חוויה מטורפת של ניסיונות עם ציוד

כל מה שקשור לאודיו בסטריאו, פטיפונים, נגני CD, קדם מגברים, מגברי כח, כבלים וכמובן רמקולים - רכיבים עד 3000$ בלבד.
claudia5 (פותח השרשור)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 1110 פעמים
קיבל תודות: 313 פעמים

חוויה מטורפת של ניסיונות עם ציוד

נושא שלא נקרא #1 

קיימת קבוצת ווטסאפ בלי לעשות פרסום של חברים שרובם כנראה גם בפורום המצויין הזה של אוהבי התחום.
יום חמישי הגיעו אליי 2 חברים מהקבוצה לשפר את המצב של הסאונד אצלי.
חשוב לי להגיד שהסאונד בביתי טוב פלוס פלוס.
בחור הראשון שמו ליאור והבחור השני זה רועי שגרר איתו ציוד רב מאוד כדי לשחק ולשלב עם הציוד שלי .
בשלב זה נדבר על הסטראו ,יש לי מגבר קמברידג ,רמקולים מדפיים של חברת neat סטרימר של אונקיו, וחיוות זול מאוד.
תחילה שמענו שירים קבועים במערכת הקיימת...

ואז הוספנו משכחים שלא ברור אם לי אישית שינו או לא אבל נתנו תחושה שכן שינו משהו לטובה.
חיברנו במקום הrca הסיני הקיים ,כבל של חברת chord דגם קוברה פלוס, מיד קפיצה באיכות .
חיברנו כבל חשמל של פורמן למגבר ...אני ורועי הרגשנו שוני קטן ,כמו נקי יותר,ליאור לא חש את השינוי.
החלפנו rca לכבל כסף יקר יותר ,סאונד חוזר אחורה לרמה של הכבל הסיני.
מחברים לרמקולים monster z1r שמיד מקפיץ את האיכות בשילוב עם rca chord cibra plus.
עולים ברמת הכבל רמקולים לכבל של חברת oehlbach סאונד חוזר לאיכות של הכבל הסיני.
עושים משחקים עם כבלים rca של חברת טלריום סאונד לא מרגש .
מחליפים כבלים של רמקולים במחירים של 7000 זוג כבלים....מוסיפים כבל חשמל גם לסטרימר ועוד מלא משחקים.

בסוף אחרי 4 שעות של משחקים ושילובים השילוב הטוב ביותר היה בציוד הפחות יקר,שמענו כבלים של 7000 שקלים,2500 גם rca וגם כבלי רמקולים ,חלקם נשמעו כמו הכבלים הסינים שרכשתי בזול יחסית.

חשוב לציין שרועי לא עובד בתחום אבל הוא פאנט כמו רוב חברי הפורום,ויש לו אוזן רגישה מאוד.
בסוף הגענו למה ששלושתנו אהבנו, צמרמורת,שקט,הפרדה עומק...חלום של סאונד.
תודה ענקית לליאור ורועי שבזבזו חצי יום של ויכוחים ,ניסיונות ,גרירת ציוד רב ועוד...

עכשיו אני מנסה להשיג את הציוד השונה כי רובו כבר לא מיוצר.
בקולנוע ביתי הקפיצה הייתה גדולה יותר

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 443 פעמים

Re: חוויה מטורפת של ניסיונות עם ציוד

נושא שלא נקרא #2 

נשמע כמו סטוץ מחוץ לנישואים. נתנו לך לשחק קצת ועכשיו חזרת למערכת שלך.
כשהכבל אנלוגי כמובן שההשפעה שם יכולה להישמע. הבעיה, כמו שאמרת, כבלים שונים היו מוצלחים יותר ופחות ואני לא חושב שיש ממש דרך לנסות כבלים לפני קניה ומכאן הבעיה. אתה יכול לקנות משהו יקר ולגלות שלא פגעת (או פגעת רק בכיס אם לדייק).

claudia5 (פותח השרשור)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #3 

03/07/2021 13:55  
Alon_Solo כתב:
כשהכבל אנלוגי כמובן שההשפעה שם יכולה להישמע. הבעיה, כמו שאמרת, כבלים שונים היו מוצלחים יותר ופחות ואני לא חושב שיש ממש דרך לנסות כבלים לפני קניה ומכאן הבעיה. אתה יכול לקנות משהו יקר ולגלות שלא פגעת (או פגעת רק בכיס אם לדייק).
...
צודק לגמרי,כבל אחד כבר הצלחתי לרכוש אבל עדיין לא אצלי ,נשאר לי עוד 2 כבלים rca ,משכחים,כבל חשמל...
היה לי הרבה מזל שהיו אנשים עם ידע וציוד רב שהיו מוכנים להגיע ולעזור ללא תמורה(קיבלו פיצה ושתו מים כאילו זה סוף העולם...).היה חצי יום קשה מאוד אבל עם סיפוק מטורף ,והכרות עם אנשים מקסימים

yuria
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 99 פעמים
קיבל תודות: 239 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

ומה עם קצת תמונות???
מסך אולד LG65C8.
רסיבר Marantz SR7015
רמקולים פולק אודיו S20+S30.
סראונד ביפולר מוניטור אודיו.

claudia5 (פותח השרשור)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #5 

לצערי לא הספקנו לצלם...טעות.זאת היתה חוויה עמוסה מאוד ...אם סיפוק רב בסוף כאשר התיישבנו עם חיוך על הפנים וצמרמורות...

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

נשמע כמו יום מעניין מאוד.
האם אלו היו השוואות עיוורות?
Jack of some trades, master of none

claudia5 (פותח השרשור)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #7 

כן

amitbak
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 117 פעמים
קיבל תודות: 212 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

המוח מתעתע!
הרבה פסיכולוגיה.

yarino
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 118 פעמים
קיבל תודות: 203 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

03/07/2021 23:37  
amitbak כתב:
המוח מתעתע!
הרבה פסיכולוגיה.
...
גם אני פעם חשבתי כמוך.

ildonaldo
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: ildonaldo trumpo
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 59 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

אין ולא יכולה להיות שום השפעה הנדסית מכבילה אנלוגית או דיגיטלית או משכחי כאבים או בירציות ושאר מוצרי שמני נחשים למיניהם. ההבדלים ה"נמדדים" בין כבל סיני זול לכבל שמן נחשים בעשרות אלפי דולרים, אם בכלל הם קיימים, או שהם בטלים בשישים או שיש הבדל קטן מאד לטובת הכבל הסיני מכל מבחן באמיר מ ASR וג'ין מאודיהוליקס ביצעו. לא ניתן לשמוע שום הבדל לפחות 8 פעמים מתוך 10 (לשם מובהקות סטטיסטית) במבחן עיוור או ABX!

אז למה יש המון אנשים כמוך שיכולים להשבע בהם שומעים הבדלים? ההסבר פשוט ומורכב משתי תופעת וסיבה אחת שהיא המוח שלו אינו יכול להיות אוביקטיבי. התופעה הראשונה היא אפקט פלאסיבו. גם במחקרים לתרופות חדשות נגד סרטן, חולים שקיבלו כדורי סוכר האריכו חיים יותר מאלו שלא קיבלו אף טיפול או מאלו שקבלו כדור נסיוני לא מוצלח במיוחד. תופעה שניה היא תשומת לב והאזנה קריטית. ברגע שמגיע איזו אדיופול או סוחר בשמן נחשים ונותן לך כבל מאד יקר ומבטיח שהוא יעשה הבדלים, אתה מאזין למוסיקה שאתה מכיר עם צפיה לשמוע הבדלים. אתה שם לב לכל פרט ועל הדרך מבחין בפרטים חדשים שלמעה תמיד היו שם ולא שמת לב אליהם כי ידעת שעם כבל סיני זול אי אפשר להנות ממוסיקה...

ממליץ מאד לך ולכל משחושב שיש לו אוזני זהב לצפות בכל הסרטונים ששמתי בקישורים, לפני שאתם זורקים כסף לפח. עדיף להשקיע כסף ברמקולים שנמדדים טוב לפי סקירות, באקוסטיקה בחדר, במעבד סאונד עם יכולת כיול אוטומטית כמו DIRAC, במגבר חזק שנמד טוב כמו מגברי CLASS D מדור האחרון, ומ DAC סטרימר איכותי עם SINAD גבוה (רוב ה DACים הסינים שנבדקים בפורום ASR בעלי ביצועים טובים פי כמה וכמה מ DACים אודיפילים בעשרות אלפי דולרים.

ildonaldo
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: ildonaldo trumpo
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 59 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

03/07/2021 13:55  
Alon_Solo כתב:
...
לא תתכן שום השפעה גם בכבל אנלוגי, בהנחה שאתה משווה כבל תקני לאודיו, כמו כבל פשוט מאמזון מול כבל שמן נחשים של אודיוקווסט. הכבל הוא בסופו של דבר מוליך נחושת עם סיכוך שמהווה קו תמסורת בעל מודל חשמלי מקווץ. אכן אם נבדוק אותו עם אותות RF מ DC ועד גיגה הרצים, נראה תגובת תדר גסה, אבל אם נבדוק אותו בתחום השמע מ 20 ל 20 הלף הרץ, התגובה תשאר שטוחה ללא כל שינוי, כי ההשראות והקיבול שלו קטנים מידי שהוא שקוף לאודיו. הבדלים יחידים בין כבל זול ליקר הם באיכות הבניה והעמידות לאורך זמן, בעיקר אם מוציאים ומכניסים הרבה. כבל מאמזון יהרס מהר יותר. כבל RG6 ל RF הוא זול ואוברקיל לכל שימוש באודיו, כנ"ל לגבי כבלי מוגאמי יפאניים וזולים יחסית שבהם אולפני הקלטות עושים שימוש (מה ההגיון לרכוש כבל יותר יקר מזה בו השתמשו באולפן בו המוסיקה הוקלטה?)

itay123
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 479 פעמים
קיבל תודות: 859 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

שוב פעם ברבי בתחפושת שונה/נוספת (כבר קיים בפרופיל אחר) ?!

Claudia
נשמע שהיה אחלה סשן והרבה תובנות.
שמחתי לקרא.

אל תתייחס לטרולים.
נובע מצרות עין בעיקר.

legopart
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 942 פעמים
קיבל תודות: 421 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

כבלים...

אין התערבות בנושא, כל אחד והטעם שלו, רצוי להשקיע על החומרה הישירה ולא הכבלים

יש 1001 דברים לדבר עליהם באאודיו ולצערי אף אחד לא מעלה ולו נקודה אחת:
- sweet spot, המיקום שלך בחדר, המיקום של הרמקולים, אקוסטיקת החדר
- מדידות אמיתיות בזמן אמת של הציוד שלך ומסקנות כמו: חסר סאב וופר לבס, הטוויטר לא עובד (אם הלך הטוויטר אז גם הסאונד נשמע חסר ולא מדוייק), מדידות של כל רמקול בנפרד והצמדת הגראפים... כדי לדעת שיש בכלל איזון בין 2 הרמקולים, מדידה מה sweet spot של 2 הרמקולים
- שמיע בזמן אמת למערכת רמקולים נוספת מאותו החדר והמיקום... ... אף אחד, אף אחד לא אמר פה אף פעם, שהחלפתי בין רמקולים ושמעתי הבדל ... ומפרט
-אני אישית בונה כבלים לעצמי כשצריך ועדיין התחום הטכני של הציוד מאוד מעניין אותי, לצערי נדיר מאוד כשמישהו באמת נוגע בדברים האמתיתיים שעושים את האיכות
- טכנולוגיות של רמקולים
-גודל אלמנטים
-אפילו הגברות ברמה של מונובלוקים ומגברי כוח
-רמקולי יוקרה
-אקוסטיקה וחללי חדר
-וכן, גם כבלים והפריסה שלהם
-אפילו המאמר המיותר שפרסמו כאן על טבעת ה FERITE בתחום האאודיו, שישר שללו לי אותו כי הסינון הוא על תדרים שלא קשורים למתחת ל20Khz
-ועוד נושאים על שיפוץ ושיפור ציוד מבחינה מכנית, מודינג ו DIY
ועוד...

כרגעף ההודעות היחידות שאני נהנה לקרוא כאן בפורום הם של @ildonaldo

שלח תמונות רצוי של הציוד ולא של כבלים
קיבלתי רושם מדהים מהקליקבייט של הכותרת... בבקשה תפרגן גם בתוכן מועיל שאוכל להנות ממנו גם.

avile7
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 47 פעמים
קיבל תודות: 25 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

יש הבדל תהומי בין כבלי רמקול למשל,
יקר או זול ההבדל בין שמיים לארץ,תלוי מערכת.
לא תמיד היקר טוב יותר.גם ענין של טעם אישי,
וגם התאמה.
לכן הוויכוח עקר מיסודו.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו דו-ערוצי (סטריאו)”