אלקטרוניקס פרו סירבו להחזיר טלויזיה שנמסרה לתיקון (KS8500 )

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
gildmor (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

אלקטרוניקס פרו סירבו להחזיר טלויזיה שנמסרה לתיקון (KS8500 )

נושא שלא נקרא #1 

היי,

נשלחה למעבדה בשבוע שעבר בגלל איזור של פיקסלים שרופים שהם טענו שזה ליכלוך, היום בבוקר התקשרו לתאם החזרה אחרי שלכאורה תוקן.
לפני כמה דקות התקשרו ואמרו שאחרי הרצה נוספת של המסך נמצאה תקלה בפאנל עצמו שאין להם אפשרות לתקן. כששאלתי פרטים אמרו משהו על פס שחור לאורך המסך, מה שלא נשמע כמו התקלה המקורית, נשמע יותר שהם קילקלו משהו כשניסו לתקן.
החלופה שהם מציעים זה Q60 בטענה שזה הדגם המחליף הכי קרוב...כי KS8500 לא נחשב QLED.
הם טוענים שאין יותר דגם קעור של סמסונג. עוד לא הספקתי לבדוק יותר מדי רק זוכר שהיה דגם RU משהו שכן היה קמור.

מה שהכי היה חשוב לי שזה שהוא קמור, רמות הארה ואיכות הסדרה לא נשמע לי סביר לקבל סדרה 6 במקום סדרה 8.
הבנתי מהם שגם אין כבר קופסת חיבורים, זה די נפילה בכל הפרמטרים.
באתר RTINGS רשום שה-MU8000 החליף את KS8500 אבל הוא מקבל ציון גרוע בהרבה וכנ"ל ה-Q60.

מה הדגם שכן מקביל ל-KS8500 ברוב הפרמטרים?
נערך לאחרונה על ידי gildmor ב 10/04/2021 22:18, נערך 2 פעמים בסך הכל.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

Re: התיעצות דחופה, חלופה ל-KS8500

נושא שלא נקרא #2 

דגמים קעורים עברו מן העולם לפני מספר שנים.
KS8500 לא מותגה כ-"QLED", אבל מדובר במסך quantum dots לכל דבר.
ל-KS8500 אין ממש מקבילה ישירה היום, אבל הייתי אומר שמבחינת דירוג היא אמורה להיות באיזור ה-Q80T. כמובן הבעיה היא שה-KS8500 הגיעה עם local dimming ותאורת קצה, בזמן של-Q80T יש FALD, ול-Q70T אין כלום וזה מסך נחות משמעותית. לכן אין אפשרות לדרוש מסך שווה ערך מבחינת מפרט.
עוד דבר, ה-Q60T הגיע עם פאנל 60HZ, בזמן של-KS8500 יש פאנל 120HZ, למרות שהוא לא מסוגל לקבל אות 120HZ.

gildmor (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #3 

14/03/2021 18:04  
TheCoolest כתב:
ל-KS8500 אין ממש מקבילה ישירה היום, אבל הייתי אומר שמבחינת דירוג היא אמורה להיות באיזור ה-Q80T. כמובן הבעיה היא שה-KS8500 הגיעה עם local dimming ותאורת קצה, בזמן של-Q80T יש FALD, ול-Q70T אין כלום וזה מסך נחות משמעותית. לכן אין אפשרות לדרוש מסך שווה ערך מבחינת מפרט.
עוד דבר, ה-Q60T הגיע עם פאנל 60HZ, בזמן של-KS8500 יש פאנל 120HZ, למרות שהוא לא מסוגל לקבל אות 120HZ.
...
כשאני משווה מול Q80T שמתי לב שבטבלה של רמות הארה ה-KS8500 מגיעה לרמות גבוהות (1000+) ב-SDR/HDR בשני החלקים גם בפיק וגם במצב מתמשך. איך זה מסתדר עם זה שדווקא בשני יש FALD? או שלא קשור?
כמה זה משמעותי ההבדל בעצמו תההארה לרעת ה-Q80?

זה עוד איכשהו נשמע כמו אפשרות סבירה, אם הם יתעקשו על Q60 נראה לי שאלך בכוון של תביעה. סה"כ עצם זה שאני צריך לוותר על מסך קמור שזה היה פרימיום בזמנו לעומת אותו מסך בדיוק בשטוח כבר יוצר מצב שאני מקבל משהו נחות יותר בגלל חוסר היכולת שלהם לתקן.

mdk_25
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 140 פעמים
קיבל תודות: 667 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

14/03/2021 19:56  
gildmor כתב:
14/03/2021 18:04  
TheCoolest כתב:
...
כשאני משווה מול Q80T שמתי לב שבטבלה של רמות הארה ה-KS8500 מגיעה לרמות גבוהות (1000+) ב-SDR/HDR בשני החלקים גם בפיק וגם במצב מתמשך. איך זה מסתדר עם זה שדווקא בשני יש FALD? או שלא קשור?

זה עוד איכשהו נשמע כמו אפשרות סבירה, אם הם יתעקשו על Q60 נראה לי שאלך בכוון של תביעה. סה"כ עצם זה שאני צריך לוותר על מסך קמור שזה היה פרימיום בזמנו לעומת אותו מסך בדיוק בשטוח כבר יוצר מצב שאני מקבל משהו נחות יותר בגלל חוסר היכולת שלהם לתקן.
...
אני כן חושב שאתה צריך להתעקש איתם, ולנסות להשיג את ההכי טוב בשבילך.
אבל אני לא חושב שיש לך קייס לבית משפט.
אתה מתייחס לפרמטרים החשובים לך בטלויזיה: בהירות, עמעום, 60 מול 120 הרץ, קעירות...
ובזה המסך שלך בהחלט מנצח.
אבל להסתכל על מכלול הדברים, ולציין את כל הדברים שבהם Q60T טובה יותר מהמסך שלך:
גרסת מערכת הפעלה מתקדמת יותר, מעבד מתקדם יותר, לוח עם מתקדם יותר, טכנולוגיות חדשות של בניית טלויזיות, אלגוריטמי עיבוד מידע מתקדמים יותר וכד׳. כל הדברים שמשתנים משנה ולשנה ואנחנו לא כל כך מתייחסים אליהם.
אז יהיה לך מאוד קשה להוכיח שדווקא המסך שלך מתקדם יותר, ולא המסך שמציעים לך.

שוב, לא אומר לך לא להוציא מהם את המקסימום שאפשר.
רק לקחת בחשבון את התמונה המלאה.

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

אין ספק שה- Q80T מסך יותר טוב. הוא כנראה הדגם המקביל שראוי שתקבל. מבחינת יכולות ה Q60/70T זה נפילה מבחינתך. הקטע שסמסונג מדכאת את המסכים שלה משנה לשנה, לכן חוסר ההתאמה ביכולות.

באשר לבהירות המסך, ל- Q80T בהירות טובה ב SDR וחשוב יותר ב HDR. התוצאות נחלקות בין המסכים וזה די קרב צמוד בהיבט הזה. אם הייתה האופציה לעשות החלפה כזו הייתי קופץ על זה, אבל אלא אם יש לך יכולות שכנוע על-טבעיות אני לא רואה את סמסונג מציעים כזו עסקה.

ido22
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 46 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

Q60 נחותה משמעותית :/
היה לי KS8000 ואני מתגעגע אליה. הגימור שלה היה נחשב ל"פרמיום" בזמנו. ה Q60 היא קצת יותר מרמת כניסה.

gildmor (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #7 

14/03/2021 20:10  
mdk_25 כתב:
14/03/2021 19:56  
gildmor כתב:

...
אתה מתייחס לפרמטרים החשובים לך בטלויזיה: בהירות, עמעום, 60 מול 120 הרץ, קעירות...
גרסת מערכת הפעלה מתקדמת יותר, מעבד מתקדם יותר, לוח עם מתקדם יותר, טכנולוגיות חדשות של בניית טלויזיות, אלגוריטמי עיבוד מידע מתקדמים יותר וכד׳. כל הדברים שמשתנים משנה ולשנה ואנחנו לא כל כך מתייחסים אליהם.

...
מזל שיש אתר מקצועי שמדרג 😀
אפשר לראות שם שאפילו ה-MU8000 שהחליפה אותה נחותה בכל קטגוריה כמעט. וזה העניין שלפי החוק הם אמורים לתקן או לספק שווה ערך או טוב יותר. מה שהם מנסים לעשות בשיטת מצליח הידועה זה לשנמך את הלקוחות לדגם נחות.
בסופו של דבר איכות התמונה זה הפרמטר שלפיו מחליטים לשלם על טלויזיה פרימיום, אם טלויזה עם מעבד חדיש יותר וגרסה חדשה יותר מספקת איכות ירודה יותר לא ממש מעניין אותי כלקוח שהם מחשיבים את זה יותר מתקדם. שישמרו את הבזז וורדס לשיווק.

לדעתי האישית מספיק מאפיין הקמירות שהוא פיזי ולא ניתן לויכוח כטיעון שאין להם יכולת לתת שווה ערך.

mdk_25
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 140 פעמים
קיבל תודות: 667 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

15/03/2021 10:17  
gildmor כתב:
14/03/2021 20:10  
mdk_25 כתב:

...
מזל שיש אתר מקצועי שמדרג 😀
אפשר לראות שם שאפילו ה-MU8000 שהחליפה אותה נחותה בכל קטגוריה כמעט. וזה העניין שלפי החוק הם אמורים לתקן או לספק שווה ערך או טוב יותר. מה שהם מנסים לעשות בשיטת מצליח הידועה זה לשנמך את הלקוחות לדגם נחות.
בסופו של דבר איכות התמונה זה הפרמטר שלפיו מחליטים לשלם על טלויזיה פרימיום, אם טלויזה עם מעבד חדיש יותר וגרסה חדשה יותר מספקת איכות ירודה יותר לא ממש מעניין אותי כלקוח שהם מחשיבים את זה יותר מתקדם. שישמרו את הבזז וורדס לשיווק.
...
זה נכון, מנקודת מבטך כלקוח.
והם מנקודת מבטם, כחברה שצריכה לספק לך שירות/החלפה, נכון משהו אחר. (למשל ש-Q60T זה שדרוג לאומת ה-KS8500)
ועכשיו השאלה הנכון של מי נכון יותר?
או יותר נכון: לפי הנכון של מי פועלים?
לחברה יש הרבה יותר כוח מלאדם פרטי - אז בד״כ פועלים על פי הנכון של החברה.
אבל כדאי להתעקש איתם. לא כדי לשכנע אותם שהנכון שלך נכון (זה לא יקרה). אלה כי אז אפשר קצת להתיש אותם והם יסכימו להתפשר (למרות שעדיין יאמינו שהנכון שלהם הוא הנכון)

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #9 

צריך לבדוק טוב טוב את כתב האחריות. עד כמה שידוע לי, האחריות שהם נותנים היא 1+3 (במידה ואתה מרחיב ל-4 שנים ב-200 שח).
השנה הראשונה היא אחריות יצרן, ולכן אתה אמור לקבל מוצר שקול\שווה ערך לתקול.
ב-3 שנים הנוספות, הם יכולים לעשות מה שבראש שלהם. למשל, אחד הסעיפים יכול להיות שהם יכולים להציע לך גם מסך נחות יותר, כל עוד, לאחר ירידת הערך של המסך שלך, מהווה שווה ערך למה שיש לך.

gildmor (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #10 

14/03/2021 20:16  
Yuvalfrr כתב:
אין ספק שה- Q80T מסך יותר טוב. הוא כנראה הדגם המקביל שראוי שתקבל. מבחינת יכולות ה Q60/70T זה נפילה מבחינתך. הקטע שסמסונג מדכאת את המסכים שלה משנה לשנה, לכן חוסר ההתאמה ביכולות.

באשר לבהירות המסך, ל- Q80T בהירות טובה ב SDR וחשוב יותר ב HDR. התוצאות נחלקות בין המסכים וזה די קרב צמוד בהיבט הזה. אם הייתה האופציה לעשות החלפה כזו הייתי קופץ על זה, אבל אלא אם יש לך יכולות שכנוע על-טבעיות אני לא רואה את סמסונג מציעים כזו עסקה.
...
אני התיחסתי להשוואה כאן ולפחות לפי מה שאני מבין מהטבלה ה-Q80 נחותה יותר בבהירות למרות שהיא טובה יותר בציון הכולל. ממש לא הייתי קופץ על ההחלפה.
https://www.rtings.com/tv/tools/compare ... eshold=0.1

כפי שאתה יכול לראות הציון שלהם ב-SDR יותר גבוה ל-KS8500 ולאורך כל הטבלה היא כמעט מובילה (KS8500 בצד שמאל)
ב-HDR הציון הפוך למרות שה-KS8500 עדיין מובילה ברוב הטבלה, בהפרש משמעותי הרבה יותר מהיכן שה-Q80 מובילה, לא ברור לי איך הגיעו לציון המשוקלל.

בסרטון של LOCAL DIMMING למטה גם רואים בבירור כאילו איזורים כהים\בהירים מתחלפים ב-Q80 ובאופן מאוד לא אחיד לעומת ה-KS8500 שהרבה יותר אחיד וגם בהיר יותר, אם זה אכן משקף את ה-FALD (ולא דפקט בפאנל) הייתי מוותר עליו כי ויזואלית הוא נראה כחיסרון.
Capture-HDR.JPG
Capture-SDR.JPG

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #11 

@gildmor
אם לא ברור לך איך בדיוק הציון מחושב, אז הכל רשום שם באתר.
ה-KS8500 זה דגם מ-2016, ומערך הבדיקות שהם עושים היום הרבה יותר גדול ממה שהיה אז. כפי שאתה רואה, הכוכבית ליד הציון אומרת שזו הערכה גסה המנסה להתאים את הציון מלפני 5 שנים לציונים של הבדיקות הנוכחיות.
ל-KS8500 יש מנגנון עמעום נחות מאחר ומדובר בתאורת קצה (בחלק התחתון של המסך) שמאירה לכל גובה הפאנל.

אפשר להריץ חיפוש בפורום, אני דיי בטוח שנתקלתי בשרשור דומה לפני כמה חודשים, ולצערי לא נראה לי שיצא לפותח השרשור משהו מזה. החברה לא ששה להחליף טלוויזיה היי-אנד ישנה להיי-אנד חדשה, והלקוח נאלץ להחליט האם להלחם בהם וללכת למשפט או להתפשר ולקחת את מה שהם מציעים לו (או "לשדרג" בתשלום)
אבל שוב, קודם כל צריך לבדוק מה בדיוק כתוב באחריות ה"מורחבת".

gildmor (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #12 

15/03/2021 12:04  
TheCoolest כתב:
@gildmor
אם לא ברור לך איך בדיוק הציון מחושב, אז הכל רשום שם באתר.
ה-KS8500 זה דגם מ-2016, ומערך הבדיקות שהם עושים היום הרבה יותר גדול ממה שהיה אז. כפי שאתה רואה, הכוכבית ליד הציון אומרת שזו הערכה גסה המנסה להתאים את הציון מלפני 5 שנים לציונים של הבדיקות הנוכחיות.
ל-KS8500 יש מנגנון עמעום נחות מאחר ומדובר בתאורת קצה (בחלק התחתון של המסך) שמאירה לכל גובה הפאנל.

אפשר להריץ חיפוש בפורום, אני דיי בטוח שנתקלתי בשרשור דומה לפני כמה חודשים, ולצערי לא נראה לי שיצא לפותח השרשור משהו מזה. החברה לא ששה להחליף טלוויזיה היי-אנד ישנה להיי-אנד חדשה, והלקוח נאלץ להחליט האם להלחם בהם וללכת למשפט או להתפשר ולקחת את מה שהם מציעים לו (או "לשדרג" בתשלום)
אבל שוב, קודם כל צריך לבדוק מה בדיוק כתוב באחריות ה"מורחבת".
...
עזוב כרגע את הציונים, בטבלה של עוצמות הארה אני מניח שזה ערך מוחלט שנמדד ולא כזה שמשתנה עם הזמן. היא מגיעה שם לרמות של 1000-1500 לעומת מקסימום של ~700~ ב-Q80, לא היית מחשיב את זה כהבדל משמעותי בעוצמת תאורה?
לגבי ה-FALD אין לי נסיון עם מסך כזה אבל מהסרטון שיש שם אני מתרשם שהוא יוצר חוסר אחידות בעוצמת האור כשהאובייקט זז ברחבי המסך, יכול להיות שתאורה תחתונה נחשב "נחות" אבל במבחן ההוא ספציפית נותן ויזואלית תוצאה הרבה יותר טובה ואחידה.

לגבי אלקטרוניקס פרו אעלה בדרגים כמה שצריך, אני סבלני (הם טוענים שזה על פי הכתבות של מיניליין ולא שלהם) אני לא מתכוון להתפשר על דגם נחות. ואולי גם לא על Q80, אני צריך לראות אותה איפשהוא להתרשם.

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 443 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

בזמנו זה היה דגם די גבוה.
אבל המיתוג מתחלף. אז זה היה SUHD ואז QLED ועכשיו כבר יש Neo. פעם הכל היה על סקלה אחת עכשיו יש סקלה נפרדת לQLED.
לך עכשיו תמצא מה מקביל למה ותשכנע בזה את אלקטרוניקס פרו...

JoeJoe
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
קיבל תודות: 53 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

ראיתי את -Q80T בחנות כמה פעמים, משום מה היא נראית חוורת ליד ה-Q90/95T. אני במצב שלך הייתי משדרג כבר להכי טוב ומנסה להוציא את המחיר הכי נמוך.

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
קיבל תודות: 174 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

ייתכן מאוד שראית סרטון demo במצב vivid ועל בהירות מקסימלית. כאשר מבליטים צבעוניות ובהירות ה- Q90T תבלוט כי היא סופר צבעונית, רווייה (אני לא אוהב את זה) ובהירה. מדובר במסך יותר ביצועי אבל ה- 80T עדיין מסך טוב מאוד.

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”