כיצד מומלץ לנקות מסך פלאזמה / LCD

איך משהו עובד? למה זה ככה?
נעול
golan-rca (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
הודעות: 941
הצטרף: אוגוסט 2005
מיקום: חולון
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 15 פעמים

כיצד מומלץ לנקות מסך פלאזמה / LCD

הודעה שלא נקראה #1 

לבעלי המסכים הדקים למיניהם יצא בוודאי לא פעם לשאול את עצמם את השאלות הבאות:
כיצד ניתן לנקות אבק מעל גבי המסך?
מה קורה כאשר המסך מתלכלך (לא עלינו) מחומרים שונים כגון: טביעות אצבעות, טושים, עטים, וכו'...?

במידה והינכם מעוניינים לנקות אבק בלבד ניתן להשתמש במטלית מיקרופייבר, אשר עשויה מבד עדין (אותו סוג בד שיש במטליות הקטנות לניקוי עדשות משקפיים) ומורכבת מסיבים דקים ואינה משאירה מאחור סימני ניגוב או סיבים שעלולים לגרום לשריטות במסך.
מטלית הפלא של סנו עושה את העבודה ומומלצת לניקוי אבק ממסכי פלאזמה/LCD.

במצבים לא נעימים כגון:
1) רצון טוב של אחד מבני הבית לנקות את המסך ע"י סמרטוט רטוב , תוך השארת סימני ניגוב על גבי המסך.
2) מריחות ידיים (בעיקר של ילדים) , תוך השארת סימנים של טביעות אצבעות שמנוניות על גבי המסך.
3) שירבוטי עטים/טושים/צבעים למיניהם על גבי המסך.

במצבים האלו מומלץ לנסות להתיז מעט מים מזוקקים על גבי מטלית מיקרופייבר ולנסות לעבור בעדינות עם המטלית הלחה על גבי המקום המלוכלך.
במקרים קשים כאשר הסימן לא ירד , ניתן לטבול קיסם Q-TIP (מקל אוזניים) באלכוהול 100% ולנסות לעבור בעדינות ובזריזות על קטע קטן מהסימן ומיד לאחר מכן לעבור עם מטלית מיקרופייבר עם מים מזוקקים, במידה והסימן ירד יש להמשיך ולבצע זאת על שארית המשטח המלוכלך.

ישנם ערכות לניקוי מסכים שכוללות ספריי ניקוי ומטלית אנטי סטטית , חשוב להתייעץ עם המוכר ולוודא שהערכה מתאימה לניקוי מסכי פלאזמה/LCD המשמשים לקולנוע ביתי, למסכים אלו יש ציפוי אנטי ריפלקס עדין ולכן תרסיסי ניקוי למיניהם שמתאימים לניקוי מסכי LCD של מחשב לא תמיד מתאימים לניקוי מסכים מסוג זה.
כאשר מנקים מסך בעזרת ערכת ניקוי יש לרסס מעט על גבי המטלית ולעבור בעדינות על גבי המסך.

חשוב מאוד לזכור! בכל ניסיון ניקוי של המסך עליכם לנהוג ביתר זהירות: לא לשפשף חזק מדי את המסך, לא לרסס חומרי ניקוי ישירות על המסך עצמו, לא להשתמש במים רגילים ובמטלית אבק רגילה או עיתון, במצבים בהם המסך התלכלך מסיבה כלשהי מומלץ לנסות לנקות קטע קטן ורק במידה והלכלוך ירד יש להמשיך ולנקות את שאר המשטח.

לפניכם קישורים לשירשורים שעוסקים בנושא ובהם ניתן למצוא המלצות ניקוי למיניהם וערכות ניקוי מומלצות:

שירשור שעוסק בהמלצות ניקוי של סימני עט על גבי מסך LCD

שירשור שעוסק בשאלה כיצד לנקות מסך פלאזמה?

שירשור נוסף שעוסק בניקוי מסך ובו המלצה לערכת ניקוי

הערה: במקרים קשים (בעיקר בסימני עטים,טושים, עפרונות) כאשר ההמלצות הרשומות מעלה אינם עזרו, ניתן לנסות להוריד סימנים קשים ביותר על ידי מחק (לנסות בתחילה על קטע קטן) ולאחר מכן לעבור עם מטלית מיקרופייבר עם מעט מים מזוקקים. במקרים חריגים לאחר שההמלצות האחרות לא עזרו ניתן לטבול מקלון אוזניים במעט אציטון לעבור בקלילות ובזריזות על הסימן ולאחר מכן לעבור עם מטלית מיקרופייבר עם מעט מים מזוקקים - זיכרו אפשרויות אלו עלולים לפגום בציפוי המסך ולכן יש לנסות אותם בתור אופציה אחרונה.

לסיום: כאשר החלטתם לרכוש מסך או במידה וכבר יש לכם אחד, ניקטו אמצעי זהירות מראש, השתדלו שהמסך לא יהיה בטווח ידיהם של ילדים קטנים , הקפידו לעדכן את שאר בני הבית (ביחוד את אלו שאוהבים לנקות...) או את עוזרת הבית (למי שיש) מהיא הדרך הנכונה והבטוחה לנקות את המסך.
-golan-

נעול

חזור אל “שאלות בנושאים טכניים”