מגבר סטריאו לרמקולים של focal

כל מה שקשור לאודיו בסטריאו, פטיפונים, נגני CD, קדם מגברים, מגברי כח, כבלים וכמובן רמקולים - רכיבים עד 3000$ בלבד.
Mad
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 245 פעמים
קיבל תודות: 245 פעמים

Re: מגבר סטריאו לרמקולים של focal

נושא שלא נקרא #31 

ildonaldo
אז לא הכפשת את דנון וכן הכפשת את האנתם וימהה.
הבנתי.
שיח בונה לא יהיה פה.
פרשתי.
בהצלחה.
L/C/R-Focal Aria 926+CC900
: Arendal
SRND-1723S
SUB-ARENDAL 17232S
Height-1961
Anthem MRX-1140

mescaline
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 57 פעמים
קיבל תודות: 143 פעמים

נושא שלא נקרא #32 

23/09/2021 15:19  
איתמר שלום כתב:
23/09/2021 1:33  
ildonaldo כתב:
זה רמקול מצויין שבמקרה יש לי (משמש כסראונד). אצלי הוא מוגבר ע"י מגבר CLASS D שהכרבתי ממודולים של ICEPOWER 125asx2 במצב מונו (200 וואט ל 8 אוהם). בהרכבה עצמית הכל יוצא כ 3000 ש"ח היום. אבל היות והרמקול קל לדחיפה, אין צורך בהגברה מיוחדת. השאלה היא מה אתה מחפש? מגבר כוח בלבד כי יש לך קדם או מגבר משולב?

רמקול כזה ישמע מצויין ויפיק את המירב גם מרסיבר קולנוע ביתי איכותי כמו דנון X3700H ומעלה. חשוב רק לחתוך ממנו תדרים מתחת ל 70 הרץ (הרמקול יכול להפיק גם 50 הרץ קרוב לקיר, אבל לא כדאי להסתמך על החדר כדי להפיק באסים). אצלי הוא חתוך על 80 הרץ ע"י הפרוססור. כקדמיים אני משתמש ב ARIA 936 וגם הם חתוכים על 60 הרץ, כי אין כמו באס מזוג סאבים איכותיים (SB3000).

את הגברת ה ICEPOWER שלי יש בתוך המגבר המשולב המעולה הזה:

קרא עליו ביקורת אוביקטיבית עם מדידות רבות כאן:

https://www.audiosciencereview.com/foru ... -amp.7964/
...
תודה רבה במקרה אני בדרך לקנות את הX4700H שמח שחסכת לי לקנות מגבר !!!!
...
טעות מס 1- לרכוש רסיבר סראונד כדי לשמוע בסטריאו, חותם לך שבקרוב הוא יופיע בלוח יד2
טעות מס 2- מחפש איכות שמע אבל רוכש דנון.

ildonaldo
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: ildonaldo trumpo
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 59 פעמים

נושא שלא נקרא #33 

29/09/2021 22:43  
mescaline כתב:
23/09/2021 15:19  
איתמר שלום כתב:

תודה רבה במקרה אני בדרך לקנות את הX4700H שמח שחסכת לי לקנות מגבר !!!!
...
טעות מס 1- לרכוש רסיבר סראונד כדי לשמוע בסטריאו, חותם לך שבקרוב הוא יופיע בלוח יד2
טעות מס 2- מחפש איכות שמע אבל רוכש דנון.
...
אם הרסיבר נמדד טוב, אז אין סיבה שהוא לא ישמע טוב! תוצאות מדידות טובות הן ערובה שהמכשיר שקוף מבחינת סאונד. רק אודיפולים הזויים מחפשים מוצרי אודיו עם "חתימת סאונד" - שהיא אידיקציה על תכנון גרוע. כך פטיפון (פורמט נחות בן 100 שנה+), ומגבר שפורמרטי ( כנ"ל), ותקבל חתימת סאונד אופיינתי לצליל מזוהם בהרמויות לא רצויות. יש שיגידו שזה נשמע טוב. באותה מידה הם יכולים לנגן תוכן דיגיטאלי מ FOORAB2000 עם תוסף DSP שמדמה צליל שפורפרתי ולקבל בדיוק את אותה התוצאה. רסיבר דנון עם SINAD של 100 דציבל, כמו ה X3700H, אם ישודח להגברה חיצונית טובה כמו HYPEX CLASS D ורמקולים טובים, ישאיר אבק לציוד אודיפולי שעולה 20 אלף דולר, כמו האשפה הזאת:

https://www.audiosciencereview.com/foru ... -dac.9100/

כל אודיפול מצוי ישבח את הצליל ויגיד שזה ה קדם-DAC הכי טוב שניתן למצוא, בזמן שמדידות מראות שה SINAD שלו הוא 75 דציבל, 20 דציבל פחות מאיכות CD. האם הוא באמת נשמע טוב? ברור שלא. ברגע שאדם השקיע כל כך הרבה ואחרי שקרא ביקורות סוביקטיביות של סוקרים משוחדים, אוטומטית הוא יתחיל "לשמוע" יותר טוב כדי להצדיק את הרכישה...

הטעות הכי גדולה זה לרכוש מוצר אודיו על סמך סקירה סוביקטיבית המבוססת על אוזניים של משהו אחר.

Nir547
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
שם מלא: nir547
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 77 פעמים

נושא שלא נקרא #34 

מעניין כמה זמן אתה בתחום שאתה כותב בבטחון כזה מוחלט? מתי החלפת ציוד חוץ מההיפקס והדנון?
30 אלף דולר לציוד מדידה שיש לasr? זה אפילו לא פירור בתקציב המחקר והפיתוח של ימהה, שאתה ואמיר אמר לועגים להם.
זה הרי מביך שמהנדס שבחיים לא בנה רסיבר בעצמו לועג לחברת האודיו הגדולה בעולם שבנתה מגברים עוד לפני שהוא נולד, רק על סמך מדידה של רבע שעה.
אלפי מהנדסים עם ציוד הקצה של הפיתוח והבדיקות עומלים במשך שנים על בניית רסיבר ודוחפים פנימה טכנולוגיה שלא תיאמן יחד עם צוותי האזנה והכל באמינות מופתית בלי כשל אחד. אחד.
אז אמיר אמר שזה פטיפון וזה גרוע.
מאוד משעשע.

ואגב, תפסיק לנופף כל רגע עם התואר שלך ולקרוא לאחרים טיפשים.
רובנו כאן עם תארים ראשונים ושניים בהנדסה, כולל אני, ואני מכיר הרבה מאוד מהנדסים עם תואר שלישי ופוסט שמשקיעים הון בציוד האזנה בבית.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #35 

29/09/2021 23:20  
ildonaldo כתב:
אם הרסיבר נמדד טוב, אז אין סיבה שהוא לא ישמע טוב! תוצאות מדידות טובות הן ערובה שהמכשיר שקוף מבחינת סאונד. רק אודיפולים הזויים מחפשים מוצרי אודיו עם "חתימת סאונד" - שהיא אידיקציה על תכנון גרוע. כך פטיפון (פורמט נחות בן 100 שנה+), ומגבר שפורמרטי ( כנ"ל), ותקבל חתימת סאונד אופיינתי לצליל מזוהם בהרמויות לא רצויות. יש שיגידו שזה נשמע טוב. באותה מידה הם יכולים לנגן תוכן דיגיטאלי מ FOORAB2000 עם תוסף DSP שמדמה צליל שפורפרתי ולקבל בדיוק את אותה התוצאה. רסיבר דנון עם SINAD של 100 דציבל, כמו ה X3700H, אם ישודח להגברה חיצונית טובה כמו HYPEX CLASS D ורמקולים טובים, ישאיר אבק לציוד אודיפולי שעולה 20 אלף דולר, כמו האשפה הזאת:

https://www.audiosciencereview.com/foru ... -dac.9100/

כל אודיפול מצוי ישבח את הצליל ויגיד שזה ה קדם-DAC הכי טוב שניתן למצוא, בזמן שמדידות מראות שה SINAD שלו הוא 75 דציבל, 20 דציבל פחות מאיכות CD. האם הוא באמת נשמע טוב? ברור שלא. ברגע שאדם השקיע כל כך הרבה ואחרי שקרא ביקורות סוביקטיביות של סוקרים משוחדים, אוטומטית הוא יתחיל "לשמוע" יותר טוב כדי להצדיק את הרכישה...

הטעות הכי גדולה זה לרכוש מוצר אודיו על סמך סקירה סוביקטיבית המבוססת על אוזניים של משהו אחר.
...
הכל טוב ויפה, אבל העובדה היא שיש שמעדיפים להסתמך על קריטריונים אחרים וזה לגיטימי כי זה הכסף שלהם. לפי אמיר גם לא באמת יש צורך בשום חברת רמקולים חוץ מRevel. אני יכול להעיד שכן השתמשתי בהמלצות של ASR לקנות מספר מוצרים כי בישראל לא באמת יש אפשרות להתחרט אחרי שקנית ואני לא מאמין גדול ביכולות שלי להבדיל בין מוצרים על ידי שמיעה בחנות וללא מבחן עיוור.
יש אחלה פוסט של קרייג ג'ון מוותיקי AVS על מכר אודיופיל שלו:
https://www.avsforum.com/threads/speake ... t-60330613
Jack of some trades, master of none

ildonaldo
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: ildonaldo trumpo
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 59 פעמים

נושא שלא נקרא #36 

29/09/2021 22:13  
טלHD כתב:
29/09/2021 21:42  
ildonaldo כתב:

אמיר מ ASR הוא מהנדס, בדיוק כמוני. כמהנדס אני מסתמך על שיטות מדעיות להעריך ציוד הנדסי כמו ציוד אודיו. לי אין את אמצעים או הרצון לבצע מדידות בעצמי, שכן המכשיר שאמיר משתמש בו עולה 30 אלף דולר, לא כולל התכונה לעיבוד התוצאות. כמו עוד 25 אלף משתמשי ASR, אני סומך על התוצאות שהוא מציג. אגב, לא הכפשתי את דנון שבניגוד להמון חברות כולל חברות בוטיק כמו אנטם, נראה שהם מקפידים על בדיקות ומדידות של המוצרים שלהם , כי הם היחידים מתחום ה AV שעומדים בכל המבחנים עד כה. מוצרי ימהה ישנים לפני עידן ה AVATAGE, גם נמדדו מצויין ע"י ג'ין מאודיהוליקס, והיום נמדדים גרוע ב ASR. על ג'ין למרבה הצער כבר אי אפשר לסמוך עם סקירות של ימהה, כי הם עכשיו מפרסמים אצלו והוא נמנע מלהעביר ביקורת עליהם.
...
אתה כבר מכין את הקרקע לביקורת שתעלה בקרוב ב אודיוהוליקס ל A6A?
עכשיו אתה גם קובע מי כשר ומי לא?

מאוד הגיוני לקחת נתונים חלקיים שנוחים לך מאיזו בחינה שנוחה לך ולקבוע שרק זה כשר.... והשאר לא מעניין.
זו כבר חוצפה שאין כדוגמתה.
...
ג'ין מאודיוהוליקס פרסם תמונה מתוצאות מדידה ל A6A של יחידה שחברת ימהה שלחה לו מיוזמתה ובקשה שיבדוק, מה שאומר שיש להתיל ספק רב בתוצאות טובות מידי:

https://yt3.ggpht.com/aUc2oN80Diw1kMj20 ... Q=s1350-nd

בכל אופן, עבור יציאות ה PRE OUT ולא יציאות הרמקולים המוגברות, במתח תקני של 2 וולט, מקבלים SINAD שנע בין 65 (גרוע מאד - איכות פטיפון) לחלק מהערוצים ועד ל כ 98 דציבל לחלק אחר מהערוצים במצב PURE DIRECT שזה עוקף עיבוד DSP מכל סוג.

זה ממש לא מעודד, שכן, שוב, דנון X3700H מגיע ל 100 דציבל מכניסת HDMI ליציאה מוגברת. על הסקירה והבדיקה של ג'ין לא ההיתי סומך כי הוא מתפרנס מימהה. אני אמתין לכל הסקירה באתר שלהם, אבל כבר לא מצפה להרבה. האם גם ה A6A לא נחשב לספינת דגל עבורך? או שצריך להמתין לבדיקה של ה A8A?

שלח תגובה

חזור אל “אודיו דו-ערוצי (סטריאו)”