חלון הראווה של פורום אוזניות ומגברי אוזניות - פרסמו פה את הציוד שלכם!

כל מה שאי פעם רציתם לדעת על אוזניות, מגברי אוזניות ומה שבינהם.
mikel1999
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 223 פעמים
קיבל תודות: 128 פעמים

נושא שלא נקרא #211 

הגיעו סוף סוף.

אתן מעט הסבר עליהן כי אני מניח שהן לא מוכרות במיוחד.

Sansui SS100- וורסייה של fostex t50v1, (לא הדגם המודרני שנמכר היום), שעברו מודינג רציני אצל חובב אוזניות וינטאג' , הציפיות שלי היו בשמיים ואני לא מאוכזב לרגע, על הצד הבהיר של ניטראלי, המבאס זה שהן לא נוחות במיוחד (בעיקר בגלל שהאוזניים שלי דיי גדולות האמת)

Nad RP18 kapton- עוד וורסייה של הפוסקטס t50v1, לNAD יש 2 וורסיות, kapton\mylar, אין מנצח אמיתי בין הוורסיות.
גם הן עברו מודינגים אצל החובב, מבחינת סאונד ניטראלי על הצד הכהה (ממש בקטנה), ויותר באס מהSS100.

Sony MDR-CD1700- לאוזניות האלו יש 3\4 וורסיות, וכמובן אי אפשר להבדיל בין הוורסיות, כי סוני אוהבים להיות סוני (והמבין יבין), הוורסייה הראשונה שלהן עשתה שימוש בדרייברים זהים לCD3000 מהפורסמות, ויש כאלה שמחשיבים אותן לשניות אחרי הR10 האגדתיות, ולא הCD3K.
מישהו ששמע וורסיה אחרת כנראה של הCD1700 ושמע את הזוג שיש אצלי היה מוכן לחתום ששתיהן נשמעו שונה והזוג שלי עם היד העליונה, ולפי התיאורים ברשת ומדידיה שנעשתה להם נראה שהתמזל מזלי ונפלתי על הוורסייה הנחשקת, אבל מי יודע:)

ממליץ בחום למי שלא מפחד מאוזניות ישנות ומעט מודינג, הן אוכלות לארוחת בוקר המון אוזניות מודרניות מבחינת טונאליות ורמת סאונד והוורסיות וינטאג של הFOSTEX הן בין האוזניות הטובות שיצא לי לשמוע, רק לא לצפות לשלם אגורות.
נערך לאחרונה על ידי mikel1999 ב 14/10/2018 0:13, נערך פעם 1 בסך הכל.

legopart
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 942 פעמים
קיבל תודות: 421 פעמים

נושא שלא נקרא #212 

תתישן! ותהנה מהאזניות.

אפשר תצלום של עוד תמונות?

אישית יש לי חיבה ל SONY אבל לצערי לא יצא לי לאחרונה לחרוג מאזניות של Beyerdynamic (כנראה שהזמנתי כבר את כל האזניות שלהם בחתך השנים [לא סתם, הגזמתי עכשיו ] :D )

אשכרה יש דמיון של האזניות החדשות שחברות חובבות יוצרות לבין הווינטג' של פעם.

ד"א: כמה עלו ועל אילו אתה ממליץ במיוחד?

עוד משהו, אם אתה עם הריפוד הישן ובמקורי אז הוא בטח ON-EAR, ניסית להשתמש בכמה פסים של דבק דו-צדדי ולשים פאדים יותר נוחים (כי המקוריים מסתירים גם את הדרייבר)

Rodness
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 113 פעמים
קיבל תודות: 67 פעמים

נושא שלא נקרא #213 

מבין אוזניות סוני ישנות אני חושב שהייתי רודף אחרי SONY SA5000.

הן נחשבו לאוזניות עם סאונד מאוד מהיר ומומלץ לז'אנרים כמו טראנס. די כיכבו בדיונים בהד פיי לפני עשור+.
[img2=970x675]https://cnet1.cbsistatic.com/img/HO-lPV ... SA5000.jpg[/img2]

Ilyan
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 133 פעמים
קיבל תודות: 155 פעמים

נושא שלא נקרא #214 

Rodness כתב:
הן נחשבו לאוזניות עם סאונד מאוד ̶מ̶ה̶י̶ר̶ בהיר
...
תיקנתי לך...הן דווקא לא נחשבות מאוד "מהירות", תגובת הImpulse שלהן לא מאוד מרשימה, לעומת למשל של הATH-AD2000 או הגראדו RS-1 (לפחות אלה שאני שמעתי). אבל אלה בהחלט האוזניות עם הטרבל הכי יפה לטעמי. אמנם צבוע מאוד אבל עם extention חלומי, כנראה הני טוב ששמעתי באוזניות דינאמיות, לצד הAKG K1000.

snapshot מהתקופה שהייתי טרבלהד אדוק די בתחילת דרכי:
[imgur-album]p5OHn5q[/imgur-album]

משמאל לימין
Sony SA5000, Grado RS-1, AT W5000
גוונים שונים של בהירות (i)
[/b]

Ilyan
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #215 

@mikel1999
·

כמה שוקלות הSS100? בהחלט האורתו הכי פוטוגניות אי פעם. גם הNAD האלה ליד נראות טוב. (Y)

mikel1999
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #216 

@legopart
האוזניות לא ממש במצב mint ככה שחיפוש מהיר בגוגל עדיף.

מחירים זה דבר משתנה מאוד, זה אוזניות ישנות ככה שקשה לי להגיד לך.
כולן מומלצות, אולי חוץ מהסוני כי פשוט הסיכוי שתיפול על הוורסייה הנכונה לא גדול, עצם זה שקניתי אותן היה רעיון דיי טיפשי.

אני לא עם הריפוד הישן, לנאד יש את הפדים של הHE500, והסנסוי עבר החלפת פדים קצת יותר "מושקעת", מחומרים שהושאלו מ3 אוזניות שונות (לא יודע אם זה בהכרח יותר טוב, אבל זה מה שזה)
[img2=500x375]http://www.interload.co.il/upload/4273927.jpg[/img2]

@Ilyan
המשקל הוא 360-380 גרם

אגב, היה לי את הRS-1 לא מזמן, ואני חייב להגיד שהאוזניות דיי גרועות, והטרבל היה אולי החלק הכי נוראי הסיפור :?

Ilyan
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #217 

@mikel1999
·

זה מאוד תלוי בגירסה כמובן, עוד לפני שמגיעים לשונות בייצור באותו הדגם, הRS-1 הן כנראה הגראדו שעברו הכי הרבה fine-and-not-so-fine-tuning מכל הליינאפ שלהם. הזוג שהיה לי היה הדור השני, איזור אמצע שנות התשעים להערכתי, עוד לפני שהתחילו למספר אותן והרבה לפני הוספת הסיומת של האות. היה להן טרבל חלק לגמרי למיטב זכרוני, הRS-1 האלה היו בכלל מוזיקליות להפליא, עד עכשיו מתחרט שמכרתי, ממש פריט אספנות במיטבו. אני בטוח שאפשר לומר משהו דומה לגבי הסאנסוי ss100 האלה...

mikel1999
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #218 

אם באמת הדור ראשון\שני באמת ועד לאחד שהיה לי (עם מספר ובלי אותיות) יש הבדל משמעותי אז ללא ספק משהו שהיית צריך לשמור:), שומעים את הפוטנציאל בהן סך הכל, אבל לא מעבר.

הסנסוי מעולם לא היה עם יוקרה מיוחדת, גם היום, רק שהמחיר שלו קפץ מאוד בשנים האחרונות , כמו כל וינטאג

legopart
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 942 פעמים
קיבל תודות: 421 פעמים

נושא שלא נקרא #219 

האזניות שברשותך הן 1500+ש"ח לכל אחת אם עכשיו מישהו מתכנן לקנות, ולקנות כאלו על עוור לא שווה.

כן... זו גם הסיבה למה אני לא קונה SONY, למרות שאני יודע שהם כן מספקים סחורה טובה, עדיין הם לא בטופ (וסתם תחושת בטן שהם מוכרים הרבה בולשיט)
גם מ GRADO אני חושש.

יש לי בחתך אזניה אחת מכל חברה Audio Technica, Beyerdynamic, Senneiser, Akg, Grado, Stax אז אני פחות או יותר יודע מה לצפות, למרות שבפועל, אין שום קשר בין הדגמים של האזניות
מכאן, אני כבר חושב להשקיע בדגמים היותר גבוהים ולא להתעקב על אזניות דינאמיות והדגמים הנמוכים שכבר תופסים גם ככה הרבה מקום D=

יש לי את GRADO SR80e נשמעות טוב, באסיות מדי. אבל לא הייתי אומר שהם יוכלו להוציא משהו טוב מכל העיצוב שלהן, בהתחשב שלכל אזניות החברה יש 32ohm

IamEzio
סמל אישי של משתמש
גורו מחשוב/לינוקס
גורו מחשוב/לינוקס
נתן תודות: 114 פעמים
קיבל תודות: 517 פעמים

נושא שלא נקרא #220 

הסטאפ הצנוע שלי:

מגבר אוזניות משולב DAC של Audio-GD, ה-NFB-11.28, אצלי כבר כמעט שנה (הוזמן באוקטובר 2017). מחובר בחיבור אופטי למחשב (עקב מחשב שהכרטיס מסך שלו גורם ללא מעט רעש ב-USB, וב-Audio-GD ה-USB Interface מוזן מקו ה-5V של ה-USB ולא מהספק הפנימי של המכשיר ממה שקראתי, אז גם לא אידיאלי למחשבים עם USB לא נקי במיוחד), החיבור האופטי בכל מקרה פותר Ground Loops עם הרמקולים אז זה החיבור המועדף עליי.. ממש חבל שאין לו 2 כניסות אופטיות במקום כניסת ה-COAX (לדעתיה אישית לפחות). ה-NFB החליף Schiit Fulla 2 שקניתי פה מהפורום במחיר הוגן (יושב אצלי על השולחן במשרד לשימוש מזדמן). מגבר Single Ended עם מספיק עוצמה לרוב האוזניות 3.5W ב-25Ohm ו-150mW ב-600Ohm אמור להספיק.

ה-HE-400i שהחליפו אצלי HD598 (נמכרו לחבר במחיר הוגן שבעצמו מרוצה מהרכישה), לא אוזניות ל-Bass Heads אבל הסאונד שלהם בהחלט מצדיק את הקיום שלהם, נרכשו ביוני 2017, הם נשמעות סופר נקיות ומדוייקות, אין להם Smooth Trable ובהקלטות איכותיות שומעים בבירור את זה, אבל אני מניח שזה חלק מהיופי שלהם. יש כבל של Periapt כי הכבל המקורי של Hifiman נוראי לטעמי בהרגשה שלו (מדגיש שאין קשר לאיכות הסאונד), פשוט קשיח ומציק. ומחבר ה-3.5mm ב90 מעלות לגמרי לא מתאים לאוזניות לשימוש שולחני

התוספת האחרונה למשפחה, ה-HD58X.. העיין שלי תמיד היתה על סדרה 6X0, במיוחד אחרי ה-HD598 שתמיד גרם לי להרגיש שיכולתי להוסיף עוד קצת ולקנות אוזניות הרבה יותר 'נחשבות', בסופו של דבר לא קניתי 600/650 כי בסוף קניתי את ה-400i, אבל אחרי שראיתי וקראתי ביקורות וחוות דעת ה-58X, אמרתי לעצמי שאולי כדאי לתת להם הזדמנות. השימוש בדרייברים 'חדשים' לשם שינוי במחיר כזה זול יכול להיות אחלה הזדמנות. זה היה בדיוק כמה ימים לפני ה-Drop האחרון שפורסם פה, כשראיתי שהאוזניות זמינות ונשלחות מיידית (אני לא מסוגל לקנות משהו ולחכות יותר מכמה שבועות..) החלטתי לקנות אותם מייד בלי יותר מדי מחשבה, בינתיים אני כבר שבוע איתם ומאוד נהנה מהתוצאה. לא יצא לי לשמוע 600/6XX/650, וגם אף פעם לא ראיתי אחת מקרוב. הם מיוצרות באירלנד כמו שאר הסדרה, איכות הבנייה סך הכל סבירה (אם כי בשלי ה-Swiwal בצד שמאל לא הכי ואו, ולא חלק כמו בצד ימין.. אבל אפשר לחיות עם זה) אני גם לא מת על הפלסטיק המבריק וממש חבל שלא עשו את האוזניה לגמרי בצבע מאט. אבל הן נשמעות מעולה. הרבה יותר טוב מהמחיר שלהם.

לא עשיתי ממש השוואות ל-400i, אני מניח שה-400i נשמעות יותר נטרליות וה-Trable שלהם יותר 'מדוייק'. ל-HD58X יש לעומת זאת יותר נפח, ה-Trable רגוע יותר באופן כללי ובחלק התחתון יש יותר פאנץ' מורגש. ככה שסך הכל אני שתיהן מעולת. כמו תמיד כשאתה קונה משהו חדש הישן קצת נזנח עד שההתלהבות יורדת אז בינתיים אשתמש כנראה בעיקר ב-58X, ולפי הסאונד שלהם עד כה, הם לגמרי שוות את המחיר של 150$ (ולדעתי אפילו יותר). מה גם הם גם דורשות פחות הגברה מה-400i ממה שראיתי, אם אני מחבר אותם אחרי ששמעתי מוזיקה ב-400i בווליום הרגיל, ה-58X נמשמעות חזק משמעותית ואני חייב להנמיך.
JBL LSR305| IsoAcoustics Aperta Stands | Audio-GD NFB-11.28 | Beyerdynamic T1.2
| sennheiser hd58x jubilee |
Galaxy Note 9 | Gear S3 |

SONYES
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 574 פעמים
קיבל תודות: 269 פעמים

נושא שלא נקרא #221 

הסט אפ שלי צנוע
{יש לי בלוי ריי סוני X800 מריץ הכל מכל ועדיין CD מלפני 30 שנה טוב מכל מקור שאני שמעתי ומכיר
ברמה עד 25000 שח ויותר על זה לא מתווכח הותיר את אופו 105D לאנחות מדהים כמו מרנץ SA11}
ללא המקור שהם טובים מכל דבר שאני מכיר נשאיר לפעם אחרת רק אמצאי השמעה כוללים את

SONY Z1R
HE400I
SPL - PHONITOR 2

SONYES
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #222 

המשך
פטניטור SPL PHONITOR 2
אור לבן יש סיגנל דרך יציאות BAL או 6.3
אור אדום אין סיגנל יוצא חייב להעביר לפי הוראות היצרן כל פעם ל0 כדי להוציא ולהכניס את הפלגים מכל הסוגים .

prolol
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 36 פעמים
קיבל תודות: 59 פעמים

נושא שלא נקרא #223 

IamEzio כתב:הסטאפ הצנוע שלי:

מגבר אוזניות משולב DAC של Audio-GD, ה-NFB-11.28, אצלי כבר כמעט שנה (הוזמן באוקטובר 2017). מחובר בחיבור אופטי למחשב (עקב מחשב שהכרטיס מסך שלו גורם ללא מעט רעש ב-USB, וב-Audio-GD ה-USB Interface מוזן מקו ה-5V של ה-USB ולא מהספק הפנימי של המכשיר ממה שקראתי, אז גם לא אידיאלי למחשבים עם USB לא נקי במיוחד), החיבור האופטי בכל מקרה פותר Ground Loops עם הרמקולים אז זה החיבור המועדף עליי.. ממש חבל שאין לו 2 כניסות אופטיות במקום כניסת ה-COAX (לדעתיה אישית לפחות). ה-NFB החליף Schiit Fulla 2 שקניתי פה מהפורום במחיר הוגן (יושב אצלי על השולחן במשרד לשימוש מזדמן). מגבר Single Ended עם מספיק עוצמה לרוב האוזניות 3.5W ב-25Ohm ו-150mW ב-600Ohm אמור להספיק.

ה-HE-400i שהחליפו אצלי HD598 (נמכרו לחבר במחיר הוגן שבעצמו מרוצה מהרכישה), לא אוזניות ל-Bass Heads אבל הסאונד שלהם בהחלט מצדיק את הקיום שלהם, נרכשו ביוני 2017, הם נשמעות סופר נקיות ומדוייקות, אין להם Smooth Trable ובהקלטות איכותיות שומעים בבירור את זה, אבל אני מניח שזה חלק מהיופי שלהם. יש כבל של Periapt כי הכבל המקורי של Hifiman נוראי לטעמי בהרגשה שלו (מדגיש שאין קשר לאיכות הסאונד), פשוט קשיח ומציק. ומחבר ה-3.5mm ב90 מעלות לגמרי לא מתאים לאוזניות לשימוש שולחני

התוספת האחרונה למשפחה, ה-HD58X.. העיין שלי תמיד היתה על סדרה 6X0, במיוחד אחרי ה-HD598 שתמיד גרם לי להרגיש שיכולתי להוסיף עוד קצת ולקנות אוזניות הרבה יותר 'נחשבות', בסופו של דבר לא קניתי 600/650 כי בסוף קניתי את ה-400i, אבל אחרי שראיתי וקראתי ביקורות וחוות דעת ה-58X, אמרתי לעצמי שאולי כדאי לתת להם הזדמנות. השימוש בדרייברים 'חדשים' לשם שינוי במחיר כזה זול יכול להיות אחלה הזדמנות. זה היה בדיוק כמה ימים לפני ה-Drop האחרון שפורסם פה, כשראיתי שהאוזניות זמינות ונשלחות מיידית (אני לא מסוגל לקנות משהו ולחכות יותר מכמה שבועות..) החלטתי לקנות אותם מייד בלי יותר מדי מחשבה, בינתיים אני כבר שבוע איתם ומאוד נהנה מהתוצאה. לא יצא לי לשמוע 600/6XX/650, וגם אף פעם לא ראיתי אחת מקרוב. הם מיוצרות באירלנד כמו שאר הסדרה, איכות הבנייה סך הכל סבירה (אם כי בשלי ה-Swiwal בצד שמאל לא הכי ואו, ולא חלק כמו בצד ימין.. אבל אפשר לחיות עם זה) אני גם לא מת על הפלסטיק המבריק וממש חבל שלא עשו את האוזניה לגמרי בצבע מאט. אבל הן נשמעות מעולה. הרבה יותר טוב מהמחיר שלהם.

לא עשיתי ממש השוואות ל-400i, אני מניח שה-400i נשמעות יותר נטרליות וה-Trable שלהם יותר 'מדוייק'. ל-HD58X יש לעומת זאת יותר נפח, ה-Trable רגוע יותר באופן כללי ובחלק התחתון יש יותר פאנץ' מורגש. ככה שסך הכל אני שתיהן מעולת. כמו תמיד כשאתה קונה משהו חדש הישן קצת נזנח עד שההתלהבות יורדת אז בינתיים אשתמש כנראה בעיקר ב-58X, ולפי הסאונד שלהם עד כה, הם לגמרי שוות את המחיר של 150$ (ולדעתי אפילו יותר). מה גם הם גם דורשות פחות הגברה מה-400i ממה שראיתי, אם אני מחבר אותם אחרי ששמעתי מוזיקה ב-400i בווליום הרגיל, ה-58X נמשמעות חזק משמעותית ואני חייב להנמיך.
...
תחסום את ה5V בUSB עם סלוטייפ, ותחבר, תודה לי אח"כ.
·

IamEzio
סמל אישי של משתמש
גורו מחשוב/לינוקס
גורו מחשוב/לינוקס
נתן תודות: 114 פעמים
קיבל תודות: 517 פעמים

נושא שלא נקרא #224 

@prolol
·

תצחק, אבל הסיפור הוא כזה שאני זוכר שעשיתי קצת מחקר באינטרנט וראיתי טיעונים שבעיצוב של Audio-gd ה-Amareno מקבל מתח מה-USB ולא מהמכשיר עצמו אז פשוט חייתי עם זה שאני משתמש באופטי וזה מספק אותי, אתמול סתם חיפשתי באינטרנט ובאיזה שהוא Post ב-Head-fi על R2R היה מישהו שאמר בדיוק לעשות את זה , היה מאוחר אז ניסיתי את זה זריז וראיתי שזה עובד אבל לא יצא לי לבדוק את הרמקולים. היום אחרי העבודה שיחקתי קצת עם זה והכבלים שניסיתי עשו לי קצת בעיות (איבוד סאונד מעט לעט), ובסוף חיברתי כבל קצר יותר ל-HUB במסך ה-DELL שלי בלי לעשות את ה-Tape וראיתי שבאופן פלא אין כרגע רעש (פעם אחרונה שניסיתי ברגע שהפעלתי משחק אז התחיל Buzzing ברמקולים), כנראה הפעם האחרונה שניסיתי לפני שקניתי את ספק הכח הנוכחי במחשב, חוץ מזה שלפני חודשיים קניתי UPS וכרגע המחשב וה-NFB מחוברים ליציאות ה-Surge Protector של ה-UPS (- לא לסוללה). לא יודע איך זה קשור. אבל ניסיתי משחק שאני יודע בוודאות שמאמץ את המחשב ולא שמתי לב לתופעה ברמקולים.. אבל אנסה בכל זאת עוד הפעם. הקטע ששמתי לב שה-Amareno מאוד בררן לגבי הכבלים, ושככל שהכבל סטנדרטי יותר אז התוצאה אמינה יותר.
JBL LSR305| IsoAcoustics Aperta Stands | Audio-GD NFB-11.28 | Beyerdynamic T1.2
| sennheiser hd58x jubilee |
Galaxy Note 9 | Gear S3 |

SONYES
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

SA-11 S1 /HD800 /T-1 /LUXMAN /P-1U

נושא שלא נקרא #225 

הסט אפ הקודם שלי