לא מרוצה מהסאונד

כל מה שקשור לאודיו בסטריאו, פטיפונים, נגני CD, קדם מגברים, מגברי כח, כבלים וכמובן רמקולים - רכיבים עד 3000$ בלבד.
guy.coffman (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

לא מרוצה מהסאונד

נושא שלא נקרא #1 

שלום,
לאחר האזנה בחנות וקריאת ביקורות בחרתי בשילוב הבא:
Yamaha a-s301 + Kef Q150
הרסיבר מחובר לQ60t דרך כבל אופטי (אין לרסיבר HDMI..).
אני לרוב מאזין למוזיקה דרך האפליקציה של ספוטיפיי בטלויזיה או צופה בנטפליקס.
הסאונד בספוטיפיי בסדר, לא מדהים, ונשמע מאוד לא מאוזן (חלק מהכלים 'מרוחקים', השירה לא חזקה מספיק..) ובסרטים מאוד מאוד לא מאוזן (דיבור חלש, ואז מכונית ממש רועשת).
הסאונד מוגדר לPCM עם כל האופציות של סראונד/דולבי מכובות. בנטפליקס ניסיתי להעביר את רצועת הקול מ5.1 לOriginal אבל זה לא עזר.
יש למישהו רעיונות מה יכול להשפיע על זה?

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

Re: לא מרוצה מהסאונד

נושא שלא נקרא #2 

לגבי ספוטיפיי, צויין כאן במספר שירשורים שלשמוע דרך האפליקציה של הטלויזיה זו לא דרך מוצלחת. כמו כן איכות הקבצים שזמינים בספוטיפיי היא לא ברמה גבוהה יחסית למה שיש באפליקציות מתחרות. אין לי נסיון אישי, רק מסכם מה שקראתי בפורום מכאלה שחפרו בנושא.
האם אתה שומע על direct / pure direct?
כמו כן אלו רמקולים מדפיים ואם אתה שומע בחלל גדול יחסית בלי סאב יתכן שיש מחסור בתדרים הנמוכים יותר ובSPL בכללי. אחד השימושים הנפוצים ברמקולים מדפיים בסביבה שהיא לא שולחנית, הוא בשילוב עם סאב כדי ל"שחרר" את הרמקולים מהמעמסה להתעסק בתדרים שקשים לו. במקרה שלך אין לרסיבר אפשרות לניהול באס, כך שגם אם תוסיף סאב המדפיים ימשיכו לפעול בfull range.
לגבי טלויזיה, אם אתה שומע ב2.0 אז נעשה downmix מרב ערוצי לדו ערוצי. זה לא חייב להשמע לא טוב, אבל לא תהיה הפרדה כמו ברב ערוצי.
Jack of some trades, master of none

ארז_וחני
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 51 פעמים
קיבל תודות: 204 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

על מנת להבין איפה החוליה החלשה ששינוי או החלפה שלך תשפר את איכות הסאונד, אתה צריך לפעול בשיטתיות ולבודד כל פעם גורם אחר.
אם אתה לא משתמש ברמקול סאבוופר אז ייתכן שהוספה של סאב תפתור לך את הבעיה. זה הדבר הראשון שהייתי בודק.
אם גם לאחר הוספה של רמקול סאב עדיין אתה לא מרוצה, הייתי בודק מקור איכותי אחר - תשאיל נגן cd טוב וחבר למערכת. אם תשמע באיכות מספקת תדע שהבעיה היא באיכות המקור.
אם האיכות עדיין לא מספקת, אז משהו בשילוב של הרמקולים עם ההגברה לא מספיק טוב עבורך.
את זה תוכל לבדוק רק אם תחבר את הרמקולים שלך להגברה איכותית יותר וההיפך - חיבור המגבר שלך לרמקולים איכותיים יותר.
את כל הניסיונות אתה צריך לעשות כאשר המגבר מקבל סיגנל דו ערוצי, כלומר, חייב להתבצע downmix אם המקור הוא רב ערוצי.
בהצלחה
ארז

ארז_וחני
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #4 

על מנת להבין איפה החוליה החלשה ששינוי או החלפה או הוספה של רכיב תשפר את איכות הסאונד, אתה צריך לפעול בשיטתיות ולבודד כל פעם גורם אחר.
אם אתה לא משתמש ברמקול סאבוופר אז ייתכן שהוספה של סאב תפתור לך את הבעיה. זה הדבר הראשון שהייתי בודק.
אם גם לאחר הוספה של רמקול סאב עדיין אתה לא מרוצה, הייתי בודק מקור איכותי אחר - תשאיל נגן cd טוב וחבר למערכת. אם תשמע באיכות מספקת תדע שהבעיה היא באיכות המקור.
אם האיכות עדיין לא מספקת, אז משהו בשילוב של הרמקולים עם ההגברה לא מספיק טוב עבורך.
את זה תוכל לבדוק רק אם תחבר את הרמקולים שלך להגברה איכותית יותר וההיפך - חיבור המגבר שלך לרמקולים איכותיים יותר.
את כל הניסיונות אתה צריך לעשות כאשר המגבר מקבל סיגנל דו ערוצי, כלומר, חייב להתבצע downmix אם המקור הוא רב ערוצי.
בהצלחה
ארז

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

03/01/2021 13:13  
ארז_וחני כתב:
אם גם לאחר הוספה של רמקול סאב עדיין אתה לא מרוצה, הייתי בודק מקור איכותי אחר - תשאיל נגן cd טוב וחבר למערכת. אם תשמע באיכות
...
עדיף להתחיל בלבדוק מקורות איכותיים יותר, זה יותר זול מלקנות סאב. אבל בכל מקרה, גם חושב שזה חלק מהבעיה.
Jack of some trades, master of none

ארז_וחני
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #6 

03/01/2021 13:18  
Avi_Dagan כתב:
03/01/2021 13:13  
ארז_וחני כתב:
אם גם לאחר הוספה של רמקול סאב עדיין אתה לא מרוצה, הייתי בודק מקור איכותי אחר - תשאיל נגן cd טוב וחבר למערכת. אם תשמע באיכות
...
עדיף להתחיל בלבדוק מקורות איכותיים יותר, זה יותר זול מלקנות סאב. אבל בכל מקרה, גם חושב שזה חלק מהבעיה.
...
לא כתבתי לקנות.
כתבתי לבדוק.
ארז

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 443 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

בוא קודם נפתור משהו מהותי! יש לך מגבר דו-ערוצי ולא רסיבר ולכן אין לך HDMI כי הוא בכלל לא מתוכנן לקבל אות כזה. כן יש לו כניסה דיגיטלית (אופטית) עבור נגני מדיה וסאונד מהטלוויזיה. מכאן נובע:
1) אתה מוגבל לאיכות הDAC הבסיסי של המגבר אבל כנראה שלא כאן הבעיה.
2) למיטב ידיעתי כבל אופטי הוא ״טיפש״ ולא יודע ״לחוש״ מה מחוב מצידו השני ולכן יכול לשדר גם פורמט לא מתאים. אין לי מושג אם יש פיענוח וכמה הוא טוב בצד המגבר ולכן כדאי לוודא שאתה מוציא מראש סטאריו (2.0) ולא שום דבר אחר.
3) היות ושמעת בחנות את השילוב ואהבת ובבית פתאום התאכזבת אז יש כאן בסבירות גבוה בעיה של אקוסטיקה פחות מוצלחת שגורמת להדגשה של תדרים נמוכים ואיבוד פוקוס על המיד ומעליו. ופה אין הרבה מה לעשות חוץ מלשחק עם מיקום הרמקולים, מיקום מקום האזנה ואף טיפול בבעיות אקוסטיות בחלל בין אם באופן פיסי ובין אם מערכות room correction אבל זה מין הסתם לא רלוונטי במיוחד כי מראש לא תכננת לשפוך הרבה כסף.

סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #8 

• בקשר למקור הסאונד- אם האפליקציה של ספוטיפיי לא מספקת איכות טובה, מה עדיף? כבל Coaxial ל3.5mm דרך הפלאפון עדיף?
  • בדרך כלל אני לא שומע בPure direct, אבל לא ניסיתי להעביר לPure direct בזמן בסרט. אבדוק את זה.
  • שכחתי לציין שיש לי סאב (דיי זול שמצאתי בבית של ההורים). Jamo SUB200. הוא בסדר ועושה את העבודה אבל כפי שצוין אני לא מרגיש שירדה מעמסה מהמדפיים.
  • ההפרדה לא מפריעה לי, הסראונד לא בהכרח חסר לי, פשוט מפריע לי שהווליום פתאום קופץ או שהדיאלוגים חלשים או שאני מפספס רצועות אודיאו.
  • איך אפשר לוודא שאני מוציא סאונד סטריאו מהטלויזיה? לא הצלחתי למצוא משהו כזה באפשרויות..
הפתרונות שחשבתי עליהם:
א. לקנות מקרן קול זול שישמש לסרטים.

ב. למכור את הרסיבר ולקנות אחד שמתאים לסראונד (ולחבר אליו את הרמקולים, בתקווה שהdownmixing יהיה מוצלח יותר או שתהיה לי שליטה על הערוצים)

ג. אולי להעביר סאונד מהטלויזיה לDAC ומהDAC לרסיבר?

סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #9 

שאלה נוספת -
כדאי לכוון את הImpedance לגבוה או נמוך?
הרמקולים הם 3.7-8 ohms

שלח תגובה