סוני Sony WH-1000XM4

כל מה שאי פעם רציתם לדעת על אוזניות, מגברי אוזניות ומה שבינהם.
Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

נושא שלא נקרא #31 

PCingAddict - בביקורת שקישרתי יש מקטע שמוגדש בדיוק לזה עם הדגמה - תצפה ותראה.

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 940 פעמים

נושא שלא נקרא #32 

עבורי היו שתי בעיות גדולות עם הדור הקודם. הבעיה הראשונית הייתה שאיכות השמע הייתה בינונית מינוס. נגיד משהו טיפה יותר טוב מ AT-M50x והרבה פחות טוב מנגיד Audeze Mobius. יכול להיות שאני מפונק, הדוניסט ואודיופיל (שזו מילה מאוד גסה אצלנו בבית) אבל במחיר של ה XM3 ציפיתי לקבל אוזניות סבירות פלוס והן היו מאוד רחוקות מזה. ברם, כל אחד והעדפותיו הוא ולמרות הכל לשמוע איתן לא היה איום ונורא.

הבעיה השניה הייתה כבר חמורה יותר אבל ייתכן שנגעה רק לזוג שלי. נדף מהם ריח מאוד חזק של כימיקלים והריח הזה לא התפוגג גם אחרי כמה ימים מחוץ לאריזה. זה היה ריח שפשוט גרם לי לבחילות כך שמהר מאוד הבנתי שאוזניאל, המלאך השומר על האוזניים, רומז לי שהן לא בשבילי.

המסקנה שלי הייתה שעדיף היה לי לו סוני הייתה טורחת להקדיש 5% מתקציב הפרסום והשיווק שלה ששיכנע המונים שה XM3 זו ביאת המשיח האודיופוני בייצור משהו טיפה פחות דראעק. יהיה מאוד מעניין לעקוב אחרי הביקורות כדי לראות ולשמוע את כל המתלהבים מסבירים כיצד ה XM4 משפרת ומתקנת את כל המגרעות של ה XM3 שאותם הם לא טרחו לציין כשהיו חדשות.
מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

Razmab
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #33 

שאלה לא כל כך קשורה, יש למישהו מוושג מתי האוזניות אמורות להגיע לארץ ובאיזה מחיר ?
תודה.

Kotipelto
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
קיבל תודות: 9 פעמים

נושא שלא נקרא #34 

הדיון פה שקול לדיון על חומוס (או כל מנה אחרת)...גם בסאונד ובטח בעיצוב מדובר בהעדפה אישית, לכן בעיניי מדובר בדיון חסר תוחלת.
העיקר הוא שיש אפשרות בחירה ושהמבחר איכותי ומעניין.

שרון

boren (פותח השרשור)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

נושא שלא נקרא #35 

@Catskinner - יכול להיות שה-XM3 שהיו אצלך היו פגומות באופן כלשהו? כי מבין יותר מ-11,000 ביקורות באמזון, יש רק אחת שמתלוננת על ריח. רוצה לנחש מי כתב אותה? ;-)

TANDBERG
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 184 פעמים
קיבל תודות: 205 פעמים

נושא שלא נקרא #36 

בחנתי את ה-QC35II, את ה-ANC700 ואת ה-XM3.
מבחינת סאונד - הפערים לא היו משמעותיים בעיני, כלומר בשניהם האיכות הייתה טובה, כן - יש לסוני יותר באסים וזה משהו שאני אוהב.
בסופו של דבר הסוני ניצחו בגלל ביטול הרעשים שהיה טוב יותר, זמן הסוללה הארוך משמעותית והנוחות על האוזניים.
בין ה-XM4 ל-3 לטעמי אלו הבדלים של פיצ'רים ועדיין הן נראות כמו קניה כדאית.
@Ramzab - אני משער שה-XM4 יגיעו בשבועות הקרובים והמחיר יהיה כמו של הקודמות כשהושקו.
Vocare Ad Regnum

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 940 פעמים

נושא שלא נקרא #37 

@boren
·קודם כל מעולם לא טענתי שזו תופעה גורפת וגם מקודם כתבתי שייתכן וזו הייתה תקלה שנגעה רק לאוזניות שלי. שנית, ייתכן ויש לי חוש ריח יותר מפותח מהממוצע. אולי זה גם מסביר איך אני מצליח לזהות ריח של קומבינות עוד לפני שיש עליהן ביקורות ביוטיוב.
מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

boren (פותח השרשור)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

נושא שלא נקרא #38 

@Razmab - מצאתי חנות אחת (https://storemobile.co.il) שטוענת שיש לה את ה-XM4 במלאי. אני קצת ספקן כי למיטב ידיעתי האוזניות עדיין לא הגיעו לחנויות בחו"ל, אבל אולי כדאי שתבדוק איתם. המחיר שהם מבקשים (1490 ש"ח) אכן די דומה למחיר ההשקה של הדגם הקודם.

@Catskinner - הפואנטה שלי היא שאם באוזניות שלך הייתה בעיה כל כך נדירה (1 מ-11,000) אז אולי זה היה סימן לבעית ייצור כלשהי שהשפיעה גם על נושא הסאונד. אם יצא לך להאזין לעותקים אחרים של ה-XM3 והסאונד היה זהה אז אפשר לפסול את האפשרות הזו.

N_Z
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #39 

בתור בעלים גאה של הXM3, אשמח להשתתף גם בדיון.

שנים הייתי נגד אוזניות אלחוטיות בטענה שאיכות השמע לא משתווה לאיכות בחיבור חוטי. אני עדיין טוען שזה ככה, אבל פחות. היום יש LDAC שהוא לדעתי הcodec הכי איכותי שאפשר למצוא לבלוטוס'.

בכל אופן, לפני שנתיים פשוט נמאס לי מרעשי רקע בתחב"צ (בכל זאת, ישראל) שזולגים והורסים לי את המוזיקה..אז רציתי אוזניות ANC. בהתחלה שמעתי את הQC 35 II וזה הרגיש לי ממש לא לטעמי, שטוח ולא מלהיב.
ואז ניסיתי את הSONY וההבדל היה עצום. באס שמרעיד את האוזן זה הקריפטונייט שלי, אני פשוט מת על זה. ברור שקניתי אותן.
אחרי כמה חודשים של שימוש כבר הבנתי שלא הכל sunshine and rainbows.

הבעיות שלי עם הSONY הן 3, אבל אף אחת מהן לא חמורה מדיי.
1. סאונד. אני אמנם פריק של באסים, אבל לSONY חסרה קצת צלילות בגבוהים. היום כשאני שומע עם הEQ הבסיסי זה נשמע לא הכי טוב, די פרווה. למזלי יש לי אחלה EQ בטלפון (לא באפליקציה, שם זה מאפס את הcodec לSBC משום מה).
אז אחרי ששיחקתי קצת עם הטרבל, זה הרבה יותר טוב. לא מושלם, אבל לא רע בכלל.
2. נוחות. ללכת עם האוזניות האלו בקיץ הישראלי זה פשוט סיוט. כל כמה דקות אני צריך להוריד אותם. אני לא יודע אם בדגמים אחרים זה גם ככה, אבל זה לא כיף.
3. ANC "רגיש". אולי לפעמים יש כזה דבר 'טוב מדיי'. המיקרופונים מאוד מאוד רגישים ולא מעט פעמים כשהאוטובוס היה עולה על מהמורה בכביש, האוזניות היו קצת מתעוותות. גם בהליכה מאוד מהירה הרגשתי שהANC קצת יוצא מאיזון. התרגלתי לזה אבל זה עדיין משהו ששוה לציין.
* יצא עדכן גרסא חדש שייתכן ופתר את הבעיה, פשוט לא נסעתי בתחב"צ חצי שנה אז אני עדיין לא יודע. מעניין יהיה לבדוק את זה.

שורה תחתונה - מאוד מרוצה. אני מאמין שברגע שאני אוכל אני כן ארצה לשדרג לXM4 כי הבנתי שהן מאוזנות יותר מבחינת הסאונד, תומכות בחיבור של 2 מכשירים במקביל ויש להם בלוטוס' 5.

EyalAmit
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 6 פעמים

המלצה לסוני

נושא שלא נקרא #40 

עניין של העדפה אישית, אני בעד פשוט לנסות ואז לשפוט.

לפני כחצי שנה קניתי את ה XM3 אחרי הרבה דגמים של BOSE שהיו לי, כולל האחרונים ופשוט נדהמתי.
אין מה להשוות בין ה BOSE לסוני - הסוני לוקחת אותם בענק. ההגברה האנלוגית והסאונד מעולים, גם במצב FLAT ועדיפות על BOSE עשרות מונים.

אין סיכוי שאני חוזר ל BOSE.

אגב, מביקורות של השוואות הדגמים בין ה XM3 ל XM4 ההבדלים זניחים ולמי שיש את ה 3 אין טעם לשדרג.

Batnun
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 107 פעמים
קיבל תודות: 428 פעמים

Re: המלצה לסוני

נושא שלא נקרא #41 

EyalAmit כתב:עניין של העדפה אישית, אני בעד פשוט לנסות ואז לשפוט.

לפני כחצי שנה קניתי את ה XM3 אחרי הרבה דגמים של BOSE שהיו לי, כולל האחרונים ופשוט נדהמתי.
אין מה להשוות בין ה BOSE לסוני - הסוני לוקחת אותם בענק. ההגברה האנלוגית והסאונד מעולים, גם במצב FLAT ועדיפות על BOSE עשרות מונים.

אין סיכוי שאני חוזר ל BOSE.

אגב, מביקורות של השוואות הדגמים בין ה XM3 ל XM4 ההבדלים זניחים ולמי שיש את ה 3 אין טעם לשדרג.
...
אני שידרגתי בגלל שתי סיבות עיקריות: הוסיפו חיבור לשני מכשירים בו-זמנית שהיה חסר לי מאוד, ובנוסף סידרו את איכות המיקרופון בשיחות טלפון שהייתה בלתי שמישה ב-XM3 וכעת זה עובד מצויין.

Batnun

.

Razmab
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #42 

Batnun כתב:
...
...
אני שידרגתי בגלל שתי סיבות עיקריות: הוסיפו חיבור לשני מכשירים בו-זמנית שהיה חסר לי מאוד, ובנוסף סידרו את איכות המיקרופון בשיחות טלפון שהייתה בלתי שמישה ב-XM3 וכעת זה עובד מצויין.

Batnun

איפה קנית?
...
·

Batnun
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 107 פעמים
קיבל תודות: 428 פעמים

נושא שלא נקרא #43 

Razmab כתב:איפה קנית?
...
באמזון UK, משלוח ללונדון.

Batnun

.

Rainbow
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 17 פעמים
קיבל תודות: 21 פעמים

נושא שלא נקרא #44 

אני מבין שסאונד זה משהו קצת סוביקטיבי עובדה שכל אחד אוהב משהו אחר.
לא מזמן עשיתי השוואה בין הסוני MX3 לbose qc35 ii שיש לי.
הייתי סקרן מאוד לשמוע מה כל הטאררם של סוני.
אחרי סשן די ארוך של השוואה בין השתיים לא הצלחתי להבין מה ההתלהבות מהסוני
הסאונד שלהן היה סתום ועמום עם המון באס, בקיצור לא אהבתי.
הבוס גם הן לא מושלמות וחסר להן מעט באס, אבל הן נשמעות הרבה יותר מאוזנות.

Rodness
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 113 פעמים
קיבל תודות: 67 פעמים

נושא שלא נקרא #45 

המזל של סוני - המתחרה העיקרית שלהם היא BOSE :wink:

שלח תגובה

חזור אל “אוזניות ומגברי אוזניות”