החלפת מסך תקול באחריות

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
mayeast (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 87 פעמים

החלפת מסך תקול באחריות

נושא שלא נקרא #1 

הי,
סיפור המעשה - לפני 4 שנים רכשתי 65mu9000 במיטב כספי (היה יקר.. לפני הפחתת המיסוי של כחלון)
רכשתי הרחבת אחריות (בזמנו היה יקר כ 800 ל 6 שנים. הרגשתי פראייר, אבל הנה זה השתלם)

יש במסך תקלה בפאנל. היו טכנאים ואמרו שאי אפשר לתקן. אני יכול לבחור מבין האופציות:

לקבל מסך מעודפים מסדרה תואמת (כלומר ברמה של מה שהיה לי), ללא תוספת תשלום.
לקבל 65au9000 ב 1600 שח, שזה כולל גם התקנה והרחבת אחריות ל 4 שנים.

ואפשר לשדרג למה שבא לי מהליין של סמסונג, עם הנחה משמעותית.
לדוגמא qe75q70A (כלומר לשדרג ל 75 אינטש) ב 5100 שח (כולל התקנה והרחבת אחריות ל 4 שנים).
(ראיתי באתר אלמ בערך 8200 שח, מניח שבפועל זה יותר זול, כי יש הטבת כרטיס דרים קארד של 2000 שח)

כלומר נראה שה"הנחה" היא בסביבות 2500-3000 שח, והיא עולה ככל שהמסך יותר יקר).

בהנחה שאני רוצה לנצל את ההזדמנות לשדרג ל 75... מה הייתם ממליצים ?

במחשבה שניה, אולי 75AU9000 מספיק לי...

דעות ?

dael
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 10 פעמים

Re: החלפת מסך תקול באחריות

נושא שלא נקרא #2 

שלום שאלת כמה דברים.
1) אני לא חושב ששווה להוסיף 1600 ש"ח לדגם של השנה, אני חושב שאם יביאו לך את הדגם של שנה שעברה של ה9000 ללא תשלום זה אחלה פיתרון.
2) לפי דעתי ככל שאתה יכול מבחינת מיקום ללכת על גדול יותר כך טוב יותר, ולכן הייתי שוקל ללכת כבר על 75 או 85 (תלוי במרחק הטלויזיה/גודל החדר והתקציב)
3) בסוף העניין מסתכם בכמה כסף אתה מעוניין להוסיף וכמה טוב אתה יודע/יכול לתווכח איתם.
4) אתה יכול גם לקנות מהעודפים מסך טוב ואז הם יזכו אותך על הטלויזיה התקולה, הבעיה שאתה כאילו לקוח שבוי אז אתה לא יכול לדעת בדיוק כמה באמת קיבלת זיכוי.

לסיכום, תינעל על כמה כסף אתה רוצה להוציא תוסיף לזה בערך 3 אש"ח זיכוי שתקבל תבדוק איזה מסך מוכרים במחיר הזה (גודל/איכות) ואז תתחיל מו"מ איתם לגבי המחיר הסופי.
אם תרצה עוד עזרה אז בכיף (תחליט גם אם חשוב לך חדש או שגם מסך מעודפים ישמח אותך)

mayeast (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #3 

תודה על התגובה.
85 לא מתאים מבחינת הגודל (יש כבר רמקולים שקועים בצידי הטלויזיה).
אז בעצם מתלבט בין 75au9000 (שהיא ממש דקה !) (מחיר אלמ 6490)
לבין 75Q70A (מחיר אלמ 8289) או 75Q60A (מחיר אלמ 7290)

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 115 פעמים
קיבל תודות: 228 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

האמת שהאופציה של לקבל מסך מעודפים ללא תוספת נשמעת לא רע, בהתחשב בזה שבשנים האחרונות סמסונג רק משנמכת את המסכים שלה(כדי לדחוף לאנשים מסכי 8K).
אתה כבר שילמת על 6 שנים אחריות כלומר תקבל עכשיו מסך ברמה זהה ועדיין יהיה לך שנתיים אחריות אז אין לך מה לדאוג, כרגע סמסונג התחילו עם הדור הראשון שלהם של מסכי mini-led כלומר אם יש בעיות אז הם יתגלו ויתקונו במסכים הבאים, כמו כן LG מתחילה לשווק את סדרת הQned שלה שאמורה להתחרות ישירות בסמסונג ( ובTCL בחו"ל) לכן שווה לחכות עם השדרוג😉

mayeast (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #5 

תודה על התגובה.
מעודפים... זה אומר או שלקוח החזיר , או מתצוגה... אין דבר כזה באמת "עודפים" נראה לי.

העניין שמדגדג לשדרג ל 75. אם לא היתה תקלה בטלויזיה, סביר שהייתי נשאר איתה לפחות עוד 4 שנים.

הקטע זה לא ככ הכסף. אני בעד value for money.
אז לאמר את האמת מתלבט בין שלושת דגמי ה 75 שהצגתי לעיל.

ואז לעשות מומ.
אגב, ה qe75q70A שמופיע באלמ ב 8289 (וככה ברוב האתרים) - מופיע ב 7190 בהייטק זון. (סמליין, לא מקביל). אז אם נניח זיכוי של 3000 לערך,
להוציא טלויזיה כזו ב 4200 שח כולל עוד 4 שנות אחריות והתקנה, נראה לי די שווה...

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 115 פעמים
קיבל תודות: 228 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

לדעתי עם פתיחת הנמל החדש בחיפה, וזה שעכשיו כולם מנסים טכנולוגיות חדשות את תקבל מוצר יותר מוגמר וטוב בעוד שנה-שנתיים מכלל החברות ואולי אפליו ביותר זול, אבל המשיכה ל75' אינץ מובנת לי. כמובן שעודפים זה רוב הסיכויים שמוצר הוחזר/תצוגה אך בהתקנה תוכל לבקש לראות שעות עבודה שלך מסך וגם תקבל דגם מתקדם כנראה Qled בגלל השנמוך של סמסונג במהלך השנים, שווה אולי לברר מה אתה מקבל בדיל "מסדרה תואמת" בשביל לקבל הערכה טובה.

כדי להרגיש באמת שיפור הייתי הולך מבין ההצעות שלך רק על-Q70A כי בכל השאר אתה תרגיש שנשארת באותה רמה בערך(עד כדי כך שינמכו את הטלויזיות) ולפחות בדגם שציינתי תקבל ניגודיות יותר טובה, אמנם בלי מנגנון Local Dimming ובהירות טיפל'ה יותר טובה זהה אבל עם ממשק יותר עדכני מבחינת אפלקציות וגודל משופר.

mdk_25
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 140 פעמים
קיבל תודות: 667 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

לקבל מסך מעודפים מסדרה תואמת (כלומר ברמה של מה שהיה לי), ללא תוספת תשלום.
לקבל 65au9000 ב 1600 שח, שזה כולל גם התקנה והרחבת אחריות ל 4 שנים.
...
לא כל כך הבנתי את התחביר של המשפט הזה.
קודם כל סמסונג משמנכים מספרי דגמים כל שנה כבר לא מעט זמן, כך שהמקביל מבחינת איכות תמונה לדגם שלך זה איפשהו בין Q70 ל-Q80.
אבל גם אם מתחייסים לפרשנות המוגבלת של סמסונג (שדופקת את הצרכן), עדיין הדגם ה״מקביל״ אמור להיות דגם 9000 עדכני. ולא פחות מזה.
לא הבנתי למה אתה צריך להוסיף עוד 1600 שקל על דגם שאתה אמור לקבל בחינם...

מבחינה כלכלית לדעתי הכי משתלם לך לקחת את מה שמציעים בחינם (לנסות להוציא את הכי טוב בחינם), ולהישאר איתה עד שהיא מתה.
ואז כבר לשדרג למשהו יותר טוב (ועדיף עם אחריות טובה יותר).

אם אתה מתעקש להשתדרג כבר עכשיו:
אתה יכול לקחת את מה שהם נותנים בחינם, למכור ביד2.
ואז לקנות את מה שבא לך (עדיף מחברה שנותנת אחריות טובה יותר בארץ).
אני אישית הייתי לוקח OLED, אבל יש גם דגמי LED לא רעים בכלל.

אם אתה מתעקש בכל זאת לקחת שוב סמסונג (למרות איכות השרות שלהם שכבר חווית), אז אתה צריך לקחת Q80 או Q90, אחרת אתה פשוט תרד ברמת איכות התמונה, ואז זה כבר לא ממש שדרוג...

ice2k
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 20 פעמים
קיבל תודות: 62 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

קצת הגזמת, לא מדובר בשום שינמוך. הטלווזיה היתה לא מתאימה לHDR ובטח אין מה להשוות אותה ל 70 או ל80 החדשות. מה שכן גם אני היתי הולך על מה שלא עולה עוד כסף, זה לא שהטלווזיה הקודמת היתה להיט. פחות מה 80 או ה90 החדשות זה לא כזה שדרוג. עדיף לחסוך את הכסף.
YAMAHA RX-A3030| Audiovector S3 Signature| Audiovector SC Signature | Audiovector Ki1| SVS SB3000

mayeast (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #9 

טוב, כתבתי בפורום הסמוך.

רציתי לשדרג ל 75. אז לקחת את התחליף בחינם (הציעו q60t מעודפים) לא רציתי.
אז שדרגתי ל 75q70 . לא היה פה עניין של לחסוך את הכסף או לא. תוספת של 5K היתה הגיונית. לא רציתי להוסיף את הסכומים של ה 80, 90 או הסדרה החדשה יותר.
מבחינת התמונה , אני מרוצה.
מבחינת הסאונד - קטסטרופה. קטסטרופה, קטסטרופה. מחייב אותי להפעיל את מערכת הקולנוע הביתית. אחרת זה נשמע כמו טרנזיסטור משנות ה 60. בלי שום בס.
האמת, יכול להאשים את עצמי. כתוב זה שחור על גבי עיתון ב RTINGS.

אגב לגבי איכות השירות - השירות היה בסדר גמור. באו טכנאים, ראו את הפגם וישר אמרו שצריך להחליף. לא היתה שום התחכמות.
גם ההתקנה היתה בסדר גמור. התקינו בדיוק כפי שרציתי.
כל נושא השדרוגים זה החלטה אישית שלי.

mdk_25
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #10 

21/09/2021 22:25  
ice2k כתב:
קצת הגזמת, לא מדובר בשום שינמוך. הטלווזיה היתה לא מתאימה לHDR ובטח אין מה להשוות אותה ל 70 או ל80 החדשות. מה שכן גם אני היתי הולך על מה שלא עולה עוד כסף, זה לא שהטלווזיה הקודמת היתה להיט. פחות מה 80 או ה90 החדשות זה לא כזה שדרוג. עדיף לחסוך את הכסף.
...
לא הבנתי מה כוונתך ב ״לא מתאימה ל-HDR״.
אם אתה מתכוון שהיא לא תמכה בשידורי HDR - זה לא נכון.
אם אתה מתכוון שהבהירות או טווח הצבעים שלה לא התאים להצגת תכני HDR בצורה מיטבית - אז הוא לא מאוד שונה מ-Q70:
https://www.rtings.com/tv/tools/compare ... shold=0.10

וב-MU9000 היה גם local dimming, שאין בדגמים המודרניים.
מבחינת הציון שהוא מקבל ב-rtings, הוא איפשהו בין Q70 ל-Q80.

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
קיבל תודות: 174 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

להחליף mu9000 ב-au9000 ועוד בתוספת תשלום. סמסונג - שילמת יותר קיבלת פחות

ice2k
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #12 

25/09/2021 21:54  
mdk_25 כתב:
ice2k כתב:
...
לא הבנתי מה כוונתך ב ״לא מתאימה ל-HDR״.
אם אתה מתכוון שהיא לא תמכה בשידורי HDR - זה לא נכון.
אם אתה מתכוון שהבהירות או טווח הצבעים שלה לא התאים להצגת תכני HDR בצורה מיטבית - אז הוא לא מאוד שונה מ-Q70:
https://www.rtings.com/tv/tools/compare ... shold=0.10

וב-MU9000 היה גם local dimming, שאין בדגמים המודרניים.
מבחינת הציון שהוא מקבל ב-rtings, הוא איפשהו בין Q70 ל-Q80.
...

מה הקשר Q70? בשביל Q70 הוא צריך להוסיף עוד כסף.
אל תנסה לעשות מהכל סלט ולערבב את העניינים בשביל להסיט ממה שנכתב.
הטלווזיה לא היתה מתאימה לHDR, לא רשמתי שלא תומכת. הבהירות שלה מבחינת HDR היא בדיחה, וצפייה במצב HDR יתן משהו שהוא קצת מעבר לכלום מבחינת הבדל מול SDR. לכן מה שהציעו לו זה לא שינמוך. סתם ניסיון להצמד לתבניות אופנתיות בלי לבדוק לעומק.

עם כל הכבוד לציון וההתמכרות של אנשים שמחפשים חיים קלים לנתונים מתמטיים, בסוף יש שתי עיניים. וזה מה שקובע. סידרת 9000 לדורותיה היא סידרת 9000, בשביל לקבל הפרש מהותי צריך להוסיף עוד כסף, ולא מעט. הדיון הקנטרני הוא דיון סרק, לא פרגמטי ולא פרקטי.
YAMAHA RX-A3030| Audiovector S3 Signature| Audiovector SC Signature | Audiovector Ki1| SVS SB3000

mdk_25
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #13 

26/09/2021 21:31  
ice2k כתב:
מה הקשר Q70?
...
ice2k כתב:
קצת הגזמת, לא מדובר בשום שינמוך. הטלווזיה היתה לא מתאימה לHDR ובטח אין מה להשוות אותה ל 70 או ל80 החדשות.
...

ice2k
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #14 

מה? זה כתב סתרים?

בכל מקרה הMU9000 לא ברת השוואה לQ70A, לא במכלול של מה שאתה מקבל בטלווזיה,לא ברמת הבהירות בכלל השימושים האופיניים, לא ברמת הניגודיות, לא ברמת החלקת התמונה, לא ברמת עיבוד התמונה, ואפילו, לא יודע אם זה מעניין, אבל אפילו לא מתקרבת לרמת הגיימינג.

מספיק להכניס לו לראש שהוא בכלל צריך לקבל Q70A לפי תנאי האחריות והוא יעשה להם טובה אם יסכים לקבל AU9000. זה סתם מבלבל אנשים.

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”