מדריך קצר איך תחברו סיב לבית פרטי - לכל התשתיות

נושאים שאינם קשורים בהכרח לתחום הקולנוע הביתי או האודיו אך עדיין עשויים לעניין את הקהל שלנו.

חשוב שלא לערב נושאים שנויים במחלוקת (פוליטיקה למשל).
HTmag
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 314 פעמים

Re: מדריך קצר איך תחברו סיב לבית פרטי - לכל התשתיות

נושא שלא נקרא #16 

אין כאן הפרה של תקנון האתר, לכן אין סיבה לסגור את השרשור.

tzah (פותח השרשור)
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 87 פעמים
קיבל תודות: 101 פעמים

Re:

נושא שלא נקרא #17 

29/09/2021 22:11  
ziv_r כתב:
אני חושב שזה אחד "המדריכים" הכי מטופשים שאי פעם אלו לדפי האתר.
מישהו באמת חושב שהוא יכול להתעסק עם ארון שירות של חברות הסיבים, לקחת משם סיב, לחפור באדמה תשתית משלו (והעירייה כמובן תעלים עין) ואז להלחים בבית סיב אופטי? לא לשכוח שאח"כ צריך להתקשר לחברת הסיבים על מנת ליידע אותם שעשית את התשתית בעצמך ואתה מצפה שיחברו אותך (או שזה פיראטי?).

tzah,
באמת, תחשוב לפני שאתה פותח שרשורים.
...

1) אין מה ל- "התעסק" בארון שירות של בזק. הפורטים פתוחים לחיבור. אז יש מקרים יוצאים מן הכלל!
2) איפה קראת או הסקת שזה סוג של חיבור פיראטי ? אם זה כ"כ קריטי. אתה גם יכול להניח את הסיב ליד ארון השירות ולהמתין עד שהטכנאי יגיע.
3) לידיעתך, התמקדתי בפריסת סיב ולא באקטבציה!, קרי קריאה לטכנאי שירות לסיום ההתקנה!
4) לגבי חפירות בשטח של בית פרטי. התשובה היא כן. מדוע לא אפשרי?

tzah (פותח השרשור)
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #18 

29/09/2021 14:45  
boubi כתב:
נניח ואני רוצה ללהתחיל לחבר בתים פרטיים לסיב ואין ארון קרוב לבית אז איפה בדיוק לחפור? במדרכה או כביש שמוביל לבית? אתה חושב שאם שכן צר עין יתלונן עליך אתה תחמוק מקנס על שינוי פני איזור?
ומה עם קצת יותר פרטים למי שינסה לעשות את זה בבית, כמו:
כבל MM/SM
יש צורך בריתוך או לא, כי אם כן איפה העלות של זה ב-400 ש"ח שציינת.
כל אחת מהחברות יסכימו לחבר אותך לארון שלהם עם התקנה שלא הם ביצעו?
...
1) ושבו פעם ! רשמתי שזה תלוי מאוד במרחק מארון השירות (רצוי ללמוד לקרוא מה שאני רושם בתגובות למעלה)
2) רשמתי : קוטר סיב 3 מ"מ , רצוי משוריין וגם רשמתי בדיוק איזה מותג / סוג ניתן למצוא ב- EBAY ( ממליץ לקרוא היטב מה רשמתי)
3) לגבי ריתוך , אם בזק משתמשים באותו ארון שירות סטנדרטי ,אז אין צורך בריתוך. החיבור מתבצע ע"י קונקטור). אפילו אם יש צורך בריתוך,
לדעתי אין עלות התקנה על ריתוך, אבל כן יש עלות התקנה על השחלת סיב לתוך הדירה/בניין.

4) בוודאי שהם יסכימו. לפי החוק וגם לפי בדיקות שלי. במידה ויש לך סיב מושחל בתוך הבית (גם בית פרטי) אתה פטור מדמי התקנה!

מי שישמע מה כתבתי בשרשור זה. רשמתי משהו קצת שונה , אולי חשיבה טיפה מחוץ לקופסא וכולכם משתוללים כאילו חיללתי את האמא, האבא והסבא של כל חברות התקשורת.

בושה

lasik
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 265 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

29/09/2021 12:42  
tzah כתב:
אז זה מדריך קצר, אבל ממש קצר לגבי כל הדרישות:

שלב א - בודקים האם יש ארון של בזק/סלקום/אנלימיטד קרוב לבית שלכם. במידה ולא צריך לחשב אורך סיב.
כלים מומלצים: מד מרחק לייזר.

שלב ב - לבדוק האם קיימת תעלה/צינור דרכו אתם יכולים להשחיל את הסיב עד לפתח הבית. במידה ולא, ניתן
לרכוש צינור פלסטיק גמיש להטמנה בקרקע דרכו ניתן להעביר את הסיב.

שלב ג - בהתאם לאורך הסיב, ניתן לרכוש סטלבנד (חוט משיכה) באורך מתאים.

שלב ד - בחירת סוג הסיב:
מומלץ משוריין עם חוטי מתכת או חיזוק עם פייברגלס בקוטר 3 מ"מ.
את הסיב שבו כל חברות התקשורת משתמשות ניתן למצוא באתר eBay אם תחפשו את המילה: Miniflex.
גם ניתן גם להשתמש בסיבים מסוגים אחרים, כל עוד הסיב מסוגל לעמוד בפני כוחות משיכה של מס' עשרות ק"ג לצורך השחלה עם הסטלבנד.

סוג קונקטורים:
עבור בזק => LC APC
עבור פרטנר => LC UPC
עבור הוט/אמלימטד/סלקום=> SC APC
עלות ממוצעת: 200-400 ש"ח (בהתאם לאורך).

בהצלחה לכולם!
...
הי צח,
חיפשתי בעבר ארונות תקשורת סביבי, והקרוב ביותר במרחק 2 רחובות ממני. הגיוני?
בנוסף, חייבים להניח סיב באדמה? אני שואל מכיוון שכיום התשתית של בזק מתחברת לבתים פרטיים בכבל מהעמוד של בזק כשהכבל תלוי באויר ונצמד לקיר הבית.
ולבסוף, כיצד אדע באיזה צד של הבית להניח את הצנרת? כיום תשתית הבזק מגיעה מעמוד שנמצא בגב הבית, בצמוד לגדר עם הבתים שמאחורי. כיצד אדע אם הסיב גם יונח שם, בחפירה בין גדרות הבתים, או שיונח בתוואי המדרכה, שנמצאת בכלל בצידו השני של הבית?
מוצרים חדשים בהזדמנות!
https://cutt.ly/xl459TY

tzah (פותח השרשור)
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #20 

30/09/2021 11:28  
TheCoolest כתב:
אם השחלת כבל והגעת לארון, אז אתה מתקשר לבזק ואומר שהגעת לארון.
ואז אתה מקבל תביעה, כי אסור לך להתעסק בתשתית\ציוד שלהם לבד.
...
אז אתה משאיר את הסיב ליד הארון. לא תקבל תביעה וזה כמובן חוקי לחלוטין.
אלא אם כן אתה מחליט לפרוץ לארון שלהם LOL

tzah (פותח השרשור)
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #21 

01/10/2021 7:17  
lasik כתב:
29/09/2021 12:42  
tzah כתב:
אז זה מדריך קצר, אבל ממש קצר לגבי כל הדרישות:

שלב א - בודקים האם יש ארון של בזק/סלקום/אנלימיטד קרוב לבית שלכם. במידה ולא צריך לחשב אורך סיב.
כלים מומלצים: מד מרחק לייזר.

שלב ב - לבדוק האם קיימת תעלה/צינור דרכו אתם יכולים להשחיל את הסיב עד לפתח הבית. במידה ולא, ניתן
לרכוש צינור פלסטיק גמיש להטמנה בקרקע דרכו ניתן להעביר את הסיב.

שלב ג - בהתאם לאורך הסיב, ניתן לרכוש סטלבנד (חוט משיכה) באורך מתאים.

שלב ד - בחירת סוג הסיב:
מומלץ משוריין עם חוטי מתכת או חיזוק עם פייברגלס בקוטר 3 מ"מ.
את הסיב שבו כל חברות התקשורת משתמשות ניתן למצוא באתר eBay אם תחפשו את המילה: Miniflex.
גם ניתן גם להשתמש בסיבים מסוגים אחרים, כל עוד הסיב מסוגל לעמוד בפני כוחות משיכה של מס' עשרות ק"ג לצורך השחלה עם הסטלבנד.

סוג קונקטורים:
עבור בזק => LC APC
עבור פרטנר => LC UPC
עבור הוט/אמלימטד/סלקום=> SC APC
עלות ממוצעת: 200-400 ש"ח (בהתאם לאורך).

בהצלחה לכולם!
...
הי צח,
חיפשתי בעבר ארונות תקשורת סביבי, והקרוב ביותר במרחק 2 רחובות ממני. הגיוני?
בנוסף, חייבים להניח סיב באדמה? אני שואל מכיוון שכיום התשתית של בזק מתחברת לבתים פרטיים בכבל מהעמוד של בזק כשהכבל תלוי באויר ונצמד לקיר הבית.
ולבסוף, כיצד אדע באיזה צד של הבית להניח את הצנרת? כיום תשתית הבזק מגיעה מעמוד שנמצא בגב הבית, בצמוד לגדר עם הבתים שמאחורי. כיצד אדע אם הסיב גם יונח שם, בחפירה בין גדרות הבתים, או שיונח בתוואי המדרכה, שנמצאת בכלל בצידו השני של הבית?
...
"חיפשתי בעבר ארונות תקשורת סביבי, והקרוב ביותר במרחק 2 רחובות ממני. הגיוני?"
הגיוני, אם יש להם בעיה להגיע לבית שלך . זה בד"כ בגלל בעיות תוואי נוף.

לגבי תשתיות:
במקרה זה אתה אמור להיות אחראי לתעלות אשר מגיעות לשטח הבית שלך. אם אין כאלה, ממה שאני יודע קבלני בזק לא אחראים או מתעסקים
בהכנת תשתית תת קרקעית כלשהי. (הערה: אולי אני טועה, אבל לא נראה לי..).

"כיצד אדע באיזה צד של הבית להניח את הצנרת? כיום תשתית הבזק מגיעה מעמוד שנמצא בגב הבית, בצמוד לגדר עם הבתים שמאחורי"

במידה ויש לך בית פרטי יחסית חדש:
הסיב יגיע לארון תקשורת ממש בכניסה לבית שלך ואני גם מניח שיש הכנה כלשהי בבית פרטי או לפחות תעלת תקשורת כלשהי.
אז עד לשם הסיב אמור להגיע ומשם הוא יושחל לתוך הבית עצמו. לא צריך להיות מדען טילים להבין את זה.
או ליתר דיוק, הסיב אמור להגיע לנקודת ההשחלה ממש בכניסה לבית שלך!. אתה אמור לבדוק ולראות איפה יש לך חור / צינור תעלת תקשורת
בקיר אשר נכנס לתוך הבית שלך.

במידה ויש לך בית ישן מאוד ללא תשתיות נורמליות (ללא תעלות):
אז עד לחדר בו אתה רוצה להשחיל את הסיב. הם בד"כ קודחים בקיר החיצוני, דרכו הם משחילים את הסיב.

לגבי פרטנר:
"כיצד אדע אם הסיב גם יונח שם, בחפירה בין גדרות הבתים, או שיונח בתוואי המדרכה, שנמצאת בכלל בצידו השני של הבית?"
זה תלוי אם יש תשתית תת קרקעית. פרטנר מעבירים את הסיב מתחת למדרכה/ לכביש. אתה פשוט צריך להסתכל על המדרכה עצמה
ולראות האם בכלל יש מרזבים.

לגבי בזק:
"כיצד אדע אם הסיב גם יונח שם, בחפירה בין גדרות הבתים, או שיונח בתוואי המדרכה, שנמצאת בכלל בצידו השני של הבית?"
בזק משתמשים בעמודי טלפוניה לצורך העברת הסיב. במקרה זה, אתה פשוט מסתכל ובודק האם יש עמודי טלפוניה קרובים לבית שלך.

גם תלוי מה המרחקים בין הבתים אשר כן מחוברים לבית שלך. במידה ויש מרחק לא גדול בין הבניינים ,הם מותחים את הסיב בין הבניינים
ישירות לבית שלך.

פשוט צריך לבדוק ויזואלית!

ממה שאני יודע:
לבזק מותר למתוח סיבים על גבי עמודי הטלפוניה.
אנלימט (IBC) / סלקום מורשים למתוח סיבים על גבי עמודי חשמל.
פרטנר - מורשים לפרוס סיב תת קרקעית. אבל אולי יש מקרים יוצא דופן שהם כן ישתמשו בעמודים של בזק ( צריך לבדוק ולברר לעומק).

במידה ואין תשתית קיימת במרחק של 2 ק"מ:
אין ברירה, פשוט מחכים שאחד הבניינים הכי קרובים לבית שלך יחובר לשירות ואז בודקים ומסדרים את עניין התשתית התת קרקעית בשטח
של הבית שלך. שוב פעם,זה שיקול אישי וגם לא חובה. לדעתי תשתית קרקעית הרבה יותר טובה ואיכותית לעומת מתיחת סיב לעמוד אשר
ממוקם על הגג של הבית שלך.

אח"כ קונים סיב מתאים באורך 50 עד 100 מטר ומשחילים באופן עצמי לתוך הבית. זה יחסוך לך לא מעט מעלות ההתקנה. סיב באורך 50 מטר עולה
בסביבות 200 - 100 ש"ח. במידה ואתה לא עצלן ולא פחדן, תעשה את זה בעצמך. במידה ואתה לא מעוניין להתעסק עם השחלות, אז תספוג את
עלות ההתקנה של בזק בסך 900 ש"ח.

bonder
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 22 פעמים
קיבל תודות: 29 פעמים

נושא שלא נקרא #22 

התחלתי לעקוב אחרי המדריך. בנתיים הולך טוב.
1.jpg

tzah (פותח השרשור)
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #23 

30/09/2021 11:37  
ChinggisKhan כתב:
לדעתי כדאי שאחד המנהלים יסגור את השרשור הלא יעיל הזה
...
אולי הפוסט לא יעיל עבורך מסיבה מקצועית אישית. למען גילוי נאות, גם יהיה נחמד לדעת באיזו חברת תקשורת אתה עובד :)

tzah (פותח השרשור)
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #24 

05/10/2021 16:05  
bonder כתב:
התחלתי לעקוב אחרי המדריך. בנתיים הולך טוב.
...
אני רואה שלא מעט נציגים של חברות תקשורת ממש "משתוללים" לאור הטיפים הקטנטנים שרשמתי בפורום.
אם היית קורא את התגובות שלי, התייחסתי לפריסה של בית פרטי וגם רשמתי בפירוש כי מדובר על הכנת תשתית בשטח הבית.
לעשות צחוק מכל דבר וללגלג בחמיצות אני גם יכול :)

Borderline1
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 157 פעמים
קיבל תודות: 451 פעמים

נושא שלא נקרא #25 

ללא ספק, כל חברות התקשורת מטקסות עיצה, איך לצמצם את השפעות המדריך שלך על הכנסותיהן.- לדעתי לא רק הן, ציבור שלם של טכנאים וקבלני תקשורת מתחיל לברר לגבי קורסי הסבה מקצועית...

המדריך הזה מסמל את תחילתה של המהפיכה,

מחכה בקוצר רוח למדריך לבניית בית בעצמי על אדמה פרטית- יזמי הנדלן, היכונו !!! ספקולנטים ובעלי דירות, מכרו מהר.....

לה לה לנד היא מקום מצוין לגור בו...

ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 214 פעמים
קיבל תודות: 541 פעמים

נושא שלא נקרא #26 

05/10/2021 17:55  
tzah כתב:
30/09/2021 11:37  
ChinggisKhan כתב:
לדעתי כדאי שאחד המנהלים יסגור את השרשור הלא יעיל הזה
...
אולי הפוסט לא יעיל עבורך מסיבה מקצועית אישית. למען גילוי נאות, גם יהיה נחמד לדעת באיזו חברת תקשורת אתה עובד :)
...
יש יותר סיכוי שהמדריך הזה יעזור למישהו משאני אעבוד בחברת תקשורת. לא ברור לי מהי סיבה מקצועית-אישית, אבל זה לא יעיל לאף אחד.
עשית טעות, אולי ממקום טוב, וכתבת "מדריך" שלא עוזר לאף אחד. הצעתי לך לצמצם את הנזק ולסגור אותו. אתה מתעקש להגן על משהו שאין לו שום סיבה להתקיים בכלל.

ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 214 פעמים
קיבל תודות: 541 פעמים

נושא שלא נקרא #27 

30/09/2021 11:44  
HTmag כתב:
אין כאן הפרה של תקנון האתר, לכן אין סיבה לסגור את השרשור.
...
זה נכון, אבל כמו שהיה צפוי, זה סתם הופך להיות שרשור ניגוח בפותח השרשור. מה שלא היה צפוי שהוא יתאמץ לנגח בחזרה.
סתם מרגיש לי שזה מדרדר למקומות לא נכונים. הרי זה לא שיש פה תועלת טכנית או ידע אמיתי שיתרום למישהו

HTmag
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 314 פעמים

נושא שלא נקרא #28 

קיבלתי את ההערה. השרשור הועבר לפורום ״ללא קשר״.
צוות האתר

lasik
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 265 פעמים

נושא שלא נקרא #29 

05/10/2021 16:00  
tzah כתב:
במידה ויש לך בית ישן מאוד ללא תשתיות נורמליות (ללא תעלות):
אז עד לחדר בו אתה רוצה להשחיל את הסיב. הם בד"כ קודחים בקיר החיצוני, דרכו הם משחילים את הסיב.

לגבי פרטנר:
זה תלוי אם יש תשתית תת קרקעית. פרטנר מעבירים את הסיב מתחת למדרכה/ לכביש. אתה פשוט צריך להסתכל על המדרכה עצמה
ולראות האם בכלל יש מרזבים.

לגבי בזק:
בזק משתמשים בעמודי טלפוניה לצורך העברת הסיב. במקרה זה, אתה פשוט מסתכל ובודק האם יש עמודי טלפוניה קרובים לבית שלך.

גם תלוי מה המרחקים בין הבתים אשר כן מחוברים לבית שלך. במידה ויש מרחק לא גדול בין הבניינים ,הם מותחים את הסיב בין הבניינים
ישירות לבית שלך.

פשוט צריך לבדוק ויזואלית!

ממה שאני יודע:
לבזק מותר למתוח סיבים על גבי עמודי הטלפוניה.
אנלימט (IBC) / סלקום מורשים למתוח סיבים על גבי עמודי חשמל.
פרטנר - מורשים לפרוס סיב תת קרקעית. אבל אולי יש מקרים יוצא דופן שהם כן ישתמשו בעמודים של בזק ( צריך לבדוק ולברר לעומק).
...
שמח לשמוע.
מכיוון שבכל הרחוב שלי מדובר בבתים ישנים מאד, כל תשתיות הכבלים והבזק מונחות על עמודי תקשורת מעל הגדרות בגב הבתים ונמתחות ישירות לקיר חיצוני של הבתים. הכניסה לבתים מבוצעת בחלל שבגגות הרעפים ולכן אין צורך בהשחלות מסובכות בתוך הבתים.
אין גם משמעות אצלנו להנחת סיבים באדמה.

legopart
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 942 פעמים
קיבל תודות: 421 פעמים

נושא שלא נקרא #30 

איך אני מחבר את המודם שיש לי לסיב אופטי ?

שלח תגובה

חזור אל “ללא קשר”