כיול טלוויזית xiaomi mi 75q1

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
davidler (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 3 פעמים

כיול טלוויזית xiaomi mi 75q1

נושא שלא נקרא #1 

שלום חברים
אשמח לעזרה בכיול התמונה של הטלויזיה , חיפשתי ברשת ולא מצאתי הגדרות מתאימות לגגם הזה . התמונה קצת מוגזמת בתאורה ובצבעים החמים , נסיתי לשחק בעצמי עם ההגדרות ולא ממש הגעתי לתוצאה מספקת.

ice2k
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 20 פעמים
קיבל תודות: 62 פעמים

Re: כיול טלוויזית xiaomi mi 75q1

נושא שלא נקרא #2 

את זה רשמתי בתרד אחר, אולי יעזור. בכל מקרה נשמע שאתה צריך להוריד בהירות.

ציטוט:
לגבי הגדרות תמונה זה בעייתי, כי יש אלף מצבים. אבל אחרי משחקים ובדיקות קפדניות:

לסרטי HDR:
תאורה 100
בהירות 50 או 49
קונטרסט 53
סטורציה 58
גוון 0
חדות בין 8 ל 10 (חוטא למוסכמות שלי, אבל זה פשוט מוסיף המון כל עוד התוכן איכותי ולא מלא *** של גריין או דחיסה עצבנית)
טמפרוטרת צבע - WARM (אלא מה?)
החלקת תמונה, אני חושב שזה אחד הדברים החשובים, בניגוד לרוב הפרמטיבים, אני שם על STANDRAD, לפעמים SMOOTH, המחיר הוא ארטיפקטים.
INTELLIGENT SWITCH - כבוי (אל תעזו להדליק את זה)
LOCAL DIMING - כמובן דלוק, הרי על מה שילמנו גרושים?! (192 אזורים)

טווח צבעים אוטומטי (BT2020 ל HDR, אין מה לדאוג)
GAMMA - עוד לא החלטתי בין DARK ל STANDARD, השני יותר נכון, זה כמובן קשור לסעיף שאחרי הבא.
ניקוי רעשים - להוריד ל 0 , חובה.
LUMA CONTROL - אני מכבה בסרטים. זה בעצם TONE MAPPING שהופך הכל למרשים יותר אבל בסרטים חשוכים הוא גורס פרטים עדינים, עדיף בלעדיו.
LOCAL CONTRAST - אני משאיר דלוק, אבל אני לא בטוח שזה בכלל עושה משהו
וזה התוכן הנפוץ.

דולבי וויז'יון מכוון לDARK (חובה). HDR10 PLUS זהה ל HDR (לא הכל מופיע במצב הזה).

במחשב הוא מזהה לי MONITOR, זה די דומה אבל את התאורה אני מוריד ל 70-75 ועוד כמה שינויים (מפעיל LUMA CONTROL).

ויש עוד לא מעט מצבים אבל כבר כואבות לי האצבעות
YAMAHA RX-A3030| Audiovector S3 Signature| Audiovector SC Signature | Audiovector Ki1| SVS SB3000

davidler (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

תודה
הצבעים קצת מוגזמים , האם הורדת גם את רמות הצהוב או האדום? מה לגבי רוויה ? עוצמת תאורה 100 המסך הופך לבהיר מידי.

ice2k
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #4 

כיול הגדרות זה בסוף טעם אישי. יכול להיות שמה שאני אוהב אתה לא אוהב וההפך. לגבי כיול שמיועד להגיע לדיוק - זה משהו אחר ולא ניסיתי את זה כי אין לי את הציוד המתאים לכיול כזה. גם אני לא בטוח שזה מעניין אותי אבל בטוח מסקרן אותי. אני קונה טלווזיה בשביל שתרשים אותי, בשביל הנאה ובידור, פחות מעניין אותי הדיוק לשם "הצדק העולמי" (למרות שעדיין קצת כן). אני רוצה "רכבת הרים" ולא "כביש החוף במלוא הדרו". מקווה שהתיאור לא יצירתי מדי.

עוד לא נגעתי בכיול הצבעים עצמו כי פשוט העסק נראה לי טוב, אני לא מנסה לסבך את העניינים בשביל לתמוך באידאלים של מישהו אחר, בסוף קניתי את הטלווזיה לעצמי והיא עושה את העבודה פלוס פלוס בשביל הכסף.

לפחות לפי ההגדרות שלי, לא מצאתי צבעים מוגזמים או משהו לא טבעי. מה שחשוב זה להתאים את טווח הצבעים לתוכן, אחרת זה נראה לא טבעי ומוגזם. בימינו אוטומטי עושה עבודה טובה, כל וידאו מודרני מגדיר את מה שצריך בנושא הזה (וחשוב להיות על BT709 בכל תוכן שהוא לא HDR ו 10 ביט).
YAMAHA RX-A3030| Audiovector S3 Signature| Audiovector SC Signature | Audiovector Ki1| SVS SB3000

Liquid
חבר פעיל
חבר פעיל
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #5 

שאלה לבעלי הטלוויזיה.
באיזו עוצמה הווליום אצלכם? אצלי לפחות 30-40 לעומת לד של סמסונג ששם כבר ב10 שומעים בסדר גמור

ice2k
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #6 

ב20 זה סביר, לפעמים קצת חזק. אבל אני מניח שזה תלוי בגודל החלל ומרחק הצפייה, בדיוק כמו כל מערכת סאונד.

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”