מעשה דרמטי ותוצאותיו !

כל מה שקשור לאודיו בסטריאו, פטיפונים, נגני CD, קדם מגברים, מגברי כח, כבלים וכמובן רמקולים - רכיבים עד 3000$ בלבד.
Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

Re: מעשה דרמטי ותוצאותיו !

נושא שלא נקרא #16 

27/08/2021 14:31  
רונן כתב:
אז אני בדעה שאם אין הבדל אלקטרוני / טכני / מעשי בין כבלים אבל בגלל שנניח קניתי מוצר יקר והוא נשמע לי טוב יותר ( למרות שכאמור הוא לא ) אזי הרווחתי.
...
יתרון נוסף ששכחת לציין הוא שזה עוזר להקל על חשבון הבנק שקורס תחת עומס הכסף המופקד בו.
Jack of some trades, master of none

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

נראה לי כדאי לסכם את הדיון הזה ב- "חיה ותן לחיות". מי שקונה כבלים "אודיופילים" ומרגיש שזה משפר את הסאונד, בין אם הוא משקר לעצמו או לא, באמת חווה בפרספציה שלו סאונד יותר טוב. אז השאלה הפילוסופית - האם הכבלים "שמן פייתון" משפרים את הסאונד? והתשובה לגבי המשתמש הזה היא כן. ולמה? כי סאונד ברגע שיוצא מהמקור הוא כבר לא אובייקטיבי. הוא סובייקטיבי לחלוטין. וכל אחד מאמין למה שהוא מאמין. יהיו כאלה שיקראו תהילים וירגישו שזה מרפא אותם, יהיו כאלה שיקראו ויגידו בזבוז זמן. זה אותו ספר שאובייקטיבית או שהוא באמת עוזר או שהוא לא עוזר, זו האמת האבסולוטית, אבל כל אחד חווה משהו אחר כי זה נהיה סובייקטיבי.
גם לי יש כבלים HDMI לא הפשוטים ביותר ואני בטוח שגם לכולכם יש כבלים יותר עבים, קצת יותר יקרים (מדבר על כבל נאמר ב-50 שקל). אז למה לא כבל ב-10-20 שקל? כי אנחנו מרגישים קצת יותר טוב עם כבל שנראה בנוי טוב יותר.
אני כמובן לא מאמין בשום צורה שכבלים יקרים יותר משפרים סאונד בשום צורה. הדבר היחיד שכבלים יכולים לעשות זה לגרוע מן הסאונד, לשפר אף פעם לא. ובכל זאת, מי שרוכש כבל יקר ומרגיש שינוי - אחלה, שייהנה.

claudia5
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 1110 פעמים
קיבל תודות: 313 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

27/08/2021 19:02  
Yuvalfrr כתב:
נראה לי כדאי לסכם את הדיון הזה ב- "חיה ותן לחיות". מי שקונה כבלים "אודיופילים" ומרגיש שזה משפר את הסאונד, בין אם הוא משקר לעצמו או לא, באמת חווה בפרספציה שלו סאונד יותר טוב. אז השאלה הפילוסופית - האם הכבלים "שמן פייתון" משפרים את הסאונד? והתשובה לגבי המשתמש הזה היא כן. ולמה? כי סאונד ברגע שיוצא מהמקור הוא כבר לא אובייקטיבי. הוא סובייקטיבי לחלוטין. וכל אחד מאמין למה שהוא מאמין. יהיו כאלה שיקראו תהילים וירגישו שזה מרפא אותם, יהיו כאלה שיקראו ויגידו בזבוז זמן. זה אותו ספר שאובייקטיבית או שהוא באמת עוזר או שהוא לא עוזר, זו האמת האבסולוטית, אבל כל אחד חווה משהו אחר כי זה נהיה סובייקטיבי.
גם לי יש כבלים HDMI לא הפשוטים ביותר ואני בטוח שגם לכולכם יש כבלים יותר עבים, קצת יותר יקרים (מדבר על כבל נאמר ב-50 שקל). אז למה לא כבל ב-10-20 שקל? כי אנחנו מרגישים קצת יותר טוב עם כבל שנראה בנוי טוב יותר.
אני כמובן לא מאמין בשום צורה שכבלים יקרים יותר משפרים סאונד בשום צורה. הדבר היחיד שכבלים יכולים לעשות זה לגרוע מן הסאונד, לשפר אף פעם לא. ובכל זאת, מי שרוכש כבל יקר ומרגיש שינוי - אחלה, שייהנה.
...
מתחבר לדברייך ,לפני חודשיים 3 חברים שיחקנו עם חיוות שקיבלנו ,חלק מהכבלים עלו אלפי שקלים.
לאוזנינו היה שוני בין כבל לכבל ,לא שוני של איכות שוני של סאונד ,ולא היה הבדלי איכות בין הכבל הפשוט שלי לכבלים של אלפי שקלים.כבל שכל ה3 התחברו אליו והיה נשמע לנו טוב יותר באותו רגע היה מהזולים שבדקנו

ildonaldo
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: ildonaldo trumpo
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 59 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

27/08/2021 16:07  
י-א כתב:
אני בדעה שיכולה להיות השפעה של המתח החיצוני על הפקת באסים וזה מהסיבה שבאסים חזקים מקפיצים את צריכת החשמל ואם הכבילה לא מאפשרת זרם גבוהה שאינו מושפע מהקפיצות בצריכת הזרם זה בהחלט יכול להשפיע איכות הסאונד.

לכן אצלי החשמל לשקע של המערכת הוא עם כבלי 2.5 ממ״ר והממ״ת הוא 16 אמפר והכבל שמחבר בין השקע למגבר הוא בנוי מחוטים שזורים בציפוי כסף אשר נותנים מוליכות גבוהה והפלאג למגבר זה הסוג ששכחתי את הקוד שלו אבל יכול לעמוד גם ב 20 אמפר.

זו דעתי בנושא כבילה.

אגב, מהסיבות שציינתי גם הכבילה לרמקולים שלי דומה.
...
תופעה של PUMPING ב DC-BUS במגברים קיימת אבל אם ספק הכוח מתוכנן טוב, לא תהיה לה כל השפעה על אות האודיו. במגברי CLASS D חדשים כמו ICEPOWER מהסדרה החדשה, יש משוב בין אות האודיו במוצא לבין ספק הכוח (FEEDFORWARD) שנועד לקזז שינויים בזרם ממתח ה DC.

מגבר הספק של 200 ואט עם הספק רגעי שמגיע ל 600 וואט בהגזמה, לתוך 8 אוהם, מפיק מתח שיא של 70 וולט וזרם שיא של 9 אמפר לכל היותר. זה הזרם בצד של ה 70 וולט (ערך שיא), הזרם בצד מתח הרשת של 220 וולט (ערך יעיל) יהיה 9*70/1.41/220= 2 אמפר. בכדי להגיע ל 20 או 30 אמפר בצד הרשת, כמו שחברות שמן הנחשים מספרות לאודיו-האבלים, צריך מגבר עם הספק של 1.41*220*I כאשר I זה הזרם היעיל בצד הרשת. עבור ה 20 אמפר שאתה חושב שהמגבר שלך צריך, המגבר צריך להפיק הספק רגעי של 6222 וואט! אין ולעולם לא יהיה מגבר אודיו ביתי שיצרות זרם גבוה מ 10 אמפר מצד הרשת למשך יותר מ 10 שניות! במקרה של מגבר רב ערוצי, אז זה נכון לכל המגברים יחד.

אין שום צורך במייצבי מתח, קבלי קומקום מכסף, או פיוזים עם מילוי שעוות דבורים, כמו שהחברה הזאת ממליצה:

https://highend-electronics.com/product ... super-fuse

לטענתם, מילוי הפיוז בשעוות דבורים מאפשר לו להזרים יותר זרם מבלי להשרף... בקיצור, הפיוז שלהם לא מספק הגנה בפני זרם ייתר...

י-א
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 68 פעמים

נושא שלא נקרא #20 

תראה - אני מבין את החישובים שלך כטיעון לטפשות אבל אל תשכח שכול החיבורים הם נקודות כשל ובכול מוצר יש איכויות שונות והשקיע קצת יותר ולהרגיש טוב עם זה בעיני לא בעייתי.

מה שכן בעייתי זה ללכת לעשות לרוב האנשים שאינם מבינים בחישובים האלה הרגשה שהם מטומטמים על שהם רוכשים כבל ב 100 שקל במקום ב 20.

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 306 פעמים
קיבל תודות: 636 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

27/08/2021 19:38  
ildonaldo כתב:

לטענתם, מילוי הפיוז בשעוות דבורים מאפשר לו להזרים יותר זרם מבלי להשרף... בקיצור, הפיוז שלהם לא מספק הגנה בפני זרם ייתר...
...
יקר מדי. אפשר להכין לבד משעווה מהאוזניים ?

רונן (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 1053 פעמים
קיבל תודות: 152 פעמים

נושא שלא נקרא #22 

27/08/2021 19:38  
ildonaldo כתב:
27/08/2021 16:07  
י-א כתב:
אני בדעה שיכולה להיות השפעה של המתח החיצוני על הפקת באסים וזה מהסיבה שבאסים חזקים מקפיצים את צריכת החשמל ואם הכבילה לא מאפשרת זרם גבוהה שאינו מושפע מהקפיצות בצריכת הזרם זה בהחלט יכול להשפיע איכות הסאונד.

לכן אצלי החשמל לשקע של המערכת הוא עם כבלי 2.5 ממ״ר והממ״ת הוא 16 אמפר והכבל שמחבר בין השקע למגבר הוא בנוי מחוטים שזורים בציפוי כסף אשר נותנים מוליכות גבוהה והפלאג למגבר זה הסוג ששכחתי את הקוד שלו אבל יכול לעמוד גם ב 20 אמפר.

זו דעתי בנושא כבילה.

אגב, מהסיבות שציינתי גם הכבילה לרמקולים שלי דומה.
...
תופעה של PUMPING ב DC-BUS במגברים קיימת אבל אם ספק הכוח מתוכנן טוב, לא תהיה לה כל השפעה על אות האודיו. במגברי CLASS D חדשים כמו ICEPOWER מהסדרה החדשה, יש משוב בין אות האודיו במוצא לבין ספק הכוח (FEEDFORWARD) שנועד לקזז שינויים בזרם ממתח ה DC.

מגבר הספק של 200 ואט עם הספק רגעי שמגיע ל 600 וואט בהגזמה, לתוך 8 אוהם, מפיק מתח שיא של 70 וולט וזרם שיא של 9 אמפר לכל היותר. זה הזרם בצד של ה 70 וולט (ערך שיא), הזרם בצד מתח הרשת של 220 וולט (ערך יעיל) יהיה 9*70/1.41/220= 2 אמפר. בכדי להגיע ל 20 או 30 אמפר בצד הרשת, כמו שחברות שמן הנחשים מספרות לאודיו-האבלים, צריך מגבר עם הספק של 1.41*220*I כאשר I זה הזרם היעיל בצד הרשת. עבור ה 20 אמפר שאתה חושב שהמגבר שלך צריך, המגבר צריך להפיק הספק רגעי של 6222 וואט! אין ולעולם לא יהיה מגבר אודיו ביתי שיצרות זרם גבוה מ 10 אמפר מצד הרשת למשך יותר מ 10 שניות! במקרה של מגבר רב ערוצי, אז זה נכון לכל המגברים יחד.

אין שום צורך במייצבי מתח, קבלי קומקום מכסף, או פיוזים עם מילוי שעוות דבורים, כמו שהחברה הזאת ממליצה:

...
ממה שאני יודע מגבר כח דורש זרם משתנה ושואב אותו מה ״ שקע בקיר ״. בעוד שפרוססור לדוגמא צריך זרם קבוע והוא רגיש יותר לבעיות חשמל כמו ספייקים.
ושאלה על הדרך :
על המגבר שלי רשום 6 אמפר. בעוד שהמאמ״ת המחובר אליו בארון חשמל הוא 10 אמפר,
מקווה שזה בסדר.

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 443 פעמים

נושא שלא נקרא #23 

27/08/2021 14:31  
רונן כתב:
26/08/2021 18:03  
Alon_Solo כתב:
אני יכול מאוד להעריך את מה שרושם ildonaldo בגלל ההסבר העינייני והסימוכין המקצועי בנוסף.
גם הומור זה אחלה (השרשור ההומוריסטי המוכר והאהוב על הכבל האודיאופילי אכן מעולה) אבל הלגלוג וההגחכה מיותרים לחלוטין.
לא מכיר הרבה אנשים שהשתכנעו בטעותם רק כי שמו אותם ללעג.
אני גם באסכולה שפחות מאמינה בזה שיש לחברה 10 כבלים למטרה זהה ב10 קטגוריות מחיר שונות שגם אפשר לשמוע את ההבדלים ביניהם. אני מגיע מתחום הכלכלה ששם ההשפעה הפסיכולוגית מוכרת מאוד וגם נחקרת מאוד ולכן אני גם מאמין שהפן הפסיכולוגי הוא מאוד משמעותי כאשר הפן הטכני והאובייקטיבי לא מראה הבדל (כמעט כולם מכירים את הניסוי שאותו יין נמזג לשני בקבוקים שונים ולטועמים נאמרו בקבוק אלד עולה 10$ והשני 100$ והייתה מובהקות שהיין היקר לכאורה היה טעים יותר. אנשים היו מוכנים להישבע שהם טעמו דברים שלא באמת היו שם. ותיאור היין מאוד מזכיר את התיאור הציורי של המוזיקה שאנשים מוכנים להישבע שהם שמעו).
...
אז אני בדעה שאם אין הבדל אלקטרוני / טכני / מעשי בין כבלים אבל בגלל שנניח קניתי מוצר יקר והוא נשמע לי טוב יותר ( למרות שכאמור הוא לא ) אזי הרווחתי.
...
לגמרי!
הרי המטרה היא לשפר את החוויה ולכן עדיף רכיב שגורם לך לחשוב שיש שיפור מאשר רכיב שבאמת משפר ואתה לא שומע הבדל.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

27/08/2021 19:57  
י-א כתב:
בכול מוצר יש איכויות שונות
...
סביר להניח שמישהו שהשקיע מאות או אלפי שקלים בציוד נלווה, לא משתמש בו על מגבר של פיור אקוסטיקס.
Jack of some trades, master of none

ildonaldo
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #25 

[/quote]

ממה שאני יודע מגבר כח דורש זרם משתנה ושואב אותו מה ״ שקע בקיר ״. בעוד שפרוססור לדוגמא צריך זרם קבוע והוא רגיש יותר לבעיות חשמל כמו ספייקים.
ושאלה על הדרך :
מקווה שזה בסדר.
[/quote]

לא ברור מה הכוונה לזרם קבוע ומשתנה. רשת החשמל היא סינוססואידלית ולכן בכדי שיהיה ניתן לצרוך ממנה אנרגיה, על הזרם להכין רכיב דומינטי סינוסואידלי באותו התדר של הרשת. מגבר עם פיוז של 6 אמפר זה מגבר שצורך 1000 וואט מהרשת. זה הגיוני למגבר רב ערוצי או מגבר מקצועי להופעות. מכל מקום, מגבר כזה ניתן ומומלץ לחבר לשקע עם נתיך של 10 אמפר.

רונן (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 1053 פעמים
קיבל תודות: 152 פעמים

נושא שלא נקרא #26 

27/08/2021 21:30  
ildonaldo כתב:
...
ושאלה על הדרך :
מקווה שזה בסדר.
[/quote]

לא ברור מה הכוונה לזרם קבוע ומשתנה. רשת החשמל היא סינוססואידלית ולכן בכדי שיהיה ניתן לצרוך ממנה אנרגיה, על הזרם להכין רכיב דומינטי סינוסואידלי באותו התדר של הרשת. מגבר עם פיוז של 6 אמפר זה מגבר שצורך 1000 וואט מהרשת. זה הגיוני למגבר רב ערוצי או מגבר מקצועי להופעות. מכל מקום, מגבר כזה ניתן ומומלץ לחבר לשקע עם נתיך של 10 אמפר.
[/quote]

תודה
זה מגבר רב ערוצי
שואב זרם משתנה בהתאם לדרישה - רוצה לומר אם אני רואה סרט ופתאום יש בומים חזקים, אזי נדרש זרם רב יותר ומהיר על מנת ״להפיק״ אותם

ildonaldo
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #27 

28/08/2021 17:47  
רונן כתב:
27/08/2021 21:30  
ildonaldo כתב:
...
ושאלה על הדרך :
מקווה שזה בסדר.
...
[/quote]

תודה
זה מגבר רב ערוצי
שואב זרם משתנה בהתאם לדרישה - רוצה לומר אם אני רואה סרט ופתאום יש בומים חזקים, אזי נדרש זרם רב יותר ומהיר על מנת ״להפיק״ אותם
[/quote]

מגבר הספק וספק הכוח שלו מתוכננים כך שעבור עליה רגעית בהספק בגלל קטעי טרנזיינט במוסיקה, ההספק שיכול להגיע לעד פי 4 מהספק המגבר הממוצע, נמסר ע"י הקבלים של ספק הכוח, והם לאחר מכן נטענים מהרשת בקצב איטי אחרי שקטע הטרנזיאנט עבר. הזרם הנצרך מהרשת אינו קבוע, אבל הוא בעל גורם צורה דיי קטן (יחס בין ערך שיא לערך יעיל). מגבר הכוח שלי HYPEX NC400 שהכבתי לבד עם ספק DC של 400 וואט לערוץ, כולל בצד ה DC פיוז הגנה של 2 אמפר בלבד! זה מגבר של 400 וואט נקי ממוצע ל 4 אוהם ו 200 ל 8. הספק רגעי מרבי שלו מגיע ל 1600 וואט ב 4 אוהם או 800 ב 8, ועדיין לא משנה כמה חזק אני שומע, הפיוז של 2 אמפר לעולם לא נשרף. הפיוז הזה תוכנן להשרף אם חורגים מ 2 אמפר למשל 3 שניות ברצף. כל הסיפורים על הצורך בזרם AC גבוה בקטעי מוסיקה חזקים זה בדיה של חברות שמן נחשים שמנסות למכור מייצבי מתח מיותרים.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו דו-ערוצי (סטריאו)”