טלויזיות סוני ובית חכם

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
GalKar (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 4 פעמים

טלויזיות סוני ובית חכם

נושא שלא נקרא #1 

התחדשתי בטלויזיית סוני 75X90J רק כדי להתאכזב ולגלות שסוני חוסמים אותי מהאפשרות לחבר את הטלוזייה לאלקסה ששולטת בכל הבית.
זוהי אינה התכונה היחידה החסרה בטלויזיה שבה סוני מפלה אותנו על רקע גיאוגרפי וגם ספריית התוכן שלה Bravia Core חסומה בישראל.
נסיון להתגבר על החסימה באמצעות VPN לא הועיל.
ברמה האישית מאוד מתוסכל מהעניין ולא מבין מדוע סוני לא מאפשרים לנו להינות מהשירותים שהם מציעים עבור אותה טלויזיה בדיוק מעבר לים.
אם הייתי מודע לחוסר היכולת להתחבר לאלקסה כנראה שזה היה דיל ברייקר עבורי, את היבואן זה כנראה פחות מעניין כי זאת כנראה לא תכונה מספיק נדרשת.
בכל אופן טלויזיה חכמה שב-2022 לא מאפשרת גישה לשתי העוזרות החכמות הנפוצות בעולם היא פחות חכמה עבורי (גם הגישה בגוגל אסטיטנט בעייתית לפחות עבורי כרגע) ואני מתבאס על הרכישה ולכן ממליץ למי שחיבור לאלקסה חשוב לו שיכיר את המגבלות.

ahersko
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 346 פעמים
קיבל תודות: 584 פעמים

Re: טלויזיות סוני ובית חכם

נושא שלא נקרא #2 

על מה בדיוק אתה רוצה לשלוט דרך האלקסה?

הפעלה? כיבוי? ווליום?

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 114 פעמים
קיבל תודות: 228 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

נראה לי זה ברוב היצרניות ככה, גם סמסונג בבריטניה וארה"ב מגיעה עם גוגל אסיסטנט ועוד אופציות שבארץ חסומות.
בסמסונג אפשר אבל להגדיר את מיקום הטלויזיה לכל מדינה שתרצה וכאשר אתה מגדיר ארה"ב אז אפלקציות שלא קיימות בשוק הישראלי מופיעות ונפתחות עוד אופציות, מציין שלא ניסיתי את העוזרות הקוליות, תבדוק האם יש אופציה כזו גם בסוני ואולי לא תצטרך VPN.

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 443 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

ניסית לעשות factory reset עם VPN?
אם תסתכל באתר סוני הגלובלי תראה גם שישראל לא קיימת מבחינתם… לא ברטר המעמד שלנו ושל ישפאר…

GalKar (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #5 

ניסיתי Factory Reset וחיבור לנייד שלי שהיה מחובר באותו זמן עם VPN לבריטניה.
לא עזר, עדיין לא קיבלתי את האפליקציה המיוחלת.

ממש לא מבין את הקטע של סירוס טלויזיות לשווקים מסויימים, מדוע אוזניות סוני שנמכרות בארץ למשל כן מגיעות עם תמיכה מובנת גם באלקסה ולא רק בגוגל?

GalKar (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #6 

13/01/2022 10:27  
ahersko כתב:
על מה בדיוק אתה רוצה לשלוט דרך האלקסה?

הפעלה? כיבוי? ווליום?
...
בתור התחלה זה מספיק טוב, אני יודע שאפשר לעשות את זה עם IR דוגמת ברודלינק אבל אז אין חיווי על המצב האמיתי של הטלויזיה.

אני מעוניין שפקודת "Good Night" תכבה את כל הבית, עם IR במידה חהטלויזיה תהיה כבויה באותו רגע היא פשוט תדלק.

GalKar (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #7 

13/01/2022 14:43  
Haimbin כתב:
נראה לי זה ברוב היצרניות ככה, גם סמסונג בבריטניה וארה"ב מגיעה עם גוגל אסיסטנט ועוד אופציות שבארץ חסומות.
בסמסונג אפשר אבל להגדיר את מיקום הטלויזיה לכל מדינה שתרצה וכאשר אתה מגדיר ארה"ב אז אפלקציות שלא קיימות בשוק הישראלי מופיעות ונפתחות עוד אופציות, מציין שלא ניסיתי את העוזרות הקוליות, תבדוק האם יש אופציה כזו גם בסוני ואולי לא תצטרך VPN.
...
ניסיתי לבחור Region = United Kingdom, לא עזר.

ahersko
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 346 פעמים
קיבל תודות: 584 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

יש לסוני פקודת כיבוי מוחלטת ופקודות הפעלה.
לפחות דרך ה ir של ההרמוני זה עובד מושלם
C64ABAE6-0960-4180-A643-8D0BD319AC36.png

sbenyo
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 19 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

אני רכשתי x95j עם גוגל TV. הטלויזיה מזוהה ע"י גוגל הום ואפשר להדליק ולשלוט בווליום בלי בעיה. לצערי כיבוי לא עובד. לא ברור למה. יש לי גם broadlink. הצלחתי לתכנת כיבוי והדלקה בלימוד מהשלט וגם לתכנת את ה-input לכפתור ה-Channel (צריך שלא יהיה ב-BT mode).
אפשר עכשיו להחליף input ע"י next channel אבל זה לא ממש נח כי אי אפשר להגיד input מסויים. אגב את השלט של הוט לצערי לא הצלחתי לקנפג עם broadlink. לא נקלט.

GalKar (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #10 

לאחר הרבה משחקים ובחסות VPN וחשבון גוגל אמריקאי הצלחתי להתקין את האפליקציה הדרושה בטלויזיה ולחבר לאלכסה.
פחות הצלחה נרשמה עם נסיון להתחבר לאלפקציית Bravia Core המציעה סרטים באיכות גבוהה לבעלי טלויזיות סוני משנת 2021 וגם כן אינה פתוחה בישראל (בשנה שעברה ישפאר הודיעה שהשירות אולי יהיה זמין ברבעון הראשון של 2022).
מחיפוש באתר סוני העולמית ישראל בכלל לא קיימת על המפה וישפאר לא מוזכרת בשום מקום כיבואן הרשמי שלה ככה שתקוות גדולות אין.

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”