אשמח לעזרה בהתלבטות בין רמקולים מדפיים

כל מה שקשור לאודיו בסטריאו, פטיפונים, נגני CD, קדם מגברים, מגברי כח, כבלים וכמובן רמקולים - רכיבים עד 3000$ בלבד.
aljook (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: Alex
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

אשמח לעזרה בהתלבטות בין רמקולים מדפיים

נושא שלא נקרא #1 

אהלן לכולם,

אז ככה, בעקבות אילוצי מקום (סלון ישראלי צנוע...), אין לי יותר מדי אפשרות להרחיק רמקולים מדפיים מהקיר - במקרה הקיצוני לכל היותר 25-20 ס"מ מהפורט, תלוי כמובן בעומק הרמקול עצמו.
הם ישמשו בעיקר להאזנה למוזיקה מגוונת בעוצמות לא גבוהות שלא מרטיטות בניינים (ואין לי עניין להוסיף סאב וופר) אבל גם לסרטים פה ושם. לא מדובר בחלק ממערכת קולנוע ביתי.

ההתלבטות שלי אולי מרגישה קצת אקראית אבל זה מה שעומד מולי כרגע
(וזה אחרי חיטוטים רבים ביד השנייה בהם לא מצאתי משהו שאהבתי)

חדשים בארץ:
Monitor Audio Bronze 2
Dali Spektor 2 -רמקול נהדר ולא גדול עם פורט אחורי, מה שטיפונת מלחיץ אותי, אבל לא מאד, בגלל עומקו הלא גדול.
שני אלו בערך 1500 ש"ח.

חו"ל - אמזון:
Klipsch RB-61-II - דגם ותיק, 1880 ש"ח (חדש)
לפי הרבה ביקורות אין לו את הגבוהים המעייפים עליהם מתלוננים לפעמים, ובסה"כ הוא קרוב מאד בביצועיו העשירים ל-600 הנוכחי בעל הפורט האחורי.

חו"ל - הזמנה ישירה מהיצרן
Emotiva Airmotiv B1+ - רמקול שאני ממש נלהב לגביו על אף היותו בעל פורט אחורי
900 ש"ח כולל משלוח דרך חברת APC שאיתה אין לי נסיון ולמען האמת אני לא רואה עליה הרבה ביקורות חיוביות...
במעמד התשלום ההערכה האוטומטית היא כ- 210 שח נוספים מיסוי במעמד השחרור בארץ (לא ניתן להפקיד מראש כמו באמזון או איביי)
אל המיסוי עלולות להתווסף עמלות שחרור, מחשב, אחסון או כל מה שהמכס לא ימציא לו...

חו"ל - איביי באמצעות הגלובל שיפינג פרוגרם שלהם שאיתה אני קצת יותר רגוע:
רוב האופציות הם רמקולים די גדולים עם פורט אחורי ואני לא באמת יודע כמה משחק יהיה לי איתם מהקיר בלי לפגוע בצליל.
RP160M - ש"ח 1750
RP600M - ש"ח 2350
RP500m - ש"ח1800
SVS Prime bookshelf -משומש קלות 2150 שח
Elac Debut DB6.2 - ,פורט קדמי, כ-1450 ש"ח משומש קלות
הייתי מזמין גם דברים אחרים במידה ולא הייתי חושש מאד משירותים כמו USHOPS, בגלל תלונות חוזרות ונשנות של לקוחות על חבילות תקועות במכס עם עלויות מאמירות ולא צפויות.

אשמח לעיצות מה למען השם עליי לעשות עם הבלאגן הזה :lol:
תודה!
נערך לאחרונה על ידי aljook ב 24/02/2021 18:26, נערך פעם 1 בסך הכל.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

Re: אשמח לעזרה בהתלבטות בין רמקולים מדפיים

נושא שלא נקרא #2 

רשימה מעניינת.
החסרון לרוב במדפיים זה שהם עניים בבאסים. דווקא קרבה לקיר יכולה להגביר את הנמוכים אבל לא בהכרח בצורה טובה.
אתה מתכוון לתלות את הרמקולים או להניח על שידת טלוויזיה?
Emotiva שולחים בעצמם דרך החברה הזאת? הם מאוד פופולאריים בקטגורית bang for your buck בארה"ב אבל גם לוקים בבאס. אישית אני לא מת על הצורה שלהם אבל היא לא מזעזעת.
יש לך כבר מגבר? אם לא ואתה לא חושב שאי פעם תרצה להרחיב לרב ערוצי, אולי עדיף לך ללכת על זוג רמקולים מוגברים.
Jack of some trades, master of none

aljook (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #3 

אני פחות מחפש את הבאסים הכבדים - בכל זאת, גר בבניין ומרחם על השכנים...

כרגע אני עם רמקולים ותיקים של סוני עם פורט קדמי כשהקצה התחתון ב-60 הרץ וזה בסדר גמור (יש הגברה חיצונית פשוטה שבהחלט מספיקה לי), ולכן אני מאמין שרמקול שיורד קרוב ל-40 הרץ יעשה את העבודה.

הרמקולים יונחו על השידה עם טוויטר בגובה האוזניים. עומק השידה הוא 46 ס"מ - ואין בעיה שהרמקול יבלוט בסנטימטרים בודדים מעבר לקצה שלה. זו למשל הסיבה שהספקטור 2 יכול להסתדר כאן (כ-24 ס"מ עומק), כנ"ל ה-Emotiva B1+.

כרגע אני לא רואה את עצמי מרחיב לרב-ערוצי, והרמקול המוגבר היחיד שקוסם לי קצת הוא ה-Klipsch Fives שלצערי עולה כ-3200 בארץ ואני לא רואה איך לייבא מחו"ל במחיר נמוך מזה.

יש אגב אופציה בודדת של רצפתיים שצצה מדי פעם באיביי (עם הגלובל שיפינג) - Jamo S809 בכ-1500 ש"ח, ולהם יש פורט קדמי. בארץ מבקשים עליהם מחיר מגוחך לגמרי.

זהו, נראה לי...

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #4 

03/02/2021 23:29  
aljook כתב:
אני פחות מחפש את הבאסים הכבדים - בכל זאת, גר בבניין ומרחם על השכנים...

כרגע אני עם רמקולים ותיקים של סוני עם פורט קדמי כשהקצה התחתון ב-60 הרץ וזה בסדר גמור (יש הגברה חיצונית פשוטה שבהחלט מספיקה לי), ולכן אני מאמין שרמקול שיורד קרוב ל-40 הרץ יעשה את העבודה.

הרמקולים יונחו על השידה עם טוויטר בגובה האוזניים. עומק השידה הוא 46 ס"מ - ואין בעיה שהרמקול יבלוט בסנטימטרים בודדים מעבר לקצה שלה. זו למשל הסיבה שהספקטור 2 יכול להסתדר כאן (כ-24 ס"מ עומק), כנ"ל ה-Emotiva B1+.

כרגע אני לא רואה את עצמי מרחיב לרב-ערוצי, והרמקול המוגבר היחיד שקוסם לי קצת הוא ה-Klipsch Fives שלצערי עולה כ-3200 בארץ ואני לא רואה איך לייבא מחו"ל במחיר נמוך מזה.

יש אגב אופציה בודדת של רצפתיים שצצה מדי פעם באיביי (עם הגלובל שיפינג) - Jamo S809 בכ-1500 ש"ח, ולהם יש פורט קדמי. בארץ מבקשים עליהם מחיר מגוחך לגמרי.
...
מה גודל החלל? פתוח או סגור? באס של סאבוופר זה כבד, במדפי זה לתת איזשהו נפח של תדרי באס.

יש לך כבר רשימה מעניינת של פסיביים, למרות שהכי טוב ללכת לחנות ולהתרשם ממבחר ולאו רק מה שרשמת מראש.

לגבי מוגברים התכוונתי יותר למוניטורים שהם כביכול אולפניים. הרבה מהמוגברים נוסח קליפש באים עם וופרים קטנים של "4.5. החסרון באולפניים שאין להם חיבורי בלוטות', יציאה לסאב, שלט וכל מיני דברים כאלו. מה מקורות השמע שלך?

דוגמא למוגברים אולפניים עד 2000 לזוג (מחיר לרמקול בודד):
https://www.halilit.com/items/2867509-ADAM-Audio-T8V
https://www.halilit.com/items/2276816-A ... io-Monitor
https://www.diez.co.il/site/detail/deta ... id=6628145
יש לאלו ^^ גם דגמים קטנים יותר עם וופרים של "5-6

https://www.diez.co.il/site/detail/deta ... id=6628145
https://la-bama.co.il/product/%d7%9e%d7 ... udio-lp-6/

מוגברים יותר לייף סטייל בסיגנון קליפש לדוגמא:
https://www.adar-ltd.co.il/items/247499 ... -KANTO-YU6
https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=33431&iszap=1

הלינקים מקריים מזאפ בעיקר בלי סקר מחירים. לגבי מידות זה משהו שצריך לבדוק.

aljook (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #5 

אני פחות בעניין של מוניטורים אולפניים. יצא לי לשמוע גם סדרות יקרות של ADAM AUDIO, ובעיניי הם קשים להאזנה ארוכה ונשמעים די אנמיים כשמתרחקים מה-Near Field. בכל זאת, מיועדים לסטודיו...
מבין מוגברי הלייף סטייל, ה-Fives של קליפש היה היחיד שעניין אותי פשוט בגלל האיכות יוצאת הדופן שלו, על אף היותו עם וופר של 4.5. יש לו DSP מוצלח וחיבוריות מעולה.

מדובר בחלל קטן עם מרחק האזנה של 3 מטרים מכל רמקול. חלל שבו יש רק ספה.
מקור השמע הוא מחשב => כרטיס קול חיצוני 2i2 3rd Gen Scarlett=> הגברה פשוטה =>רמקולים

הלוואי והיה אפשר ללכת להאזין לרמקולים בימים אלה, אבל נראה שזה לא הולך להשתנות בקרוב. במחירים האלה אני מוכן לקחת את הסיכון על פי קונצנזוסים של ביקורות חיוביות.
אגב, ביררתי קצת עם Emotiva והשילוח שלהם מבוצע על ידי USPS בסופו של דבר, ככה שאני פחות חושש להזמין דרכם.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #6 

04/02/2021 11:26  
aljook כתב:
אני פחות בעניין של מוניטורים אולפניים. יצא לי לשמוע גם סדרות יקרות של ADAM AUDIO, ובעיניי הם קשים להאזנה ארוכה ונשמעים די אנמיים כשמתרחקים מה-Near Field. בכל זאת, מיועדים לסטודיו...
מבין מוגברי הלייף סטייל, ה-Fives של קליפש היה היחיד שעניין אותי פשוט בגלל האיכות היוצאת דופן שלו, על אף היותו עם וופר של 4.5. יש לו DSP מוצלח וחיבוריות מעולה.

מדובר בחלל קטן עם מרחק האזנה של 3 מטרים מכל רמקול. חלל שבו יש רק ספה.

הלוואי והיה אפשר ללכת להאזין לרמקולים בימים אלה, אבל נראה שזה לא הולך להשתנות בקרוב. במחירים האלה אני מוכן לקחת את הסיכון על פי קונצנזוסים מוצלחים של ביקורות.
...
יש גם את SVS Prime Wireless שהם בסגנון דומה לקליפש, אבל אין כאן בשורה במחיר.
אני אוהב את הרעיון של Emotiva אבל בעיקר בגלל שאני אוהב שחושבים מחוץ לקופסא, אין לי ידע מספיק להגיד לך עם ישמעו יותר או פחות טוב מהאחרים שציינת. לפי כל מה שקראתי הם אמורים להיות תמורה אדירה למחיר, אבל שוב, כנראה צנועים בנמוכים. אם אתה חושב שתהיה פתוח להוסיף בהמשך סאבוופר במידה ותרגיש שהם צריכים חיזוק, אז שווה לשקול כי נראה לי שזה מה שהכי בא לך.

spon83
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 181 פעמים
קיבל תודות: 121 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

אתה יכול להוסיף לרשימה גם את ה-Triangle Borea BR02/BR03

שמעתי לאחרונה את ה-BR03 והוא נשמע נהדר
כרגע מתלבט בינו לבין ה-PR-600M וה-Triangle Comete (שמהווה קפיצה משמעותית במחיר)

claudia5
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 1110 פעמים
קיבל תודות: 313 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

רמקולים מדפיים יכולים להיות בעלי באסים מצויינים וזה מאוד תלוי באיזה מגבר משדכים להם.
היתי בודק מדפיים של מוניטור אודיו

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #9 

05/02/2021 14:03  
claudia5 כתב:
רמקולים מדפיים יכולים להיות בעלי באסים מצויינים וזה מאוד תלוי באיזה מגבר משדכים להם.
...
יכול לפרט?

aljook (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #10 

תודה לכולם! אתמול ניסית להזמין את ה-Emotiva B1+ ישירות מהאתר שלהם (אין בשום מקום אחר גם לא יד שנייה) אבל מסתבר שהם לא במלאי ולא ברור מתי הם יחזרו.

המוניטור אודיו, בסדרות שמתחת ל-2000 ש"ח מקבלים הרבה ביקורות שליליות לגבי גבוהים צורמים ומתכתיים. במקרה שלהם גם קשה לדעת משמיעה בחנות כי נטען שהם נפתחים רק אחרי כ-70 שעות. אם לא הייתי מודאג מזה, הייתי לוקח את ה-Bronze 2 וזהו. פורט קדמי, יורדים יחסים נמוך, נאים יחסית.

בינתיים ה-Spektor 2 קוסמים לי מאד וגם נראה שאני יכול להשיג אותם חדשים לגמרי בכ-1200 ש"ח. אני מעט מוטרד שאצטרך הגברה חדשה בגלל הנצילות הנמוכה שלהם (כמדומני 84).

איכשהו גם הסוני הפשוטים אבל המהוללים (SSCS5) עדיין קוסמים לי והם יעלו חדשים רק כ-700 ש"ח. אני לא מצליח להתעלם מאינסוף הביקורות המעולות לגבי הצליל הנקי שלהם - אני בפירוש מעדיף נקי על פני באס עמוק.

ה-Triangle כרגע יוצאים לי יקרים מדי.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #11 

05/02/2021 14:22  
aljook כתב:
תודה לכולם! אתמול ניסית להזמין את ה-Emotiva B1+ ישירות מהאתר שלהם (אין בשום מקום אחר גם לא יד שנייה) אבל מסתבר שהם לא במלאי ולא ברור מתי הם יחזרו.

המוניטור אודיו, בסדרות שמתחת ל-2000 ש"ח מקבלים הרבה ביקורות שליליות לגבי גבוהים צורמים ומתכתיים. במקרה שלהם גם קשה לדעת משמיעה בחנות כי נטען שהם נפתחים רק אחרי כ-70 שעות. אם לא הייתי מודאג מזה, הייתי לוקח את ה-Bronze 2 וזהו. פורט קדמי, יורדים יחסים נמוך, נאים יחסית.

בינתיים ה-Spektor 2 קוסמים לי מאד וגם נראה שאני יכול להשיג אותם חדשים לגמרי בכ-1200 ש"ח. אני מעט מוטרד שאצטרך הגברה חדשה בגלל הנצילות הנמוכה שלהם (כמדומני 84).

איכשהו גם הסוני הפשוטים אבל המהוללים (SSCS5) עדיין קוסמים לי והם יעלו חדשים רק כ-700 ש"ח. אני לא מצליח להתעלם מאינסוף הביקורות המעולות לגבי הצליל הנקי שלהם - אני בפירוש מעדיף נקי על פני באס עמוק.

ה-Triangle כרגע יוצאים לי יקרים מדי.
...
איזה מגבר יש לך?
מוכר כאן חבר בלוחות JBL 530 חדשים שנחשבים כבעלי תמורה גבוהה מאוד בארה"ב כאשר הם במחיר הריאלי שלהם. הכוונה שהמחיר הרישמי שלהם גבוה יחסית ($600), אבל הם כל הזמן נכנסים ויוצאים ממבצעים שונים ואפשר אז להשיג אותם פעמים רבות במשהו כמו חצי מחיר. הנראות שלהם בעייתית בעיני, אבל זה עניין של טעם.

לגבי הטריינגל ובכלל מחירים של רמקולים בחנויות אודיו, קח בחשבון שהמחירים באתרים הם בדרך כלל לא מחירים סופיים וחנויות נוטות ל"גמישות".

claudia5
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 1110 פעמים
קיבל תודות: 313 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

05/02/2021 14:19  
Avi_Dagan כתב:
05/02/2021 14:03  
claudia5 כתב:
...
יכול לפרט?
...
בעבר מכרתי מגבר משומש שהיה לי לבחור שהיה לו מדפיים של פוקל, הבחור שמע את הרמקולים עם רסיבר של אינטגרה וסאב כי לטענתו לרמקולים אין תדרים נמוכים. מיותר לציין שהשילוב של המגבר עם הרמקולים שלו נשמעו בנמוכים טוב יותר מאשר עם סאב.
כיום יש לי רמקולים מדפיים שכל מי ששומע אצלי בטוח שהסאב עובד.
כאשר החלל סביר רמקול מדפי טוב עם מגבר טוב יציג נמוכים מצוינים ולא פחות. אם היה ניתן לעלות סרטון ולהציג את הסאונד אצלי היתי עושה את זה

spon83
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 181 פעמים
קיבל תודות: 121 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

@aljook

ביקורות זה טוב ויפה ויכולות לתת כיוון אבל אין כמו להאזין בעצמך.
בסופו של דבר ההעדפה באודיו היא סובייקטיבית, יצא לי לא מזמן להאזין לסט אשר גרף שלל ביקורות טובות, אבל מה, לא התחברתי לאופי הסאונד.

הנה הסגר הסתיים ואתה יכול לעשות סבב האזנות (לפני שיחליטו על סגר רביעי :roll: ).

וכמו שרמקו לפני, המחיר באתרים של חנויות בארץ יכול להיות גמיש. תיגש לחנות, תאזין לסט, אם ענה על הדרישות תראה רצינות ותראה שהמחיא ירד עוד לפני שהתחלת להתמקח (לא שאני אוהב את השיטה הזו אבל זה כבר לדיון אחר).

KSE1500
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 20 פעמים
קיבל תודות: 77 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

אם כבר להזמין מחול אז תפתח חשבון ב USHOPS ותקבל כתובת אמריקאית ב NJ ואז הם שולחים לארץ.

השירות שלהם מצויין ומאוד ברור ומהיר.
קח בחשבון שרמקולים זהו מוצר נפחי כך שחישוב השילוח מבוצע בחישוב נפח או משקל והגבוהה מהם.
אחריות - כמה יעלה לך להטיס חזרה במקרה של תקלה..... קח את זה בחשבון.

בטווח המחירים שלך 2000-2500 שח - רוב המוצרים (חדשים) בארץ כמעט זהים למחיר חול ולכם ממש לא שווה לקנות בחול. תהיה מנומס למוכר ואני בטוח שיצ'פרו אותך :):)

זמין לשאלות

יעקב.

aljook (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #15 

תודה לכולם! עונה רק עכשיו כי החיים תפסו אותי חזק ולא היה זמן לכלום פחות או יותר...

רכשתי בסופו של דבר Dali Spektor 2 ואני מרוצה מאד.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו דו-ערוצי (סטריאו)”