לפני קניה : LG C1 77 - SAMSUNG 75QN90A

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
eefrati (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

לפני קניה : LG C1 77 - SAMSUNG 75QN90A

נושא שלא נקרא #1 

שלום ,
בימים הקרובים מבצע רכישה של טלויזיה חדשה .

התלבטות קשה בין 2 הדגמים האלה .
אני עם סמסונג כבר שנים , מאוד אוהב את הצבעים שלהם , הבהירות , ושניתן לראות כמו שצריך גם שיש אור שמש .
אחרי ששמעתי המון המלצות עלהLG OLED והתרשמתי בחנות מ2 הטלויזיות , עדיין קשה לי לבחור את הטלויזיה שתתאים לצרכים שלי.

אז כמה פרטים :

מרחק צפיה - כ4.5-5 מטר .
יש זוית צפיה קצת ממרכז הספה , אבל מתכוון לשים את הטליזיה על זרוע ככה שמתי שקריטי ניתן לסדר זאת .
יש חלון הזזה גדול בדיוק מול הטלויזיה (כמעט כל הקיר) - משמע שהסלון יהיה מואר באור שמש יחסית הרבה
שימוש :
ערוצי טלויזיה (רב הזמן)
סרטים 4K HDR - עד עכשיו השתמשתי בסמארט וויו של סמסונג - הריץ הכל כולל קבצים קבצים של 40 ג'יגה .
xbox one x
יהיה מחובר לרסיבר דרך EARC למערכת 7.1 ככה שצריך שיתמוך גם בפורמטים המתאימים .

אז , מה יהיה הכי מתאים ?

תודה מראש :D :D :D

ice2k
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 20 פעמים
קיבל תודות: 62 פעמים

Re: לפני קניה : LG C1 77 - SAMSUNG 75QN90A

נושא שלא נקרא #2 

התלבטות מעולה, שני דגמים מצויינים.
דבר ראשון שבולט הוא הפרש המחיר, הOLED תהיה יקרה יותר וכנראה צריך לקחת בחשבון.
מכיוון שעיקר השימושים זה טלווזיה רגילה, התחושה שלי אומרת שעדיף הסמסונג. הOLED יורדת לרמה די בסיסית בשידורים בהירים רגילים במטרה להגן על עצמה, אבל זה בהנחה שזה רוב זמן השימוש בטלווזיה. כשרואים סרט HDR בחושך, אז הOLED זורחת, אבל אם זה לא עיקר השימושים אז היתי חושב טוב טוב. בסוף צריך לנצל את היתרון של הטלווזיה שתיבחר בצורה שכלתנית.

לגבי זוויות צפייה, זה לא שהסמסונג רעה, אבל אם הזווית מתחילה להיות קיצונית יש יתרון ברור לOLED, צריך לחשוב על זה. עוד נקודה זה המרחק, זה מאוד רחוק, אפילו 75 זה קצת קטן והמרחק יגרום לאבד חלק מיתרונות האיכות. נכון שזה רק 2 אינטש אבל יש יתרון קטן לOLED בנושא הזה.

בקיצור בחירה לא קלה, מקווה שעזרתי קצת עם השיקולים.
YAMAHA RX-A3030| Audiovector S3 Signature| Audiovector SC Signature | Audiovector Ki1| SVS SB3000

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #3 

אני נוטה להסכים, ולהציע לחפש מסך גדול יותר.
"75 למרחק צפייה כזה לדעתי קצת קטן.

ארז_וחני
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 51 פעמים
קיבל תודות: 204 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

מציע לך להתייחס לנושא השירות והאחריות.
הפורום מפוצץ בתלונות על אלקטרוניקס פרו ואין סיבה לחשוב "לי זה לא יקרה"....
ארז

roy007
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 38 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

1) לא ממליץ על סמסונג בכלל בגלל נושא השירות!
לי הלכו פעמיים מסכים של סמסונג והאכילו אותי מרורים!
2) למרחק צפייה כזה 75 זה גבולי אך אם זה התקציב הייתי מוסיף למשוואה את סוני xh9096
3) אם הסלון מואר רוב הזמן ורוב הצפייה היא בשידורים לינאריים אני חושב שמסך led ישרת אותך טוב יותר.

eefrati (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #6 

תודה רבה לכולם ,

יש את הסמסונג גם ב85 85QN90A , יקרה ב2000 מה LG77 , שווה את ההפרש ? זה יהיה משמעותי במרחק הזה ?

בנוסף גם הרבה מאוד מהזמן משתמש בנקפליקס ושירותי סטרימינג אחרים ככה שאולי יש עדיפות לאחת מהם בתכני HDR .

לא יצא לי עוד להשתמש באחריות לגבי טלויזיה והיה לי כבר 2 מסכים שלהם ... אבל במסך כזה זה באמת חשוב..

amirss
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 80 פעמים
קיבל תודות: 61 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

רכשתי את ה Q60A לפני כחודש בגודל 75" שהחליפה את ה NU8000 שהייתה לי ,

האמת שלא ממש בדקתי את השוק לפני משום שהמסך נשבר והייתי חייב לקנות חדש בפזיזות וה Q60 מוגדר כ 2 רמות מעל ה NU8000 ושנתון גבוהה יותר אז קניתי אותו בעיניים עצומות מה שבדיעבד התברר כהחלטה לא נכונה (בעיני לפחות) .

כשהגיע והותקנה התאכזבתי מאוד מהאיכות שלה , נראית מוחשכת מידי והפאנל מרגיש ירוד זול ולא איכותי כמו הטבלטים הסינים הזולים, וכל ניסיונות הכיול לא שיפרו את המצב.

ב NU8000 ראיתי הרבה יותר טוב ואיכותי מ ה Q60A !

למזלי מצאתי כמה לכלוכים זעירים בתוך הפאנל בבדיקת פיקסלים , היו בערך 8 כאלה .

בא טכנאי של אלקטריניקס פרו ראה את הלכלוכים רשם את הממצאים צילם ואחרי כמה שעות התקשרו אליי מהשירות ואמרו שהעבירו את הממצאים לחברה

אחרי יום קבלתי מהם טלפון ואמרו שמחליפים לי מסך לחדש.

עשיתי קצת שיעורי בית לאחר האכזבה מה Q60A הלכתי להתרשם בחנויות ממסכים והתרשמתי מאוד מ QN90A אהבתי את עוצמת התאורה שלו והאיכות 🙂

נצלתי את ההזדמנות ובקשתי מהשירות שלא יתנו לי שוב את ה Q60A ובקשתי שדרוג ל QN90A 75

נעניתי בחיוב והעבירו את הפניה שלי למחלקת שדרוגים

הוספתי להם על ה QN90A יחד עם זאת גיליתי שהתוספת שהוספתי יצא לי מחיר ממש משתלם והרבה יותר נמוך ממה שהציעו לי אותה בחנויות בסכום הכולל ששלמתי יחד עם ה Q60A.

חייב לציין לטובה את נושא השירות שלהם בניגוד להרבה טענות כאן שאני רואה.

קצת הזוי אבל מסתבר גם שאתר Rating דירג את ה NU8000 גבוהה יותר מה Q60A

https://www.rtings.com/tv/tools/compare ... shold=0.10

mdk_25
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 140 פעמים
קיבל תודות: 667 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

amirss@

לא יודע מאיפה המידע ש-Q60A ״טובה ב-2 רמות מעל NU8000״, כי זה פשוט לא נכון.
NU8000 דגם מצוין (ה-value-for-money של השנתון שלו), והדגם הטוב האחרון של סדרה 8000 לפני שסמסונג התחילו עם מדיניות השנמוכים השנתית.
מה שזה אומר שכל שנה דגמים נהיים פחות טובים מהדגמים שהם מחליפים מהשנה הקודמת:
AU8000 פחות טוב מ-TU8000 שפחות טוב מ-TU8000
Q60A פחות טוב מ-Q60T שפחות טוב מ-Q60R
וכו׳.
הרעיון הוא, שאתה לא יכול להעלות את המחיר של אותו דגם מסך, אפילו מצפים ממך שתמכור בזול יותר.
אבל אם אתה משנמך את היכולות של הדמגים החדשים - אז אתה דוחף את הלקוחות לקנות כל פעם מסכים יותר מתקדמים ויותר חדשים.
למשל MU9000 היה אחלה מסך ביניים עם value-for-money טוב.
שנה אחרי זה, הכניסו את סדרת QLED, אז כבר היית צריך לקנות Q70R כדי לקבל מסך עם איכות טובה. אמנם קיבלת מסך יותר טוב מהמסך של השנה שעברה, אבל הוא כבר עלה יותר.
ושנה אחרי זה Q70T כבר היה לא משהו, אז היית צריך לקנות Q80T כדי לקבל מסך טוב.
השנה זה אולי יהיה QN90...

לכן כפי שראית ב-rtings, דגם NU8000 טוב יותר מדגמי הבסיס של QLED כיום.

eefrati (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #9 

תודה רבה על כל המידע חברים ,
אז לבסוף 2 הדגמים שאני צריך להחליט בינהם אלה

lg c1 77

samsung 85qn90a

לפי מה שהסנתי היתרונות של סמסונג זה הגודל שכפי שנאמר מהתגובות משמעותי במרחק צפיה שלי - 8 אינצ' יותר גדול לעומת lg , פחות סיכון לצריבות , יתרון מאוד גדול בחדר מואר וכנגד השתקפות ויש לי חלון על כל הקיר בדיוק מול הטלויזיה מאחורה הספה .

היתרונות של הlg זה האחריות והשירות והפאנל שיתן לי חווית צפיה יותר טובה בסרטי קולנוע ביתי וhdr שזה גם משהו שמאוד חשוב לי (השקעתי עכשיו גם במערכת 7.1 חדשה עם רמקולים שקועים בקירות ובתקרה ב20 אלף 😁)

יתרון קטן במחיר לlg שעולה 2000 שקל פחות מסמסונג אבל כבר פחות משמעותי בהשקעה הזאת מעדיף לקנות את המסך המתאים יותר.

הלכתי לכמה מקומות ולא ראיתי את הסמסונג בתצוגה כדי להתרשם ראיתי דגמים קודמים והתרשמתי מהצבעים והבהירות , הlg יצא לי לראות והתמונה היתה מדהימה אבל אפילו מול הדגמים הקודמים של סמסונג בחנות יכולתי לראות את הפער בעוצמה ובבהירות במסכים של סמסונג לעומת lg וזה מה שמפחיד אותי.
אם אשקיע סכום כזה במסך ואוכל להנות ממה שהוא יכול לתת רק שאני סוגר את התריסים או שאראה שיקוף של כל החלון רב הזמן אז זה לא יהיה שווה ...

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

1. שיקוף אתה תראה תמיד. במסך אחד זה יהיה מאוד מציק ובאחר רק מציק. אין דבר כזה מסך נגד השתקפויות.

2. הבהירות של סמסונג באה לידי ביטוי כי בחנות הכל מוגדר vivid ובהיר וקר, בצפייה אמיתית, בטח ב-sdr אין צורך בסופר בהירות. ב-HDR זה כבר נחמד יותר בהירות. מקסימלית

3. תברח מסמסונג. תחסוך מעצמך את כל הdse שלהם והשירות המתעלל המחפיר.

nils3373
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: nils3373
נתן תודות: 52 פעמים
קיבל תודות: 143 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

למרחק הצפייה שלך הייתי גם לוקח בחשבון את ה-LG 86NANO75 החדשה.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #12 

אני לא, כי זה מסך מרמת כניסה, ולא מתקרב לקרסוליים של הסמסונג או ה-OLED.

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 443 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

בעיקרון אם יש לך סמסונג כבר כמה שנים אז יש סיכוי לא רע שרמות הבהירות שלה לא עולות על אלה של OLED מודרני ולכן לא תקבל מסך פחות בהיר בהשוואה למה שיש לך היום.
מצד שני, אם אתה צופה באור אז גם פחות תהנה מהOLED ומהHDR שלה (שלסמסונג נורא נוח לקחת את זה לכיוון של מי בהיר יותר כאשר הדגש בכלל צריך להיות על הטווח - dynamic range ששם לOLED יש יתרון בשחורים עם ניגודיות אינסופית)
לדעתי הגודל הוא שובר שיוויון מובהק ואם ה85N90A זאת אופציה - כנראה שזאת הדרך הבטוחה לקבלת חוויה כללית טובה ביותר.

ice2k
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 20 פעמים
קיבל תודות: 62 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

זה תיאור "קצת מטעה". בהירות מקסימלית בתאורה מינימלית זה לא נתון מאפיין מבחינה פרקטית כוללת. הסמסונג הרבה (!) יותר בהירה מהOLED באופן כללי גם מלפני כמה שנים טובות, ממש הרבה יותר בהירה (אני מדבר כמובן על דגמי קצה כמו הOLED שהיא גם כן דגם קצה). תשים 50% בהירות או אפילו 70% ואז תראה שהטענה שלך פשוט שגוייה.

עוד נתון מטעה עם משחק מתמטי הוא "הניגודיות האינסופית" שזה משהו שקרוב יותר לטריק שיווקי מאשר נתון פרקטי. מספיק שתעלה את רמת השחור של ה OLED בחלקיק קטנטן ולא משמעותי (אפסילון) והניגודיות פתאום תהיה הרבה הרבה הרבה יותר קטנה מאין סוף. מה שיותר נכון להגיד הוא "שחור מושלם". "ניגודיות אין סופית" זה פשוט נתון מתמטי מטעה, הרי אם לסמסונג היתה בהירות אין סופית עם השחור הלא מושלם שלה אז היה אפשר להגיד את אותו הדבר עליה - "ניגודיות אין סופית", למרות שכולנו מבינים שזה לא משהו שעוזר לנו בתנאים האהובים עלינו, למרות שלשניהם במקרה ההיפוטתי הזה יש "ניגודיות אין סופית".

חשוב להעמיד את הדברים בפרופורציות.
ליתרונות של אולד יש הסברים אחרים שקשורים בטכנולוגיה שלה, לאו דווקא בהגדרות השיווקיות שנועדו להלהיב את נפשם של הגיקים.
YAMAHA RX-A3030| Audiovector S3 Signature| Audiovector SC Signature | Audiovector Ki1| SVS SB3000

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”