מיקסר לטובת קריוקי

כל מה שקשור לאודיו בסטריאו, פטיפונים, נגני CD, קדם מגברים, מגברי כח, כבלים וכמובן רמקולים - רכיבים עד 3000$ בלבד.
shaigot (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 3 פעמים

מיקסר לטובת קריוקי

נושא שלא נקרא #1 

מחפש לקנות ערכת קריוקי,
בהתחלה חשבתי לקנות בידורית אבל חשבתי שמכיוון שיש לי מערכת בסלון - רסיבר (Marantz 7012) ורמקולים (ELAC), למה לא לנצל אותם ופשוט לקנות מיקסר ושני מיקרופונים (עדיפות לאלחוטיים) ולחבר לרסיבר הביתי,
מחפש המלצה על מיקסר ומיקרופון (כניסת 2 מיקרופונים) בעלות של עד 1000 ש"ח, עדיפות לחברה עם שם ולא מותג מדבקה סיני (ועם אפשרות הקלטה למחשב),
או שאתם חושבים שהאיכות תהיה אותה איכות וחבל על הכסף...

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 443 פעמים

Re: מיקסר לטובת קריוקי

נושא שלא נקרא #2 

תנצל. למה לא.
לדעתי קריוקי הולך פחות חזק כאן וגם אני לא מכיר אז אני אענה לך ברמת העיקרון - מיקסר מקבל מספר ערוצים נפרדים (מינימום 2 מין הסתם ונשמע שלך מספיק 3) ככה שאין בעיה לחבר 2 מיקרופונים (שהם מקור לכל דבר) + נגן למוזיקה. השאלה מה בדיוק הכניסות שיש במיקסר. רצוי כאלה שאתה צריך אבל הכל פתיר עם מתאם.
אתה צריך 2 יציאות - אחת לרסיבר ואחת למחשב (גם עדיף כאלה שמראש מתאימות).
אני לא יודע מה המשמעות של המותג אבל אני מניח שזה בעיקר בכמות הרעש שיכנס לך

orku
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 80 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

אני אתרום את השני שקל שלי לדיון על אף שעברו כמה ימים מאז פתיחת בנושא (מתנצל מראש, רק עכשיו ראיתי).

נתחיל מזה שקיים הבדל מהותי בין הרצון לקריוקי לבין יציאה למחשב לצורך הקלטה, כדי לצאת למחשב ולהקליט צריך כרטיס קול חיצוני שמחובר למחשב ופה כבר אנחנו עולים למחירים דיי גבוהים, אני לא יודע מה הצרכים שלך בפועל אבל אני אישית בחרתי שלא להכנס לפינה הזו אחרי שהבנתי שאם אני רוצה הקלטה למחשב אני כבר נסחף לציוד אולפני יקר ערך.

בהמשך לנושא הקריוקי - זה נורא פשוט, מיקסר עם 3 ערוצים (לפחות) כאשר 2 מהם אלו ערוצי מונו (בעלי חיבור XLR למיקרופון) ועוד ערוץ (או יותר) בעל שני חיבורי PL (אדום ושחור/לבן) שאליו מחברים את המחשב/סמאטרפון/טלויזיה וכו'.

לגבי היציאות - במקרה שלך אתה תצטרך מיקסר עם יציאת PL ולהשתמש בכבל PL-RCA כשה RCA יתחבר לך לרסיבר וה PL ליציאה ה Main Out במיקסר.

לגבי מיקרופונים - יש היום סטים דיי פשוטים שעובדים בתקן UHF עם תדר קבוע/משתנה, במקרה שלך אין כל כך חשיבות לתדר משתנה כי אתה מתכוון להשתמש בזה בבית ואני לא רואה סיבה הגיונית להפרעות תדר שידרשו ממך שינוי ידני/אוטומטי של תדר המשדר למיקרופונים ולכן תדר קבוע יהיה מספיק ויותר.

לגבי המלצות: בתחילת דרכי השתמשתי במיקסר מבית BTS דגם F4-USB מיקסר פשוט ביותר שעשה את העבודה בתור התחלה אבל כשהחלטתי לשדרג הוא הוחלף דיי מהר למיקסר מתקדם יותר של חברת Behringer הידועה דגם Xenyx QX602mp3 וההבדל בהחלט הורגש.
מבחינת מחירים את המיקסר של BTS אפשר להשיג היום בטווח מחירים של 400 ש"ח בחנויות השונות, את המיקסר של חברת ברינגר ניתן להשיג בטווח מחירים של 700 ש"ח, בתור התחלה אני חייב לציין שה BTS עשה עבודה מעולה וסביר להניח שהאדם הממוצע לא היה מוצא סיבה לשדרג אותו.

בנושא המיקרופונים: גם פה אני יכול להמליץ על סט מיקרופונים אלחוטיים שהיה לי (שים לב שאני יכול להמליץ רק על ציוד שנסיתי באופן אישי ולא משמועות ברשת) גם הוא שייך לחברת BTS מדגם IU1008-6DR, גם הוא דגם דיי פשוט אבל שוב - כל עוד אתה לא מארח את אייל גולן לערב קריוקי אצלך בבית סביר להניח שהסט הזה יספק אותך, אותו אפשר להשיג בטווח מחירים של 400 ש"ח ככה שאם תבחר במיקסר הפשוט של BTS ובסט מיקרופון הזה אפילו ישאר לך עודף מ 1000 ש"ח לפני רכישת כבלים.

כשאני אומר היה - זה בגלל ששבוע שעבר חגגתי יום הולדת והחלטתי לשדרג את הסט מיקרופונים הזה לדגם החדיש יותר של חברת BTS והדגם הוא IU2065-7 שהוא מעט יותר איכותי מה IU1008-6DR והוא כבר עולה למחיר של 800 ש"ח לסט.

קח בחשבון שתצטרך כבלים, מהמקלט של המיקרופונים מחברים שני כבלים XLR כדי שכל מיקרופון ישב על ערוץ נפרד ותוכל לקבוע לו את רמת האפקט, הבאס, הטרבל, המיד הדיליי, הגיין וכמובן העוצמה.

עד כאן המעט שיכולתי לעזור, ואם אני יכול לתת טיפ - אז כדאי לחשוב על אופציה לרכוש רמקולים מוגברים (אפילו 10 אינץ') של חברה איכותית כמו RCF או turbosound וזאת בעיקר כדי לשמור על ה ELAC שיש לך בסלון, רמקול מוגבר ברוב המקרים יעמוד בעומס שתעמיס עליו תוך כדי שירה וניגון מוסיקה לעומת ה ELAC שניזונים מהרסיבר שלך וצרחה במיקרופון יכולה בקלות לשרוף את אחד הטוויטרים.

המשך ערב נפלא אור.
אור

shaigot (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

תודה רבה על הפירוט,
אני באמת חשבתי ללכת על מיקסר של Behringer אבל דגם Q802USB כי הבנתי שאפשר לחבר את המיקסר למחשב (יציאת usb) ולשמור לקובץ את ההקלטה שזה פלוס נחמד (לקבל גם כרטיס עריכה - עם סטרים אחד), נראה לי שבדגם שלך אי אפשר לשמור למחשב אבל כן יש כניסת USB לטובת שמע mp3 שזה גם חשוב (למרות שלקריוקי עדיף לחבר אולי מחשב בשביל שליטה על בחירת שירים וכו), ותקן אותי אם אני טועה, השאלה אם יש דגם שתומך גם וגם.
בקשר לערכת מיקרופונים אלחוטיים חשבתי על חברת TONOR, שמעת עליהם ? על פניו נראים לי יותר איכותיים מחברת BTS
אם אני מזמין מחול אני יכול להגיע גם ל 1000 שקל ואולי אפילו פחות בדגמים שרשמתי,

orku
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 80 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

בקשר למיקסר - אין טועה או צודק, יש את מה שהמיקסר מציע ואת מה שאתה רוצה/צריך, אם חשובה לך האופציה לצאת למחשב ולבצע הקלטה אתה תצטרך באמת ללכת על מיקסר עם יציאת USB ולא כניסת USB, במקרה שלי נושא ההקלטה למחשב לא היה חשוב כלל וכמו שאמרת כשאני משתמש במיקסר אני משתמש במקור כמו מחשב לצורך הצגת הקריוקי ככה שגם כניסת ה USB היא אומנם יתרון אבל חסרת שימוש אצלי.

לגבי שילוב של גם יציאת USB וגם כניסת USB אני לא רואה אצל ברינגר מיקסר שתומך גם וגם, אבל יש חברות אחרות (שאין לי ניסיון איתם וכן לא אוכל להמליץ לך או לשלול עברוך) שמציעות מקיסרים שתומכים, יש למשל מיקסרים שאתה יכול לחבר כונן USB ולהקליט מהמיקסר ישירות אליו והקובץ נשמר כ MP3, לחברת phinic יש את דגם ה celeus 400 שהוא אחד כזה שיכול להקליט ישירות לכונן USB אבל שוב אין לי ניסיון עם החברה ולכן תצטרך ללכת ולבחון את הנושא בעצמך כדי לוודא שיש בו את כל הפונקציות שאתה צריך, אם הייתי צריך לבחור במקומך - הייתי הולך על ה q802usb נטו בגלל השם הטוב של ברינגר והידיעה שאני קונה מוצר עם ראש שקט.

לגבי מיקרופונים - הייתי ממליץ דווקא בחלק הזה ללכת על מוצר שאתה יודע בוודאות שמוכרים בארץ (הצצתי על הסטים של tonor, מבחינת מראה ואיכות בניה הם דיי דומים ל BTS), הנקודה היא שאם רכשת מיקרופון בארץ שאין לו יבואן תהיה לך בעייתיות מסויימת במקרה של תקלה/בעיה וקח בחשבון שגם משרד התקשורת עלול לשאול שאלות בכל מה שקשור לתדרים, במקרה הזה - חד משמעית עדיף לרכוש סט בארץ מאשר בחו"ל.
זה נכון שהדגם IU1008-6dr של BTS נראה מעט "מצועצע" על אף שהוא עושה עבודה נפלאה, חלק ממהלך השידרוג שלי היה באמת נושא הנראות של המיקרופונים ולכן רכשתי לעצמי את הדגם iu2065-7 של BTS כשאני יודע שיש יבואן מסודר בארץ והאמת שהופתעתי מהמיקרופונים, גם המשדר עשו מתכת ולא פלסטיק, גם גוף המיקרופונים עשוי מתכת, והמשקל משמעותית כבד יותר ב 2065-7 לעומת ה 1008-6DR ובהחלט מורגש הבדל באיכות הבניה של המיקרופונים, לכן אם אתה מחפש משהו יותר מאסיבי ושירגיש טוב יותר - ה 2065-7 ללא ספק יעשו את העבודה ולא תרגיש תחושה של התפשרות על איכות, לא בסאונד ולא באיכות הבניה.

אם בכל זאת תבחר להזמין מיקרופונים מחו"ל אז הייתי ממליץ ללכת על מוצר ברמה מאוד גבוהה, כמו חברת Shure אבל שוב זה מיקרופונים נורא יקרים, בארץ סט של מיקרופון אלחוטי *יחיד* מדגם PG58 עם מקלט מדגם BLX24E יעלה בסביבות 1600-2000 ש"ח כשבחו"ל תוכל להשיג את הסט הזה בצורה הזוגית שלו שכול זוג מיקרופונים PG58 עם מקלט יחיד לשני המיקרופונים מדגם BLX228E במחיר של 1600-2000 ש"ח אז אין שאלה בכלל ועדיף במצב הזה לקנות בחו"ל ובמקרה של תקלה אתה יודע שיש המון מקומות שיכולות (בתשלום) לתת לך תמיכה עם הסט המוכר הזה.

ועוד דבר - יש אתר מעולה בחו"ל ששולח לארץ מוצרים, הרבה אנשים מתחום ה DJ מזמינים ממנו ואם כבר מחו"ל לפחות תזמין מאתר אמין עם שם בטוח: https://m.thomann.de/intl/index.html?i1 ... .ILS%3AEUR

ולפני שאתה רץ להזמין Shure ב 2000 ש"ח מחו"ל - אני שולח לך פה הזמנה אליי הביתה, לקבל הדגמה עם הסט 2065-7 שיש לי ואני דיי בטוח שאם ה 1008-6DR נראה לך מצועצע קצת ה 2065-7 יביא אותך להחלטה שאין צורך לרכוש זוג מיקרופונים ב 2000 ש"ח מחו"ל נכון לצרכים שלך היום, ואם באמת תרצה לקפוץ להדגמה תתאם איתי בפרטי אני מחולון.

המשך יום נפלא, אור :)
אור

שלח תגובה

חזור אל “אודיו דו-ערוצי (סטריאו)”