מגבר סטריאו או רסיבר למערכת 2.1?

כל מה שקשור לאודיו בסטריאו, פטיפונים, נגני CD, קדם מגברים, מגברי כח, כבלים וכמובן רמקולים - רכיבים עד 3000$ בלבד.
Gigo21 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

מגבר סטריאו או רסיבר למערכת 2.1?

נושא שלא נקרא #1 

שלום לכולם,

יש לי בסלון רמקולים elac debut 2.0 b6.2 יחד עם סאב morel sub 8 מחוברים לרסיבר pioneer vsx 329.

אני מעוניין לשדרג את המגבר בתקציב של עד 2000 שח (אני מעדיף לקנות משומש). לא ממש אכפת לי מקולנוע ביתי, בעיקר מעניין אותי מוזיקה אז החלטתי להתמקד בחיפוש מגבר סטריאו. בינתיים בכל מגברי הסטריאו שאני מוצא בלוחות יד שניה אין bass-management- אם כבר יש יציאה פרי לסאב אז זה בתדר קבוע מראש ובלי lfe שישחרר את הרמקולים המדפיים מהתדרים הנמוכים.

השאלה שלי היא האם בתקציב שלי למערכת 2.1 לא עדיף כבר לקנות רסיבר שמגיע עם bass-management?

amitbak
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 117 פעמים
קיבל תודות: 212 פעמים

Re: מגבר סטריאו או רסיבר למערכת 2.1?

נושא שלא נקרא #2 

ימאהה as-501
או 701.
מרנץ pm7005
ימאהה rn 802.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

01/07/2021 12:39  
Gigo21 כתב:
אני מעוניין לשדרג את המגבר בתקציב של עד 2000 שח (אני מעדיף לקנות משומש). לא ממש אכפת לי מקולנוע ביתי, בעיקר מעניין אותי מוזיקה אז החלטתי להתמקד בחיפוש מגבר סטריאו. בינתיים בכל מגברי הסטריאו שאני מוצא בלוחות יד שניה אין bass-management- אם כבר יש יציאה פרי לסאב אז זה בתדר קבוע מראש ובלי lfe שישחרר את הרמקולים המדפיים מהתדרים הנמוכים.

השאלה שלי היא האם בתקציב שלי למערכת 2.1 לא עדיף כבר לקנות רסיבר שמגיע עם bass-management?
...
גם ברסיברים סטריאו חדשים יש מבחר צנוע מאוד עם ניהול באס. בלי איזה תוסף מעצבן בין לבין, הרמקולים ינגנו בפול בנד. אתה יכול לקנות מגבר רב ערוצי ולהשתמש בו רק לסטריאו. אם זה טוב מספיק או לאת יש שיגידו שרק מגבר סטריאו אמיתי יתן לך את החוויה הרצוייה ויש שמרוצים. הרי בסה"כ לא הרבה מאוד אנשים מחזיקים שני מגברים יעודיים.
בזה למשל יש מערכת כיול וניהול באס:
https://usa.yamaha.com/products/audio_v ... index.html
Jack of some trades, master of none

amitbak
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 117 פעמים
קיבל תודות: 212 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

Rn 803 ימאהה
לזה התכוונתי.

בור_ועם_הספר
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 45 פעמים
קיבל תודות: 68 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

יש מגברי סטריאו עם יציאה ייעודית לסאב ועם ניהול באס. לדוגמה marantz nr-1200
(למעשה הוא כמו רסיבר קולנוע ביתי רק בשני ערוצים)

ildonaldo
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: ildonaldo trumpo
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 59 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

הרמקול שלך סובל מהרבה בעיות של חוסר איזון ואחידות בדגובת התדר, בעיקר חוסר תיאום בין אלמנטים בגלל קרוסאובר שמיושם באופן לא אופטימאלי (כנראה לשם חסכון עלויות). אתה יכול לראות תוצאות מדידות מעמיקות כאן:

https://www.audiosciencereview.com/foru ... iew.14272/

הסוקר נמנע מלהמליץ או לא להמליץ, שכן המחיר של הרמקול מאד זול וזה מפצה על הבעיות. אבל, מבדיקה שאמיר (הסוקר) ביצע, ניתן לתקן את רוב הבעיות ע"י ביצוע ROOM EQ. מכאן שהמגבר האאידיאלי לשם כך יהיה משהו כמו NAD M33:

https://www.whathifi.com/reviews/nad-masters-m33

שכולל שני יציאות סאב עם BASS MANAGMENT מלא, ומערכת כיול DIRAC LIVE. כמובן שבשל מחירו של ה M33 זה לא יהיה ראלי ופרופורציונאלי לשדך לו רמקולים וסאב שיש לך, מכאן הפתרון הכי טוב זה או רסיבר קולנוע ביתי יוקרתי יד שניה (איכותי אבל מיושן ללא HDMI ופורמטי אודיו חדישים, שכולל מערכת כיול אוטומטית טובה), או רסיבר דו ערוצי של ימהה שכולל YPAO ויציאת סאב (גם כאן המחיר יהיה חסר פרופורציה לרמקולים הללו). הימהה A-S501 יהיה מתאים לתקציב, אבל אין לו YPAO כדי לתקן את היענות של הרמקולים הללו. אז נשאר רק ה R-N803D אבל הוא יקר מאד בארץ. ולכן ההמלצה הכי טובה היא למצוא בלוחות רסיבר קולנוע ביתי ישן ואיכותי ולהשתמש בו כסטריאו. פונק' ה ROOM EQ היא הכי חשובה עבורך, וכמובן יציאת הסאב וניהול הבאסים.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

04/07/2021 18:52  
בור_ועם_הספר כתב:
יש מגברי סטריאו עם יציאה ייעודית לסאב ועם ניהול באס. לדוגמה marantz nr-1200
(למעשה הוא כמו רסיבר קולנוע ביתי רק בשני ערוצים)
...
יש במגבר הזה הגדרת טווח תדרים לסאב, אבל ממה שאני רואה אי אפשר להגביל את הרמקולים, כלומר אין ממש הגדרת קרוסאובר. אולי אני טועה.
Jack of some trades, master of none

Gigo21 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #8 

04/07/2021 19:21  
ildonaldo כתב:

אז נשאר רק ה R-N803D אבל הוא יקר מאד בארץ. ולכן ההמלצה הכי טובה היא למצוא בלוחות רסיבר קולנוע ביתי ישן ואיכותי ולהשתמש בו כסטריאו.
...
אני לא מצליח למצוא חנות שמוכרת אותו בארץ. אתה יודע איפה אפשר למצוא אותו?
אני לא מבין ב-ROOM EQ בכלל. מה לחפש? מה נחשב "טוב"?

ildonaldo
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: ildonaldo trumpo
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 59 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

06/07/2021 10:34  
Gigo21 כתב:
04/07/2021 19:21  
ildonaldo כתב:

אז נשאר רק ה R-N803D אבל הוא יקר מאד בארץ. ולכן ההמלצה הכי טובה היא למצוא בלוחות רסיבר קולנוע ביתי ישן ואיכותי ולהשתמש בו כסטריאו.
...
אני לא מצליח למצוא חנות שמוכרת אותו בארץ. אתה יודע איפה אפשר למצוא אותו?
אני לא מבין ב-ROOM EQ בכלל. מה לחפש? מה נחשב "טוב"?
...
לגבי ה R-N803D, יש אותו להרבה משתמשים בארץ. אתה צריך לפנות לחנות מתמחה שמיבאת את ימהה, למשל פיוז, או פיוצ'ר והם יבדקו מול היבואן. לרסיבר הזה יש מערכת YPAO של ימהה בגרסה של 2.1. הוא מגיע עם מקרופון כיול. זה רסיבר שכולל סטרימר מוסיקה והגברה מאד איכותית. בהמשך תוכל לשדרג גם את המרקולים אם תרצה.

בור_ועם_הספר
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 45 פעמים
קיבל תודות: 68 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

04/07/2021 23:02  
Avi_Dagan כתב:
יש במגבר הזה הגדרת טווח תדרים לסאב, אבל ממה שאני רואה אי אפשר להגביל את הרמקולים, כלומר אין ממש הגדרת קרוסאובר. אולי אני טועה.
...
צודק.

אין אפשרות להגדיר רמקולים כ-small כלומר הקדמיים מקבלים את כל טווח התדרים. הקדמיים נחשבים כ"גדולים" ולסאב הגדרה לחיתוך.

בסטריאו זה מה שמקובל (טווח מלא לרמקולים, הסאב רק עוזר מלמטה וצריך להיזהר שלא תהיה כפילות באס)

שלח תגובה

חזור אל “אודיו דו-ערוצי (סטריאו)”