מישהו רכש רמקולים מאמזון בריטניה?

כל מה שקשור לאודיו בסטריאו, פטיפונים, נגני CD, קדם מגברים, מגברי כח, כבלים וכמובן רמקולים - רכיבים עד 3000$ בלבד.
Yuvalfrr (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

מישהו רכש רמקולים מאמזון בריטניה?

נושא שלא נקרא #1 

למישהו יצא לרכוש רמקולים משם? מצאתי עסקה עם 100 פאונד דמי משלוח. מה שאני תוהה זה האם זה יגיע למכס ואתבקש לשלם עוד המון כסף בתהליך.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

Re: מישהו רכש רמקולים מאמזון בריטניה?

נושא שלא נקרא #2 

אם הם נמכרים על ידי אמזון עצמה, אז אמור להתווסף לך תשלום מראש של מיסים בעגלה. אתה משלם מראש ומקבל עד הבית. בעקרון מס הקנייה אמור להיות 17%.
Jack of some trades, master of none

Yuvalfrr (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #3 

14/08/2021 11:12  
Avi_Dagan כתב:
אם הם נמכרים על ידי אמזון עצמה, אז אמור להתווסף לך תשלום מראש של מיסים בעגלה. אתה משלם מראש ומקבל עד הבית. בעקרון מס הקנייה אמור להיות 17%.
...
עכשיו אני דווקא מסתכל על איביי (מוכרים פרטיים בריטים עם דירוג מושלם) ושם אני מוצא עסקאות שהמשלוח באיזור 100 פאונד, ואז לגבי "מס ייבוא" קצת יותר, באזור ה-120 פאונד. האם מציאותי לומר שבזה מסתכם העניין? ב-200 ומשהו פאונד האלה? 17% מערך המוצר יוצא בסביבות 80 פאונד בחישוב שלי.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #4 

אין לי נסיון עם איביי בעניין הזה. אם הם מחשבים לך לתוך התשלום את המיסים מראש אז זה אמור לעבוד דומה. מניח שזה דרך EBay Global Shipping או משהו כזה?
מה שכן, אם יש בעיות חס וחלילה, באיביי אני משער שאפשר לדבר רק לקיר, אין שם עשירית מהשירות לקוחות של אמזון שידאגו לך לפיצוי וכו'. באמזון אתה בדרך כלל גם יכול להחזיר חינם אם אתה לא מרוצה.

Yuvalfrr (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #5 

14/08/2021 13:14  
Avi_Dagan כתב:
אין לי נסיון עם איביי בעניין הזה. אם הם מחשבים לך לתוך התשלום את המיסים מראש אז זה אמור לעבוד דומה. מניח שזה דרך EBay Global Shipping או משהו כזה?
מה שכן, אם יש בעיות חס וחלילה, באיביי אני משער שאפשר לדבר רק לקיר, אין שם עשירית מהשירות לקוחות של אמזון שידאגו לך לפיצוי וכו'. באמזון אתה בדרך כלל גם יכול להחזיר חינם אם אתה לא מרוצה.
...
האמת רכשתי מוצר או שניים לאחרונה מאמאזון, שלא היה מאמאזון עצמה אלא ממוכר פרטי שמשתמש בפלטפורמה. בגלל איזו תקלה טכנית הת.ז. שלי לא הייתה במערכת והוא עודכן על זה ועדכן אותי, בהמשך התקשרו אלי מהמכס וקיבלו את הת.ז. כך שבינתיים הכל עבר די חלק.
עוד בשנת 2006 הזמנתי מאיביי אוזנייות היי-אנד והן הגיעו כמו שצריך. בנוסף, רכשתי באיביי ממוכר סיני שני מחבטי טניס, כן כן...והם הגיעו!
אני פחות דואג מתקלות במשלוח, אלא יותר בודק אם יש סיכוי שיצטברו כל מיני עלויות לא מתוכננות בתהליך. אז התשלום המקסימלי הוא 17%? בלי קשר לגודל המוצר, משקלו וכו' ?

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #6 

רמקולים זה מוצר גדול וכבד יותר מהמוצרים שציינת.
באמזון לא יהיו לך תוספות אם שילמת מראש את המכס בצ'ק אאוט. באיביי לא ניסיתי. לא אמור להיות שונה אם התהליך זהה. אם הפער מינימלי ובשניהם המס משולם מראש, הייתי אישית מעדיף את אמזון בגלל שירות הלקוחות שלהם ולרוב גם אפשרות ההחזרה חינם (אם הם לא מוכרים אותם בעצמם SOLD BY/FULFILLED BY, תוודא קודם בצ'אט איתם).

Yuvalfrr (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #7 

וכאן השאלה...בהתחשב בזה שרמקולים שוקלים יחד קרוב ל-20 ק"ג עם הקופסא והכל, האם יכול להידרש בזמן אמת תשלום נוסף מעבר ל-17% מכס?

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 114 פעמים
קיבל תודות: 228 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

היום יש את הכל בדיגיטל:
https://shaarolami-query.customs.mof.go ... lImportTax

זה מחשבון מיסים, תבחר את הקטגוריה המתאימה (רמקולים/רמקולים להגברה), מחיר המוצר ומחיר משלוח.
בשניהם יש רק 17% מכס ועוד כמה עשרות שקלים לאגרת מחשב ו/או אגרת ביטחון.
למשקל אין חשיבות למיסים, רק למחיר המשלוח.

כן לשים לב איך הרמקולים נשלחים כי חברות כמו UPS/FedEx וכאלו לוקחות אקסטרה עמלות

Yuvalfrr (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #9 

בסוף ויתרתי על האופציה הזו כי מצאתי לשם שינוי חנות אינטרנטית בארץ שמציע רמקול מסויים במחיר שפוי. יוצא אפילו כמה מאות שקלים יותר זול מאופציות הייבוא דרך EBAY.

התחדשתי ב-Wharfedale EVO 4.1! 😁

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #10 

תתחדש! יתכן ואפילו יותר זול אם הולכים לחנות ומנפנפים בכרטיס אשראי...
14/08/2021 14:29  
Haimbin כתב:
כן לשים לב איך הרמקולים נשלחים כי חברות כמו UPS/FedEx וכאלו לוקחות אקסטרה עמלות
...
צודק, בגלל זה עדיף אתר כמו אמזון ששם המחיר סופי בלי קונצים של אלו. קיבלתי לא מזמן חבילה קטנה בDHL בערך של $120 וDHL גנבו 100 שקל דמי שיחרור. מאחר ולא סוכם על שימוש בDHL, בדיוק בגלל הסיבה הזאת, פתחתי דיספיוט ופייפאל זיכו אותי.

PolarBear
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 11 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

14/08/2021 13:14  
Avi_Dagan כתב:
...
אתה צוחק, נכון?
או זה או שאין לך מספיק ניסיון עם EBAY. אני קונה ב-EBAY כבר בערך 12 שנים פלוס, ואין שני לשירות הלקוחות שלהם, לתמיכה, לבטחון המלא, ולעזרה שהם נותנים לאנשים שקונים ב-EBAY. לכן המוכרים כל הזמן מתלוננים שאצל EBAY הלקוח באמת תמיד צודק אוטומטית, לא משנה מה קרה, איפה קרה ולמה קרה.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #12 

19/08/2021 20:35  
PolarBear כתב:
אתה צוחק, נכון?
או זה או שאין לך מספיק ניסיון עם EBAY. אני קונה ב-EBAY כבר בערך 12 שנים פלוס, ואין שני לשירות הלקוחות שלהם, לתמיכה, לבטחון המלא, ולעזרה שהם נותנים לאנשים שקונים ב-EBAY. לכן המוכרים כל הזמן מתלוננים שאצל EBAY הלקוח באמת תמיד צודק אוטומטית, לא משנה מה קרה, איפה קרה ולמה קרה.
...
אולי אתה צודק, אני משתדל לא לקנות שם ב10 שנים האחרונות, אלא אם יש מחיר אטרקטיבי במיוחד ועם כל הגזירות שלהם על המוכרים, קורה פחות ופחות בדברים שמעניינים אותי.
בגדול הם הולכים עם הלקוח, אבל מה אם אתה סתם לא מרוצה מהמוצר ורוצה להחזיר אותו? האם הם מחייבים את המוכר לספוג את עלות ההחזרה?

PolarBear
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 11 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

19/08/2021 20:47  
Avi_Dagan כתב:
19/08/2021 20:35  
PolarBear כתב:
אתה צוחק, נכון?
...
אולי אתה צודק, אני משתדל לא לקנות שם ב10 שנים האחרונות, אלא אם יש מחיר אטרקטיבי במיוחד ועם כל הגזירות שלהם על המוכרים, קורה פחות ופחות בדברים שמעניינים אותי.
בגדול הם הולכים עם הלקוח, אבל מה אם אתה סתם לא מרוצה מהמוצר ורוצה להחזיר אותו? האם הם מחייבים את המוכר לספוג את עלות ההחזרה?
...
טוב, זה כבר קצת מצחיק, ואפילו אף מנוגד להיגיון הבריא. מה שאתה שואל זה: "מה אני אעשה אם קיבלתי בדיוק מה שהיה מפורסם, במצב מושלם, בלי שום בעיה כלשהי, אבל סתם לא בא לי יותר על הדבר הזה, התאכזבתי ממנו אחרי שהשתמשתי בו קצת, דימיינתי שהוא יותר טוב, אבל בעצם לא, ובא לי עכשיו להחזיר אותו סתם כי הוא לא בא לי בטוב"?

נו... איך כבר אפשר להגיב לזה? לא כל כך יודע... ואם אתמול בלילה חלמתי חלום רע על המוצר הזה, מי יפצה אותי על החלום הרע ועל זה שבעקבות כך קמתי מוקדם מדי?

שחו
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 121 פעמים
קיבל תודות: 97 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

למה מצחיק?
גם בארץ אתה יכול להחזיר מוצר שרכשת ברשת תוך פרק זמן מסוים.
מכל סיבה שהיא, ואתה גם לא מחוייב לפרט למוכר מה הסיבה לביטול.
שחר

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #15 

19/08/2021 21:26  
PolarBear כתב:
טוב, זה כבר קצת מצחיק, ואפילו אף מנוגד להיגיון הבריא. מה שאתה שואל זה: "מה אני אעשה אם קיבלתי בדיוק מה שהיה מפורסם, במצב מושלם, בלי שום בעיה כלשהי, אבל סתם לא בא לי יותר על הדבר הזה, התאכזבתי ממנו אחרי שהשתמשתי בו קצת, דימיינתי שהוא יותר טוב, אבל בעצם לא, ובא לי עכשיו להחזיר אותו סתם כי הוא לא בא לי בטוב"?

נו... איך כבר אפשר להגיב לזה? לא כל כך יודע... ואם אתמול בלילה חלמתי חלום רע על המוצר הזה, מי יפצה אותי על החלום הרע ועל זה שבעקבות כך קמתי מוקדם מדי?
...
אז זהו שזה לא מצחיק בכלל, דברים השתנו בעולם ב12 שנה שאתה קונה באיביי. באמזון למשל אתה יכול לעשות את זה. ולמה? כי הם רוצים שתקנה מהם ומודעים לזה שאתה לא יכול לדגום את איכות המוצר כשאתה קונה אונליין. זה דבר שברמקולים הוא קריטי והרבה חברות e-commerce שמוכרים מוצרים כאלה יש תנאי החזרה, טובים יותר ופחות. אני קניתי רמקולים באמזון אנגליה, הם לא תאמו את הציפיות שלי אז החזרתי אותם וגם זוכיתיעל עלות המשלוח. לא לכל חברה יש את היכולת להציע כזה שירות.
באמזון ארה"ב קניתי מוצר של $20 שהתפרק אחרי חצי שנה, פניתי אליהם למרות שהאחריות כבר מזמן עברה ולא רק שקיבלו אותו חזרה עם החזר על המשלוח, גם נתנו לי מיוזמתם פיצוי של $25.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו דו-ערוצי (סטריאו)”