Q90T אין סאונד - נתוני אודיו אלו אינם נתמכים

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

Re: Q90T אין סאונד - נתוני אודיו אלו אינם נתמכים

נושא שלא נקרא #31 

אם לפשט את העניין אז כך: גם וידאו וגם אודיו בד"כ מגיע מקודד לפורמט מסוים. הקידוד מאפשר למפענח מתאים (בין אם מפענח שממומש בחומרה או בתוכנה) לתרגם את מה שמופיע בקובץ למשהו שניתן להציג על המסך או להשמיע דרך הרמקולים.
יש מספר גדול של קידודים שונים עבור אודיו ועבור וידאו. חלקם מפותחים ע"י חברות, כמו דולבי ו-DTS, והם דורשים רכישת רישיונות (מבחינה חוקית) עבור יצרני מכשירי מולטימדיה כמו טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי וכל מה שביניהם, ע"מ לקבל הרשאה לממש פענוח של פורמט כזה או אחר בציוד שלהם.

אין שום בעיה טכנית לפענח קידודים שונים של DTS לפורמט פשוט וסטנדרטי שנקרא PCM ונתמך ע"י כל ציוד אודיו\וידאו. בטלוויזיות של סמסונג ו-LG התמיכה הופסקה ככל הנראה בגלל אי חידוש הסכמים עם חברת DTS.

ולסיכום. נגנים כמו קודי, VLC, MPC וכו' יודעים לקחת את הפורמט DTS ו"לתרגם" אותו לפורמט PCM, אשר לאחר מכן מועבר ישירות אל הטלוויזיה ביחד עם התמונה. לכן, אין שום בעיה להפעיל תכנים דרך סטרימר.

במקרה ויש לך מערכת קולנוע ביתית, עדיף לתת לה לבצע את הפענוח הזה, וכך לקבל פורמטי שמע מתקדמים כמו Dolby True HD עם Atmos או DTS:X.
עבור זה, יש להפעיל את אופציית ה-passthrough בנגן, המאפשרת את עברת תוכן האודיו ישירות לרסיבר, ללא התערבות של הנגן בתהליך הפענוח. אם אין לך מערכת קולנוע ביתית, המקרה הזה לא רלוונטי אליך. בכל אופן, ועד כמה שידוע לי, השילד תומך גם ב-passthrough של כל פורמטי האודיו הנפוצים היום, ולכן גם בתחום הזה לא אמורה להיות לך בעיה.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #32 

רק שפלקס משום מה לא מסוגל לעשות את ההמרה הפשוטה לכאורה הזאת, ובמקום מקודד מחדש את האודיו שאינו נתמך, נדמה לי לAC3, על גבי השרת פלקס תוך שימוש במעבד או בGPU. אני לא יודע למה הם תקועים על העניין הזה של הטרנסקודינג שזו אחת הביקורות המרכזיות על המוצר. אני חושב שזה קשור לזה שפלקס קיים לאין סוף פלטפורמות ואולי זה לא ישים מבחינתם לדאוג לפתרון פשוט לכל כך הרבה פלטפורמות.

ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 214 פעמים
קיבל תודות: 541 פעמים

נושא שלא נקרא #33 

אני עובד על Xplay וזה פותר את כל בעיית הטרנסקודינג של פלקס פלוס ממשק נוח משמעותית.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #34 

28/12/2020 9:04  
ChinggisKhan כתב:
אני עובד על Xplay וזה פותר את כל בעיית הטרנסקודינג של פלקס פלוס ממשק נוח משמעותית.
...
שכחתי בכלל מX Play. זה משהו שזמין רק לבעלי Plex Pass אם אני זוכר נכון? זה אומר שזה בתשלום?

ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 214 פעמים
קיבל תודות: 541 פעמים

נושא שלא נקרא #35 

זה זמין לכל מי שמשלם, סכום חד פעמי של כ-10 דולר

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

נושא שלא נקרא #36 

28/12/2020 9:02  
Avi_Dagan כתב:
רק שפלקס משום מה לא מסוגל לעשות את ההמרה הפשוטה לכאורה הזאת, ובמקום מקודד מחדש את האודיו שאינו נתמך, נדמה לי לAC3, על גבי השרת פלקס תוך שימוש במעבד או בGPU. אני לא יודע למה הם תקועים על העניין הזה של הטרנסקודינג שזו אחת הביקורות המרכזיות על המוצר. אני חושב שזה קשור לזה שפלקס קיים לאין סוף פלטפורמות ואולי זה לא ישים מבחינתם לדאוג לפתרון פשוט לכל כך הרבה פלטפורמות.
...
הפלקס עושה קידוד מחדש רק אם נדרש לפי צד הלקוח (לא תומך במשהו) כי הוא חייב לשלוח סטרים בפורמט שהלקוח תומך.
אם ניקח את הדוגמה שכאן, אתה מעוניין לשלוח סרט עם פסקול DTS לטלויזיה שלא תומכת, אם תעביר כפי שהוא לא תשמע כלום ואז אין ברירה אלא לקודד את ה-DTS מחדש למשהו אחר. ברור שאם תשים נגן כמו קודי שיודע לעשות DOWNSCALE לשני ערוצים אז הוא פותר את הבעיה אבל זה דרש להוסיף חומרה בצד הטלויזיה (הלקוח).
לגבי היעילות של הטרנסקודינג זה וודאי גוזל משאבים, אבל לא כמו לקודד מחדש את הוידאו, אני מניח שכל מחשב אפילו ישן יתמודד עם זה. גם לי הייתה בעיה עם סרטים של DTS-HD ו-AAC שהטלויזיה לא יודעת להעביר כמו שצריך דרך ARC לרסיבר. ניסיתי לעבוד עם SPMC שיש בו אופציה לקודד מחדש ל-DOLBY DIGITAL כל מה שהטלויזיה לא תומכת וזה עבד בהתחלה אבל די מקרטע, אולי כי החומרה של שילד לא מצליחה להתמודד עם זה. ואני חושב שזה עובד רק אם רוצים להוריד לשני ערוצים ואז בכל מקרה מאבדים את ה-5.1 שהייתי מעוניין בו. בקודי בכלל לא תומכים בזה, אני מניח ממגבלות חומרה שכן אם זה כזה פשוט היו מאפשרים את זה מזמן בקודי והיה חוסך לי לעבוד עם מפצל אודיו בחומרה.

הבעיה שלי עם פלקס זה העובדה שאפילו כתוביות חיצוניות הוא צריך לקודד לתוך הסרט כי הוא נעול על המגבלות של DLNA במקום נניח לעבוד עם פרוטוקול אחר כמו SMB שגם בדרך כלל נתמך בטלויזיה ומאפשר לגשת לכתובית חיצונית.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #37 

הבעיה שהטלויזיות תומכות בפורמטים בסיסיים אז הוא לעיתים קרובות צריך לעשות טרנסקודינג למשהו. כשניסיתי את הדבר הזה בדקתי את הtask manager במחשב השרת והטרנסקודר שלו עשה משהו גם כשלכאורה השתמשתי בקובץ בלי שום דבר שאינו נתמך. למה צריך לעשות דאונסקייל בקודי? אין לו בעיה גם לעשות PCM 5.1 בלי למצמץ. ואם אתה על מערכת 2.0 אז בכל מקרה צריך דאונמיקס, שוב דבר שקודי עושה בלי מאמץ.
לגבי קידוד מחדש של הוידאו זה קורה כשיש צורך להנחתת הרזולוציה כשרוחב הפס לא מספק או אם רוצים להשתמש בפורמטי כתוביות חדשים (בני 20 שנה+) כמו vobsubs וSUP שטלויזיות לא תומכים בהם ולכן פלקס לא מסוגל לטפל בהם...מה שהפלא ופלא קודי וכל נגן מדיה הכי סטנדרטי עושה בלי בעיה. שאלתי למה זו בעיה עם פורמטים כל כך בסיסיים ומקובלים בפורום של פלקס לפני כשנה+. התשובה שקיבלתי היתה שאלו פורמטים פיראטיים...
בנוסף לזה אני לא אוהב את הממשק של התוכנה והיא גם לא תומכת בניגון מקבצי RAR (אפילו התקנתי rar2fs על ווינדוז בניסיון להפוך את פלקס לשמיש אבל אז הוא נחנק על איזה 4K שהוסיפו לו רק פסקול אטמוס אז הלכתי וקניתי סטרימר).
כנראה שX PLAY כמו שהוצע פה עושה את השימוש בדבר הזה ליעיל יותר. אני מסתפק בקודי.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #38 

לא ראיתי שענו את התשובה המלאה אז אנסה - המסכים החדשים (של כל החברות, עושה רושם) לאט לאט מסירים תמיכה ב-DTS.

מסך לא יתן לך תמיכה ב-DTS HD Master.

בשביל סטרימר רצוי משהו שמפענח DTS HD Master ל-LDPCM אבל שים לב שאז תאבד ATMOS. אם יש לך רסיבר או סאונד בר תעביר מהסטרימר ישירות אליו ואז הכל סבבה וקיבלת את כל היכולות.

סטרימרים שעושים את זה הם Nvidia-shield, AppleTV 4K ויש גם מכשירים נוספים כמו Dune Pro 4K (על כל הסדרות שלו)

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

נושא שלא נקרא #39 

29/12/2020 16:22  
Avi_Dagan כתב:
הבעיה שהטלויזיות תומכות בפורמטים בסיסיים אז הוא לעיתים קרובות צריך לעשות טרנסקודינג למשהו.
...
ובגלל זה הוא צריך לעבוד קשה יותר מהקודי שרק פורס את הסרט למרכיבים ושולח למפענחים (סביר להניח בחומרה) ואז לארוז מחדש חזרה לקובץ אחד, שלב שהקודי בכלל לא נדרש לו.

זו השוואה של תפוחים לתפוזים, את פלקס אפשר להשוות לשרת אחר שמספק שירותים דומים מהצד המרוחק ואולי עובד יותר יעיל.

darsa
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #40 

זה פתרון שלי לבעיה :
NAS עם שרת פלקס + אפל טיבי . אוכל את הכל לרוחת בוקר.
יש לי Nas netgear + q90t+ apple tv 4k .
עובד מצויין

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #41 

אם יש לך AppleTV למה אתה צריך Plex? עדיף כבר משהו כמו Infuse.

sandmanz
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #42 

02/01/2021 2:39  
darsa כתב:
זה פתרון שלי לבעיה :
NAS עם שרת פלקס + אפל טיבי . אוכל את הכל לרוחת בוקר.
יש לי Nas netgear + q90t+ apple tv 4k .
עובד מצויין
...
ודרך הנאס מחובר למחשב שממנו אתה מוריד? איך אתה מעלה קבצים לשרת?

darsa
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #43 

ה NAS מחובר לרשת , הסרטים יורדים לשם ישירות.
אני ניגש עם פלקס כקליאנט מהטלוויזיה Q90T או אפל טיבי .
אפל טיבי יותר זריז מהטלוויזיה במיוחד ב 4K. סרטים ישנים רואה דר הטלוויזיה.
ל NAS יש 4 דיסקים של 2 TB ברייד 5.
אינפויז לא מפענח DTS, רק אפל טיבי.

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”