מתבלט בין QLED ל OLED

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
NeatNit
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 37 פעמים
קיבל תודות: 42 פעמים

Re: מתבלט בין QLED ל OLED

נושא שלא נקרא #16 

24/01/2021 15:40  
gvid כתב:
נו באמת... השואה של OLED למסך שנראה IPS שאין לו שחורים בכלל היא באמת לא חוכמה גדולה.
אם היו משווים למסך qled סדרה 9 או סוני מסדרה 9, אולי רק חדי העין שביננו היו רואים את ההבדל קצת בגלל ה-blooming.
...
נכון, אני באמת לא סייגתי את מה שאמרתי, והייתי אמור. אבל המטרה שלי הייתה להסביר מה ההבדל בין הטכנולוגיות מלכתחילה, והסרטון הלא-הוגן הזה ממחיש את זה הכי טוב (גם אגב הוא נכון לגמרי עבור דגמים פחות יוקרתיים, אפילו היום).

זה עדיין נכון לומר שמסך LCD מסוגל לתוצאות יותר טובות רק בעזרת טריקים (local dimming) שנועדו להתגבר על החסרונות של הטכנולוגיה, וזה יכול לעבוד טוב אבל עדיין יהיה ניתן להבחין בזה בהרבה סיטואציות אמיתיות - בעיקר בקרדיטים בסוף של סרט, אבל גם בסצנות מסוימות. שזה ה-blooming שציינת.

אבללל אני כן חייב להודות שעוד לא היה לי העונג לראות QLED טוב במו עיני ולבדוק כמה טוב הוא מתמודד עם זה. אני רק מתבסס על מה שאחרים כתבו.

gvid
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 25 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

24/01/2021 19:08  
Yuvalfrr כתב:
24/01/2021 18:54  
רועי51 כתב:
מסכים עם קודמי, הבדל קיים, אבל בקיולדים הטובים מהסדרות הגבוהות יותר, הוא ענין של ניואנס, לא משהו בולט במיוחד וממילא בא לידי ביטוי לעיתים נדירות יחסית, חווית הצפיה מרשימה מאוד גם בקיולדים.
...
אתה טועה. ההבדלים הם לא ניואנסים, זה כן בולט במיוחד וזה בא לידי ביטוי כל הזמן. אני אומר את זה כאחד שלא משתמש ב- OLED אלא בסוני XH95.

OLED מלבד היותו פאנל בו כל פיקסל נדלק ונכבה עצמאית, המסך בעל יחס ניגודיות (contrast ratio) בעצם אינסופי, לעומת ממוצע של 1:4000 בערך במסך בטכנולוגיית LED.

תשאל כל בנאדם שמומחה במסכים מה הפקטור החשוב ביותר באיכות תמונה הוא מיד ישיב יחס ניגודיות לפני רזולוציה, בהירות או דיוק צבע.

אם אתה לא שם לב להבדלים באיכות עם מסך OLED הבעיה כנראה עם העיניים שלך או ההגדרה שלך לתמונה טובה (דיוק לעומת צבעוניות, חשיבות עומק השחורים וכו').

בתנאים הנכונים OLED IS KING.
...
אם אתה יושב בחדר חשוך לגמרי אז תבחין בהבדל. בחדר עם תאורה מינימלית יהיה קשה מאוד לראות הבדלים. יחס ניגודיות אינסופי זה נחמד בתיאוריה אבל העין האנושית לא תדע להבחין בין יחס "אינסופי" לבין 1:11000 (עם LD) שהסמסונג נותנת בצפייה נורמלית יומיומית, אולי במסכי בדיקות יחס ניגודיות.
יחד עם זאת גם אני בתור משתמש בסוני סדרה 9 (2018) לא מערער על כך שהתמונה ב-OLED היא הכי טובה שיש עם דגש על התנאים הסביבתיים המתאימים.

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

24/01/2021 19:26  
NeatNit כתב:
24/01/2021 15:40  
gvid כתב:
נו באמת... השואה של OLED למסך שנראה IPS שאין לו שחורים בכלל היא באמת לא חוכמה גדולה.
אם היו משווים למסך qled סדרה 9 או סוני מסדרה 9, אולי רק חדי העין שביננו היו רואים את ההבדל קצת בגלל ה-blooming.
...
נכון, אני באמת לא סייגתי את מה שאמרתי, והייתי אמור. אבל המטרה שלי הייתה להסביר מה ההבדל בין הטכנולוגיות מלכתחילה, והסרטון הלא-הוגן הזה ממחיש את זה הכי טוב (גם אגב הוא נכון לגמרי עבור דגמים פחות יוקרתיים, אפילו היום).

זה עדיין נכון לומר שמסך LCD מסוגל לתוצאות יותר טובות רק בעזרת טריקים (local dimming) שנועדו להתגבר על החסרונות של הטכנולוגיה, וזה יכול לעבוד טוב אבל עדיין יהיה ניתן להבחין בזה בהרבה סיטואציות אמיתיות - בעיקר בקרדיטים בסוף של סרט, אבל גם בסצנות מסוימות. שזה ה-blooming שציינת.

אבללל אני כן חייב להודות שעוד לא היה לי העונג לראות QLED טוב במו עיני ולבדוק כמה טוב הוא מתמודד עם זה. אני רק מתבסס על מה שאחרים כתבו.
...
להשוות IPS ו- OLED זה מאוד לא הוגן. בלי קשר ללוקאל דימינג, למסך IPS יש כ-1:850 יחס ניגודיות לעומת ממוצע של 1:3500במסך VA ממוצע. בגלל היחס ניגודיות הנמוך מאוד של IPS שחור נראה אפור. במסך VA אין שחורים של OLED אבל שחור זה שחור.

NeatNit
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 37 פעמים
קיבל תודות: 42 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

24/01/2021 19:40  
Yuvalfrr כתב:
להשוות IPS ו- OLED זה מאוד לא הוגן. בלי קשר ללוקאל דימינג, למסך IPS יש כ-1:850 יחס ניגודיות לעומת ממוצע של 1:3500במסך VA ממוצע. בגלל היחס ניגודיות הנמוך מאוד של IPS שחור נראה אפור. במסך VA אין שחורים של OLED אבל שחור זה שחור.
...
כאמור לא יצא לי לראות מסך LCD ממש ממש טוב במו עיני, אז ייתכן שאני טועה, אבל אני עדיין חושב שהתופעה הזאת (של שחורים לא שחורים) תהיה ברורה מאוד כנגד רקע שהוא שחור באמת (כלומר מה שמסביב לטלוויזיה בחדר חשוך), אפילו אם יש יחס ניגודיות ממש ממש טוב. כל עוד שחור במסך הוא יותר בהיר מהסביבה, זה רע מאוד מבחינתי.

ושוב, הפואנטה של הסרטון כשקישרתי אותו הייתה להסביר מה התופעה מלכתחילה. האם היא מוקצנת בסרטון הזה - כן. האם זה משנה? לא, כי לא אמרתי שכל טלוויזיה LCD היא עד כדי כך נוראית.

רועי51
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 25 פעמים

נושא שלא נקרא #20 

24/01/2021 19:08  
Yuvalfrr כתב:
24/01/2021 18:54  
רועי51 כתב:
מסכים עם קודמי, הבדל קיים, אבל בקיולדים הטובים מהסדרות הגבוהות יותר, הוא ענין של ניואנס, לא משהו בולט במיוחד וממילא בא לידי ביטוי לעיתים נדירות יחסית, חווית הצפיה מרשימה מאוד גם בקיולדים.
...
אתה טועה. ההבדלים הם לא ניואנסים, זה כן בולט במיוחד וזה בא לידי ביטוי כל הזמן. אני אומר את זה כאחד שלא משתמש ב- OLED אלא בסוני XH95.

OLED מלבד היותו פאנל בו כל פיקסל נדלק ונכבה עצמאית, המסך בעל יחס ניגודיות (contrast ratio) בעצם אינסופי, לעומת ממוצע של 1:4000 בערך במסך בטכנולוגיית LED.

תשאל כל בנאדם שמומחה במסכים מה הפקטור החשוב ביותר באיכות תמונה הוא מיד ישיב יחס ניגודיות לפני רזולוציה, בהירות או דיוק צבע.

אם אתה לא שם לב להבדלים באיכות עם מסך OLED הבעיה כנראה עם העיניים שלך או ההגדרה שלך לתמונה טובה (דיוק לעומת צבעוניות, חשיבות עומק השחורים וכו').

בתנאים הנכונים OLED IS KING.
...
יש אצלי גם וגם, לכן ובדלית ברירה, קבעתי תור.

Dannino
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 188 פעמים
קיבל תודות: 78 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

22/01/2021 21:23  
Asfbar82 כתב:
שלום חברים,

עברתי לבית חדש לפני שנה וחצי להגיע העת להחליף טלויזיה LG LCD מלפני 10 שנים.
המרחק מהמסך הוא לערך 4 מטר אז חשבתי על מסך 77 או 75 אינצ', או QLED או OLED שהפרשי המחיר הינם משמעותיים מאוד.
את ה OLED 77 נותנים לי ב 15.5 אלף... חתיכת מחיר.
מצד שני ה QLED עולה הרבה פחות אבל גם רואים בה קצת פחות טוב.

בקיצור.. מתלבט מה לעשות והאם פער המחירים שווה את זה.

תודה רבה.
...
היי חבר,
קודם כל שיהיה במזל ובהצלחה. אין כמו התחדשות של טלוויזיה או כל דבר שנוגע לעולם הקולנוע הביתי :)

תרשה לי להציע ברשותך למשל את הסדרה החדשה שיצא ממש לא מזמן של LG - סדרת הנאנו.
יש טלוויזיות שלהם בגדלים 75-77-86 באיזור ה-7-10 ש"ח שזה נגיד אחלה "התפשרות" בעיניי.

https://www.zap.co.il/models.aspx?sog=e ... 22,5410299

לי יש את ה- 8600 של LG (הסדרה הקודמת של נאנו) והיא מדהימה ואני עף עליה.

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”