שאלה על מסכים חדשים

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
Love_quality (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 27 פעמים
קיבל תודות: 0

שאלה על מסכים חדשים

נושא שלא נקרא #1 

אהלן, ראשית לציין שאני בור גמור בכל נושא הטכנולוגיה החדשה (לא עד כדי כך .. אבל שנים לא התעסקתי עם דברים כאלה,מכיר רק מחשב קצת רסיבר וזהו)

המטרה שלי היא לקנות מסך גדול לחדר לצורך צפייה בסרטים , משהו אבל באמת גדול שיתן חווית צפייה. הרצון שלי לשלב לזה את הרסיבר שלי והרמקולים הנחמדים .

השאלה היא- בגדול, אני לא מעוניין בערוצים פתוחים או שירות טלוויזיה רגיל. אלא בסוג של אפליקציה שתתן לי אפשרות לרכוש סרטים או לראות פרקים מוקלטים של סדרות (בעיקר אנימציה) , מה אני צריך לדעת על כל זה? מבחינת שירותי צפייה , איזה מסך לקנות, מה עדיף מבחינת איכות .. וכדומה . אשמח מאוד לתגובתכם

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

Re: שאלה על מסכים חדשים

נושא שלא נקרא #2 

נטפליקס? אמאזון? אפל+? יס+ VOD?

טלHD
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו
נתן תודות: 948 פעמים
קיבל תודות: 1099 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

04/10/2021 14:02  
Love_quality כתב:
אהלן, ראשית לציין שאני בור גמור בכל נושא הטכנולוגיה החדשה (לא עד כדי כך .. אבל שנים לא התעסקתי עם דברים כאלה,מכיר רק מחשב קצת רסיבר וזהו)

המטרה שלי היא לקנות מסך גדול לחדר לצורך צפייה בסרטים , משהו אבל באמת גדול שיתן חווית צפייה. הרצון שלי לשלב לזה את הרסיבר שלי והרמקולים הנחמדים .

השאלה היא- בגדול, אני לא מעוניין בערוצים פתוחים או שירות טלוויזיה רגיל. אלא בסוג של אפליקציה שתתן לי אפשרות לרכוש סרטים או לראות פרקים מוקלטים של סדרות (בעיקר אנימציה) , מה אני צריך לדעת על כל זה? מבחינת שירותי צפייה , איזה מסך לקנות, מה עדיף מבחינת איכות .. וכדומה . אשמח מאוד לתגובתכם
...
אם ה"נגן" שלך אמור להיות אך ורק המסך, תדאג לרכוש מסך שיהיה עם EARC שיוכל להחזיר אודיו לרסיבר בצורה מיטבית (ביחוד לעתיד).
אם אתה לא מחליף מסך כל שנתיים או שלוש, תדאג שלמסך תהיה תמיכה ב HDMI 2.1 .
חוץ מזה, כל מסך ממותג מוכר/מוביל יוכל לנגן את כל האפליקציות הרלוונטיות (נטפליקס, ספוטיפיי, סטינג/סלקוםTV/פרטנרTV/מאקו וכו').
תכתוב מה התקציב שלך ומרחק הצפייה ותוכל לקבל המלצות ספציפיות.

סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #4 

04/10/2021 18:23  
טלHD כתב:
אם ה"נגן" שלך אמור להיות אך ורק המסך, תדאג לרכוש מסך שיהיה עם EARC שיוכל להחזיר אודיו לרסיבר בצורה מיטבית (ביחוד לעתיד).
אם אתה לא מחליף מסך כל שנתיים או שלוש, תדאג שלמסך תהיה תמיכה ב HDMI 2.1 .
חוץ מזה, כל מסך ממותג מוכר/מוביל יוכל לנגן את כל האפליקציות הרלוונטיות (נטפליקס, ספוטיפיי, סטינג/סלקוםTV/פרטנרTV/מאקו וכו').
תכתוב מה התקציב שלך ומרחק הצפייה ותוכל לקבל המלצות ספציפיות.
...
שלום טל תודה על התגובה, רק עכשיו יוצא לי לראות אותה. התקציב הוא משהו בסביבות ה2500 שקל..

לגבי מרחק הצפייה, אני יושב על המיטה ורוצה לשים את המסך על הקיר (כל מסך יוכל להיות מותקן על הקיר באמצעים כלשהם?) והמרחק הוא 3 מטר בערך.

לגבי נטפליקס וכל שאר השירותים, זה מצריך משהו נוסף או רק המסך עם חיבור לאינטרנט?

ושאלה נוספת לגבי הHDMI, ברסיבר אמור להיות משהו מקביל או שאין קשר? יש לי אופציה של חיבור אופטי ברסיבר .. (כמו שאמרתי בור מוחלט בכל הקשור לחיבורים, הרסיבר והרמקולים שלי לא התקדמו כל כך מאז שקניתי אותם, בעיקר שמעתי בהם מוזיקה בצורה פשוטה)

סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #5 

04/10/2021 17:53  
Yuvalfrr כתב:
נטפליקס? אמאזון? אפל+? יס+ VOD?
...
אני מכיר את השירותים האלה, רק לא יודע בדיוק איך זה עובד? אני צריך משהו נוסף חוץ מהמסך עצמו וחיבור לאינטרנט? ובכלל, זה כולל סרטי קולנוע וכאלה או רק תוכן מקורי שלהם?

ונגיד שאני רוצה לוותר על התענוג של השירותים האלה, יש דרך אחרת שבה אני יכול למשל להוריד סרט ממקור אינטרנטי כלשהו ואז לצפות בו? זה יהיה באותה איכות? ואו כמה חוסר ידע יש לי בכל זה..

mdk_25
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 140 פעמים
קיבל תודות: 667 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

05/01/2023 4:14  
Love_quality כתב:
אני מכיר את השירותים האלה, רק לא יודע בדיוק איך זה עובד? אני צריך משהו נוסף חוץ מהמסך עצמו וחיבור לאינטרנט? ובכלל, זה כולל סרטי קולנוע וכאלה או רק תוכן מקורי שלהם?

ונגיד שאני רוצה לוותר על התענוג של השירותים האלה, יש דרך אחרת שבה אני יכול למשל להוריד סרט ממקור אינטרנטי כלשהו ואז לצפות בו? זה יהיה באותה איכות? ואו כמה חוסר ידע יש לי בכל זה..
...
אין יותר מדי דרכים אחרות, שהן חוקיות.
יש שרותי VOD פחות נפוצים מאלה. למשל ב-Google Play Store אתה יכול לקנות/להשכיר סרטים וסדרות לצפיה.
אבל זה לא יהיה שונה בשום צורה מהאפליקציות המדוברות. רק אפליקציה בשם אחר.

סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #7 

10/01/2023 12:35  
mdk_25 כתב:
אין יותר מדי דרכים אחרות, שהן חוקיות.
יש שרותי VOD פחות נפוצים מאלה. למשל ב-Google Play Store אתה יכול לקנות/להשכיר סרטים וסדרות לצפיה.
אבל זה לא יהיה שונה בשום צורה מהאפליקציות המדוברות. רק אפליקציה בשם אחר.
...
תודה.
ואם מישהו יכול עדין לעשות לי סדר במה להתמקד מבחינה טכנית, אני אשמח. מה העיקר שאני צריך? הבנתי שיש שני דברים חשובים שזה הHDMI ו EARC. יש עוד דברים חשובים שכדאי שאדע?

האם אני לא צריך לברר שיש לי את כל האופציות חיבור ברסיבר לפני שאני רוכש את המסך? לפי מה שאני מבין אין לי כניסה של HDMI ברסיבר ..(נראלי) יש לי רק לכבל אופטי. אם מישהו יוכל לעשות לי סדר אודה לו מאוד.

NFT
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: אילון טאסק
נתן תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #8 

אתה צריך micro led

סתם אחי כמה אינץ אתה צריך? תקציב בעייתי למעל 65 וגם 65 קצת מהודק באפשרויות

mdk_25
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 140 פעמים
קיבל תודות: 667 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

16/01/2023 8:01  
Love_quality כתב:
תודה.
ואם מישהו יכול עדין לעשות לי סדר במה להתמקד מבחינה טכנית, אני אשמח. מה העיקר שאני צריך? הבנתי שיש שני דברים חשובים שזה הHDMI ו EARC. יש עוד דברים חשובים שכדאי שאדע?

האם אני לא צריך לברר שיש לי את כל האופציות חיבור ברסיבר לפני שאני רוכש את המסך? לפי מה שאני מבין אין לי כניסה של HDMI ברסיבר ..(נראלי) יש לי רק לכבל אופטי. אם מישהו יוכל לעשות לי סדר אודה לו מאוד.
...
HDMI זה טריוויאלי.
אי אפשר להגיד שזה חשוב או לא חשוב.
מובן מאליו שהתמונה ממקורות חיצוניים תגיע למסך דרך HDMI. כמו שברור שהחשמל יגיע ב-220 וולט.

לגבי חיבור סאונד, לרוב המסכים יש יציאה אופטית, אז זאת לא צריכה להיות בעיה.

בטלויזיות לרוב מתרכזים באיכות תמונה.
שהיא נובעת מטווח הצבעים שהטלויזיה מסוגלת להציג, בהירות התאורה של המסך (גם משפיעה על איך הצבעים נראים), ניגודיות הפיקסלים על המסך, גודל מסך כמובן, ציפוי נגד השתקפויות, זווית הצפיה המירבית וכו׳ וכו׳
כלל אצבע פה: ככל שהטלויזיה יקרה יותר וטובה יותר - כך כלל המאפיינים הנ״ל יהיו טובים יותר.
(כלומר אין יכולת לקנות טלויזיה זולה אבל עם ציפוי נגד השתקפויות למשל. המחיר והיכולות באים יד ביד)

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”