הגיעה xh9096 - אכזבה קשה - ביקורת ורשמים ראשוניים

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
idonavon1
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 6 פעמים

Re: הגיעה xh9096 - אכזבה קשה - ביקורת ורשמים ראשוניים

נושא שלא נקרא #31 

01/12/2020 0:36  
slarti כתב:
30/11/2020 8:55  
idonavon1 כתב:
הכל עניין של תמורה לכסף וטעם אישי.

אם אתה משווה לסמסונג, אז אין תחרות לאף חברה אחרת מול סמסונג בטלויזיות LED, אולי הייסנס יכולים לתת פייט אבל הדגמים הטובים שלהם לא מגיעים לארץ.
אני ראיתי את הטלויזיה הזאת (9096) ואם אני אשווה אותה לפי העין שלי בלבד, אז היא ברמה של Q60T, הדגמים הגבוהים יותר 70,80,90 הרבה יותר מוצלחים במחינת ניגודיות, עוצמת תאורה, איזורי תאורה ואחידות שחורים, זמן תגובה והחלקת תנועה.

הסוני מובילה בסאונד, ממשק נוח (אנדרויד) ובאחידות ודיוק של צבעים אבל אחרי שעושים כיול לטלויזיות גם זה כבר משתווה.
...
נו באמת...
דווקא בסאונד היא לא מובילה.
אבל להשוות אותה למסך כמו ה-Q60T זה בדיחה עצובה.

אפשר להתווכח אם הסוני עדיפה או לא עדיפה על Q80T (והאמת היא שהיא כנראה די מקבילה, כשההבדלים הם בדברים פריפריאליים - כמו גיימינג עדיף בסמסונג, וממשק עדיף בסוני). אבל להשוות אותה לטלוויזיהה בלי FALD, זה פשוט לא רציני.

אפשר להווכח עוד קצת יותר על XH95 מול Q90/95T. שם יש לסמסונג כמה דברים בשרוול שיכולים להטות את הכף לטובת הסמסונג, אם מתעלמים מהנחיתות המופגנת בממשק ובסמארט. בין היתר הסמסונג Q90 דקה בהרבה וזה יתרון משמעותי בעיני. אבל שוב, נהיה פה מן שיח מטורף של "אה זה לא שווה" או "השני לא שווה". שני היצרנים מייצרים טלוויזיות מצוינות (וגם מצוינות פחות). בעולם ה"לא FALD" - לסמסונג אין תחרות של ממש. בעולם ה-FALD, יש תחרות טובה ובריאה בין ה-XH90 ל-Q80T ובין ה-XH95 ל-Q90T, אלא שבשונה מהשנים שעברו, שבהם ישפאר פוצצו מחירים ובכלל לא היתה דילמה, השנה דווקא ישפר תחרותיים ונותנים פייט. ולכן ה-XH90 מוכרת כמו לחמניות טריות.

אגב- - שרשורי האכזבה, קשורים בעיקר לכמויות הנמכרות. תמיד יש מי שיהיה מאוכזב, וככל שיש יותר קונים, האחוז הקטן של המאוכזבים גדול יותר. אני מכיר אישית כמה וכמה אנשים שקנו השנה XH90 וכולם מרוצים עד הגג. לעומת זאת גם כשקניתי את ה-NU8000 (טלוויזיה ברמה של Q70T בערך עכשיו), היו מלא שרשורי אכזבה. למה הכתוביות גורמות למסך להתבהר. למה השחורים לא מספיק עמוקים. למה ולמה ולמה. תמיד יהיה מי שימצא על מה לא להיות מרוצה, וגם תמיד יש בעיות, ותמיד יש אנשים שנפלו על מסך לימון, וזה חלק מהחיים.
...
אין בכלל מקום לוויכוח בין XH90 לQ80 הסמסונג עדיפה בהרבה כמעט בגל פרמטר.
ואם אני משווה לQ60
היא מנצחת את הסוני בכמה פרמטרים:
1. בניגודיות
2. באחידות שחורים
3. צבעים יותר מדוייקים
ולשתיהן יש את אותן בעיות, השתקפויות, זווית צפיה, תאורה בינונית.

גם הQ90 עדיפה מכל בחינה על הXH95 אין ספק בכלל בין הטלויזיות אם שתיהן באותו מחיר.
וזה כשאנחנו מדברים על הסמסונג T אם אני משווה לR אז גם q70r וגם q80r מובילות על הסוני XH95.

nirok
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 0

נושא שלא נקרא #32 

ככל שעובר הזמן אני חושב שהבעיה היא לא בטלוויזיה אלא יותר בפורמט של DV ו-HDR. לי יש X9005f ונאמרו על הדגם הזה בדיוק אותם דברים. בכללי אני כל הזמן מוצא ברשת אנשים שמתלוננים על חוויה לא טובה ב-DV ו-HDR כמעט בכל טלוויזיה. לדעתי זו פשוט בעיה של חלק מהיוצרים והצורה שהם משתמשים בתוכן.

אני קורא שהרבה אנשים מסכימים שיש סדרות DV שנראות מצויין בנטפליקס ויש כאלה שנראות פשוט גרוע, מה שגורם לי לחשוב שהבעיה היא בעיקר אצל היוצרים שלא יודעים להשתמש בטכנולוגיה - אם כולם אומרים ש-OZARK נראה גרוע ו-OUR PLANET נראה מעולה אז נראה לי זו לא בעיה דווקא בטלוויזיות.

הייתי מציע שתחקור שנייה ברשת ותמצא כמה סדרות שנחשבות כרפרנס ל-HDR/DV מעולה, תבדוק אם התמונה שלהם נראית לך טוב ומשם תגיע למסקנות - אני יודע וראיתי בעיניים שלי ש-ALTERTED CARBON נראית מעולה (ראיתי רק לצורך איכות התמונה אז אין לי תמונה מלאה), ו-OUR PLANET גם נראה מעולה.

בסרטי HDR אני יכול להמליץ על The greatest showman, The Matrix, Stand by me, Pacific RIm

אני חושב שכדאי לך להסתכל על סרטים כאלה שנחשבים לHDR/DV טוב ותוכל להגיע למסקנה אם התמונה טובה בעינייך או לא (בסופו של דבר זה עניין אישי).

בלי קשר ולא כביטול למה שאמרת. אחת הסיבות שסרטים ב-HDR/DV מרגישים חשוכים היא לעומת SDR מרגישים חשוכים היא כי סרטי קולנוע/סדרות של נטפליקס מקבלות טיפולי צבע ומאסטר המתאימות לצפייה בחדר חשוך. גם תכני SDR מקבלים מאסטר של סביבות 100 ניטס, לצפייה בחדר חשוך. רוב האנשים מעלים את ההגדרות של הבהירות ב-SDR ליותר גבוה מהמאסטר המקורי (כי אנחנו צופים הרבה בתאורה ואור יום), וככה אנחנו מתרגלים לתמונה הרבה יותר בהירה מהמקורית.

ב-HDR הפורמט יכול להגיע אפילו ל-1000 ניטס ועוד ב-DV שזה יותר מרוב הטלוויזיות. לכן בדרך כלל הגדרות הבהירות ב-HDR תמיד על MAX. הבעיה שגם ב-HDR רוב הסרט עדיין יהיה ב-100/200 ניטס. רק חלקים קטנים של ההיילייטס יגיעו לאיזור ה-1000. (שמש, ניצוצות וכדומה). שאר הסרט עדיין נמצא באיזורי ה-100/200.
בגלל זה כשאנחנו משחקים עם הבהירות ב-HDR אנחנו משחקים עם הקצה של היכולות (עם ההיילייטס). ולא מרימים את כל התמונה -MIDTONES ומקבלים תמונה כביכול "בהירה" יותר....

*דרך אגב זה לא מבטל שום תלונה, זכותו של כל אחד לא להיות מרוצה

לא בטוח שהצלחתי לכתוב את זה כל כך ברור... נקווה שמישהו הבין

yondon
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 88 פעמים
קיבל תודות: 14 פעמים

נושא שלא נקרא #33 

01/12/2020 11:44  
nirok כתב:
ככל שעובר הזמן אני חושב שהבעיה היא לא בטלוויזיה אלא יותר בפורמט של DV ו-HDR. לי יש X9005f ונאמרו על הדגם הזה בדיוק אותם דברים. בכללי אני כל הזמן מוצא ברשת אנשים שמתלוננים על חוויה לא טובה ב-DV ו-HDR כמעט בכל טלוויזיה. לדעתי זו פשוט בעיה של חלק מהיוצרים והצורה שהם משתמשים בתוכן.

אני קורא שהרבה אנשים מסכימים שיש סדרות DV שנראות מצויין בנטפליקס ויש כאלה שנראות פשוט גרוע, מה שגורם לי לחשוב שהבעיה היא בעיקר אצל היוצרים שלא יודעים להשתמש בטכנולוגיה - אם כולם אומרים ש-OZARK נראה גרוע ו-OUR PLANET נראה מעולה אז נראה לי זו לא בעיה דווקא בטלוויזיות.

הייתי מציע שתחקור שנייה ברשת ותמצא כמה סדרות שנחשבות כרפרנס ל-HDR/DV מעולה, תבדוק אם התמונה שלהם נראית לך טוב ומשם תגיע למסקנות - אני יודע וראיתי בעיניים שלי ש-ALTERTED CARBON נראית מעולה (ראיתי רק לצורך איכות התמונה אז אין לי תמונה מלאה), ו-OUR PLANET גם נראה מעולה.

בסרטי HDR אני יכול להמליץ על The greatest showman, The Matrix, Stand by me, Pacific RIm

אני חושב שכדאי לך להסתכל על סרטים כאלה שנחשבים לHDR/DV טוב ותוכל להגיע למסקנה אם התמונה טובה בעינייך או לא (בסופו של דבר זה עניין אישי).

בלי קשר ולא כביטול למה שאמרת. אחת הסיבות שסרטים ב-HDR/DV מרגישים חשוכים היא לעומת SDR מרגישים חשוכים היא כי סרטי קולנוע/סדרות של נטפליקס מקבלות טיפולי צבע ומאסטר המתאימות לצפייה בחדר חשוך. גם תכני SDR מקבלים מאסטר של סביבות 100 ניטס, לצפייה בחדר חשוך. רוב האנשים מעלים את ההגדרות של הבהירות ב-SDR ליותר גבוה מהמאסטר המקורי (כי אנחנו צופים הרבה בתאורה ואור יום), וככה אנחנו מתרגלים לתמונה הרבה יותר בהירה מהמקורית.

ב-HDR הפורמט יכול להגיע אפילו ל-1000 ניטס ועוד ב-DV שזה יותר מרוב הטלוויזיות. לכן בדרך כלל הגדרות הבהירות ב-HDR תמיד על MAX. הבעיה שגם ב-HDR רוב הסרט עדיין יהיה ב-100/200 ניטס. רק חלקים קטנים של ההיילייטס יגיעו לאיזור ה-1000. (שמש, ניצוצות וכדומה). שאר הסרט עדיין נמצא באיזורי ה-100/200.
בגלל זה כשאנחנו משחקים עם הבהירות ב-HDR אנחנו משחקים עם הקצה של היכולות (עם ההיילייטס). ולא מרימים את כל התמונה -MIDTONES ומקבלים תמונה כביכול "בהירה" יותר....

...
מובן . מסכים מאוד וגם ציינתי דברים דומים באחת התגובות הקודמות.

כאמור השוויתי את התכנים הבעייתים שנראו לי חשוכים מאוד על הXH9096 וצפיתי בהן על הסמסונג שכאמור לא תומכת בDV
ולא היתה לי שום בעיה של חושך או חלביות. אז אני בטוח שזה קשור לסגירה של הDV. יכול להיות שאם נטפליקס היו סוגרים בHDR10+ היתה לי את אותה בעיה בסמסונג. אי אפשר לדעת.

אני מסכים שחלק מהבעיה נובע מהטיפול שנעשה במקור ע"י היוצרים שכמו שאמרת עושים את כל העבודה בדיוק כמו שהם עושים בSD עם כמה חריגות לטובת הייטלייטס.
עם זאת רוב התלונות נוגעות לDV בנטפליקס על טלויזיות סוני בינהם הדגם שלך. קיימות גם תלונות על טליזיות מיצרנים אחרים אבל פחות באופן יחסי. אז אני חושד שזה שילוב של הסיבות.

slarti
חבר ותיק
חבר ותיק
קיבל תודות: 155 פעמים

נושא שלא נקרא #34 

01/12/2020 11:43  
idonavon1 כתב:

...

גם הQ90 עדיפה מכל בחינה על הXH95 אין ספק בכלל בין הטלויזיות אם שתיהן באותו מחיר.
וזה כשאנחנו מדברים על הסמסונג T אם אני משווה לR אז גם q70r וגם q80r מובילות על הסוני XH95.
...

אתה יכול להמשיך עם דמגוגיה ולהגיד "אין מקום לויכוח" - דמגוגיה זה קל. אבל אם נלך לאתר המוביל בעולם לדירוגי טלוויזיות (RTINGS) ונסתכל, ונלך לפרמטרים של איכות תמונה (בלבד), אפשר לראות שאתה פשוט טועה:

קונטרסט - סוני (8.5 לעומת 8.0)
לואקל דימינג - סוני (7.5 לעומת 7.0)
בהירות שיא SDR - סוני (8.3 לעומת 8.1)
בהירות שיא HDR - סמסונג (7.5 לעומת 7.0)
אחידות אפור - סוני (8.1 לעומת 7.3)
זוויות צפיה - סמסונג (7.1 לעומת 5.5, בהחלט נקודת תורפה ב-XH90)
אחידות שחור - סוני (8.7 לעומת 8.0, בשונה מטענתך שהסמסונג אחידה יותר)
השתקפויות - סמסונג (9.4 לעומת 7.3 - שוב, ב-XH90 אין את הציפוי שמשפר זווית צפיה והשתקפויות)
פרה קליברציה - סמסונג (אבל בקטנה - 8.8 לעומת 8.7)
פוסט קליברציה - סמסונג (9.6 לעומת 9.2)
איכות באינפוטים שונים - תיקו
גאמוט - סמסונג (8 לעומת 7.8)
ווליום - סמסונג (7.8 לעומת 7.1. פער יחסית גדול שנובע מהפער בבהירות המקסימאלית ב-HDR)
גרדיינט - סוני (8.9 לעומת 7.9. פער ענק שהוא אחת הסיבות לריאליזם הצבע בסוני)

אז כמו שאתה רואה - אין פה מנצח ברור. אלו טלוויזיות ברמה דומה, עם יתרונות וחסרונות לכל אחד. הסמסונג מובילה בצורה משמעותית בהשתקפויות, וקצת בצבעוניות (אנחנו יודעים שסמסונג יותר צבעוני), הסוני מובילה באחידות ובריאליזם. לעומת זאת אם תשווה את זה ל-Q60T היא מפגרת הרבה מאחורה.

אפשר לשחק את המשחק הזה גם על XH95 מול Q90, ולגלות, שוב, שהתשובה לא חדה ככ
קונטרסט - סמסונג (8.6 לעומת 8.1)
לוקאל דימינג - סמסונג (8.0 לעומת 7.5)
בהירות שיא SDR - סמסונג (אבל כמעט תיקו - 8.8 לעומת 8.7)
בהירות שיא HDR - סמסומג (גם בקטנה - 8.9 לעומת 8.7)
אחידות אפור - סוני (7.6 לעומת 7.1)
זוויות צפיה - סמסונג - (7.3 לעומת 6.3)
אחידות שחור - סוני בענק ! (8.9 לעומת 7.5)
השתקפוית - סמסונג - (9.4 לעומת 9.1)
פרה קליברציה - סוני (8.5 לעומת 7.4)
פוסט קליברציה - תיקו 9.5 - שים לב שלהבדיל מה-Q80 שלה יש יתרון מסוים בצבע מול ה-XH90, ב-Q90 מול XH95 הוא נעלם)
גאמוט - סוני (בקטנה. 8.2 מול 8.1)
ווליום - סוני (8.1 מול 7.8)
גרדיינט - סוני (8.9 מול 8.5)

גם פה - זה קרוב. הסוני אחידה יותר באפורים ובשחורים ומובילה בנקודות בקטנה בצבע. הסמסונג מובילה (שוב, מאוד בקטנה) בההירות ובדימינג.

ואתה יודע מה הסיפור החשוב כאן? שאין פה פערים בבסיס של הפאנל.

לסוני יש שני דגמי FALD מעניינים - אחד ביניים ואחד גבוה - XH90 ו-XH95
לסמסונג יש שני דגמי FALD מעניינים - אחד ביניים ואחד גבוה - Q80T ו-Q90T.

ה-XH90 משחק בליגה של ה-Q80T וה-XH95 משחק בליגה של ה-Q95T.
האם לאחד יש יתרונות מסוימים בנקודות על פני האחרים? כן. האם יש פה עניין של טעם והעדפה אישית? בוודאי שכן.

מעבר לזה, יש עוד פרמטרים, שלא קשורים לאיכות התמונה פר סה. הסמסונג מנצח בענק בכל מה שקשור למשחקים, אינפוט לאג, וכד' (אם כי במחיר של פגיעה בדימינג במצב גיימינג - יש סרטון מצוין של ויסנט על זה, אבל עדיין זה פשרה הגיונית מאוד לרוב המשחקים). הסוני מנצחת בענק בממשק ובסמארט. בנוסף, בארץ, הסוני מנצחת ביבואן.

נשאר לכל אחד לבחור, מה חשוב לו:
- גיימינג
- סמארט
- שירות
- העדפה אישית של צבע, DV, וכו'.

slarti
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #35 

אגב - בנושא ה-DV. פעם ראשונה שראיתי סדרה ב-HDR היה ה-OZARKS. זה היה דווקא בסמסונג שלי (NU8000) - אז עוד לא היתה לי סוני. התגובה הראשונה שלי היתה זה דהוי ואי אפשר לראות כלום כי זה חשוך. כמו שנאמר פה, אני חושב שהרבה מבעיות התחושה נובעות מהמימוש, לא מהמדיום. סרטי הטבע שמשודרים בDOLBY VISION הם בהירים ובוהקים בצורה יוצאת מן הכלל. אני חושב שחלק מיצרני התוכן בוחרים בלוק ה"פילמי". הבחירה של סמסונג לא לתמוך ב-DV, גורמת לחלק מהבחירה הזאת ללכת לאיבוד, ויש מי שמעדיף את זה.

nirok
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 0

נושא שלא נקרא #36 

01/12/2020 13:17  
yondon כתב:
01/12/2020 11:44  
nirok כתב:

...
מובן . מסכים מאוד וגם ציינתי דברים דומים באחת התגובות הקודמות.

כאמור השוויתי את התכנים הבעייתים שנראו לי חשוכים מאוד על הXH9096 וצפיתי בהן על הסמסונג שכאמור לא תומכת בDV
ולא היתה לי שום בעיה של חושך או חלביות. אז אני בטוח שזה קשור לסגירה של הDV. יכול להיות שאם נטפליקס היו סוגרים בHDR10+ היתה לי את אותה בעיה בסמסונג. אי אפשר לדעת.

אני מסכים שחלק מהבעיה נובע מהטיפול שנעשה במקור ע"י היוצרים שכמו שאמרת עושים את כל העבודה בדיוק כמו שהם עושים בSD עם כמה חריגות לטובת הייטלייטס.
עם זאת רוב התלונות נוגעות לDV בנטפליקס על טלויזיות סוני בינהם הדגם שלך. קיימות גם תלונות על טליזיות מיצרנים אחרים אבל פחות באופן יחסי. אז אני חושד שזה שילוב של הסיבות.
...

מעניין. לדעתי באמת ה-DV/HDR נמצא אצל רוב הפילמייקרס כמשהו נוסף שצריך לעשות בסוף התהליך ולא מכוונים לשם. יש כאלה שגם אומרים בגלוי שהם לא חובבים של הז'אנר ולא משקיעים בזה יותר מידי.

בכל מקרה, אצלי כאני כשאני מוריד סרטים ב-HDR אני משאיר את ההגדרות של RTINGS שנחשבות ל"תקניות" ואני מרוצה.

בנטפליקס לפעמים אני מעלה את הגאמה עד הסוף וגם את הקונטרסט, כי אשתי צופה לרוב בנטפליקס עם אור בחדר.

יש גם את הכפתור Advanced contrast enhancer שמחזק את הקונטרסט, אולי זה יעזור, הייתי משתמש בזה במצב LOW אבל גם מזה ירדתי.
אני על ה-9005F אבל יכול להיות שזה יעזור לך, אולי לא...

idonavon1
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #37 

01/12/2020 13:21  
slarti כתב:
01/12/2020 11:43  
idonavon1 כתב:

...

...

אתה יכול להמשיך עם דמגוגיה ולהגיד "אין מקום לויכוח" - דמגוגיה זה קל. אבל אם נלך לאתר המוביל בעולם לדירוגי טלוויזיות (RTINGS) ונסתכל, ונלך לפרמטרים של איכות תמונה (בלבד), אפשר לראות שאתה פשוט טועה:

קונטרסט - סוני (8.5 לעומת 8.0)
לואקל דימינג - סוני (7.5 לעומת 7.0)
בהירות שיא SDR - סוני (8.3 לעומת 8.1)
בהירות שיא HDR - סמסונג (7.5 לעומת 7.0)
אחידות אפור - סוני (8.1 לעומת 7.3)
זוויות צפיה - סמסונג (7.1 לעומת 5.5, בהחלט נקודת תורפה ב-XH90)
אחידות שחור - סוני (8.7 לעומת 8.0, בשונה מטענתך שהסמסונג אחידה יותר)
השתקפויות - סמסונג (9.4 לעומת 7.3 - שוב, ב-XH90 אין את הציפוי שמשפר זווית צפיה והשתקפויות)
פרה קליברציה - סמסונג (אבל בקטנה - 8.8 לעומת 8.7)
פוסט קליברציה - סמסונג (9.6 לעומת 9.2)
איכות באינפוטים שונים - תיקו
גאמוט - סמסונג (8 לעומת 7.8)
ווליום - סמסונג (7.8 לעומת 7.1. פער יחסית גדול שנובע מהפער בבהירות המקסימאלית ב-HDR)
גרדיינט - סוני (8.9 לעומת 7.9. פער ענק שהוא אחת הסיבות לריאליזם הצבע בסוני)

אז כמו שאתה רואה - אין פה מנצח ברור. אלו טלוויזיות ברמה דומה, עם יתרונות וחסרונות לכל אחד. הסמסונג מובילה בצורה משמעותית בהשתקפויות, וקצת בצבעוניות (אנחנו יודעים שסמסונג יותר צבעוני), הסוני מובילה באחידות ובריאליזם. לעומת זאת אם תשווה את זה ל-Q60T היא מפגרת הרבה מאחורה.

אפשר לשחק את המשחק הזה גם על XH95 מול Q90, ולגלות, שוב, שהתשובה לא חדה ככ
קונטרסט - סמסונג (8.6 לעומת 8.1)
לוקאל דימינג - סמסונג (8.0 לעומת 7.5)
בהירות שיא SDR - סמסונג (אבל כמעט תיקו - 8.8 לעומת 8.7)
בהירות שיא HDR - סמסומג (גם בקטנה - 8.9 לעומת 8.7)
אחידות אפור - סוני (7.6 לעומת 7.1)
זוויות צפיה - סמסונג - (7.3 לעומת 6.3)
אחידות שחור - סוני בענק ! (8.9 לעומת 7.5)
השתקפוית - סמסונג - (9.4 לעומת 9.1)
פרה קליברציה - סוני (8.5 לעומת 7.4)
פוסט קליברציה - תיקו 9.5 - שים לב שלהבדיל מה-Q80 שלה יש יתרון מסוים בצבע מול ה-XH90, ב-Q90 מול XH95 הוא נעלם)
גאמוט - סוני (בקטנה. 8.2 מול 8.1)
ווליום - סוני (8.1 מול 7.8)
גרדיינט - סוני (8.9 מול 8.5)

גם פה - זה קרוב. הסוני אחידה יותר באפורים ובשחורים ומובילה בנקודות בקטנה בצבע. הסמסונג מובילה (שוב, מאוד בקטנה) בההירות ובדימינג.

ואתה יודע מה הסיפור החשוב כאן? שאין פה פערים בבסיס של הפאנל.

לסוני יש שני דגמי FALD מעניינים - אחד ביניים ואחד גבוה - XH90 ו-XH95
לסמסונג יש שני דגמי FALD מעניינים - אחד ביניים ואחד גבוה - Q80T ו-Q90T.

ה-XH90 משחק בליגה של ה-Q80T וה-XH95 משחק בליגה של ה-Q95T.
האם לאחד יש יתרונות מסוימים בנקודות על פני האחרים? כן. האם יש פה עניין של טעם והעדפה אישית? בוודאי שכן.

מעבר לזה, יש עוד פרמטרים, שלא קשורים לאיכות התמונה פר סה. הסמסונג מנצח בענק בכל מה שקשור למשחקים, אינפוט לאג, וכד' (אם כי במחיר של פגיעה בדימינג במצב גיימינג - יש סרטון מצוין של ויסנט על זה, אבל עדיין זה פשרה הגיונית מאוד לרוב המשחקים). הסוני מנצחת בענק בממשק ובסמארט. בנוסף, בארץ, הסוני מנצחת ביבואן.

נשאר לכל אחד לבחור, מה חשוב לו:
- גיימינג
- סמארט
- שירות
- העדפה אישית של צבע, DV, וכו'.
...
זאת דרך ההצגה שלך שמנסה להראות כאילו זה קרב שקול.
כנראה שאתה לא אובייקטיבי ומאוד רוצה לייצג את סוני.

קודם כל אתחיל בנוגע לאחידות שחורים שאתה אומר שאני טועה בטענה שלי:
אם אתה מכבה localdimming אז כן לסוני יש שחורים טובים יותר אבל בשביל זה יש לוקל דימינג... ורואים גם בפרמטרים של RTINGS
שהסמסונג מגיעה לשחורים יותר טובים וזה גם הגיוני כי לסמסונג יש 50 איזורי תאורה לאומת 32 בסוני.
אז קודם כל הטענה שלי נכונה ושנית אתה עשית גם השוואה נוחה רק לדגם T יש גם דגם R.
אחידות שחורים (כמה שפחות יותר טוב):
סוני: אחוז 1.390
סמסונג T: אחוז 1.253
סמסונג R: אחוז 0.915

וגם אפשר פשוט להסתכל על השורה התחתונה RTINGS כמו שאתה אומר האתר המוביל בעולם לדירוג טלויזיות
X900H vs Q80T
ציון כולל
8.4>8.0
Reflections
9.4>7.3
Variable Refresh Rate (לא קיים בכלל בסוני)
9.4>0.0
DESIGN
8.8>8.5
PICTURE QUALITY
8.1>8.0
MOTION
8.8>7.9
INPUTS
9.3>8.7
SOUND QUALITY
7.3>6.9
SMART FEATURES
8.1=8.1

כמו שאתה רואה הסמסונג מנצחת בכל פרמטר שנבדק ובחלקם מנצחת בפער גדול ואם אני אעשה את אותה השוואה לQ80R הפער רק יגדל
ציון כולל
8.5>8.0
Reflections
9.4>7.3
DESIGN
8.8>8.5
PICTURE QUALITY
8.3>8.0
MOTION
8.5>7.9
INPUTS
8.8>8.7
SOUND QUALITY
7.2>6.9
SMART FEATURES
8.1=8.1

אז דמגוג אני לא, וצודק אני כן. (כנ"ל גם לגבי Q90 וXH950)

slarti
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #38 

אם אתה משווה Q90T ל-XH90 אז בוודאי שה-Q90T מובילה.
אבל אם אתה משווה Q90T ל-XH95 אז לשניהם יש 8.3 ב-PICTURE QUALITY.
אבל למה לבלבל עם עובדות.

בכל מקרה - השוק מצביע אחרת ברגליים מה"מוחלטות" שלך.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #39 

@nirok
לדעתי OZARK נראת מצויין, אבל אני צפיתי בה ב-OLED ובחדר מוחשך.
דעתי היא שהמסכים היום, במיוחד מסכי LED, לא מסוגלים להפיק מהתוכן הזה את המיטב, ולכן שומעים תלונות מאנשים.

יכול להיות מעניין לבדוק (אולי ע"י סטרימר) ולהשוות איך אותה סדרה נראת ב-DV וב-HDR10 על אותה טלוויזיה.
לצערי אין לי אפשרות כזו, אין לי סטרימר שתומך שירותי הזרמה ו-HDR.

idonavon1
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #40 

01/12/2020 16:05  
slarti כתב:
אבל למה לבלבל עם עובדות.

...
לא יודע איך הגעת ללהשוות את הQ90 לXH90?? זה לא הוזכר פעם אחת בשום מקום.

אחרי שאתה קורא לי דמגוג ואומר בוא נלך לעובדות ולא הצהרות.. העובדות מראות אחרת ממה שאתה אומר אז מגיע המשפט הדמגוגי "אבל למה לבלבל עם עובדות" וקצת אחריו עוד אחד "בכל מקרה - השוק מצביע אחרת ברגליים מה"מוחלטות" שלך."
אז תחליט דמגוגיה או עובדות?

כמו שאמרתי הQ80 מנצחת חד משמעית בכל פרמטר, את הXH90 בגלל זה ה"מוחלטות".
גם אתר RTINGS שם בקטגוריות שלו את הQ80 מול XH95 בכלל, הXH90 נמצא מול הQ70.

וגם לגבי השוק, אתה כנראה חושב שהפורום הזה זה השוק.
השוק באמת מצביע ברגליים בצורה מאוד "מוחלטת" לטובת סמסונג שמוכרת לפחות פי 3 יותר מסוני, בשוק הטלויזיות.

slarti
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #41 

צודק - קראתי מהר - ראיתי את הגידול בהפרש. השווית ל-Q80R... בהחלט השוואה מעולה, רק לא רלוונטית לכלום. ה-Q80R של שנה שעברה, מקבילה יותר ל-Q90T של השנה. ה-Q70R של שנה שעברה מקבילה יותר ל-Q80T של השנה. בסמסונג הישנה שלי היה DTS, בחדשה אין. וכו' וכו'.
אבל שוב - אני לא טוען שסמסונג זה רע. סמסונג עושים פאנלים נהדרים וטלוויזיות נהדרות. אין בכלל ספק. למעשה הפאנל VA בסוני הוא ככל הנראה של סמסונג מלכתחילה. הטענה היא לא שסמסונג זה רע. אלא שיש היום לסוני היצע תחרותי. אתה רוצה לטמון את הראש בחול ולהתעלם מזה זה בסדר. אניויי - אני מיציתי את הויכוח הזה.

yondon
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #42 

01/12/2020 17:39  
slarti כתב:
צודק - קראתי מהר - ראיתי את הגידול בהפרש. השווית ל-Q80R... בהחלט השוואה מעולה, רק לא רלוונטית לכלום. ה-Q80R של שנה שעברה, מקבילה יותר ל-Q90T של השנה. ה-Q70R של שנה שעברה מקבילה יותר ל-Q80T של השנה. בסמסונג הישנה שלי היה DTS, בחדשה אין. וכו' וכו'.
אבל שוב - אני לא טוען שסמסונג זה רע. סמסונג עושים פאנלים נהדרים וטלוויזיות נהדרות. אין בכלל ספק. למעשה הפאנל VA בסוני הוא ככל הנראה של סמסונג מלכתחילה. הטענה היא לא שסמסונג זה רע. אלא שיש היום לסוני היצע תחרותי. אתה רוצה לטמון את הראש בחול ולהתעלם מזה זה בסדר. אניויי - אני מיציתי את הויכוח הזה.
...
בשעה טובה!!! ואימרו אמן :D

idonavon1
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #43 

slarti כתב:
...
לא אמרתי בשום נקודה שאתה טוען שסמסונג זה רע (שוב אתה מתייחס לדברים שלא נאמרו).
אתה טענת שאני טועה כשאני אומר שסמסונג עדיפה ומובילה כמעט בכל פרמטר, אז הוכחתי לך שאני צודק זה הכל.
אני רואה את כל האופציות עושה השוואות וגם הולך לראות את המסכים בפועל ומגבש דעה אז בגלל שאני לא מסכים איתך אני טומן את הראש בחול??
נראה לי שקצת קשה לך לשמוע דעות של אחרים ועוד יותר להודות שאתה טועה.

yondon
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #44 

slarti כתב:
צודק - קראתי מהר - ראיתי את הגידול בהפרש. השווית ל-Q80R... בהחלט השוואה מעולה, רק לא רלוונטית לכלום. ה-Q80R של שנה שעברה, מקבילה יותר ל-Q90T של השנה. ה-Q70R של שנה שעברה מקבילה יותר ל-Q80T של השנה.
...
למען ההגינות הוא השווה לq80t וגם לq80r... כדי להעביר נקודה.

yuvalsap
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 26 פעמים

נושא שלא נקרא #45 

01/12/2020 16:05  
slarti כתב:
אבל למה לבלבל עם עובדות.

...
השוק מצביע אחרת ברגליים :lol: :lol: :lol:
לך תסתכל מה נתח השוק והמכירות של סוני מול סמסונג. צחקתי בקול עכשיו אני באמת לא מאמין שאמרת את זה. אתה כנראה חושב שהפורום הזה מייצג את "השוק"

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”