה כאילו הכל בסוני מושלם ושאם למישהו יש תלונות זה כי הוא לא מבין או לא יודע להתאים את עצמו לטלויזיה (זה צריך להיות הפוך..)
לא המצאנו פה בעייה. מספיק שתריץ חיפוש בגוגל על עניין ה DV במיוחד בנטפליקס ותראה שזו תופעה בSCALE גדול, וברור המקרים (לא רק ) מקושרת לטלויזיות של סוני.
אני ראיתי את הטלויזיה במו עיני בחלל תצוגה של סוני עם אור רגיל ועם אור חלש. מבחינתי תכני DV (מסוימים כנראה) בנטפליס היו NO GO.
גם מצב BRIGHT לא הציל את המצב. אם אתה אוהב את התמונה הזאת, סבבה.
אולי אתה צופה רק בעלטה ואז זה סבבה. אבל קצת או הרבה אור בחדר וזה בלתי צפי. עד כדי כך מבחינתי.
אז לי זה חד משמעית יתרון טלויזיה שנותנת לי גמישות בהתאמת התמונה.
מילא בסוני היתה לי אפשרות להחליף לHDR10 במקום DV כמו שאפשר בAPPLE TV אז היה מה לדבר.
אבל אם אני נעול לתמונה שהותאמה למסך קולנוע חשוך מבלי אפשרות לשנות כלום, לא מעוניין.
כנראה שתכנים מסוימים נראים מדהים, לא אומר שלא. אבל לא מוכן לעשות הימורים מה יראה לי טוב ומה לא.
תוסיף על זה התמודדות חלשה עם השתקפויות, זוית צפיה צרה, בלומינג (שהופך למוגזם במיוחד בצפייה בזוית צרה) ויש פה כבר סט בעיות.
אין טלוויזיה מושלמת , יש טלויזיה שמתאימה לצרכים. זאת לא התאימה לי.
יום אח"כ צפיתי בQ95T בתצוגה בחדר סופר מואר וההבדל היה שמיים וארץ. אותם תכנים בHDR10 רגיל עקב המחסור בDV.
היה בהיר, קונטרסטי, תמונה שניתנת להתאמה בכל פרמטר, שחורים משכנעים, התמודדות טובה עם השתקפויות. תודה רבה.
ניצלתי את המבצע של הQ90T , הזמנתי אותה וביטלתי את ההזמנה לXH9096. הוספתי 1000 ש"ח אבל הרבה יותר שלם עם ההחלטה.
כן עליתי רמה, לא אומר שהם מתמודדות אחת מול השנייה אבל זה לא כ"כ רלוונטי. כי עם המגבלות שציינתי בדגש על DV גם לQ70/80 יש כמה יתרונות בשרוול.

שאלה- בכלל בדקת את התכנים הספציפיים שדיברתי עליהם? נסה לצפות בQUEEN'S GAMBIT בחדר מואר וספר לי איך היה.
אשמח לשמוע בכנות.
...
בחירה נכונה. לסוני אין היום שום מסך שיכול להתחרות עם ה Q90/95T (חוץ ממסכי ה OLED שלהם שזה כבר סיפור אחר). כל מסכי ה LED שלהם (כולל ה 9096 שצויין פה) הם מתחרים של Q80T וגם שם רובם מפסידים. אין שום יתרון ל DV על HDR 10, להיפך, כמו שאמרת ה HDR 10 ובוודאי ש 10+ נראים (לטעמי כמובן) הרבה יותר טוב מ DV.
תתחדש ותהנה.

yondon (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #41 

29/11/2020 0:43  
TheCoolest כתב:
צפיתי היום ב-2 הפרקים הראשונים בסדרה במסך VIZIO M60-D1 (דגם 2016), ב-DV. המסך לא מגיע לרמת בהירות גבוה (פחות משמעותית אפילו מה-XH90), ובהחלט הסדרה הזו מאד חשוכה.
הפעלתי מצב תמונה בהיר, ואפשר היה לצפות בצורה סבירה. אולי אבדוק איך הפתיח של הפרק הראשון נראה ב-B7 שלי בחדר חשוך, אבל לי נראה שה"בעיה" כאן היא בתוכן ולא בטלוויזיה. DV מראש מתוכנן להציג תמונה תואמת מקור, וכשהתוכן כהה, כך הוא מוצג, ואין יותר מדי מה לעשות לדעתי. עם זאת, לפחות ב-VIZIO זה ניתן לתיקון עד גבול הסביר לחלוטין. ועם כל זאת, ממה שראיתי, זו סדרה שצריך לצפות בה בחדר חשוך, זה הכל. תכבו אורות\תסגרו וילונות\תריסים ותהנו.
...
בדיוק הבעיה. חוסר היכולת להתאמת התמונה לסיטואציה. "צריך לצפות בה בתנאים ספציפים" זה משהו שקשה לי איתו. "רצוי" אני יכול לקבל :)
גם כשצפיתי בחדר מעומעם בחדר התצוגה התמונה היתה חשוכה מידי. אני בטוח ששום דבר שהייתי עושה כרגע בבית הנוכחי שלי כולל הסטת הוילון (שהוא לא אטום) היה מאפשר לי חווית צפייה סבירה למשל בתנאי אור יום.

yondon (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #42 

29/11/2020 0:48  
slarti כתב:
אין ספק ש-DV זו הדרך שבה רוצים שתראו את הסדרה.
מהבחינה הזאת, סוני (ואחרים שתומכים ב-DV) יותר נאמנים למקור.
אבל יש אנשים שמעדיפים לצפות בצורה בהירה יותר ,ובעוד שזה לא הכוונה, זה גם לגיטימי (כל העדפה היא לגיטימית :-))

אישית קשה לי להגדיר את היעדר ה-DV בסמסונג יתרון. הרי בסופו של יום מדובר במהלך שמטרתו לחסוך כסף לסמסונג (ברישוי), בדיוק כמו שהם לפני כמה שנים הפסיקו לתמוך ב-DTS (בעבר תמכו). ייתכן שיש סדרות מסוימות שבהן ההעדפה היא לראות את התוכן לא לפי מה שהיוצר התכוון, אבל יכלו סמסונג, תיאורטית, להציע תמיכה ב-DV ועדיין גם לאפשר לעשות לה OVERRIDE. ובסוגים אחרים של תכנים, כהים פחות, התקן הנחות יותר יפגע בצפיה.
...
Dv זה אכן הצורה הנאמנה למקור אבל לצפייה בתנאי חושך. לא כולם רוצים או יכולים לצפות בתנאים כאלה ולכן זה בעייתי..
אני לא אמרתי שהמחסור בdv זה פיצ'ר שצריך לנפנף בו ונועד כדי לאפשר חוויה צפייה טובה יותר.
הוא ליקוי שהפך עבורי ליתרון. יש כאלה בחיים.. :)

idonavon1
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
קיבל תודות: 6 פעמים

נושא שלא נקרא #43 

23/11/2020 11:40  
yondon כתב:
היי חברים
כבר נגעתי בעבר בנושא בכמה שרשורים בנושא אבל אני עדיין צריך שתרגיעו אותי :)

כבר הזמנתי את הסוני xh9096 שאמורה להגיע בתחילת שבוע הבא. אני משוכנע שהיא טלויזיה נהדרת למחיר אבל אני ממש חושש מכל תופעת הבלומינג, במיוחד בכתוביות. אמנם אני לא צופה בדרך כלל בחושך מוחלט אבל עושה רושם שניתן להבחין בתופעה גם עם תאורה חלשה בחדר. ואני חושב שיש לזה פוטנציאל לחרפן אותי אם אתפס על זה.

אני גם חושב שמכיוון שרב הביקורות מהם אנחנו ניזונים הן מאנגליה וארהב ששתיהן דוברות אנגלית, נושא הכתוביות הוא לא פאקטור משמעותי כמו אצלנו שרובנו רואים את כל התכנים עם כתוביות כל הזמן. (מה גם שלא ניתן לשנות את הצבע שלהן בנטפליקס, פריווילגיה ששמורה לנו ועוד כמה מדינות יחידות סגולה).

אני כ"כ לא רגוע מזה שאני שוקל "לשנמך" וללכת על הטלויזיה הכי טובה שיש היום ללא דימינג שהיא הסמסונג q70t.
אמנם היא אדג' ליט והHDR יהיה פחות מלהיב אבל יש לה קונטרסט טוב. בהירות סבירה פלוס ושום דבר כנראה לא ירצד לי בזמן שכתוביות מפציעות על המסך.

אשמח לשמוע את דעתכם. במיוחד מכל החברים שכבר רכשו את הדגם xh9096 ויוכלו לשתף מנסיון אמיתי שלהם.

תודה
...
אם אתה הולך בכיוון הזה אז עדיף כבר Q70R אני חושב שהיא עדיפה גם על Q80T ובטח על Q70T.
יש לך דימינג והשחורים פשוט מעולים.

yondon (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #44 

29/11/2020 13:52  
idonavon1 כתב:
23/11/2020 11:40  
yondon כתב:
היי חברים
כבר נגעתי בעבר בנושא בכמה שרשורים בנושא אבל אני עדיין צריך שתרגיעו אותי :)

כבר הזמנתי את הסוני xh9096 שאמורה להגיע בתחילת שבוע הבא. אני משוכנע שהיא טלויזיה נהדרת למחיר אבל אני ממש חושש מכל תופעת הבלומינג, במיוחד בכתוביות. אמנם אני לא צופה בדרך כלל בחושך מוחלט אבל עושה רושם שניתן להבחין בתופעה גם עם תאורה חלשה בחדר. ואני חושב שיש לזה פוטנציאל לחרפן אותי אם אתפס על זה.

אני גם חושב שמכיוון שרב הביקורות מהם אנחנו ניזונים הן מאנגליה וארהב ששתיהן דוברות אנגלית, נושא הכתוביות הוא לא פאקטור משמעותי כמו אצלנו שרובנו רואים את כל התכנים עם כתוביות כל הזמן. (מה גם שלא ניתן לשנות את הצבע שלהן בנטפליקס, פריווילגיה ששמורה לנו ועוד כמה מדינות יחידות סגולה).

אני כ"כ לא רגוע מזה שאני שוקל "לשנמך" וללכת על הטלויזיה הכי טובה שיש היום ללא דימינג שהיא הסמסונג q70t.
אמנם היא אדג' ליט והHDR יהיה פחות מלהיב אבל יש לה קונטרסט טוב. בהירות סבירה פלוס ושום דבר כנראה לא ירצד לי בזמן שכתוביות מפציעות על המסך.

אשמח לשמוע את דעתכם. במיוחד מכל החברים שכבר רכשו את הדגם xh9096 ויוכלו לשתף מנסיון אמיתי שלהם.

תודה
...
אם אתה הולך בכיוון הזה אז עדיף כבר Q70R אני חושב שהיא עדיפה גם על Q80T ובטח על Q70T.
יש לך דימינג והשחורים פשוט מעולים.
...
תודה. עדכנתי לאורך השרשור שבסוף הלכתי על הQ90T :)

sandmanz
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #45 

תגיד yondon היקר,

קניתי את הסוני 75,
נתונים על הסלון: מרחק צפייה 4.5 מטר, מואר מאוד, זוויות צפיה רחבות, החלון שמול הטלויזיה יהיה עם וילון מחשיך אז השתקפויות פחות מטרידות אותי.

יש עוד שבוע לפחות עד שתגיע. אז יש לי זמן לשנות החלטה.

רציתי ללכת ולראות את הq90 ואת הסוני במו עיני.. אבל ברשתות (אלמ, מחסני) אין נטפליקס והמוכרים מעצבנים יותר מטלפונים מסלקום.

איפה ראית את המסכים בתצוגות?

ובכמה קנית את הq90?

תודות!

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”