עדכוני מערכת והאחריות עליהם

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
silverbullet (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 55 פעמים
קיבל תודות: 47 פעמים

עדכוני מערכת והאחריות עליהם

נושא שלא נקרא #1 

אהלן חברה,

יש לי Q90R בגודל 75 שרכשתי ב-2020. צצה לי הודעה שעליי לעדכן את גרסאת הקושחה לגרסא מתקדמת יותר (1385). עוד לא עדכנתי, אני דיי חושש מהעדכון.

יש לי אחריות מורחבת של 4 שנים דרך אלקטרוניקס-פרו ובחוזה רשום שאחריות לא חלה על עדכוני תוכנה במקרה של תקלה. מצד שני, באתר של סמסונג ישראל רשום שחשוב מאוד לעדכן את הגרסא.

https://www.samsung.com/il/support/tv-a ... usb-drive/

משהו כאן הצליח לבלבל אותי. מצד אחד יצרן/יבואן שממליץ לבצע עדכוני תוכנה, מצד שני נותן שירות של אותו יבואן שמתנער מאחריות במקרה של תקלה שנגרמה עקב עדכון תוכנה.

מה עושים?

אני אעלה פרטים נוספים בערב.

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 115 פעמים
קיבל תודות: 228 פעמים

Re: עדכוני מערכת והאחריות עליהם

נושא שלא נקרא #2 

אתה לא חייב לעדכן אם הכל עובד כשורה ואתה מבסוט מהטלויזיה.
אין סיבה שהעדכון ייכשל או יהרוס רכיב רק במקרה שיש הפסקת חשמל באמצע ההתקנה (רלוונטי גם לכל מכשיר אלקטרוני חכם שהוא לא טלויזיה), ונראה שזו הכוונה.

סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #3 

טוב אז כרגע אחליט שלא לעדכן.

נמתין לעדכון מאג'ורי יותר.

תודה

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

05/08/2021 6:54  
silverbullet כתב:
אהלן חברה,

יש לי Q90R בגודל 75 שרכשתי ב-2020. צצה לי הודעה שעליי לעדכן את גרסאת הקושחה לגרסא מתקדמת יותר (1385). עוד לא עדכנתי, אני דיי חושש מהעדכון.

יש לי אחריות מורחבת של 4 שנים דרך אלקטרוניקס-פרו ובחוזה רשום שאחריות לא חלה על עדכוני תוכנה במקרה של תקלה. מצד שני, באתר של סמסונג ישראל רשום שחשוב מאוד לעדכן את הגרסא.

https://www.samsung.com/il/support/tv-a ... usb-drive/

משהו כאן הצליח לבלבל אותי. מצד אחד יצרן/יבואן שממליץ לבצע עדכוני תוכנה, מצד שני נותן שירות של אותו יבואן שמתנער מאחריות במקרה של תקלה שנגרמה עקב עדכון תוכנה.

מה עושים?

אני אעלה פרטים נוספים בערב.
...
נראה שהתנאים השתנו אתה יכול להעלות לכאן תמונה של חוזה האחריות המורחבת?
עקרונית מה שיותר צריך לחשוש ממנו בעדכון קושחה הם בעיות חדשות שיצוצו כתוצאה ממנו במיוחד אם אי אפשר לחזור אחורה. שווה לחכות ולשמוע רשמים של מי שעדכנו. הסיכוי לתקלה בזמן העידכון קלוש. אם אין שום תיקון ספציפי שאתה מצפה לו במיוחד באמת אין טעם.
עניין התקלה לא אמור להוות שיקול, גם כי כנראה לא יעמוד במבחן בית משפט וגם כי סמסונג עצמם ממליצים ואין סיבה לכאורה לא לסמוך על היבואן. אין שום הגיון שמשתמש יחשוש להתקין עדכון שהטלויזיה עצמה (היצרן) מציע לו להתקין וודאי שהם צריכים לקחת אחריות אם עשה כן בהמלצתם וקרתה תקלה.

סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #5 

סעיף 10
20210805_194428.jpg

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

05/08/2021 19:48  
silverbullet כתב:
סעיף 10
...
תודה. אם אפשרי בבקשה תעלה צילום מלא של כל העמוד\עמודים של הרחבת האחריות, מפעם לפעם עולות כאן תהיות לגבי מה היא מכסה ומה לא וזה עשוי להבהיר את המצב גם לגבי סעיפים אחרים.
סעיף 10 נמצא בחלק שכולל את כל השימושים הלא מורשים שבדרך כלל מוזכרים בכל חוזה שירות ולדעתי הכוונה גם במקרה התוכנה לעידכון לא רשמי כפי שקיים גם בטלפונים. אפשר לפרש את הכוונה כמתיחסת לעידכון לא רשמי ויכול להיות שזה מוכלל לצורך שיטת מצליח לכשתקרה תקלה כזו והם ינסו לטעון שזה לא מכוסה ולגבות תשלום נוסף.
אפילו במקרה של נזקי מים שקצת דומה אבל חמור יותר, שבו היצרן מפרסם שהוא עמיד למים אבל מכניס סעיף שמחריג נזקי מים מהאחריות, סמסונג וגם יצרן של מצלמה כלשהי הפסידו בתביעה ונאלצו להחזיר את הכסף\להחליף את המכשיר שניזוק.
המשותף לכל אלה הוא שמדובר בהטעיה, ידיעה\פרסום שהמכשיר מיועד לשימוש כלשהו ואז נסיון להתנער כשהוא ניזוק מאותו שימוש. בבירור, עידכוני תוכנה זה משהו שהוא חלק מהשימוש הסביר של כל מכשיר.
https://www.consumers.org.il/item/tviaa_ktana_121015
https://www.law.co.il/computer-law/2012 ... merce-ltd/
ובכללי לגבי תביעות קטנות:
https://www.globes.co.il/news/article.a ... 1001009024

סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #7 

ביצעתי עדכון לגרסא האחרונה, נראה שהכל תקין.

לגבי צילום של תעודת האחריות, שאר הדברים הם לא רלוונטים אלא רק הסעיפים האלה.

Ben-nadav
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 37 פעמים
קיבל תודות: 9 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

פות"ש, מצטרף, אני גם אשמח לצילום מלא של תעודת האחריות אם תוכל. היא כבר אצלך, נשמח לצילום מלא בבקשה. ללא קשר לנוש המדובר.

ice2k
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 20 פעמים
קיבל תודות: 62 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

ברור שעדיף לעדכן, כל מה שרשום שם זה שאם היתה תקלה בעדכון (למשל נפל החשמל) זה לא מכוסה באחריות. אבל זה סתם סעיף כסת"ח, אף אחד לא יתיחס אליו במקרה ויקרה משהו. בלי קשר, תקלות תוכנתיות לא מכוסות, תמיד יש באגים. אבל זה די ברור.
YAMAHA RX-A3030| Audiovector S3 Signature| Audiovector SC Signature | Audiovector Ki1| SVS SB3000

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”