קריאה לתגובות הציבור לגבי סגירת מרבב DVB-T - עד 15.2.2021!

שידורים דיגיטליים - yes, HOT, yesMax, HDTV, DTT, DVB-T, עידן+, לויין וסלולרי
sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 718 פעמים

Re: קריאה לתגובות הציבור לגבי סגירת מרבב DVB-T - עד 15.2.2021!

נושא שלא נקרא #16 

נניח שאותי שכנעת :lol: טוב, לא ממש, אבל נניח רק לצורך הדיון.
אבל מי שמקבל החלטות בהקשר לזה יש לו שיקולים "טיפה" שונים והוא מבין שבשביל כמה דודות וסבתות לא הולכים להחזיק באוויר מערך של משדרים שעלותו היא עשרות מיליוני שקלים רבים בשנה. והם מבינים גם "קצת" שונה ממך את המושג של כישלון של פרויקט שידור מסוים. ומה שהכי משונה, הם אלה שבסופו של דבר מחליטים לאן להזרים את התקציבים שהם מנהלים אותם במסגרת תפקידם.
גם לא שכנעת את הגופי שידור שחיים בעיקר ממפרסמים ולא מוכנים לשלם לפלטפורמה זו לצורך ההפצה של שידורים שלהם, מכיוון שהמפרסמים לא רואים שום כדאיות כלכלית בתשלומים נוספים על פרסומות שהחשיפה עליהם תהיה קהל יעד של כמה דודות וסבתות או משפחות עם הכנסה נמוכה, שלא תהיה להם שום אפשרות של כוח רכישה של מוצרים אלה שבפרסומות שמשודרות.

ולא רק אני מבין את הדברים הפשוטים אלה, אלה כל מי שטיפה מבין בתקשורת ובכלכלה. במשך שנים עוד לפני שהוחלט לסגור את הביזיון זה, לא רק המומחים ראו את הדברים אלה, אלה שאפילו בעיתונות התפרסמו כתבות שמסירות בשפה פשוטה על מה מדובר ואלה רק כמה מהם מהשנים האחרונות:

באמת אין מה לראות: הציבור שילם יותר מ-50 מיליון שקל על ערוצי שידור ריקים
מאז 2017 מממנת קופת המדינה חלק מתפעול המערך המורחב של עידן פלוס, אף שהוא כמעט ריק מערוצים וללא תוכן ■ הרשות: תהליך ההתייעלות יושלם בשבועות הקרובים
https://www.themarker.com/advertising/. ... -1.9176827

האם אפשר להציל את "עידן פלוס"?
קליטת השידורים בעייתית, מספר הצופים קטן, ניסיון ההפרטה כשל וספקי הערוצים בורחים. 15 שנה אחרי ההחלטה על הקמתו, שירות "עידן פלוס" במתכונתו הקיימת גוסס. ברשות השנייה דווקא מרוצים, אבל במשרד התקשורת כבר רומזים: "הנושא בבחינה"
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340, ... 37,00.html

winner
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 13 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

כל הסיפור של עידן + הוא ביזיון אחד גדול !

האם יש למישהו נתונים אמיתיים כמה צופים באמת משתמשים בו ?

חוסר במשדרים, בתוכן איכותי ובשידור באיכות HD דוחף את הצופים לחברות שמספקות את התוכן בתשלום. מה יעשה מי שמסתפק בערוצים 11,12 ו-13 ולא רוצה לשלם על תוכן נוסף ?

אני אישית משתמש בעידן + בטלויזיה עם ממיר DVBT בלבד כך שביטול המרבב יחייב אותי לרכוש ממיר חדש כאשר לא בטוח בכלל שתהיה לי קליטה
יש לי סטרימר עם מערכת הפעלה Win10 שמחובר לטלויזיה כך שלא ניתן להתקין אפליקציות של הערוצים לצפייה. הצפייה דרך הדפדפן מסורבלת ומלאה תקיעות והפסקות.

יש תמורה לאגרה ? :(

lasik
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 265 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

17/02/2021 0:46  
sys_admin כתב:
אבל מי שמקבל החלטות בהקשר לזה יש לו שיקולים "טיפה" שונים והוא מבין שבשביל כמה דודות וסבתות לא הולכים להחזיק באוויר מערך של משדרים שעלותו היא עשרות מיליוני שקלים רבים בשנה.
...
שידורי טלויזיה ורדיו הינם שירותי תקשורת בסיסים שהמדינה רואה בהם השקעה לצורך תקשורת בסיסית עם אזרחיה, במיוחד אלו שידם אינה משגת לשלם מאות שקלים בחודש לטלויזיה.

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #19 

פלטפורמת הפצה של שידורי רדיו וטלוויזייה היא לא איזה גמ''ך או לשכת הסעד, אלה שזה מייזם כלכלי, שצריך להצדיק את עצמו ומי שצריך לשלם עליו זה או הצופים או הגופי שידור. כך מדינה רואה את זה וזה דבר הכי פשוט להבנה. המדינה יכולה מקסימום ליזום הקמה של פלטפורמה כזו, לעודד אותה לערוך מיכרזים למפעילים שלה ולכל היותר לבצע ניסוי ראשוני.
כל זה המדינה כבר ניסתה ומי שהיה צריך לשלם הצביע ברגליים נגד והדיר את רגליו מפרויקט כושל זה. ובידיוק כפי שערוץ רדיו או טלויזייה גרעוני שלא מסוגל להתנהל בעצמו ושאין לו רייטינג המדינה לא צריכה לשלם עליו והוא פשוט נסגר, כך זה גם עם פלטפורמת הפצה של שידורים, אשר לא מתפקדת, צריכה להיסגר אחרי כל הנסיונות ההבראה שלא הובילו לכלום, אחרי ההזרמה של תקציבי עתק מהמדינה שירדו לטימיון ואחרי כל המכרזים למציאת המפעילים שאף אחד אפילו לא ניגש עליהם.

amdr1
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 41 פעמים
קיבל תודות: 51 פעמים

נושא שלא נקרא #20 

אז לא הבנתי..
מתי שרות הנ''ל יסגר סופי ואים יש סיכוי שיסגר גם שידור מלווין עמוס?

lasik
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 265 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

18/02/2021 10:01  
sys_admin כתב:
פלטפורמת הפצה של שידורי רדיו וטלוויזייה היא לא איזה גמ''ך או לשכת הסעד, אלה שזה מייזם כלכלי, שצריך להצדיק את עצמו ומי שצריך לשלם עליו זה או הצופים או הגופי שידור. כך מדינה רואה את זה וזה דבר הכי פשוט להבנה. המדינה יכולה מקסימום ליזום הקמה של פלטפורמה כזו, לעודד אותה לערוך מיכרזים למפעילים שלה ולכל היותר לבצע ניסוי ראשוני.
...
אני מפנה אותך להחלטת הממשלה ב-2004 "לבחינת אפשרות הפעלתם של שידורים דיגיטליים ציבוריים בישראל", בשיטה המכונה DTT. המטרה היתה ברורה: שירות לציבור - אלטרנטיבה חינמית ל-HOT ול-yes, שתיאלץ אותן להוריד מחירים או לפחות לספק שירותי בסיס מוזלים. השם שנבחר היה "עידן פלוס" (עיד"ן - ראשי תיבות "ערוצים ישראליים דיגיטליים נגישים").

תרצה או לא, זה בדיוק זה. שירות ממלכתי לאזרח, בדמות קליטה חינמית של טלויזיה ורדיו. מהכותרות שנתת לזה, גמ"ח או לשכת הסעד, אני מבין את עמדתך. ברור לי שיש בעלי אינטרסים שרואים את השירות החינמי הנגיש שזה כפרי בשל להגשמת עוד אמצעי הכנסה, והפיכת שירות חינמי לשירות בתשלום.

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #22 

20/02/2021 17:43  
amdr1 כתב:
אז לא הבנתי..
מתי שרות הנ''ל יסגר סופי ואים יש סיכוי שיסגר גם שידור מלווין עמוס?
...
כרגע עדיין אין תאריך יעד מתי השירות הנ"ל ייסגר סופי, כנראה שזה יהיה בשני פעימות. בשלב ראשון יסגרו את השירות ה DVB-T הישן, שדרכו משודרים רוב הערוצים, והוא גם משודר בהספק יותר חזק, ובגלל זה גם נקלט ביותר מקומות ובשלב השני יסגרו את השאריות של הניסוי של DVB-T2.

רק מה, לא רק שאין לכך שום תאריך, אלה שזה רק הכוונה בשלב זה ובכלל לא ברור, אם זה מה שיקרה, אלה שפשוט יתנו לשירות זה להתפרק מעצמו, תוך כדי כך שלא מתקנים את המשדרים שיוצאים משימוש.

ובקשר ללוויין עמוס, שם הסיפור אחר לגמרי, כי שם לא מדובר מראש על שידורים שנועדו לקליטה של לקוחות הפרטיים, אלה שזה היה שידור שמיועד לשימוש של גיבוי למוקדי הפצה של חברות שונות, כמו הוט, בזק ו YES. ושם בכלל לא ברור מה יהיה עם לוויין עמוס בגלל שחברת חלל לא דאגה להזמין לוויין חדש למיקום זה והלוויין הישן, שגם הוא נרכש כיד שנייה מחברה אסייתית, הלוויין זה כבר בסוף דרכו.

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #23 

20/02/2021 19:19  
lasik כתב:
18/02/2021 10:01  
sys_admin כתב:
...
אני מפנה אותך להחלטת הממשלה ב-2004 "לבחינת אפשרות הפעלתם של שידורים דיגיטליים ציבוריים בישראל", בשיטה המכונה DTT. המטרה היתה ברורה: שירות לציבור - אלטרנטיבה חינמית ל-HOT ול-yes, שתיאלץ אותן להוריד מחירים או לפחות לספק שירותי בסיס מוזלים. השם שנבחר היה "עידן פלוס" (עיד"ן - ראשי תיבות "ערוצים ישראליים דיגיטליים נגישים").

תרצה או לא, זה בדיוק זה. שירות ממלכתי לאזרח, בדמות קליטה חינמית של טלויזיה ורדיו. מהכותרות שנתת לזה, גמ"ח או לשכת הסעד, אני מבין את עמדתך. ברור לי שיש בעלי אינטרסים שרואים את השירות החינמי הנגיש שזה כפרי בשל להגשמת עוד אמצעי הכנסה, והפיכת שירות חינמי לשירות בתשלום.
...
כפי שכבר הסברתי לך כאן כמה פעמים, ש"הבחינה של אפשרות זו" הובילה למסקנה חד משמעית שמדובר על שירות לא כדאי מכל הבחינות, שגם אותן כבר הסברתי לך כאן. וזה לא בגלל שאני כן רוצה או לא רוצה, אלה בגלל שזו המציאות בשטח ועובדה מוגמרת.
ובקשר למה שאני רוצה, אני למשל הייתי רוצה בהקשר זה, שבישראל יהיו משודרים בחינם באוויר מאות ערוצי טלוויזיה באיכות 4K , בחינם עם תכנים מגוונים ומעניינים. רק מה, אני גם מבין שהרצונות או חלומות שלי לא ממש משפיעים על מה שכן יהיה בהקשר זה. וגם כדאי שאתה תתחיל להבין את זה ואת הנקודה שמה שאתה היית רוצה לא ממש משפיע על כך.

benny123
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 556 פעמים
קיבל תודות: 937 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

winner תתקין קודי עם אפליקציית עידן+ של פישנזון ויהיה לך גישה לכלל הערוצי עידן+ כולל ל-VOD שלהם ללא בעיה...

לגבי רעיון השרשור עצמו, היה מדובר בסוף ידוע מראש. תעבדו עם סטרימר בחיבור לאינטרנט וזהו... מעבר לכך להתחבר לאחד מספקי השירות בארץ דרך האינטרנט בתשלום ולצפות בשקט, אין ממש ברירה.

arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: אריה רוטמן
נתן תודות: 412 פעמים
קיבל תודות: 359 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #25 

אני מסכים עם עופר מכיוון שהקליטה של DVBT2 חלשה יותר לפחות אצלי בכפר חב"ד עם אנטנה פנימית אני כמעט שלא קולט את שידורי ה DVBT2
וכן קולט בד"כ את השידורים של DBVT , לעניות דעתי המדינה חייבת להמשיך ולספק שרותי שידור ולו רק מטעם של שידורים בעת חרום
ולא בכל מקום יש אינטרנט מהיר או קליטה סלולארית, לכן המדינה חייבת להמשיך ולדאוג לאלו שידם אינה משגת או מטעמי חינוך, דת וכו' להמשיך לקבל שרות.
מבחינה טכנולוגית הממירים היום כל כך זולים כ 100 ש"ח וכל טלביזיה מהשנים האחרונות מכילה כבר ממיר DVBT2 פנימי אז לא רואה בעיה להרוג את המרבבים של DVBT רק בתנאי שידאגו לתחליף הוגן לעניות דעתי ניתן לכסות את המדינה עם 4 משדרים חזקים של 5KW ולהוסיף משדרונים היכן שצריך. מי שממש צריך קליטה יוכל להוסיף אנטנה חיצונית של פעם בעלות יחסית זניחה. פעם היו משדרים מירושלים ב VHF את החינוכית מאיתנים ורוב המדינה הייתה קולטת עם אנטנה טובה....
האופציה השניה זה שהמדינה מספקת שרות אינטרנט בסיסי אפילו של 15 מגה לכל דורש כזכות אזרח בסיסית...

benny123
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 556 פעמים
קיבל תודות: 937 פעמים

נושא שלא נקרא #26 

arotman אתה מבין שאתה מבקש תשתית+ספק על חשבון משלם המיסים לכל דורש? זו דרישה לא הגיונית שלא תתפוס פשוט.
בכל אופן לעניינינו פה זה לא UK ולא מדינה מתקדמת אחרת, אפילו במזרח יש שידורי DVBT2 חופשיים ב-FHD... אנחנו מדינת עולם 3 בתחום הזה... כאשר אפילו 6 ערוצים לא יכולים להעביר חינם לתושבי מדינת ישראל... לכן על האזרח הקטן לפתור את העניין... כיום כאשר השידורים מופצים חינם באתרים שלהם כל מה שצריך זה תוכנה שתאחד הכל על גבי מסך הטלוויזיה ואת זה יש כמה וכמה... אז מי שאין לו אינטרנט בבית לא בנייד ולא בבית כבית איך יש לו טלוויזיה עם שידורים חיים?
מקרה הכי שחור חוזרים לוידיאו ול-DVD

arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #27 

21/02/2021 12:18  
benny123 כתב:
arotman אתה מבין שאתה מבקש תשתית+ספק על חשבון משלם המיסים לכל דורש? זו דרישה לא הגיונית שלא תתפוס פשוט.
בכל אופן לעניינינו פה זה לא UK ולא מדינה מתקדמת אחרת, אפילו במזרח יש שידורי DVBT2 חופשיים ב-FHD... אנחנו מדינת עולם 3 בתחום הזה... כאשר אפילו 6 ערוצים לא יכולים להעביר חינם לתושבי מדינת ישראל... לכן על האזרח הקטן לפתור את העניין... כיום כאשר השידורים מופצים חינם באתרים שלהם כל מה שצריך זה תוכנה שתאחד הכל על גבי מסך הטלוויזיה ואת זה יש כמה וכמה... אז מי שאין לו אינטרנט בבית לא בנייד ולא בבית כבית איך יש לו טלוויזיה עם שידורים חיים?
מקרה הכי שחור חוזרים לוידיאו ול-DVD
...
נשיא האום באוקטובר 2020 הכריז כי אינטרנט זו זכות בסיסית...
https://ec.europa.eu/commission/pressco ... nt_20_2001
בפינלנד זה קיים כבר מ לפני 10 שנים אגב ויש גם דיבורים על זה פה בארץ במיוחד אחרי שרוב מערכת החינוך עדיין בזום.

גם את שידורי עידן פלוס הציבור מממן, כעת בוא ניקח על עלות אחזקת שידורי עידן שעומדת לפי פרסומים ישנים על כ 35 מיליון ש"ח לשנה
שהיה אמור להגיע מהערוצים אבל בפועל מסובסד על ידי המדינה לפחות ב 20 מיליון ש"ח כל שנה מאז 2017 שלא לדבר על עלות הקמת מערך השידור. כעת קח נאמר 400 אלף משתמשים בעידן פלוס סבסדד להם אינטרנט בסיסי תגיע לעלויות דומות אם לא זולות יותר, החבילה הזולה ביותר היום 69 ש"ח לחודש בשוק החופשי ובמכרז של המדינה או כפי שאוהבים באוצר להפיל את העלויות על המגזר הפרטי קרי שינוי בחוזים מול ספקי האינטרנט לספק כמות מסויימת של מנוי אינטרנט בדומה למה שקיים היום בחברת החשמל והפלא ופלא יש אינטרנט בחינם לכולם לפי מבחן הכנסה עם השתתפות מזערית של המדינה. ואני לא מדבר על מי שלא מעוניין בחיבור כזה באלה שבקושי מכניסים סרטי DVD, רק מי שרוצה..
אגב גם בציבור החרדי יש לא מעט שמסתובבים עם 2 ניידים אחד כשר ואחד "מוגבל" או רגיל יש מעט מאוד שאין להם באמת גישה לאינטרנט.
אפילו במאה שערים של הכי "חניוקים" בזמנו הסדרה שטיסל איכשהוא נצפתה...

בבריטניה למיטב זכרוני יש עשרות ערוצים המשדרים ב DVBT2 ועדיין משלמים רישיון למדינה בעלות של 157 פאונד לשנה
כך שגם שם הציבור מממן.
https://www.gov.uk/tv-licence

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #28 

שידור חינם היה כאן תמיד. חיסול של עידן+ נוגד את המטרה המוצהרת של הקמת השירות ולדעתי לא יעבור בג״צ מכיוון שלמי שאין כסף בעצם חיסלו את היכולת לקבל שידורי טלוויזיה. לכן לדעתי יהיה זה ייצר לא מעט רעש.

arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #29 

21/02/2021 16:37  
oferlaor כתב:
שידור חינם היה כאן תמיד. חיסול של עידן+ נוגד את המטרה המוצהרת של הקמת השירות ולדעתי לא יעבור בג״צ מכיוון שלמי שאין כסף בעצם חיסלו את היכולת לקבל שידורי טלוויזיה. לכן לדעתי יהיה זה ייצר לא מעט רעש.
...
זו בדיוק הסיבה שאולי צריך ללכת לכיוון אחר, במקום לשפוך כסף על עידן פלוס, לוודא שכל אחד שרוצה בכך יש לו גישה לרשת האינטרנט ולשידורי טלויזיה ורדיו במקום להחזיק פרויקט לא ממש מוצלח בעלות של עשרות מיליונים למדינה. רשת האינטרנט היא לעניות דעתי בדיוק הכלי ליצירת שיויון בין אוכלוסיות, גישה לחינוך לכולם ללא הבדל מגדר,דת גזע מין או לאום. מה שלמדנו מהקורונה זה שכולנו יכולים ללמוד מרחוק כמו שעושים שנים באוניברסיטה הפתוחה, ברור שלא לכל אחד מתאים ללמוד מרחוק אבל שילוב של למידה מרחוק עם למידה קלאסית יכול רק לסייע לרמת החינוך בישראל.
אם אתם זוכרים, הטלביזיה החינוכית הוקמה בזמנו על ידי קרן הברון רוטשילד ונמסרה למדינת ישראל ושמה לה למטרה לסייע בחינוך במדינת ישראל אני יכול לציין שגם אני כמו רבים אחרים למד את השפה האנגלית ועוד נושאים רבים משידורי החינוכית והאוניברסיטה הפתוחה.
אז בתחילת שנות ה 60 לא היה אינטרנט והטלביזה הייתה הכלי המודרני לשיתוף תכנים חינוכיים.
היום רשת האינטרנט היא הכלי המודרני יותר והגיע הזמן שמשרד החינוך יגיע למאה ה 21 וייצור תוכנית לימודים משולבת הכוללת פורטלים ללימוד עצמי, הגשת עבודות ומבחנים אונליין ולמי שידו אינו משגת ידאגו לחיבור לאינטרנט (היה בזמנו פרויקט של נייד לכל ילד שלא ממש המריא מחוסר תקציב) ומרכזי למידה עם סיוע ממורים מקצועיים, אחת הבעיות הגדולות בארץ זה שמי שגדל בתל אביב רמת השרון, מודיעין כפר שמריהו וכו' זוכה לחינוך טוב יותר כי להוריו יש בד"כ יותר כסף, ראיתי זאת במו עיני שהגעתי לצבא למודיעין. ביחידה שלי היה בזמנו בשנת 1994 בחור אחד מהעדה האתיופית וכנ"ל לגבי בוגרי 8200 שמי שמשרת בהם מגיע בעיקר מאזור המרכז מישובים מבוססים כלכלית. כבר היום יש תוכנית במשרד החינוך לרשת את כל כל בתי הספר בארץ אבל החלק החסר הוא תוכנית הלימודים המותאמת והרבה פעמים ההורים נאלצים להשלים מכיסם את עלויות המחשוב.
אני זוכר בזמנו שאני למדתי ברמת השרון הורי שילמו גם על מחשוב וגם על מזגנים לבתי הספר.
כך נראה היום פורטל מחשב לכל ילד
https://students.education.gov.il/studi ... r-students
אתר שנראה שנבנה בשנות ה 90 של המאה הקודמת עם מדריכים להתקנת תוכנות...
לקחו בעצם את הכיתה והעבירו לרשת האינטרנט שום חידוש, עדיין לימודים פרונטליים רק בלי האינטראקציה האישית.
יש קצת סרטוני וידאו בנושאים שונים שנראה לי שחיפוש קטן ביוטיוב יניב פי אלף יותר חומר
"האקדמיה ברשת"
https://students.education.gov.il/studi ... -movie-all

שלח תגובה

חזור אל “לווין, כבלים, עידן+”