שאלה לגבי ביצועים בשרשור מגבר ק״ב לסטריאו.

כל מה שקשור לאודיו בסטריאו, פטיפונים, נגני CD, קדם מגברים, מגברי כח, כבלים וכמובן רמקולים - רכיבים עד 3000$ בלבד.
cobmetal (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 0

שאלה לגבי ביצועים בשרשור מגבר ק״ב לסטריאו.

נושא שלא נקרא #1 

בוקר טוב ,
ברשותי מחשב המשמש כמקור לסרטים ומוסיקה , מגבר סטריאו MF M3si , ורסיבר ק״ב של מרנץ 7011 , בנוסף לזוג רמקולי מוניטור של קבאס וסאב של קנטון. כיום המחשב מתחבר דרך כבל HDMI לרסיבר , הרסיבר דרך היציאות preout , משורשר ל MF , זוג הרמקולים מחובר לMF , והסאב מחובר לרסיבר. סהכ שומעים לא רע (-; , החלטתי לנסות ניסוי ולהתחבר מהמחשב ישירות ל MF יש לו דאק פנימי , ופה ממש הופתעתי , מעבר לעובדה שהתחום הנמוך היה חסר קצת , הרמקולים נשמעו הרבה הרבה יותר טוב , יותר מפורטים במה רחבה יותר הפרדה טובה של כלים וכו , ומפה השאלה , לא ממש מצליח להבין מדוע ההבדל , שהרי המרנץ היה משורשר למגבר סטריאו , דהיינו ההגברה היתה מתבצעת על ידי המגבר סטריאו , האם ההבדל בשמע נובע מרכיבי ה DAC של המכשירים ?
בנוסף האם ניתן לחבר סאב למגבר סטריאו , או שפשוט לרכוש דאק חיצוני ?
אני כן מעוניין לנסות להנות משני העולמות ולא לוותר על הריסבר קב , האם יש קונסטלציה כזו ?

בברכה.
דימה.

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 940 פעמים

Re: שאלה לגבי ביצועים בשרשור מגבר ק״ב לסטריאו.

נושא שלא נקרא #2 

ההבדל יכול לנבוע מכך שבחיבור ישיר אתה כבר לא משתמש בכל המרנץ, לא רק בהגברה שלו אלא גם במעגלי ה Pre, ב DSP שלו, בקרת הווליום ועוד. אגב, לפני שתבטל את עניין בקרת הווליום אז דע לך שברוב הרסיברים המודרניים הבקרה היא דיגיטלית ולכן מחייבת המרות AD ובחזרה DA. כהערת אגב, אני אישית מעולם לא הצלחתי להפיק אודיו דו ערוצי משביע רצון מהרסיבר הקודם שלי ובסופו של דבר חיברתי את יציאות ה pre-out שלו למגבר סטריאו ייעודי.

ניתן לחבר סאב למגבר סטיריאו בשני אופנים:

1. שימוש במגבר סטיריאו שיש לו יציאה ייעודית למגבר וניהול באס
2. שימוש בסאב שיש לו כניסה High Level המאפשרת לו להתחבר ליציאות הרמקולים הרגילות (מה ש REL ויצרנים אחרים יודעים לעשות)
מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

cobmetal (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #3 

העניין שבשרשור אני באמת מפיק סאונד פחות טוב למרות שהגדרתי ברסיבר pure direct . לגבי החיבור של הסאב אבדוק האם קיימת אצלי כניסה כזו כפי שציינת , השאלה שלי האם עדיין ישנה דרך להנות גם מקב וגם מסטריאו .

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #4 

העברה ל pure direct היא לא מרשם קסם לעקיפת הרסיבר. יחידת ה pre-amplifier עדיין עובדת והאודיו עדיין מוזרם דרכה ובקרת הווליום עדיין עובדת ולכן מעגלי ה DSP אולי עובדים פחות אבל הם עדיין משפיעים על האודיו. כך שאם חשבת שזה טריק נהדר כדי להפוך רסיבר למגבר סאטיריאו - אז זה לא.

הדרך המומלצת לשלב בין אודיו רב ערוצי לסטראו זה להצטייד במגבר סטריאו שיש לו כניסה HT Bypass שאותה מחברים ליציאות ה Pre Out ברסיבר. אל המגבר סטראו מחברים ישירות את כל מקורות האודיו הדו ערוצי וכשעוברים לקולנוע ביתי/אודיו רב ערוצי הוא משמש בעצם רק כמגבר כוח לרסיבר.

יש על זה המון מאמרים ברשת, חפש ותקרא.

את המחשב אתה יכול לחבר גם ב HDMI לרסיבר וגם ב USB ל DAC ומשם למגבר הסטריאו (בהנחה שלמגבר אין DAC פנימי). לא צריך להסתבך ברכישות הזויות כי היום DAC הפכו כבר ל"מוצרי מדף" והם כבר לא חיות אקזוטיות. אודיופילים מורעלים אולי לא יאהבו לשמוע זאת אבל לרוב הצרכים גם Topping D10 פשוט יעשה את העבודה נאמנה.

cobmetal (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #5 

כפי שכתבת, אולי לא הצלחתי להסביר את עצמי המגבר סטריאו שלי הוא בעל ht-bypass , ואני מחובר בדיוק כפי שתארת , השאלה מה אני עושה עם הסאב בשמע סטריאו , הרמקולים הינם מוניטורים וחסר נמוכים , האם ישנה אפשרות לחבר את הסאב גם לק״ב וגם לסטריאו על מנת שניתן יהיה להנות ממנו גם בסטריאו

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #6 

ברור שיש אפשרות כזו, אבל זה כבר תלוי בסאב.

למשל לי יש סאב של REL ושם ההמלצה היא לחבר גם דרך יציאת ה LFE מהרסיבר וגם דרך יצאת הרמקולים הקדמיים. עובד מצויין אבל בשביל זה צריך סאב של REL כך שזול זה בטוח שלא.

יכול להיות שחברות אחרות מציעות פתרונות זהים או דומים.

cobmetal (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #7 

אתה יכול בבקשה לציין את שם הדגם של הסאב ?

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #8 

כן אבל זה לא משנה. כל הסאבים של REL מתחברים אותו הדבר ויש להם בול את אותן הבקרות. שלי ספציפי הוא ה B2 Britannia שכבר לא מיוצר מזמן.

בור_ועם_הספר
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 45 פעמים
קיבל תודות: 68 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

08/12/2020 16:19  
Catskinner כתב:
כן אבל זה לא משנה. כל הסאבים של REL מתחברים אותו הדבר ויש להם בול את אותן הבקרות. שלי ספציפי הוא ה B2 Britannia שכבר לא מיוצר מזמן.
...
לא כולם. הסאבים לק"ב שלהם, (HT-1XYZ) ללא חיבור hi-level

cobmetal (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #10 

אשמח ללמוד מאנשים שמבינים יותר ממני בנושא , אני מצרף תמונה של החיבורי הסאב , והשאלה היא האם בו זמנית אני יכול בעזרת החיבורים שיש לסאב לחבר גם לרסיבר ק"ב , וגם למגבר סטריאו ?

https://ibb.co/886kBK2

שלח תגובה

חזור אל “אודיו דו-ערוצי (סטריאו)”