נגני MEDIA STREAMER / NET PLAYER - מה זה?

איך משהו עובד? למה זה ככה?
AdiLev (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
הודעות: 2276
הצטרף: דצמבר 2004
מיקום: תל-אביב
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 9 פעמים

נגני MEDIA STREAMER / NET PLAYER - מה זה?

הודעה שלא נקראה #1 

הרעיון מאחורי גישה של נגני רשת שבמקום להתקין מחשב גדול בסלון או בעמדת צפיה במטבח, בחדר השינה או מול מסילת הרצה וכולי ניתון להשתמש בפתרון יחסית זול שאיננן רועש, לא דורש התקנה מסובכת וגיבויים ואז בונים קופסא יעודית היודעת לשאוב את המדיה - מוזיקה, סרטים ותמונות ממחשב אחר ברשת ולהציגה ורק את זה היא יודעת לעשות. על הקופסה יש חיבורי וידאו ואודיו עליה. כאשר יש ורסיות חוטיות ויש ורסיות אלחוטיות, לרוב 11G בימינו.

כדי לחסוך במחיר מצד אחד וגם בצריכת חשמל וליצור קופסא הפועלת ללא דיסק קשיח מפותחת חומרה היודעת לבצע את פיענוח הסרטים, שזה יחסית התהליך הכבד מכל. אחד החברות המבילות ביצירת חומרה שנמצאת בנגני מדיה כאלו היא חברת סיגמה דזיין SIGMA DESIGNS . גם מערכת ההפעלה מינמלית - לרוב תוכנית עם תפריט לבחירת מדיה והצגתו. חלק מהמערכות יודעות גם להשתמש בדיסק קשיח חיצוני או פנימי להצגת המדיה.

אחד הסטדרטים הכי ותיקים להזרמת המדיה היא פרוטוקול UPNP לשליפת מדיה אבל קימים פרוטוקלים רבים אחרים ובהרבה מקרים מותקנת תוכנה יעודית MEDIA STREAMER SERVER על כל מחשב שאתה רוצה שיהיה שרת המדיה לקבצים, העולה עם עליית המחשב. מיקרוסופט משתמשת בMEDIA EXTENDR למשל.

מאמר לעומק
כיווני התפתחות

וגם מספר מוצרים לדוגמא:
השוואת בין נגני רשת חלק א
השוואת בין נגני רשת חלק ב
נגן עם דיסק קשיח
נגון רשת עם DVD
יעוץ ופיתוח GlobalProtect -

שלח תגובה

חזור אל “שאלות בנושאים טכניים”