ברוס לי - האדם והאגדה

נושאים שאינם קשורים בהכרח לתחום הקולנוע הביתי או האודיו אך עדיין עשויים לעניין את הקהל שלנו.

חשוב שלא לערב נושאים שנויים במחלוקת (פוליטיקה למשל).
Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

ברוס לי - האדם והאגדה

נושא שלא נקרא #1 

בתור ילד גדלתי על הסרטים של ברוס לי. ערבי שישי עם המשפחה ושק גרעינים שחורים, כבלים פיראטיים וסרט קונג פו "איכותי". אז נכון שכיום הסרטים הללו נראים לי מגוחכים להפליא, אבל סרטון שקפץ לי בפיד הזכיר לי כמה מוכשר היה האדם מאחורי הסרטים הללו ואיזו מיומנות מופלאה הייתה לו (הקטע בו הוא מצליח לפגוע במטרה נעה במהירות כמו כדור פינג פונג עם נונצ'קו פשוט בעיניי מעורר התפעלות, שלא לדבר על שאר מפגני השליטה הגופניים שלו).

אז סביר להניח שאם תשאלו את הילדים שלכם מי זה ברוס לי - רובם המכריע יישארו עם עיניים פעורות ותוהות, אבל בני דורי גדלו והעריצו את האגדה:

Eliran15
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 231 פעמים
קיבל תודות: 149 פעמים

Re: ברוס לי - האדם והאגדה

נושא שלא נקרא #2 

ראית את המורה שלו ייפ מאן?

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #3 

ראיתי את הסרטים עליו, את האדם עצמו לא מכיוון שלא ממש מצאתי וידאו שבו הוא עצמו צולם.

molvy
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 1245 פעמים
קיבל תודות: 1309 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

הפינג פונג עם הנונצ'קו ממש מרשים

אכן אדם יוצא דופן

אני זוכר איך זה היה בלתי יאומן שהוא מת

מספיקלי
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 49 פעמים
קיבל תודות: 166 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

אצלנו זה היה יומיות בקולנוע רון,
* לא חושב שראיתי יותר מ2-3 סרטים שלו או מהג'נר.

gilg7
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 552 פעמים
קיבל תודות: 272 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

באותו עיניין: ההגחכה של ברוס לי בסרט היו זמנים ב הוליווד הייתה ממש מטומטמת בעיניי.
לקחתי את זה אישית
Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #7 

צודק, מסתבר שהמציאות שונה לחלוטין:

https://www.espn.com/espn/story/_/id/29 ... real-fight

Lee won an interschool boxing tournament in Hong Kong in 1958 while deploying some mixture of Wing Chun and rudimentary Western boxing he tried to pick up by himself in preparation for the contest. He easily bested Gary Elms, the city champion in that weight division the previous three years, knocking Elms down three times in the three-round bout.

It was Lee's first encounter with Western boxing and his first time competing in a rules-based tournament instead of street fighting. According to Lee biographer Matthew Polly, Lee disliked the experience. He felt the padded gloves stifled his power; he couldn't quite find Elms the way he wanted. The fight planted the first seed of doubt about the effectiveness of Wing Chun's orthodoxy in Lee's mind and left him with a lifelong aversion to tournament fighting and an obsession with the problems of fixed styles.

Years later, after he moved to Seattle and began training others in martial arts, Lee would often boast that his Wing Chun was the preeminent fighting style, leading to frequent arguments and challenges from adepts of other forms. One such argument resulted in the second-most storied fight of Lee's career, a showdown with Yoichi Nakachi, a Japanese karate black belt. After days of taunting, the two decided to settle their grudge at a local YMCA. The fight ended in 11 seconds. A flurry of punches from Lee sent Yoichi reeling to the floor, where Lee dashed in to kick his opponent in the head, knocking him out cold.

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #8 

הנה שאלה מעניינת - יש מקום בארץ שמלמדים את השיטות הללו שהוא פיתח? קונג פו אמיתי למטרות קרב ולא למטרות תחרות/תצוגה?

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4724 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

היום כנראה שהוא לא היה שורד מול מתחרה MMA שגרתי.

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #10 

ziv_r - אתה מבין שזו טענה שאף פעם אי אפשר יהיה לבסס, נכון? אני יכול לטעון בדיוק הפוך ואף אחת מהטענות שלנו לא תוכח (אני אישית חושב שהמהירות/רפלקסים והמיומנות שלו חשובים יותר).

סתם קוריוז, משהו שקפץ לי כרגע בפיד ומדגים כמה רפלקסים חשובים בקרב:

נערך לאחרונה על ידי Huber ב 23/09/2021 14:09, נערך פעם 1 בסך הכל.

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag

נושא שלא נקרא #11 

ב- MMA יש את החופש למתחרים באיזה טכניקה שרוצים ואין אף אחד שמתחרה רק בקונג פו, זה כבר אומר לך משהו.
להכניס איזה תרגיל או 2 מהאומנות? בהחלט עושים, אבל לא רק קונג פו בצורה טהורה כי קרבות MMA הם אלימים מידי עבור קונג פו. לא לשכוח שאין קונג פו על הקרקע, לוחם קונג פו לא יודע להילחם על הקרקע.

מספיק שתצפה בכמה קרבות MMA ובכמה קרבות קונג פו ואתה תבין כמה שהטענה שלך לא מחזיקה מים.

הוידאו שהראת הוא Kickboxing, הקשר בינו לבין קונג פו לא קיים.

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #12 

ziv_r - צפית בסרטונים שקישרנו לגבי ברוס לי? ברוס לי מציין בדיוק את זה, שהשיטה המסורתית של קונג פו מקובעת ולא מתאימה ללחימה אמיתית. הוא פיתח שיטה משלו ששמה דגש בדיוק על זה ולגבי זה אני מנסה לברר, לא קונג פו מסורתי (רב אומניות הלחימה המסורתיות מתאימות יותר לתצוגה מאשר לקרב אמיתי).

בנוסף שים לב לסרטון שקישרתי למעלה, מתחרה MMA מובס בקלות ע"י לוחם מוי טאי בעל רפלקסים טובים יותר.

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag

נושא שלא נקרא #13 

ברוס לי, כבודו במקומו הוא, גדלתי על הסרטים שלו, אבל צריך להכיר במציאות ולא להתרפק על הנוסטלגיה. אם מסתכלים בעיניים אובייקטיביות, האומנות שלו לא רלוונטית להיום ונחותה בכל זירת קרב.

ben-home
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 16 פעמים
קיבל תודות: 40 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

מצטער, אבל -
"ערבי שישי עם המשפחה ושק גרעינים שחורים, כבלים פיראטיים וסרט קונג פו "איכותי"" ?

אצלנו זה היה הסרט המצרי.

guyezra
חבר במועדון ה-20K
חבר במועדון ה-20K
נתן תודות: 181 פעמים
קיבל תודות: 622 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

ההורים שלי לא היו מפספסים את הסרט המצרי של שישי בערב

ובלי קשר, יש אומניות לחימה שעובדות בזירת ה-MMA ויש שלא כמו קונג פו, קראטה, אייקידו ודומיהם

שלח תגובה

חזור אל “ללא קשר”