התלבטות לגבי מסך 85"

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
oshai (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 0

התלבטות לגבי מסך 85"

נושא שלא נקרא #1 

היי,

אני מעוניין לרכוש מסך 85" (מרחק ספה-מסך של 5 מטר , תקציב עד 18)

התכוונתי לפני מספר חודשים לרכוש את הסוני x950h אבל החלטתי לחכות ולראות את הביקורות של שלושת הדגמים הבאים :
1 - סמסונג QN90A
2 - LG QNED90
3 - Sony X95J

לגבי ה LG , התחילו לצאת reviews לאחרונה ונראה שבגלל הפנאל אין מה להסתכל עליו.

לגבי הסוני , אז גם התחילו לצאת ביקורות בימים האחרונים ונראה שהוא פחות טוב מהסמסונג (ובהשוואה פה https://www.kitele.com/en/compare/sony- ... -xr-85x95j גם פחות טוב מהדגם של שנה שעברה שחשבתי לקנות)

לגבי הסמסונג , אז כמו שמשהוא אחר בפורום רשם זה נראה כאילו ה 85" מצוייד בפנאל VA (למרות שהבנתי ש 2 פיצרים אחרים ירדו - הציפוי החזק נגד השתקפויות ואין את הפילטר של הזוויות צפייה הרחבות) ובכל אתר שמסתכלים זה נראה כאילו הסמסונג היא טלויזיית ה LCD 4K הכי טובה כרגע.

מה שרציתי לשאול:
1 - האם משהו נוסף מכיר את הביקורות שיצאו עד עכשיו לגבי ה LG והסוני (החדש) והאם הם מבוססים מספיק? (למשל באתר rtings אין חוות דעת עליהם עדיין)
2 - בהתחשב שהדגם של סמסונג שנמכר בארץ (אפילו גרסת ה 85") הוא פחות טוב מהמקביל האמריקאי (ועוד פקטור חשוב שאיך שזה נשמע השירות של סמסונג בארץ הוא פשוט זוועה) אז האם כדאי פשוט לקנות את ה x950h? אולי זה קצת מוקדם לשאול את זה אבל אני מפחד שהסוני פשוט תעלם מהמדפים.

תודה מראש,
אוראל

shiki
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: שלומי
נתן תודות: 257 פעמים
קיבל תודות: 184 פעמים

Re: התלבטות לגבי מסך 85"

נושא שלא נקרא #2 

• LG לא הייתי מתקרב בגדלים האלה (אלא אם זה oled כמובן).
  • הסמסונג מדהימים, במיוחד הדגם שציינת אבל קח בחשבון שהשירות של היבואן בארץ מזעזע (מי שמעניק את השירות זו חברת אלקטרוניקס פרו ולא סמ-ליין) יש אינספור דיווחים על שירות פשוט נוראי ומכיוון שלתפיסתיי שירות הוא חלק בלתי נפרד מהמוצר (מוצלח ככל שיהיה) לא הייתי רוכש מוצר שלהם.
  • הסוני של 2020 מצויינת וגם ניתן להשיג במחיר אטרקטיבי לקראת סוף דגם ולכן זו הבחירה שאני הייתי עושה. אם ניקח בחשבון את הדגם של שנת 2021 אז עדיין לא ראיתי ביקורות מפורטות אבל מן הסתם המסך יתומחר בשלב הראשון גבוה משמעותית מזה של 2020.
בהצלחה!

JoeJoe
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 53 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

נשמע שהx950h זה בדיוק מה שאתה מחפש, אז לך על זה, מסך טוב לפי הפידבקים

Eliran15
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 231 פעמים
קיבל תודות: 149 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

חבל שהשירות של סמסונג על הפנים הQN90A פשוט וואו הצבעים מטורפים ביופי שלהם

oshai (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #5 

אני מסכים לגמרי , ממה שאני קורא פה זה פשוט מפחיד לקנות סמסונג , במיוחד את הסדרות היותר מתקדמות.
אומנם אני שמח לחסוך כמה אלפי שקלים (הסוני הרבה יותר זולה) אבל בכיף הייתי קונה את הסמסונג אם השירות היה טוב

sagioto
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 159 פעמים
קיבל תודות: 47 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

לא רק שירות, גם לא ברור איזה פאנל מקבלים ואילו ציפויים, אותו דגם באיזורים שונים מקבלים מפרט שונה,
נראה גם שיש רק חיבור HDMI 1 שהוא 2.1
כדאי להתרחק מסמסונג גם בגלל היחס של היצרן ללקוחות ולא רק בגלל השירות בארץ, ד"א לא ממש מאמין שישפאר משמעותית יותר טובים (לא מנסיון עם טלויזיות אבל ממוצרים אחרים)

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

עושה רושם שאתה שוחה בפרטים הטכנים ואיכפת לך מהפרטים הקטנים.

כאחד שצפה ב-XH95 במשך עשרה חודשים אני רק יכול לומר - לך על זה.

מלבד חוסר תאימות ל-HDMI 2.1 אני לא חושב שיש לי משהו רע לומר עליה.

אם אתה הולך על XH95 כדאי להשקיע עוד 100-200 ש"ח ולרכוש תאורה פאסיבית (bias lighting) בגב המסך. בשעות החושך זה משפר את התמונה (או לפחות איך אתה חווה אותה).

orenshlomo
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #8 

שתף אותנו בבקשה מה קנית.
איך אתה יודע שלדגם QE85QN90A עם פנל VA אין מגן נגד השתקפויות ואין שכבת זווית רחבה?
לי יש QE75QN90A עם פנל ADS. חשבתי שיותר גרוע מהשירות שלהם לא יכול להיות.... אבל עם הרמאות על שיווק ADS כאילו במפרט של VA אני כבר מתחיל לחשוב שהיצרן התעלה בנבזיותו על שירות התיקונים.
יש לי בעיות במסך, ולמרות שכל היוקרה שלו היא בזה שיש לו 1000 איזורי Local Dimming , שירות התיקונים לא מייחס חשיבות לכך שחלקים גדולים ממסך שאמור להיות שחור, בעצם מוארים. בנוסף הבהירות שלי כל הזמן משתגעת ויורדת ללא אזהרה (ולא .. זה לא חיסכון באנרגיה או בהירות אטומטית.... הכל מושבת)

vibractor
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 14 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

חברים אתם פשוט מדברים שטויות לגבי השירות של סמסונג-
רכשתי Q90T 75 שהתבררה כתקולה (מסך פתאום נתקע).
הגיעו טכנאים של אלקטרוניקס פרו ותוך שבוע החליפו למסך חדש.
לצערי במסך החדש היו כמה נקודות שחורות שרואים רק כשמתקרבים מאוד אבל שוב אלקטרוניקס לא התנערו מאחריות.
בגלל שלא מצאו לי Q90T חדשה קיבלתי QN90A בתוספת סמלית (במקום QN85A ללא תוספת).
חושבים שהשירות של LG יותר טוב?

sagioto
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 159 פעמים
קיבל תודות: 47 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

1. אם הייתה לך חוויה שהיא לתפישתך חיובית זה לא מבטל את כל הסיפורים בפורום על אנשים שסבלו
2. עקרונית חוץ מהתקנה אתה לא אמור לראות או לדבר עם השירות עצם העובדה שבחויה החיובית שלך עברת 2 טלויזיות תקולות מעידה על השילוב של יצרן-יבואן והסחורה שמגיעה ללקוחות בארץ.

mrzo
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 13 פעמים
קיבל תודות: 16 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 235 פעמים
קיבל תודות: 313 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

בשנה הראשונה לאחריות השרות של אלקטרוניקס פרו סביר בגלל שהם יכולים להזדכות בקלות מול היבואן שמזדכה בקלות מול סמסונג העולמית. הבעיה היא בשנים הבאות שם כל תיקון הוא על חשבונם, ושם הם משחקים מחבואים.

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”