Mi Q1 75 התרשמות

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
Liquid
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 1 פעם

Re: Mi Q1 75 התרשמות

נושא שלא נקרא #46 

28/09/2021 22:03  
ice2k כתב:
זה אכן מסך 75 טוב במחיר טוב. היתרון הגדול שלה הוא יכולת להציג איכות תמונה טובה בתוכן איכותי. כשמריצים עליה דמואים HDR איכותיים כמו אלה של LG אז ישר מגיע ה"וואו", בהירות טובה, צבעים טובים ושחור טוב (מצבים שבעיקר מתרחשים בדמואים). סרטים הם תמיד פחות מרשימים ולא מנסים להציג מה שהטלווזיות הטובות יודעות לתת.
הסמארט שלה די איטי, לא משהו נורא אבל לפעמים מתסכל. כל התוכנה שלה נראה משהו קצת מוזר ולא עקבי. למשל תצוגת הINFO שבכל מצב מציגה מה שבא לה, וגם זה רק כשנמצאים בHDMI. הצורך להגדיר תמונה לכל מצב שידור אפשרי (החל ממקורות ועד הגדרות לכל תקן HDR שונה שקיים מהם).

אין לי נטפליקס אבל אני מניח ששם המצב טוב. אין לי גם שירותי טלווזיה אבל התקנתי את האפליקציות של כל שלושת הערוצים ורואים טוב מאוד, ציפיתי לקטסטרופה.
אני כרגע עם 3.1 מטר מקיר לקיר וחייב להודות שהבחירה ב75" היתה חכמה מאוד, מזל גדול שלא קניתי 65". אני מהאנשים שמעדיפים את שיא האיכות והנוחות גם אם זה יקר. השנה היתי קצת מאוכזב וקניתי את הQ1, חייב להודות שהיא סגרה לי פינה לזמן הקרוב.
...
תודה על התגובה.
תוכלו לשתף בבקשה הגדרות תמונה וסאונד מומלצות?
האם הרצתם בדיקות כלשהם על המסך כשקיבלתם אותו?

ice2k
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 20 פעמים
קיבל תודות: 62 פעמים

נושא שלא נקרא #47 

האמת שלא, רק בדקתי שאין נזק פיזי (התקנתי בעצמי). עד עכשיו לא בדקתי פיקסלים או DSE, זה פשוט נראה לי מטומטם כל עוד משהו לא מפריע לי, מזכיר לי קצת את דון קישוט שנלחם בתחנות רוח, לרדוף אחרי משהו שלא פרקטי לשפיות ולנשמה.

לגבי הגדרות תמונה זה בעייתי, כי יש אלף מצבים. אבל אחרי משחקים ובדיקות קפדניות:

לסרטי HDR:
תאורה 100
בהירות 50 או 49
קונטרסט 53
סטורציה 58
גוון 0
חדות בין 8 ל 10 (חוטא למוסכמות שלי, אבל זה פשוט מוסיף המון כל עוד התוכן איכותי ולא מלא *** של גריין או דחיסה עצבנית)
טמפרוטרת צבע - WARM (אלא מה?)
החלקת תמונה, אני חושב שזה אחד הדברים החשובים, בניגוד לרוב הפרמטיבים, אני שם על STANDRAD, לפעמים SMOOTH, המחיר הוא ארטיפקטים.
INTELLIGENT SWITCH - כבוי (אל תעזו להדליק את זה)
LOCAL DIMING - כמובן דלוק, הרי על מה שילמנו גרושים?! (192 אזורים)

טווח צבעים אוטומטי (BT2020 ל HDR, אין מה לדאוג)
GAMMA - עוד לא החלטתי בין DARK ל STANDARD, השני יותר נכון, זה כמובן קשור לסעיף שאחרי הבא.
ניקוי רעשים - להוריד ל 0 , חובה.
LUMA CONTROL - אני מכבה בסרטים. זה בעצם TONE MAPPING שהופך הכל למרשים יותר אבל בסרטים חשוכים הוא גורס פרטים עדינים, עדיף בלעדיו.
LOCAL CONTRAST - אני משאיר דלוק, אבל אני לא בטוח שזה בכלל עושה משהו
וזה התוכן הנפוץ.

דולבי וויז'יון מכוון לDARK (חובה). HDR10 PLUS זהה ל HDR (לא הכל מופיע במצב הזה).

במחשב הוא מזהה לי MONITOR, זה די דומה אבל את התאורה אני מוריד ל 70-75 ועוד כמה שינויים (מפעיל LUMA CONTROL).

ויש עוד לא מעט מצבים אבל כבר כואבות לי האצבעות :)

יש כמובן אפשרויות לכיול צבעים מקצועי עם ציוד, אבל לא הגעתי לשם. ראיתי סרט סוחף אחד והיתי מבסוט, כנראה עברה את המבחן.

לגבי הסאונד, הוא סבבה לגמרי, אבל סרטים אני צופה עם המערכת שעולה פי 8 מהטלווזיה אז זו לא חוכמה. מה שכן, הגודל משלים מאוד את המערכת, לפני זה זה היה מוזר שהמערכת העפילה מאוד על גודל המסך.
נערך לאחרונה על ידי ice2k ב 30/09/2021 22:59, נערך פעם 1 בסך הכל.
YAMAHA RX-A3030| Audiovector S3 Signature| Audiovector SC Signature | Audiovector Ki1| SVS SB3000

cohen5538
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #48 

@ice2k תודה על כל המידע, גוזר ושומר את המלצותיך להגדרות עד שתגיע הטלויזיה.
האם תוכל לציין כמה נוח להשתמש בשלט? בעיקר איך מקלידים מילות חיפוש בעברית?
אני רגיל לשלט סמסונג שעובד כמו ציין לייזר על גבי המקלדת המוצגת על המסך. אבל כאן זה שלט בלוטות' אולי אפשר לעבוד עם גוגל אסיסט, אבל להערכתי זה עובד טוב רק באנגלית ולא בעברית/

ולמי שמעוניין לסדר קצת בראש אילו נתונים חשובים ואילו לא כשבוחרים טלויזיה חדשה.
לא הכרתי את היוטיובר הזה, אך הוא ממש אוצר:

ice2k
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #49 

זה אחד מהתותחים, אבל הוא בריטי והטלוויזה לא נמכרת בבריטניה או ארה"ב.

השלט זוועה. אולי אני קצת מגזים, אבל הוא לא טוב, מיקומים לא טובים, כפתורי נטפליקס ואמזון מוטמעים בפלסטיקה ונלחצים בטעות כשלוחצים על הגדרות. ווליום נמצא בתחתית. אין תאורה, קשה מאוד למצוא כפתורים פחות שימושים בלי להסתכל. בקיצור, השלט הוא לא סיבה לקנות את הטלווזיה.

אני לא הכי משתמש בסמרט, בטח לא מחפש בעברית. מה שכן כל חיפוש אני משתמש בזיהוי הקולי שלו, זה להיט, לא מקיש כלום, הכל בדיבור. גם הבלוטות נחמד, מרגיש מטומטם כל פעם שמכוונים את השלט לטלווזיה, אין צורך.
YAMAHA RX-A3030| Audiovector S3 Signature| Audiovector SC Signature | Audiovector Ki1| SVS SB3000

cohen5538
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #50 

30/09/2021 23:07  
ice2k כתב:
זה אחד מהתותחים, אבל הוא בריטי והטלוויזה לא נמכרת בבריטניה או ארה"ב.

השלט זוועה. אולי אני קצת מגזים, אבל הוא לא טוב, מיקומים לא טובים, כפתורי נטפליקס ואמזון מוטמעים בפלסטיקה ונלחצים בטעות כשלוחצים על הגדרות. ווליום נמצא בתחתית. אין תאורה, קשה מאוד למצוא כפתורים פחות שימושים בלי להסתכל. בקיצור, השלט הוא לא סיבה לקנות את הטלווזיה.

אני לא הכי משתמש בסמרט, בטח לא מחפש בעברית. מה שכן כל חיפוש אני משתמש בזיהוי הקולי שלו, זה להיט, לא מקיש כלום, הכל בדיבור. גם הבלוטות נחמד, מרגיש מטומטם כל פעם שמכוונים את השלט לטלווזיה, אין צורך.
...
תודה, זה היה לי באמת נושא מעורפל כל האפשרול להקליד חיפושים בעברית
בינתיים מצאתי את השרשור הזה.
viewtopic.php?t=303284#
כנראה שככה עושים את זה היום, גורם לי להרגיש כמו דינוזאור...
בעיקר את אופן העבודה הזה המתואר בשרשור:

יש מקלדת שנקראת leankey
מורידים אותה ואז את leankey hebrew
(למעשה מורידים 2 אפליקציות)
וזה מסתדר.
בכמה שנים שאני על אנדרואיד-טיוי - השתמשתי בזה אולי חצי פעם...
מה יש להקליד?

- הורדת אפליקציות אפשר דרך הסמארפון לשלוח להתקנה ישירות על המכשיר
- יוטיוב אפשר לעשות קאסטינג מהסמארטפון או מהמחשב
- נטפליקס כנ"ל או להשתמש בחיפוש בתוך האפליקציה שלא דורש מקלדת
- כל מקום אחר שאולי דורש הקלדה אפשר להשתמש במקלדת של הסמארטפון באמצעות אפלייקצית Android TV

ice2k
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #51 

לא יודע על מה אתה מדבר. יש עברית במקלדת של המסך.

ZetLAW
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #52 

הזמנתי q1 צריכה להגיע מחר, שמתי לב למשהו מוזר
הצריכת חשמל שלה בשמיים, לפי הנתונים 320W נשמע לכם תקין ?

cohen5538
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #53 

טוב, אצלי הטלויזיה הגיעה
נתרום את השני גרוש שלי
ראשית הגדרתי את הגדרות הסאונד לפי המלצת @ice2k ותודה על השיתוף. נראה לי שאוותר על הסאונדבר שהיה מחובר קבוע לטלויזיה הקודמת.
התמונה נראית טוב מאוד לטעמי.
עבור סרטים או סדרות אני אוהב לשמוע במערכת. אממיר יס מחובר אליה ואין בעיה. עבור נטפליקס אני משתמש בהגדרת היציאה האופטית בטלויזיה. ושומע במערכת. אם משאירים את הגדרת הסאונד בטלוויזיה במצב Auto שומעים ממש חלש. שיניתי ל dolby Digital ושומעים מצויין.
מקלדת יש עברית ויש אנגלית. לחיצה על המיקרופון (במקלדת) והיא מבינה אותך ללא כל בעיות.
על מנת ש Google Assist יבין אותך, יש להגדיר שפה אנגלית בהגדרות השפה בטלויזיה. ואז ניתן לתת פקודות לגוגל.
על מנת להפעיל סרט/סדרה בנטפליקס ניתן ללחוץ על לחצן ה Google Assist בשלט ולומר:
Play Seinfeld on Netflix
וזהו הוא כבר יעשה זאת. שינוי מרענן לעומת הקודמת שחשבה שהיא חכמה אך לא הייתה אנדרואיד
יאללה זה מה יש בינתיים
אה כן, לגבי השאלה כאן על ההספק 320w.
75 אינטש' 1000 ניט אולי זה לא מוגזם כל כך

ice2k
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #54 

תתחדש. בעצם תתחדשו.
אני לא נתתי המלצות להגדרות סאונד, אני מניח שהתכוונת להגדרות תמונה.
מאז אני חושב ששיניתי קצת את ההגדרות, בעיקר זוכר שבהירות עדיף 49 ולא 50, הבדל משמעותי (לא ברור לי למה אבל זה המצב).
והאיכות אכן טובה אחרי הגדרות, וזה רק סרטים. בדמואים בהחלט יש אפקט WOW (תודות לבהירות בHDR שבהחלט הרבה מעל הממוצע במה שמקבלים בפחות מ 6000 שקל, ו192 איזורים בדמו שחור שעושים את העבודה בשביל הWOW). ההנאה מהגודל של 75 אני חושב ששווה יותר מהכל, כל עוד המכשיר יודע לספק איכות מספיק טובה. חבל שהסרטים לא באיכות של הדמואים.

לגבי צריכת חשמל - היא אכן גבוה, אבל אין מה להתרגש, זה במצבי קיצון של המקסימום בHDR. בפועל היא תצרוך משמעותית פחות. טלווזיה טובה של סמסונג ל 2021 תצרוך משמעותית פחות, יאמר לזכותם (נשים בצד את העובדה שעולה בדיוק פי 2).

cohen5538
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #55 

25/08/2021 1:24  
shlomix כתב:
...
תוכל לשתף את ההגדרות?
[/quote]

100 = 6
250 = 2
600 = 2-
1000 = 3
2500 = 4-
6000 = 2-
12000 = 3-
[/quote]

טעות שלי, השיתוף לגבי הגדרת הסאונד (אקולייזר) היה של @shlomix הוספתי אותן שוב כאן. ותודה שלומי
ועוד הערה למשתמשים עם yes.
השלט של הטלוויזיה מבוסס BT ולא IR. זה אומר שלא ניתן ללמד את השלט של יס, לשלוט על הטלוויזיה.
מציק בעיקר בשליטה על הווליום.
הפתרון שלי הוא להשאיר את הסאונד באר הישן מחובר לטלוויזיה (יציאה אופטית) ולימדתי את השלט של yes לשלוט על הסאונד באר, שליטה על
Vol+, Vol-, Mute
עכשיו בצפייה בתכנים של ממיר yes, מספיק רק השלט של yes ביד.

ZetLAW
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #56 

אני בעיקר רואה דברים מה ,yes+ שזאת אפליקציה שרצה על הטלויזיה עצמה, שמתי לב שיש תכנים, למשל סדרות מסויימות בעיקר בחלק של הילדים שנראים זוועה לגמריי,. האם יש קשור ביכולות ה upscale של הטלויזיה ?
האם לחבר סטרימר חיצוני ישפר את התצוגה בתכנים אלו ?

Liquid
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #57 

גם אני מעט מאוכזב, צריך עדיין לשחק קצת עם ההגדרות אבל לא בטוח שזה יעזור.
בתכנים באיכות נמוכה כמו השידורים בארץ הטלוויזיה לא מתמודדת בהצלחה.
גם בתכנים איכותיים, אם התמונה סטטית או תנועה איטית התמונה נהדרת, ברגע שיש תנועה מתחילות הבעיות.

cohen5538
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #58 

14/10/2021 17:58  
Liquid כתב:
גם אני מעט מאוכזב, צריך עדיין לשחק קצת עם ההגדרות אבל לא בטוח שזה יעזור.
בתכנים באיכות נמוכה כמו השידורים בארץ הטלוויזיה לא מתמודדת בהצלחה.
גם בתכנים איכותיים, אם התמונה סטטית או תנועה איטית התמונה נהדרת, ברגע שיש תנועה מתחילות הבעיות.
...
אולי כדאי לבדוק את פונקציית החלקת התנועה MEMC , לבטל אותה ולראות אם יש השפעה
https://whatis.techtarget.com/definitio ... erpolation

sbtgn1
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #59 

רציתי לבדוק אם המסך יכול להריץ 4K120HZ , אז הורדתי קובץ וידאו כזה לדוגמא והפעלתי דרך DOK USB , ובקודי הוא נתן לי רק 60FPS , שיניתי את הרזולוציה של הוידאו (הקובץ) הקודי הראה 120
לכן נראה לי שזה לא רק העניין של ה HDMI אלא ממש של המסך עצמו

chenazran
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #60 

מישהו מצא איך מגדירים הגדרות תמונה custom?
ראיתי רק standart, vicid, sport, movie

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”